Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284290 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #135 Dátum: 2009. Május 22. - 22:56:57 »

Egy 1984-es kiadású könyvben olvastam az akkoriban újszerű őzhívási módszerről.Idézem:Mikor már a vetés olyan magas volt,hogy eltakarta a fekvő őzet,behajtatott a Gaz kocsival a vetésbe,a sofőr megnyomta a dudát,erre az őz kíváncsian felemelte a fejét,és durr."Annak idején egy megyei első titkár vadászott így,

Azért szeretnék én annyi ezrest most a zsebemben tudni, ahány őzet az idén is így lőttek!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #136 Dátum: 2009. Május 23. - 06:44:12 »

Azért szeretnék én annyi ezrest most a zsebemben tudni, ahány őzet az idén is így lőttek!
Sajnos ez is igaz!
A másik, hogy mindenki aki sípot tud venni, sípol, mindegy, hogy jól, vagy rosszul! Azzal sem foglalkozik, hogy ezzel mennyi kárt okoz! Sikítva menekülnek az őzek.  Woest Kalapal Dühhh
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #137 Dátum: 2009. Május 23. - 13:49:26 »

Egy 1984-es kiadású könyvben olvastam az akkoriban újszerű őzhívási módszerről.Idézem:Mikor már a vetés olyan magas volt,hogy eltakarta a fekvő őzet,behajtatott a Gaz kocsival a vetésbe,a sofőr megnyomta a dudát,erre az őz kíváncsian felemelte a fejét,és durr."Annak idején egy megyei első titkár vadászott így,

Abból a szempontból nagyon jó idézet, hogy megerősíti azt az elképzelésemet, miszerint korszaktól, rendszertől, meg mindentől függetlenül, a semmirevaló emberek száma nagyjából állandó.
A "régi szép időkben" semmivel sem volt kevesebb gazember, mint manapság.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #138 Dátum: 2009. Május 23. - 13:50:59 »

"korszaktól, rendszertől, meg mindentől függetlenül, a semmirevaló emberek száma nagyjából állandó."

 Igen Taps

(de ne offoljunk tovább... Kacsint)
Naplózva
vadaszgabi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #139 Dátum: 2009. Május 24. - 20:20:25 »

Az idézet,Szász Imre:Ez elment vadászni...című könyvéből van.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #140 Dátum: 2009. Július 15. - 21:21:00 »

Szervusztok!

Na ma késő délután megszólalt az őzhívóm és nem is eredménytelenül. Igaz vadásztársasági területen voltam és Somogyban, de két fiatal bak azért csak bekocogott, miközben 150 m-re pedig láttam a területet birtokló öreg bakot a sutájával kergetőzni. Őt azonban nem sikerült lencsevégre kapnom. Talán majd holnap....



Ez a kis fiatal őzbak állandóan nyalta a száját... Vajon mire gondolt????




5 perccel az első után ugyanarra a síphangra jött ez a másik kiváló bakocska... Bion Ezt már a magasles alatt állva fotóztam. Majd összecsinálta magát, mikor rádöbbent, hogy ki is vagyok tulajdonképpen....

Üdv. forsterh
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #141 Dátum: 2009. Július 15. - 23:32:16 »

Szervusztok!

Na ma késő délután megszólalt az őzhívóm és nem is eredménytelenül. Igaz vadásztársasági területen voltam és Somogyban, de két fiatal bak azért csak bekocogott, miközben 150 m-re pedig láttam a területet birtokló öreg bakot a sutájával kergetőzni. Őt azonban nem sikerült lencsevégre kapnom. Talán majd holnap....

Ez a kis fiatal őzbak állandóan nyalta a száját... Vajon mire gondolt????

5 perccel az első után ugyanarra a síphangra jött ez a másik kiváló bakocska... Bion Ezt már a magasles alatt állva fotóztam. Majd összecsinálta magát, mikor rádöbbent, hogy ki is vagyok tulajdonképpen....

Üdv. forsterh

Szia Forsterh!
Milyen hangra jöttek?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
forsterh
Vendég
« Új üzenet #142 Dátum: 2009. Július 16. - 06:11:13 »

Gidahanggal hívtam, mert bár egy-két kergetőzést már láttam, de még nem általános nálunk az őzfarsang. Egyébként más helyen hívtam sutahanggal is, de arra nem mozdult semmi.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #143 Dátum: 2009. Július 16. - 07:48:53 »

Szia Zoli!
Milyen sipót használsz?
Mivel kezded a hivást?(gondolom hivó hangal,és utána váltasz )
Üdv.HSanyi
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #144 Dátum: 2009. Július 16. - 16:28:56 »

Szia Zoli!
Milyen sipót használsz?
Mivel kezded a hivást?(gondolom hivó hangal,és utána váltasz )
Üdv.HSanyi

Szia Sanyikám!

Egyszerű,  kereskedelmi forgalmazású fasípjaim vannak, állítható hangmagassággal. Kettő van belőlük, az egyik gida hangra a másik suta hangra  van hangolva. A gida sípon a nyakbaasztó pirosra festett bőrszíj, míg a másikon barna vékony bőrszíj és egyszerre mind a kettő a nyakamban szokott lógni.
Többnyire sutahanggal szoktam indítani a hívást és ebből két hármas sorozatot hívok. Ha erre nem mozdul semmi, akkor 10 perc után másik helyre megyek, amely az előzőtől távolságra legalább 200 m-re kell hogy legyen. Ahol jól ugrik a bak, ott a második sorozat második hívóhangjára, már lehet hallani az őzbak szöszmötölését (ha idősebb korú) vagy érzékelni viharos vágtáját (ha fiatal).
A gidahanggal akkor szoktam próbálkozni, ha az őznász idején gida nélküli sutát, vagy egyes bakot látok. A hívássorozatok után érdemes még legalább 10-15 percig kitartani, mert az igazi öreg rafkós őzbak, úgy becserkeli a hívó vadászt, hogy csak amikor már jössz lefelé a lesről, riad meg tőled 20 lépésről és bánhatod, hogy nem tartottál ki tovább.
Ma eszméletlen meleg van, úgy hogy nem is tervezek ki menni, de a holnapi kora hajnalt azt mindenképpen megpróbálom.
Üdv. forsterh
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #145 Dátum: 2009. Július 16. - 19:05:19 »

Szia Zoli!
Az én palettám egy Hubertus meggyfa hívó és Flauhaber készlet (remélem jól írtam) ebből csak a hívót meg a gidát szoktam használni.
Kisebb-nagyobb (inkább kisebb) sikerrel. Gondolkozom egy Buttolón mert azt esetleg zsebben is lehet használni. Nagyon érdekel és szeretem csinálni az Őzhivást. De azt már megfigyeltem ha úgy van akkor akár a szekérkerék nyikorgásra is beugrik a bak, de fújhatsz te ódákat ha nem, akkor nem megy az istennek sem. Érdekes dolog, hogy panaszhangot és vészsirámot nagyon kevesen használnak, ámbár az is igaz, hogy ezt a kettőt a legnehezebb utánozni.
Üdv! HSanyi.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 16. - 20:32:49 írta Németh Lajos » Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #146 Dátum: 2009. Július 16. - 22:39:14 »

Szerintem Faulhaber... Fejvakarás
Csak akkor használom  a sutahangot, ha látom a bakot egyedül. De a gidahangra is bejön...
Amennyiben éppen egy " alkalmas " sutával van, nem szívesen hagyja azt ott, a suta után általában jön.
De ha nem segít sem a suta, sem a gidahang, akkor esetleg a suta panaszhangja felkelti a figyelmét, bár ezt kerülöm, mert esetleg más menekül tőle.
Ha nem látok semmit sem, csakis gidával próbálkozom.
 Én így csinálom, egy Hubertus fekete műanyag sípot használok, 3-400 m-re is hallható, mert letekerem a végét.
Azért még annyit, hogy a hívás előtt is legalább tíz percet pihentetem a helyet, hogy elüljön a zaj. Eleve cserkelés az egész folyamat, de egy-két mozgó ember akkor is zajjal jár.
És utána valóban érdemes várni még 10-15 percet, mert a rutinosak a legritkább esetben " lökik " fel az embert.

Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #147 Dátum: 2009. Július 17. - 12:44:22 »

Tegnap láttam 2 kergetőző őzpárt.
No nem komoly párzási procedúra volt, csak amikor a suták le akartak menni a tarlóról, a bakok mindig elé kerültek és ott tartották őket.
Amikor a suták ottmaradtak, folytatódott a szokványos legelészés.

Valami majd lassacskán indul...
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #148 Dátum: 2009. Július 19. - 08:55:35 »

Nálunk már lehet látni kergetőző párokat. Én múlt vasárnap láttam az elsőket.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #149 Dátum: 2009. Július 21. - 09:36:55 »

Sziasztok!
Az őzhívásban kezdő vadászként tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Buttolóval pontosan hány féle hangot lehet utánozni és hogyan?
A gidahang már megy, de a suta vágyakozó hangja és a vészsirám között nem tudok eligazodni...
Sutákat már gond nélkül sikerül a gidahanggal behívni.
Előre is köszi a tanácsokat.
Mikibácsi
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: