Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284909 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1410 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 17:20:49 »

Vásárolt bakra nyilván nem 222 Rem Magnummal mennék.


  S.Peti

Itt a lényeg! A saját területen úgy vadászok ahogy szeretek. Akkor lövök, ha minden "100 %-os" az én véleményem szerint. Vendégségben, bérvadászaton ahogy mondják.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1411 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 20:59:47 »

Itt a lényeg! A saját területen úgy vadászok ahogy szeretek. Akkor lövök, ha minden "100 %-os" az én véleményem szerint. Vendégségben, bérvadászaton ahogy mondják.

Ezt nem igazán értem, hogy miért van, vagy miért kell különbség legyen a kettő között. Az én kezemben van a puska, én döntök. Én mindenhol akkor lövök, ha szerintem 100%-os.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1412 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 21:32:21 »

Vendégségben, bérvadászaton ahogy mondják.

Ott is lehet azt mondani, hogy bocs fiúk, de nekem ez messze van.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1413 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 22:42:20 »

Szervusz!

Ahogy Rejto Jeno irta: Izlesek es pofonok kulonbozoek!

Nekem tobb mint 80 ozbakom van fent a falon, es van .222 Rem kaliberu puskam is, de soha nem ereztem olyan kesztetest, hogy komoly bakra .222Rem kaliberu puskaval menjek.

Olyan vadaszmesterrel sem talalkoztam meg SOHA, aki a kimenetel elott konyorgott volna nekem, hogy csakis ilyen kaliberrel enged ki a nagy bakra.

Persze ettol meg mindenkinek joga van - a torveny keretein belul - olyan kaliberrel vadaszni amilyennel akar, vagy amilyen van neki, vagy amilyennel pontos tud lenni, vagy amilyenhez loszert tud venni.



Nos, legalább egy valamiben egyetértünk. Ízlések és pofonok...
Évente100-110 őzet lövetünk, lövünk meg a területen. Soha nem rajongottam azért, ha valaki ágyúval akart verébre vadászni! Komolytalan és vadásziatlan dolognak tartom, csakúgy mintha valaki szarvasra, (pláne bőgő bikára!) vagy süldőtől nagyobb vaddisznóra 243-as kaliberrel akar vadászni!  ( Egy igazi öszvér, semmilyen kaliber! A valóban nagy vadra kicsi, a kisebbekhez meg túl "goromba"!)
Viszont mint vadászmester SOHA nem szabtam meg, vagy írtam elő a vendégnek azt, hogy milyen kaliberrel vadásszon! Vadásszon és lőjjön olyan kaliberrel és azzal a puskával amivel saját érzése szerint a legnagyobb biztonsággal és a legbiztosabb kézzel el tudja ejteni a neki szánt vadat és persze amit a törvény megenged!
De!
Ha valaki idejön egy böhöm nagy kaliberrel arra azért úgy tekintünk, mint amikor a puskás ember kimegy mondjuk gerlézni 6-os söréttel, vagy rókalesre skeet patronnal...
Ugye az mindenkinek természetes, hogy disznóhajtásra nem .22-vel vagy nem 222-vel fog menni?!
Akkor az őznél miért nem az, hogy nem ágyúval kell rá vadászni???
Ha Kittenberger meg tudta lőni az afrikai nagyvadjait 7mm-es kaliberű fegyverrel, akkor itt kishazánkban ugyan legyen már elég arra szerencsétlen őzre is...
 
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1414 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 03:17:53 »

Nos, legalább egy valamiben egyetértünk. Ízlések és pofonok...
Évente100-110 őzet lövetünk, lövünk meg a területen. Soha nem rajongottam azért, ha valaki ágyúval akart verébre vadászni! Komolytalan és vadásziatlan dolognak tartom, csakúgy mintha valaki szarvasra, (pláne bőgő bikára!) vagy süldőtől nagyobb vaddisznóra 243-as kaliberrel akar vadászni!  ( Egy igazi öszvér, semmilyen kaliber! A valóban nagy vadra kicsi, a kisebbekhez meg túl "goromba"!)
Viszont mint vadászmester SOHA nem szabtam meg, vagy írtam elő a vendégnek azt, hogy milyen kaliberrel vadásszon! Vadásszon és lőjjön olyan kaliberrel és azzal a puskával amivel saját érzése szerint a legnagyobb biztonsággal és a legbiztosabb kézzel el tudja ejteni a neki szánt vadat és persze amit a törvény megenged!
De!
Ha valaki idejön egy böhöm nagy kaliberrel arra azért úgy tekintünk, mint amikor a puskás ember kimegy mondjuk gerlézni 6-os söréttel, vagy rókalesre skeet patronnal...
Ugye az mindenkinek természetes, hogy disznóhajtásra nem .22-vel vagy nem 222-vel fog menni?!
Akkor az őznél miért nem az, hogy nem ágyúval kell rá vadászni???
Ha Kittenberger meg tudta lőni az afrikai nagyvadjait 7mm-es kaliberű fegyverrel, akkor itt kishazánkban ugyan legyen már elég arra szerencsétlen őzre is...
 


Nagyon egyet kell hogy, ertsek veled!
Engem is idegesit mikor egyes emberek szinte meggyozodesszeruen allitjak hogy: "persze a tengeren tullon minden allatot kissebb kaliberrel szeretik loni", termeszetesen ezt az allitast kapasbol vissza kell hogy utasitsam. Minden allatot kategorizalni lehet, es ugyan ugy megvan minden kategorianak a maga fegyvere, kalibere. A tol-tolig terjedelme eleg nagy (szerintem) ugyhogy minden vadasz megtalhatja bebbe a saja karekteret. Vagyis, megint ott vagyunk ahol a part szakad, a vadasznak sajat magat kell karakterizalni.....
En egy par evvel ezelott lottem egy ozet egy kolcson puskaval 30-06 caliber azthiszem 160g magal szerelve. Amint a mellekelt abra mutatja - es ezutan alakult ki a velemenyem - a szoban forgo kaliber tull nagy egy hazai ozre.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #1415 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 06:05:25 »

Nos, legalább egy valamiben egyetértünk. Ízlések és pofonok...
Évente100-110 őzet lövetünk, lövünk meg a területen. Soha nem rajongottam azért, ha valaki ágyúval akart verébre vadászni! Komolytalan és vadásziatlan dolognak tartom, csakúgy mintha valaki szarvasra, (pláne bőgő bikára!) vagy süldőtől nagyobb vaddisznóra 243-as kaliberrel akar vadászni!  ( Egy igazi öszvér, semmilyen kaliber! A valóban nagy vadra kicsi, a kisebbekhez meg túl "goromba"!)
Viszont mint vadászmester SOHA nem szabtam meg, vagy írtam elő a vendégnek azt, hogy milyen kaliberrel vadásszon! Vadásszon és lőjjön olyan kaliberrel és azzal a puskával amivel saját érzése szerint a legnagyobb biztonsággal és a legbiztosabb kézzel el tudja ejteni a neki szánt vadat és persze amit a törvény megenged!
De!
Ha valaki idejön egy böhöm nagy kaliberrel arra azért úgy tekintünk, mint amikor a puskás ember kimegy mondjuk gerlézni 6-os söréttel, vagy rókalesre skeet patronnal...
Ugye az mindenkinek természetes, hogy disznóhajtásra nem .22-vel vagy nem 222-vel fog menni?!
Akkor az őznél miért nem az, hogy nem ágyúval kell rá vadászni???
Ha Kittenberger meg tudta lőni az afrikai nagyvadjait 7mm-es kaliberű fegyverrel, akkor itt kishazánkban ugyan legyen már elég arra szerencsétlen őzre is...
 
Naplózva
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #1416 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 06:36:50 »

Szerinted melyik az ideális kaliber őzre,ha a 222 rem.gyenge, kevés vért ad,(mint ahogy azt többen írják)  a 243w. pedig túl erős? Nem arról van itt szó,hogy milyen a vadász lőkészsége,anatómiai ismerete, kaliber határainak ismerete,és a használt lövedék szerkezete?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1417 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 07:49:54 »

Ezt a vitát már egyszer végig szenvedte pár okos ember.
Aztán a legokosabb leült a tervezőasztalhoz és mikor felkelt, ott volt felskiccelve a 308Win  Ördög
Senkit ne tévesszen meg, hogy militáris kaliberként ismerjük, mert az csak a háttérhatalom ipari kémkedése miatt van Stoel
Ez a kaliber mindenre megfelel, nyúltól a jávorig, talán még őzhívásra is Kacsint  Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1418 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 08:14:32 »

....
Ez a kaliber mindenre megfelel, nyúltól a jávorig, talán még őzhívásra is Kacsint  Vigyorog
 Wave


Csabus! Emelem

Ha szépen kérlek, megtanítanál engem is, hogy hogyan kell őzet hívni a 308Win-nel? Olyan jó lenne tudni, ha otthon felejtem a buttolót, sípokat! !    Stoel Vigyorog

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1419 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 08:44:09 »

Ez a kaliber mindenre megfelel, nyúltól a jávorig, talán még őzhívásra is

Én mindig olyan puskával lőttem az őzet ( süldőt . ünőt ) , amilyen éppen nálam volt .  0.22-től a 9.2-ig . Persze legtöbbször a szolgálati dióverővel . Volt olyan is , hogy csak a sörétes volt nálam . . .   Bizony !     Nyihi   Vigyorog
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1420 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 08:44:31 »

Kicsit beleszólnék ebbe a kaliberes vitába. Már csak azért is, mert nekem szerencsém van személyesen ismerni Genfit, többször vadásztunk is együtt. Én úgy gondolom, hogy ha minden vadásztató mindig csak fele olyan korrekt, és jól lövő vendégekkkel kerülne kapcsolatba, mint ő, akkor ez az egész vita el sem kezdődött volna...
Valóban, ha bakra jön, a 300-as RUM-ot hozza. Nem azért, hogy a világ végére lövöldözve fasírozza össze az őzeket, hanem azért, hogy ha kell, esetleg távolabbi lövést is el tudjon vállalni. És hiába az a nagy kaliber, ő úgy lő, hogy általában a hús is első osztályú marad...
Nekem mindig nagy megtiszteltetés Genfivel vadászni, és tudom, hogy legtöbben ugyanígy éreznék, ha személyesen ismernék.

Anti első bakját nálunk a 9,3x64-essel lőtte. Azt hiszem, ezt a kalibert sem épp őzvadászatra fejlesztették ki. Minimális roncsolással természetesen első osztályú lett a hús. Anti azóta már sokat vadászott nálunk, lőtt is pár bakot. Általában meg is beszéljük az időpont egyeztetésekor, hogy milyen puskát hozzon, milyen esélyek vannak. Ha csak őz várható, akkor a hatésfelest preferáljuk, disznós reményeknél meg mindig valamelyik kilenchármast. Inkább ez utóbbival lője a bakot, mintsem véletlenül a kisebb kevés legyen a disznónak.

Úgyhogy szerintem ez a kaliberkérdés az őzvadászatnál igencsak attól függ, ki van a puska másik végén. Ezért nem is nagyon érdemes többet beszélni róla.

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1421 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 08:46:36 »

Nem arról van itt szó,hogy milyen a vadász lőkészsége,anatómiai ismerete, kaliber határainak ismerete,és a használt lövedék szerkezete?
Nagyon ritka a tökéletes lövés lehetősége.
Mindig van valami...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1422 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 09:29:10 »

Vásárolt bakra nyilván nem 222 Rem Magnummal mennék.


  S.Peti

Pedig az bizony kicsit "más" mint a 222 Rem.....  Emelem
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1423 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 09:36:35 »



Tegnapelőtt, Ők nem mentek egy lépést sem. Viszont nem is 222-estől estek el.  Mosolyog








Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1424 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 09:44:14 »

Ööööö...

Az üzekedés amúgy tart még valahol?
Sutahangra bújt elő a bokrok közül.
Mikor megláttam a girbegurba agancsot, nem sokat teketóriáztam.

Ez egy igazi erdei bokorbúvó. A német dialaktben van egy remek szó rá: "Staurenslieffer".  Ördög
Szuper bak Kama!  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: