Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284918 alkalommal)
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #1380 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 14:51:15 »

Hát azért mindenki tényleg nem lehet olyan szép, mint amilyen Te vagy!!
Na meg okos...
Hát ez meg hova vezetne?
 Meghajol Meghajol
 Wave

 Hát téged meg ki kérdezett?!!!!
  De azért szeretlek. ÖrömNeked Ölel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1381 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 14:52:58 »



Szervusz Genfi! Emelem

Természetesen én sem akarok ebben (sem) igazságot tenni, csak a véleményemet írtam le.

Abban igazad van, hogy egy érmes baknál fél kiló hús nem számít, de azt hiszem, azért itt a fórumon nem az a jellemző, hogy ilyen bakokra vadászunk, és így egyáltalán nem mindegy a hús minősége sem.  A fél kiló hússal egyébként nem lenne gond, ha az ilyen vadat már nem harmad, negyed osztályba sorolva vennék át bagóért.  Ilyenért pedig a gazdaságisunk foggal harapná ki a herénket. Vigyorog
 Én 200-250 méterre nem lövök, egyrészt mert öreg vagyok és szemüveges, Mosolyog másrészt úgy tanultam,(lehet, hogy rosszul)  hogy őzre a "vadászias lőtáv" max. 150 méter, harmadrészt mivel területes vadász vagyok sokat járok ki a területre, és ha egy vadat nem sikerül becserkelnem ma, majd sikerül holnap.
 
Sokféle kalibert (8 milliméterig) használtam életem során, és mindegyiknek volt előnye és hátránya is.  Soha nem okozott gondot bármelyikkel őzet lőni, de sokkal több volt a nyikló- nyakló őz mint  a 222 Rem.-nal. (főleg a 30-06-osommal)
Tehát, én csak azt tudom, hogy elégedett vagyok vele minden hibájával együtt, és ezt nem azért írom, hogy bárkit is meggyőzzek.
Az való igaz, hogy vendégségbe nem ezt a kalibert viszem én sem, mert sok helyen nem szeretik.

Vadászüdvözlettel: Attila

Szerintem, ha most lenne lehetőségem újra felfegyverezni magam, valószínűleg egy 270-es vagy 308-as Winchesteren  és 338-as Wimagon kívül nem kéne más... esetleg egy 45-70-es kengyelkulcsos, csak úgy buliból. meg egy Long rifle.
De egy 8x57 és egy 6,5x57 páros is tökéletes lenne lenne.

Vagy egy jó fényképezőgép...... Ördög

De hát késő bánat...
 Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1382 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 14:55:52 »

Szervusz!

Veszesen kozeledve a 60-hoz csak egyet tudok mondani: Az elet soha nem fekete es feher ! ! !

Egy megtortent eset az idei vadaszidenybol:
Egy nagy, ermes bakra vittek ra a Tiszantulon. A bakot egy fa toveben lapulva 176 meterre sikerult megkozeliteni. Szerencsere a bakkal legelo suta sem vett eszre. Koztunk mar csak a ret, takaras sehol. Mint utolag kiderult eletem bakjat lottem meg. Kis koponyaval 650+ gramm... A szamla vege is ennek megfelelo volt... A 300 RUM kaliber volt velem. A loves utan a bak a levegobe ugrott, majd 20 meter utan elfekudt. A vadorrel vartunk par percet es mire odaertunk, mar a bak nelkul repult az ido.
Ezt a bakot, ilyen tavolsagbol, vetek lett volna egy .222 Rem kaliberrel megkiserteni! Tudod hany sutat lehetett volna loni ennek a baknak az arabol?

Ugyanakkor, szerintem tulzas teli sutazasnal 300 magnum kalibert hasznalni.

Most akkor hogy van? Melyik kaliber a jo ozre? Szerintem nincs ebben a kerdesben sem fekete-feher valasz. Igy csak azt tudom mondani, hogy neked is igazad van...

Barati udvozlettel  Wave   Emelem

Erre a beszámolóra nem emlékszem, megosztottad, lemaradtam róla? Kíváncsi lettem volna, mert szeretem a képekkel fűszerezett élményeidet. Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1383 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 15:00:54 »

Szervusz!

Veszesen kozeledve a 60-hoz csak egyet tudok mondani: Az elet soha nem fekete es feher ! ! !

Egy megtortent eset az idei vadaszidenybol:
Egy nagy, ermes bakra vittek ra a Tiszantulon. A bakot egy fa toveben lapulva 176 meterre sikerult megkozeliteni. Szerencsere a bakkal legelo suta sem vett eszre. Koztunk mar csak a ret, takaras sehol. Mint utolag kiderult eletem bakjat lottem meg. Kis koponyaval 650+ gramm... A szamla vege is ennek megfelelo volt... A 300 RUM kaliber volt velem. A loves utan a bak a levegobe ugrott, majd 20 meter utan elfekudt. A vadorrel vartunk par percet es mire odaertunk, mar a bak nelkul repult az ido.
Ezt a bakot, ilyen tavolsagbol, vetek lett volna egy .222 Rem kaliberrel megkiserteni! Tudod hany sutat lehetett volna loni ennek a baknak az arabol?

Ugyanakkor, szerintem tulzas teli sutazasnal 300 magnum kalibert hasznalni.

Most akkor hogy van? Melyik kaliber a jo ozre? Szerintem nincs ebben a kerdesben sem fekete-feher valasz. Igy csak azt tudom mondani, hogy neked is igazad van...

Barati udvozlettel  Wave   Emelem
Nézd Genfi!

Távol áll tőlem, hogy megbántsalak...sőt. Nagyon tetszenek a zergés vadászataid.
Nyilvánvalóan a trófeabegyűjtéskor mások az elvárások.
Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet jót vadászni...de ilyenkor egyértelmű a kaliberválasztás.


  S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1384 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 15:04:53 »

Erre a beszámolóra nem emlékszem, megosztottad, lemaradtam róla? Kíváncsi lettem volna, mert szeretem a képekkel fűszerezett élményeidet. Igen

Szervusz!

Nem maradtal le. Ezt a vadaszatot meg nem tettem fel a forumra. Talan majd telen.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1385 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 15:05:25 »

Hát téged meg ki kérdezett?!!!!
  De azért szeretlek. ÖrömNeked Ölel

Igazad van, senki!
Visszavonom...NEM IS VAGY SZÉP! Nyelv
De azért én is........ Ölel Koccint
 Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1386 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 15:07:20 »

Mindenki azzal vadászik amivel akar.
Egy-két cimbi kezében a .22-es is jó, másnak meg a 30-378 is kevés.
Nem vagyunk egyformák.



:S.peti
Szia Peti!
A tapasztalataim szerint teljessen igazad van!
Aki lőni tud annak mindegy a kaliber. Ha konyhára vagy trófeára meg tudja lőni. A problémásabb vadászok meg néha szívesebben mennének aknavetővel és még avval is kétségekkel! Ördög Ördög
Minden vadász ismerje meg a korlátait és ne akarjon többet a tudásánál! Ha messze a vad csússzon másszon és kerüljön közelebb . Ha nem biztos a találatban ne süsse el a fegyverét. Nem kell felesleges sebzés avagy seggbelőtt vad, mert ha teritékre is kerül millen élményt hagy?  Fejvakarás
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1387 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 15:09:54 »

De én azért szeretnék egy 458-at...  Ördög

..... üzletet érzek......... Röhög  Röhög
 Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1388 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 15:19:15 »

Szerintem, ha most lenne lehetőségem újra felfegyverezni magam, valószínűleg egy 270-es vagy 308-as Winchesteren  és 338-as Wimagon kívül nem kéne más... esetleg egy 45-70-es kengyelkulcsos, csak úgy buliból. meg egy Long rifle.
De egy 8x57 és egy 6,5x57 páros is tökéletes lenne lenne.

Vagy egy jó fényképezőgép...... Ördög

De hát késő bánat...
 Emelem
Kipróbáltam a több kaliberes vadászatot! Hát ez egy f@szság!
Legyen egy fegyver amiben megbízom és ismerem a képességeit!
A többi csak porhintés. Ha 222-vel mész, kijön életed kanja. Fejvakarás
Ha 375 tel suta avagy gida.Szóval avval a fegyverrel kell vadászni amiben megbízol és a vad elejtés is  műkszik! Ördög
A szekrényben mennyi fegyver várja ,hogy simogassák dédelgessék az más lapra tartozik. Nyihi
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1389 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 15:24:34 »

Erre a beszámolóra nem emlékszem, megosztottad, lemaradtam róla? Kíváncsi lettem volna, mert szeretem a képekkel fűszerezett élményeidet. Igen
Én is megnézném ennek a baknak a földi maradványait. Volt már 300 rum az én kezemben is, de mindet megittam. Stoel  Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1390 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 15:58:11 »

Én is megnézném ennek a baknak a földi maradványait. Volt már 300 rum az én kezemben is, de mindet megittam. Stoel  Vigyorog

Szervusz!

Ilyen invitalasnak nem tudok ellenallni! A napokban teszek fel kepeket es tortenetet is.

 S.Peti
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1391 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 16:35:48 »

Szervusz!

Ilyen invitalasnak nem tudok ellenallni! A napokban teszek fel kepeket es tortenetet is.

 S.Peti

Mindenkihez megvan a kulcs....
Látom, a Te szívedhez is megtalálta valaki. Hiába no, ex direktorunk sokat tud az Életről! Vigyorog
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1392 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 16:41:20 »

Az a "baj" ezzel a rugdosással, hogy nem kaliber függő, hanem fegyver.
Én a - sosem mértem le a súlyát - Kettner 30-06osommal sokkal hamarabb "megunom" a lőterezést, mint a 8x68-as Steyer-rel.

A 300as magnummall szerintem azért van sok embernek baja, mert az elterjedése nem a kereslet, hanem a kínálat oldaláról lett megnyomva, és minden jöttment új(gazdag) vadászt ezekre (win, weatherby mag., stb.)  beszélték rá (közben meg légpuskával sem tudnak lőni rendesen). Ez persze téves, hiszen emiatt nem a kalibert kell "bántani"...



Ebben is sok igazság lőn...... Igen
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1393 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 16:44:16 »

..........
Legyen egy fegyver ................ és ismerem a képességeit!
............

Találtak már ilyen fegyvert fel egyáltalán, Zolikám??  Stoel Stoel Stoel
 Wave
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1394 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 16:53:10 »

Találtak már ilyen fegyvert fel egyáltalán, Zolikám??  Stoel Stoel Stoel
 Wave
Én kettőt is!
Az egyik 9,3x62 a másik 300 WM. Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: