Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284891 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1335 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 15:58:41 »

Köszönöm szépen! Remélem azért tetszik másnak is. Hízik a májam. Ördög  Nyihi  Wave
Gyula!

Hidd el, tetszik. Igen Emelem



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1336 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 16:00:43 »

Hát hogyne! Nélküled fabatkát sem ér a "pikulázós" topik.   Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1337 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 16:19:08 »

Valaki árulja már el, mi vezérli az őzhívásra vendégvadásznak indulókat, hogy a 300-as kalibercsaládból válasszanak ez alkalomra puskát?! Persze a kérdés inkább költői...
Vadőrünkkel beszélgetve merült fel a dolog. Az elmúlt mondjuk 15 évre visszanézve nem volt egy őzbakos vendégünk sem 7x64-esel például. Egy volt .243 Win. kaliberrel, az egy lövés-egy terítékre hozott bak kategória volt.De 90 % a 300-asal bénázik. Ja, és egyikük tendenciózusan 375 H&H kaliberrel erőlködik őzbakra...Hívásban kb. 15 kimenetelből így esett 2 bakunk, egy bakunk kutyás után keresés mellett is elveszett hátsó comblövéssel (néhányszor már elhibázták előtte is) és a csúcstartó bakunkat rövid idő alatt negyedszer is elhibázták. Vadőrünk szerint már a jövő évi keretet is ki lehetett volna lövetni, ha nem lövöldöznének az ágyúkkal métereket mellé a 80-120 méterre keresztben álló baknak. Pedig állítólag lőtéren még jól ment a dolog. Az említett bak még köszöni szépen jól van, a 7x75 R sem vitte legutóbb, hiába az extra kaliberű különleges puska...Ez van, szinte minden évben ez megy. 
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1338 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 16:34:27 »

Valaki árulja már el, mi vezérli az őzhívásra vendégvadásznak indulókat, hogy a 300-as kalibercsaládból válasszanak ez alkalomra puskát?! Persze a kérdés inkább költői...
Vadőrünkkel beszélgetve merült fel a dolog. Az elmúlt mondjuk 15 évre visszanézve nem volt egy őzbakos vendégünk sem 7x64-esel például. Egy volt .243 Win. kaliberrel, az egy lövés-egy terítékre hozott bak kategória volt.De 90 % a 300-asal bénázik. Ja, és egyikük tendenciózusan 375 H&H kaliberrel erőlködik őzbakra...Hívásban kb. 15 kimenetelből így esett 2 bakunk, egy bakunk kutyás után keresés mellett is elveszett hátsó comblövéssel (néhányszor már elhibázták előtte is) és a csúcstartó bakunkat rövid idő alatt negyedszer is elhibázták. Vadőrünk szerint már a jövő évi keretet is ki lehetett volna lövetni, ha nem lövöldöznének az ágyúkkal métereket mellé a 80-120 méterre keresztben álló baknak. Pedig állítólag lőtéren még jól ment a dolog. Az említett bak még köszöni szépen jól van, a 7x75 R sem vitte legutóbb, hiába az extra kaliberű különleges puska...Ez van, szinte minden évben ez megy. 



Én is 300-assal mennék bakra, mert csak az az egy fegyverem van. Szerintem aki nagy kaliberrel nem lő kb. 180- 200 méterig pontosan az 243-assal sem fog. Ha lőtéren jól lőnek, vadászatkor pedig nem, akkor az inkább az izgalom és nem a kaliber hibája.
Naplózva

Üdv! Viko.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1339 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 16:39:11 »

Köszönöm szépen! Remélem azért tetszik másnak is. Hízik a májam. Ördög  Nyihi  Wave
Tetszik biza'  Vigyorog
A májad meg hízzon csak.....de még a zsugorodás előtti stádiumban álljon is le vele Ördög
Nagyon jól megélt és megírt történeteket kapunk tőled, amiér én is szeretném kifejezni a köszönetemet!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1340 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 16:46:49 »

Köszönöm szépen! Remélem azért tetszik másnak is. Hízik a májam. Ördög  Nyihi  Wave

Szerintem sokan a Te írásaid miatt olvassák az őzhívásos irományokat...  Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1341 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 16:54:38 »



Én is 300-assal mennék bakra, mert csak az az egy fegyverem van. Szerintem aki nagy kaliberrel nem lő kb. 180- 200 méterig pontosan az 243-assal sem fog. Ha lőtéren jól lőnek, vadászatkor pedig nem, akkor az inkább az izgalom és nem a kaliber hibája.

Bár nem ide tartozik, de szerintem ez az állítás sok emberre nem igaz.
És sokan mikor visszalépnek barátságos cal-ra, lényegesen jobban lőnek, sőt...
A lényeg mindig abban rejlik, hogy a lövés hogyan tudja kidolgozni, ha az utolsó századokban fogat összeszorítva, szem becsukva, ökölbe még a lába is akkor nem fog menni.
Utána még idő és gyakorlás kell ahhoz, hogy kisebb cal-al menyen rendesen, de szinten egyből fog javulni a lő kép.
Sokszor ez agyban dől el...

 Emelem Wave



Naplózva

Üdv End
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1342 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 17:11:25 »

Sajnos mostanában sikk lett kölökágyúkkal vadászni.

Van pár marha, aki vesz magának 375-ös (vagy ilyen nagyságrendű) kalibereket.
Többnyire racionális indok (pl. nagytestű vadra történő külföldi vadászat) nélkül, inkább azért, hogy ha megkérdezik, hogy Hűdeszéppuskamilyenkaliberű?, akkor élvezhesse a leesett állakat a válasz hallatán.

Ők mondjuk még talán tudnak is vele lőni.
Bár sokuk sokkal jobban lőtt, amikor még a "sima" 30-06-os vagy 7mm Rem Magnum puskáikkal vadásztak...
Talán mert akkor még jobban meggondolták, mikor engedik el a lövést?   Fejvakarás
Azért a nagykaliberű gyorslövő puska nem megfontoltságra sarkallja az embert...

A többi birka meg elhiszi a mellé adott menődumát (ezzelöcsémhamellélőszadisznónakiselburul vagy ezzelaztánmindegyhollövödmegmindigvanvér) aztán veszi a kölökágyúkat, mer a menőgyereknek is az van.
Aztán lőni meg nem tud vele, mert fél tőle.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1343 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 17:38:41 »

Sajnos mostanában sikk lett kölökágyúkkal vadászni.

Van pár marha, aki vesz magának 375-ös (vagy ilyen nagyságrendű) kalibereket.
Többnyire racionális indok (pl. nagytestű vadra történő külföldi vadászat) nélkül, inkább azért, hogy ha megkérdezik, hogy Hűdeszéppuskamilyenkaliberű?, akkor élvezhesse a leesett állakat a válasz hallatán.

Ők mondjuk még talán tudnak is vele lőni.
Bár sokuk sokkal jobban lőtt, amikor még a "sima" 30-06-os vagy 7mm Rem Magnum puskáikkal vadásztak...
Talán mert akkor még jobban meggondolták, mikor engedik el a lövést?   Fejvakarás
Azért a nagykaliberű gyorslövő puska nem megfontoltságra sarkallja az embert...

A többi birka meg elhiszi a mellé adott menődumát (ezzelöcsémhamellélőszadisznónakiselburul vagy ezzelaztánmindegyhollövödmegmindigvanvér) aztán veszi a kölökágyúkat, mer a menőgyereknek is az van.
Aztán lőni meg nem tud vele, mert fél tőle.
Itt a lényeg!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
forester73
Vendég
« Új üzenet #1344 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 18:13:16 »

Csak pár szó a sokat fikázott 300-asok védelmében .

Akit egy kicsit is érdekel a vadászat és rászánja az időt az nem fog megugrani egy 300-as klaszikus magnum erejétől (nem az ultra magnumokról beszélek ) főleg nem ha mondjuk egy 9.3x62-vel vadászik . Szerintem a 9.3x62 gorombáb a vadásszal mint egy 300WM (ez a kettő volt így össze tudom hasonlítani) . Én nem éreztem durvábbnak mint a 3006-t de én nem vagyok átlag méret . Viszont a 243-hoz viszonyítva durvább sokkal ez igaz de mennyivel kevesebbet roncsol mint a kis lukasztó . Mondjuk ha egy dobozzal elkellene lőnöm egy nap tarvadazáskor akkor már nem a 300-ast vinném mert azt jobban megérezném , főleg a zsebem . Szerintem mindegy ki milyen kaliberrel megy vadészni a lényeg TANULJA MEG URALNI a puskáját és ha ez menni fog akkor gyakorlással lőni is megtanul . Tiszteljük meg annyira a vadat , hogy elkövetünk mindent az etikus elejtéséért , ez nem kaliber hanem EMBER függő . Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1345 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 18:22:32 »

Csak pár szó a sokat fikázott 300-asok védelmében .

Akit egy kicsit is érdekel a vadászat és rászánja az időt az nem fog megugrani egy 300-as klaszikus magnum erejétől (nem az ultra magnumokról beszélek ) főleg nem ha mondjuk egy 9.3x62-vel vadászik . Szerintem a 9.3x62 gorombáb a vadásszal mint egy 300WM (ez a kettő volt így össze tudom hasonlítani) . Én nem éreztem durvábbnak mint a 3006-t de én nem vagyok átlag méret . Viszont a 243-hoz viszonyítva durvább sokkal ez igaz de mennyivel kevesebbet roncsol mint a kis lukasztó . Mondjuk ha egy dobozzal elkellene lőnöm egy nap tarvadazáskor akkor már nem a 300-ast vinném mert azt jobban megérezném , főleg a zsebem . Szerintem mindegy ki milyen kaliberrel megy vadészni a lényeg TANULJA MEG URALNI a puskáját és ha ez menni fog akkor gyakorlással lőni is megtanul . Tiszteljük meg annyira a vadat , hogy elkövetünk mindent az etikus elejtéséért , ez nem kaliber hanem EMBER függő . Emelem
A legjobb cimboráim alapkaliberekkel vadásznak...
Ez a magnumőrület az új kor vadászainak való.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
forester73
Vendég
« Új üzenet #1346 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 18:55:07 »

Én legjobb cimboráim meg ilyennel is meg olyannal is , de nem ezért a cimboráim . Attól nem hiszem , hogy rossz ember valaki , hogy "magnumos" és azt sem hiszem , hogy attól már valaki jó ember v. jóvadász  , hogy alapkaliberekkel vadászik . De mindegy ez a topik nem erről szól ha valaki reagálni akar akkor azt tegye a megfelelő topikban én is ehhez tartom magam! Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1347 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 19:47:35 »

Nem a fegyver teszi az embert!  Minden kornak megvan a "divatja", most ilyen. Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1348 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 20:10:12 »

Egyik vendég 300-as blaser magnummal jött bakra. Nekem tetszett, amit eltalált azt nem kellett keresni. Sokkal jobb ha kicsit osztályosabb a hús, minha fél napig keressük, aztán 2 hét múlva szagról találjuk meg a vadat. Szerintem.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1349 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 20:18:37 »

Gyerekek!

Az őzhívás topikban vagyunk.

Nehogymá őzre ne legyen elegendő mondjuk egy 243-as!
Meg kell lőni normálisan, ha meg nincs olyan szitu, akkor vissza kell menni holnap is.

Szerintem ilyen egyszerű.

Nem kell kölökágyúkkal pótolni a lőtudást vagy a vadászatot.
Meg nem is lehet!...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: