Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284701 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1395 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 17:39:22 »

..... üzletet érzek......... Röhög  Röhög
 Emelem
Röhög



S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1396 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 17:46:02 »

Találtak már ilyen fegyvert fel egyáltalán, Zolikám??  Stoel Stoel Stoel
 Wave
Fegyvert azt igen, de vadászt csak keveset! Ördög
 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 13. - 06:11:01 írta Sakac » Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1397 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 18:53:01 »

Fegyvert azt igen, de vadászt csak keveset! Ördög
Igen Táncol Emelem Meghajol
És úgy érzem a magm részirül....csak úgy nyomozatilag......hogy ebben minden benne vagyon..... Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1398 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 22:58:14 »

Szervusz!

Mit jelent az hogy ozre hasznalod?

En teljesen kulon valasztanam a teli tarvad es az ermes ozbakra valo vadaszatot.

Egy teli tarvad vadaszatnal az ertek a hus. Ott ugy kell a vadnak minimalis szenvedest okozva, biztonsagosan teritekre hozni a vadat, hogy a hus minimalisan roncsolodjon. Volt mar olyan, hogy telen a sutat fejbe lottem, mert ereztem, hogy jol kitudom dolgozni a lovest.

A nagy ermes bakok vadaszatanal az ertek a trofea. Ott ugy kell a vadnak minimalis szenvedest okozva, biztonsagosan teritekre hozni a vadat, hogy a trofea utankereses nelkul (vagy minimalis menekulesi tavolsaggal) a biralo bizottsag asztalara keruljon. Egy oreg 550+ grammos baknal masodlagos, hogy ki kell-e dobni fel kilo hust a beverzes miatt vagy nem.

En peldaul a 308Win kaliberu puskamat hasznalom teli tarvadazasnal (de hasznalhatnam akar a .222Rem kalibert is). Nagy bakra mindig 300 magnum fegyverrel megyek, mert az alfoldi siksagon nem tudhatom, hogy milyen tavolsagra kell elnyulni. A nagy tablaknal nem ritka a 200-250+ meteres lotavolsag sem...

Szerintem ezert nagyon nehez igazsagot tenni, hogy most milyen kaliber jo ozre es szerintem a maga modjan szinte mindenkinek igaza van.

  Szia!

Ezt a különválasztós dolog valami vakvágány lehet!
Mint vadász elejtettem már néhány őzet, bakot-sutát vegyesen ( természetesen mindet a saját vadászati idényében ) a 222-es IZS-el és a legnagyobb táv 60m volt amennyit a lövés után még elment.
A húst nem roncsolja és pont elég az energiája ahhoz, hogy az őz gyorsan és szenvedésmentesen kimúljon.
Mint vadásztató láttam már használatban sok-sok különféle kaliberű fegyvert őzvadászaton. Az igaz, hogy volt amelyik jobban, volt amelyik kevésbé roncsolta a húst, viszont egy dologban minden féle-forma-fajta fegyver megegyezett! Ha jó helyen lőtték meg vele az őzet az gyorsan szenvedés és keresés mentesen múlt ki.
Viszont ha rossz lövése volt az őznek, akkor mindegy, hogy milyen kaliberrel puskázott az illető, szenvedést, kínt és hosszú (néha eredménytelen) utánkeresést tudott csak produkálni.
Ez soha nem volt és nem is lesz kaliber függő! Ez csak egy ostoba tévhit!
A fegyver csak eszköz a vadász kezében és a legnagyobb kaliberrel is lehet hitvány sebzést és hosszas utánkeresést prezentálni és a kisebb kaliberrel is lehet kultúráltan etikusan és ami a lényeg szenvedés és keresés mentesen vadászni!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #1399 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 04:01:29 »

 Emelem

Szerintem kisebb kaliberrel ( 222-223) pontosabb lövést lehet leadni. Ez saját tapasztalat.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1400 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 07:05:09 »

60 méter menekülési táv irtózatosan sok tud lenni fedett terepen vér nélkül.
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1401 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 08:09:49 »

60 méter menekülési táv irtózatosan sok tud lenni fedett terepen vér nélkül.

Ne komolytalankodj már! 
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1402 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 08:59:28 »

60 méter menekülési táv irtózatosan sok tud lenni fedett terepen vér nélkül.
42 hektáros tengeritábla az ártér közepén.
Nna az a sok...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #1403 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 09:53:49 »

Ööööö...

Az üzekedés amúgy tart még valahol?

Errefelé már síri csönd van.
Pénteken este lőtt bakom lehetett kb. az utolsó mohikánja az idei üzekedésnek.

Sutahangra bújt elő a bokrok közül.
Mikor megláttam a girbegurba agancsot, nem sokat teketóriáztam.



Előtte egyébként jópár alkalommal voltam kint, elég sok bakot sikerült is megnézni.
Voltak köztük lőhetők is jócskán, kisebbek-nagyobbak, de olyan igazán kedvemrevalót nem találtam.
Már-már kezdtem úgy érezni, hogy úgy járok, mint a közmondásbeli válogatós f.sz...

Szemből lőttem meg kb. 30 m-ről szügyön.
A lövedék (30-06, 11,7 gr) törte nyaktőben a gerincet, végighaladt a testen (szidtam is magam zsigereléskor, hogy miért is nem vártam, hogy oldalra forduljon...), de kimenetet nem láttam.

Aztán zsigereléskor, ahogy levágtam a cerkát a hasfalról, látom, hogy a hasfal lyukas.
Nem emlékeztem, hogy kivágtam volna, ezért furcsállottam. Utána nézem a brét, és bizony ott volt benne elakadva a maradványtest.

Ezen úgy elgondolkodtam, hogy ami még a lövedéket is megállítja, az igazán irigylésreméltó!  Meglepődött Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1404 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 11:43:52 »

Mikor megláttam a girbegurba agancsot, nem sokat teketóriáztam.
Ezt nem csodálom!
 Emelem Igen


Ezen úgy elgondolkodtam, hogy ami még a lövedéket is megállítja, az igazán irigylésreméltó!  Meglepődött Vigyorog
Nekem meg ökölbe szorult tőle még a talpam is és ágyék tájon hirtelen elkezdődött valami fantomfájdalom kibontakozni...brrrrrrrr Stoel Ördög
Jó, hogy már nem érezhette..... Angyal
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1405 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 11:44:51 »

Sutahangra bújt elő a bokrok közül.
Mikor megláttam a girbegurba agancsot, nem sokat teketóriáztam.

Jól döntöttél!   Kacsint
Gratulálok!  Emelem

Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1406 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 13:16:38 »

Ezen úgy elgondolkodtam, hogy ami még a lövedéket is megállítja, az igazán irigylésreméltó!  Meglepődött Vigyorog
Elismerésem a bakhoz!
(Az enyém tövében is megállnak a golyók.Kettő is. Vigyorog)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1407 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 14:54:05 »


Az üzekedés amúgy tart még valahol?


Mikor megláttam a girbegurba agancsot, nem sokat teketóriáztam.





Üdv Kama!
Gratulálok a bakhoz! Emelem
Vasárnap este sípoltam legutóbb a területünkön.
Három helyből kettőn ugrott be bak.
Az utolsó helyszínen kint volt három suta, azokhoz jött ki egy 3-4 éves forma felemás, ághiányos agancsú bak.
Végigvizitálta a "hölgyeket", de mindhárom kitért előle. A hasztalan kísérletezés után le is feküdt hamarosan.
A síp hangjára felállt, jött is egy darabig, majd megint lefeküdt.
Mivel alaposan meg tudtam nézni tovább nem is sípoltam.
Véleményem szerint nálunk is napok kérdése és befejeződik az üzekedés.
 Emelem


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1408 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 15:20:22 »

  Szia!

Ezt a különválasztós dolog valami vakvágány lehet!
Mint vadász elejtettem már néhány őzet, bakot-sutát vegyesen ( természetesen mindet a saját vadászati idényében ) a 222-es IZS-el és a legnagyobb táv 60m volt amennyit a lövés után még elment.
A húst nem roncsolja és pont elég az energiája ahhoz, hogy az őz gyorsan és szenvedésmentesen kimúljon.
Mint vadásztató láttam már használatban sok-sok különféle kaliberű fegyvert őzvadászaton. Az igaz, hogy volt amelyik jobban, volt amelyik kevésbé roncsolta a húst, viszont egy dologban minden féle-forma-fajta fegyver megegyezett! Ha jó helyen lőtték meg vele az őzet az gyorsan szenvedés és keresés mentesen múlt ki.
Viszont ha rossz lövése volt az őznek, akkor mindegy, hogy milyen kaliberrel puskázott az illető, szenvedést, kínt és hosszú (néha eredménytelen) utánkeresést tudott csak produkálni.
Ez soha nem volt és nem is lesz kaliber függő! Ez csak egy ostoba tévhit!
A fegyver csak eszköz a vadász kezében és a legnagyobb kaliberrel is lehet hitvány sebzést és hosszas utánkeresést prezentálni és a kisebb kaliberrel is lehet kultúráltan etikusan és ami a lényeg szenvedés és keresés mentesen vadászni!

Szervusz!

Ahogy Rejto Jeno irta: Izlesek es pofonok kulonbozoek!

Nekem tobb mint 80 ozbakom van fent a falon, es van .222 Rem kaliberu puskam is, de soha nem ereztem olyan kesztetest, hogy komoly bakra .222Rem kaliberu puskaval menjek.

Olyan vadaszmesterrel sem talalkoztam meg SOHA, aki a kimenetel elott konyorgott volna nekem, hogy csakis ilyen kaliberrel enged ki a nagy bakra.

Persze ettol meg mindenkinek joga van - a torveny keretein belul - olyan kaliberrel vadaszni amilyennel akar, vagy amilyen van neki, vagy amilyennel pontos tud lenni, vagy amilyenhez loszert tud venni.

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1409 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 17:12:41 »

Vásárolt bakra nyilván nem 222 Rem Magnummal mennék.


  S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: