Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284340 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1365 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 09:44:19 »

222vel én nem is engednék őzre vadászni.
Ha rajtam múlna.  Stoel

Hát nem tudom ki hogyan van ezzel, de én egyre többször használom őzre ezt a kalibert teljes megelégedéssel. Nem kell lapockára lőni, akkor nincs bevérzés. Eddig kb ötven őzet lőttem ilyen kaliberrel, és talán húsz méter volt a legtávolabbi elmenetel. Általában vagy helyben marad, vagy egy-két métert ugrik arrább. De, ha véletlenül lapockát ér a lövés a bevérzésen kívül - amit azért ki lehet kaparni, mosni - nincs roncsolás, nem fordul ki a másik oldalon a lapocka, és nem "szrotyog" egyetlen meglőtt vad sem. De hát izlések.....
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1366 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 11:43:02 »

Én nagyon szeretem a 375-öst.
Megfelelő lövedékkel sokkal kevésbé roncsolja az őzet, mint egy standard kaliber SP lövedékkel.
Mondjuk én nem félek tőle  Ördög
Én eddig nem ezt tapasztaltam.
Hát nem tudom ki hogyan van ezzel, de én egyre többször használom őzre ezt a kalibert teljes megelégedéssel. Nem kell lapockára lőni, akkor nincs bevérzés. Eddig kb ötven őzet lőttem ilyen kaliberrel, és talán húsz méter volt a legtávolabbi elmenetel. Általában vagy helyben marad, vagy egy-két métert ugrik arrább. De, ha véletlenül lapockát ér a lövés a bevérzésen kívül - amit azért ki lehet kaparni, mosni - nincs roncsolás, nem fordul ki a másik oldalon a lapocka, és nem "szrotyog" egyetlen meglőtt vad sem. De hát izlések.....
Egyetértek.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1367 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 12:10:22 »

Hát nem tudom ki hogyan van ezzel, de én egyre többször használom őzre ezt a kalibert teljes megelégedéssel. Nem kell lapockára lőni, akkor nincs bevérzés. Eddig kb ötven őzet lőttem ilyen kaliberrel, és talán húsz méter volt a legtávolabbi elmenetel. Általában vagy helyben marad, vagy egy-két métert ugrik arrább. De, ha véletlenül lapockát ér a lövés a bevérzésen kívül - amit azért ki lehet kaparni, mosni - nincs roncsolás, nem fordul ki a másik oldalon a lapocka, és nem "szrotyog" egyetlen meglőtt vad sem. De hát izlések.....

Szervusz!

Mit jelent az hogy ozre hasznalod?

En teljesen kulon valasztanam a teli tarvad es az ermes ozbakra valo vadaszatot.

Egy teli tarvad vadaszatnal az ertek a hus. Ott ugy kell a vadnak minimalis szenvedest okozva, biztonsagosan teritekre hozni a vadat, hogy a hus minimalisan roncsolodjon. Volt mar olyan, hogy telen a sutat fejbe lottem, mert ereztem, hogy jol kitudom dolgozni a lovest.

A nagy ermes bakok vadaszatanal az ertek a trofea. Ott ugy kell a vadnak minimalis szenvedest okozva, biztonsagosan teritekre hozni a vadat, hogy a trofea utankereses nelkul (vagy minimalis menekulesi tavolsaggal) a biralo bizottsag asztalara keruljon. Egy oreg 550+ grammos baknal masodlagos, hogy ki kell-e dobni fel kilo hust a beverzes miatt vagy nem.

En peldaul a 308Win kaliberu puskamat hasznalom teli tarvadazasnal (de hasznalhatnam akar a .222Rem kalibert is). Nagy bakra mindig 300 magnum fegyverrel megyek, mert az alfoldi siksagon nem tudhatom, hogy milyen tavolsagra kell elnyulni. A nagy tablaknal nem ritka a 200-250+ meteres lotavolsag sem...

Szerintem ezert nagyon nehez igazsagot tenni, hogy most milyen kaliber jo ozre es szerintem a maga modjan szinte mindenkinek igaza van.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1368 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 12:28:57 »

Ejnye Csaba!  3 napot ketestünk ketten egy bakot a tengernyi tengeriben. Valahol az eleje lett meglőve, valószínűleg szegycsont.  Na ilyen lövéssel a 9,3 -nál nem igen ment volna el.

Haggyadmá, Zolti!

Csaba nem régen adta el a 222-esét, most mondaná el ország-világ előtt, hogy fórumtársnak őzre pl. egy teljesen hasznavehetetlen kis gyík kalibert adott el? Ördög Ördög  Stoel
Tudod a "Gálosmarketing" nagyon komoly dolog. Egy komyoly szakembernél a marketing tevékenység utóéletét is gondozni kell a reputáció megtartása érdekében... Ördög Ördög Ördög

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1369 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 12:52:37 »

Én is azt tapasztaltam akár magamon is, hogy kisebb kaliberrel jobban megy a lövés.
Ha máshonnan nem, ezt onnan tudom, hogy mindig sokkal jobbakat lőttem a 22-es Anschütz versenypuskámmal, mint a 458-as kézi aknavetővel. Vigyorog

Egyébként agyrém, hogy azt a szegény 300-as magnumot (most előlegezzük meg, hogy 300-as Winmagról beszélünk, és nem 300/378 Weatherbyről) mennyien bántják, mintha az valamilyen jajjjIstenem milyen rúgós puska lenne...
Elismerem, hogy egy 6,5x55/57, vagy a 308-as sokkal fínomabb kis fegyver, de ha valakinek ilyen van, ezzel van gyakorlata, akkor jobban jár vele, mint egy általában általa alig vagy nagyon ritkán használt közepes kaliberrel.

Én 222-est őzre csak az esetleges balesetveszély csökkentésére gondolom magamnak jónak, nem hinném, hogy sokkal jobban lőnék vele, mint a jól megszokott kis 300-assal, főleg hogy az igazság pillanata előtt rendszeresen a seggemen veszem a levegőt és a szívem is koncerten használatos mélynyomóként üzemel, és nem a rúgás iránti félelem miatt, hanem a vadász láz mitt..... hisz éppen most készülök kioltani egy életet..stb.
Az mindenesetre biztos igaz - amit a vadásztársak statisztikailag állítanak is -, hogy kis kaliberrel (kisebbet rúgó kaliberrel) jobban lőnek általában a vadászok, és sok esetben teljesen felesleges a "magnum".

Azért lemarházni viszont embereket, mert nagyobb kaliberű puskájuk van, egy kicsit erősnek vélem én is....

 Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1370 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 14:09:41 »

Sziasztok!
Ha valahol erősen fogalmaztam, szóljatok nyugodtan és javítsuk-moderáltassuk ki, ha lehet. Wave Nem vitát akarok generálni, hanem valamit tapasztalok, amit közös épülésünkre szolgálóan ki szerettem volna vesézni több szemszögből.

Azt szűröm le, hogy valamelyest hozzátesz a felvetett problémához a kaliberválasztás is, de valószínűleg közel ennyi hiba lett volna, ha alapkaliberhez nyúlnak a vendégek.Jól értem?
(Zárójelben csak, mert tényleg nem változtat semmin, nem igazol semmit... tegnap újabb vendég, újabb 300-as, újabb 100 méteren belüli lövés, újabb elhibázott bak... Fejvakarás. A fene érti! Talán bevonzottunk valami rontást. Ördög)

 Wave Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1371 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 14:10:47 »

Szik! Számomra te vagy az egyik legjobban olvasható,legélményszerűbb fórumozó. Köszönöm,hogy veszed a fáradságot és megírod ezeket,a naplószerűen is izgalmas beszámolókat!
(évről-évre)

Szervusz!

Tokeletesen igazad van. Szik irasait es a kepeket 2009-ora gyujtom ossze egy Word file-ba. Jelenleg 201 oldalnal tartok...

Szerintem, ha Szik kiegeszitene a naplot egy-ket szakmai megjegyzessel, osszegezne ozes tapasztalatait, akkor lassan mar itt van egy konyv kiadasanak az ideje ! ! !
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1372 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 14:14:21 »

Szervusz!

Mit jelent az hogy ozre hasznalod?

En teljesen kulon valasztanam a teli tarvad es az ermes ozbakra valo vadaszatot.

Egy teli tarvad vadaszatnal az ertek a hus. Ott ugy kell a vadnak minimalis szenvedest okozva, biztonsagosan teritekre hozni a vadat, hogy a hus minimalisan roncsolodjon. Volt mar olyan, hogy telen a sutat fejbe lottem, mert ereztem, hogy jol kitudom dolgozni a lovest.

A nagy ermes bakok vadaszatanal az ertek a trofea. Ott ugy kell a vadnak minimalis szenvedest okozva, biztonsagosan teritekre hozni a vadat, hogy a trofea utankereses nelkul (vagy minimalis menekulesi tavolsaggal) a biralo bizottsag asztalara keruljon. Egy oreg 550+ grammos baknal masodlagos, hogy ki kell-e dobni fel kilo hust a beverzes miatt vagy nem.

En peldaul a 308Win kaliberu puskamat hasznalom teli tarvadazasnal (de hasznalhatnam akar a .222Rem kalibert is). Nagy bakra mindig 300 magnum fegyverrel megyek, mert az alfoldi siksagon nem tudhatom, hogy milyen tavolsagra kell elnyulni. A nagy tablaknal nem ritka a 200-250+ meteres lotavolsag sem...

Szerintem ezert nagyon nehez igazsagot tenni, hogy most milyen kaliber jo ozre es szerintem a maga modjan szinte mindenkinek igaza van.



Szervusz Genfi! Emelem

Természetesen én sem akarok ebben (sem) igazságot tenni, csak a véleményemet írtam le.

Abban igazad van, hogy egy érmes baknál fél kiló hús nem számít, de azt hiszem, azért itt a fórumon nem az a jellemző, hogy ilyen bakokra vadászunk, és így egyáltalán nem mindegy a hús minősége sem.  A fél kiló hússal egyébként nem lenne gond, ha az ilyen vadat már nem harmad, negyed osztályba sorolva vennék át bagóért.  Ilyenért pedig a gazdaságisunk foggal harapná ki a herénket. Vigyorog
 Én 200-250 méterre nem lövök, egyrészt mert öreg vagyok és szemüveges, Mosolyog másrészt úgy tanultam,(lehet, hogy rosszul)  hogy őzre a "vadászias lőtáv" max. 150 méter, harmadrészt mivel területes vadász vagyok sokat járok ki a területre, és ha egy vadat nem sikerül becserkelnem ma, majd sikerül holnap.
 
Sokféle kalibert (8 milliméterig) használtam életem során, és mindegyiknek volt előnye és hátránya is.  Soha nem okozott gondot bármelyikkel őzet lőni, de sokkal több volt a nyikló- nyakló őz mint  a 222 Rem.-nal. (főleg a 30-06-osommal)
Tehát, én csak azt tudom, hogy elégedett vagyok vele minden hibájával együtt, és ezt nem azért írom, hogy bárkit is meggyőzzek.
Az való igaz, hogy vendégségbe nem ezt a kalibert viszem én sem, mert sok helyen nem szeretik.

Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1373 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 14:15:17 »

Mindenki azzal vadászik amivel akar.
Egy-két cimbi kezében a .22-es is jó, másnak meg a 30-378 is kevés.
Nem vagyunk egyformák.



:S.peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1374 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 14:29:04 »

Én is azt tapasztaltam akár magamon is, hogy kisebb kaliberrel jobban megy a lövés.
Ha máshonnan nem, ezt onnan tudom, hogy mindig sokkal jobbakat lőttem a 22-es Anschütz versenypuskámmal, mint a 458-as kézi aknavetővel. Vigyorog

Egyébként agyrém, hogy azt a szegény 300-as magnumot (most előlegezzük meg, hogy 300-as Winmagról beszélünk, és nem 300/378 Weatherbyről) mennyien bántják, mintha az valamilyen jajjjIstenem milyen rúgós puska lenne...
Elismerem, hogy egy 6,5x55/57, vagy a 308-as sokkal fínomabb kis fegyver, de ha valakinek ilyen van, ezzel van gyakorlata, akkor jobban jár vele, mint egy általában általa alig vagy nagyon ritkán használt közepes kaliberrel.

Én 222-est őzre csak az esetleges balesetveszély csökkentésére gondolom magamnak jónak, nem hinném, hogy sokkal jobban lőnék vele, mint a jól megszokott kis 300-assal, főleg hogy az igazság pillanata előtt rendszeresen a seggemen veszem a levegőt és a szívem is koncerten használatos mélynyomóként üzemel, és nem a rúgás iránti félelem miatt, hanem a vadász láz mitt..... hisz éppen most készülök kioltani egy életet..stb.
Az mindenesetre biztos igaz - amit a vadásztársak statisztikailag állítanak is -, hogy kis kaliberrel (kisebbet rúgó kaliberrel) jobban lőnek általában a vadászok, és sok esetben teljesen felesleges a "magnum".

Azért lemarházni viszont embereket, mert nagyobb kaliberű puskájuk van, egy kicsit erősnek vélem én is....

 Emelem

Az a "baj" ezzel a rugdosással, hogy nem kaliber függő, hanem fegyver.
Én a - sosem mértem le a súlyát - Kettner 30-06osommal sokkal hamarabb "megunom" a lőterezést, mint a 8x68-as Steyer-rel.

A 300as magnummall szerintem azért van sok embernek baja, mert az elterjedése nem a kereslet, hanem a kínálat oldaláról lett megnyomva, és minden jöttment új(gazdag) vadászt ezekre (win, weatherby mag., stb.)  beszélték rá (közben meg légpuskával sem tudnak lőni rendesen). Ez persze téves, hiszen emiatt nem a kalibert kell "bántani"...

Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #1375 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 14:30:04 »

Mindenki azzal vadászik amivel akar.
Egy-két cimbi kezében a .22-es is jó, másnak meg a 30-378 is kevés.
Nem vagyunk egyformák.



:S.peti

  Hál' Istennek!!! Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1376 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 14:34:22 »

Mindenki azzal vadászik amivel akar.
Egy-két cimbi kezében a .22-es is jó, másnak meg a 30-378 is kevés.
Nem vagyunk egyformák.



:S.peti

És amilyennye van nekije!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1377 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 14:41:21 »

 Hál' Istennek!!! Ördög Ördög Ördög

Hát azért mindenki tényleg nem lehet olyan szép, mint amilyen Te vagy!!
Na meg okos...
Hát ez meg hova vezetne?
 Meghajol Meghajol
 Wave
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1378 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 14:45:25 »

De én azért szeretnék egy 458-at...  Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1379 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 14:46:55 »


Szervusz Genfi! Emelem

Természetesen én sem akarok ebben (sem) igazságot tenni, csak a véleményemet írtam le.

Vadászüdvözlettel: Attila

Szervusz!

Veszesen kozeledve a 60-hoz csak egyet tudok mondani: Az elet soha nem fekete es feher ! ! !

Egy megtortent eset az idei vadaszidenybol:
Egy nagy, ermes bakra vittek ra a Tiszantulon. A bakot egy fa toveben lapulva 176 meterre sikerult megkozeliteni. Szerencsere a bakkal legelo suta sem vett eszre. Koztunk mar csak a ret, takaras sehol. Mint utolag kiderult eletem bakjat lottem meg. Kis koponyaval 650+ gramm... A szamla vege is ennek megfelelo volt... A 300 RUM kaliber volt velem. A loves utan a bak a levegobe ugrott, majd 20 meter utan elfekudt. A vadorrel vartunk par percet es mire odaertunk, mar a bak nelkul repult az ido.
Ezt a bakot, ilyen tavolsagbol, vetek lett volna egy .222 Rem kaliberrel megkiserteni! Tudod hany sutat lehetett volna loni ennek a baknak az arabol?

Ugyanakkor, szerintem tulzas teli sutazasnal 300 magnum kalibert hasznalni.

Most akkor hogy van? Melyik kaliber a jo ozre? Szerintem nincs ebben a kerdesben sem fekete-feher valasz. Igy csak azt tudom mondani, hogy neked is igazad van...

Barati udvozlettel  Wave   Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: