Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284762 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1305 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 10:47:33 »

Az egész még májusban kezdődött....akkor láttam meg ŐT.
Nem egy matuzsálem, de a korban benne van. A medencecsont-porc és a fogak alapján legalább a 6. évében lehet.

Persze nagyon örülök annak, hogy sikerült elejtenem és kiköszörülnöm a reggeli csorbát.
De ilyenkor van bennem egy nagy adag szomorúság is, mert véget ért valami.
Valami, ami miatt már nem dob ki hajnalban vagy éjszaka az ágy, ami után sóvárogni lehet....
Az idő már csak ilyen....hoz és visz...némelyeket kicsit itt hagy, majd magával ragad.
Mi pedig nem igen tehetünk mást, mint hogy elfogadjuk a Természet rendjét.....mert ellene lázadni nevetségesen meddő dolog lenne Emelem


Tökéletes!  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1306 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 11:04:08 »

Ismételten...  Emelem Emelem Emelem Wave Wave Wave
Naplózva

Üdv End
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #1307 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 12:11:04 »

Üdv Urak!

Újjabb este-reggel:

http://lesig.blogspot.hu/2015/08/ejjel-nappal-tiszakarad.html

Még mindíg "csak" élő bakok! A vadász énem majd idény végén szólal meg! Mosolyog Üdv: Lesi  Emelem
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1308 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:02:33 »

08 03 délelőtt.
Reggel korán egyből a sziki bak tanyájára megyünk. Ez két magasabb szikpadka közötti lapos. A szikpadkákon is magas a fű még kaszálatlan. Nem tudom sorra kerül-e még az idén. A laposban a fű derékig ér mögötte nagy nádfoltok itt-ott tavalyi száraz kákacsomók. Nagy szerencsém van, hogy még vagy háromszáz méterről meglátom egy bak fejét amint a nagy fűben hajtja a sutáját. Gyors fék. Kiugrok, és még felismerem a keresett bakot amint a sutát betereli a nádba. Gyalog megyünk rájuk. Viszem a spektívet az állvánnyal. Persze már nem látjuk őket. Úgy döntünk, hogy várunk előbb utóbb majd csak előjönnek. Ez a módszer már többször bevált. Persze unalmas szórakozás és bizonytalan is. Akkora a takarás, hogy ha akar, bármerre kimehet az őz észrevétlen belőle. Várakozunk. Közben egyre magasabbra kúszik a nap. A harmat felszárad. A gumicsizma egyre melegebb. Távcsövezünk körbe minden irányba, minden apró mozdulatra, szélfuvallatra. Nincs semmi mozgás csak a foltos nádi poszáták ülnek a magasabb kórók tetején, néha egy-egy rovart elkapva. Már jócskán eltelik egy óra is amikor a szemben lévő szikpadka magas füvében mozgást észlelek. Egy hatos bak jön keresztbe. Nem a mi bakunk. Megáll, csipeget, nézelődik. Mondom a Lacinak, hogy megpróbálom hívni, hátha bejön, és a köztünk lévő bakot kimozdítja a nádból. A sípra figyel. Ímmel ámmal elindul, de nem nagyon akaródzik neki jönni. Közben a spektívvel ahogy nézem, feltűnik, hogy oldalra is figyelget elénk a laposba. Átfordítom a távcsövet, arra amerre néz, és meg is látok egy agancsot a nagy fűben. Jön ki a bakunk, előtte a suta füle is ki-kivillan. Messze vannak lőni. Rá kell mennünk. Szerencsére most csak csipegetnek, nem hajtja a sutát. Keresek egy káka foltot és ennek takarásában megyünk a bakra. A lapos tele van zsombékkal. Ez még a változatosság kedvéért régi disznótúrással. Közben figyeljük a bakot, aki lassan jön megy, legelget. Amikor felnéz, lapulunk. Sikerül is lőtávra becserkelni. Laci célozgatja, de látom nem biztos a dolgában ezért még vagy ötven méterrel közelebb óvatoskodunk. Innen aztán sikerül meglőnie. Tűzben marad. Várakozással eltelve közelítjük meg. Hosszú magas agancs nem túl vastag, de gyönyörű nagy lapos széles gyöngyökkel. Nem túl öreg bak, de ez itt már nagyobb agancsot nem rakott volna. Laci elmegy a kocsiért. Én felhúzom a szikpadkára és megcsinálom a terítéket. Megvan mindkét bak. Laci délután hazamegy. Bandi váltja, akivel két fiatal kisebb bakot kéne lövetnem.










Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1309 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:26:58 »

08 03 délelőtt.
Reggel korán egyből a sziki bak tanyájára megyünk.

Jó bak!  Igen   Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1310 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:30:26 »

08 03 délelőtt.
Várakozással eltelve közelítjük meg. Hosszú magas agancs nem túl vastag, de gyönyörű nagy lapos széles gyöngyökkel. Nem túl öreg bak, de ez itt már nagyobb agancsot nem rakott volna. Laci elmegy a kocsiért. Én felhúzom a szikpadkára és megcsinálom a terítéket. Megvan mindkét bak. Laci délután hazamegy. Bandi váltja, akivel két fiatal kisebb bakot kéne lövetnem.

Nagyon jó bak!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1311 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:58:21 »

08 03 délután
Délután megjön Bandi. Vidáman, jókedvűen, viccesen, mint mindig. Tele a kezdők önbizalmával, a vadi új műanyag puskájával, amivel idáig csak két vadat ejtett. Nevetgélve meséli, hogy meglövi gyorsan a két bakot, éjjel lő egy disznót és holnap kilencre otthon van. Kifelé menet több bakot is látunk. Lőhetőeket is csak persze nem a keresett korosztályt. Érdekességként említem, hogy három olyan párt is találunk ahol két suta volt a bakkal. Egy bakot lőhetőnek ítélek az egyik szára egyenes magasan tűzött kis szemággal a másik derékban törött. Kb három éves. Jó lenne, de a tarlóról betereli a sutáját, mire a közelébe érünk. A másik suta fut utánuk. Ismét kint a sziken van szerencsénk. Egy kis nyársas bak ugrik fel a szikpadkára tőlünk kb 120 méterre. A sípra megáll. Kissé srégen szembe van. Rosszul is kapja a golyót. Nagyot puffan. A bak betegen púpos háttal pár méter után lefekszik. Nem látom a fejét a gaztól. Nem engedem oda Bandit. Húsz percet várunk. Mire óvatosan megközelítjük már nem él.  Mondom, hogy a zsigerelést figyelje mert a következőt ő csinálja.
Több lőhető bakot nem látunk. Ahogy megyünk befelé és kifordulunk a szikről, az erdősáv melletti úton egy malac. Még csíkos, de már vagy 15 kiló. Mire Bandi kilép, elugrik. Vagy három kilométerrel arrébb egy előttünk lévő nádfoltba egy őz lép be. Itt is van egy lőhető kis bak, ezért hívok. Csak úgy a kocsi mellől. Az őz nem jön, de ahogy hátra nézek egy nagy disznó lép át az úton a kukoricából a napraforgóba. Utána 7-8 malac. Azok az úton megállnak turkálni. Küldöm Bandit,de mire odaérne elmennek az anyjuk után. Bandi ki akar ülni disznóra. Megmutatom a lest és elmondom az instrukciókat neki. Én kilenc után hazaérek. Épp hogy elalszom, fél tizenegykor csörög a telefon. Bandi közli, hogy lőtt egy disznót a kopasz földön ahova ültettem.  Menjek segíteni, mert neki se kése se semmi. Nagyon örültem neki. Kimentem kizsigereltem, feltettük, elvittük Soltra leadni. Fél egyre már otthon is voltam.




Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1312 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 14:36:07 »

Géza! Emelem
Minden jó, ha a vége jó! Igen
Gratulálok a bakhoz!
Üdv: J.Z. Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1313 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 14:43:56 »


Aztán megnőtt a takarás, sok volt a gabona a környéken és nem tehettem mást, mint vártam az üzekedés idejét....türelmesen Türelmetlenül Vigyorog




De ilyenkor van bennem egy nagy adag szomorúság is, mert véget ért valami.
Valami, ami miatt már nem dob ki hajnalban vagy éjszaka az ágy, ami után sóvárogni lehet....
Az idő már csak ilyen....hoz és visz...némelyeket kicsit itt hagy, majd magával ragad.
Mi pedig nem igen tehetünk mást, mint hogy elfogadjuk a Természet rendjét.....mert ellene lázadni nevetségesen meddő dolog lenne Emelem



Csaba! Emelem
Érdemes volt várni! Vigyorog Igen
Az életben ha nagyon vágyunk valamire és egyszer elérjük, akkor a legtöbbünkben van egy kis szomorúság.
Ez igaz a hétköznapi "civil" életre és a vadászatra is, legalábbis én így vagyok vele.
Aztán jön egy új cél vagy álom, ami megint motivál.
Közben pedig elillan a szomorúság!
Üdvözlettel: J. Z. Emelem


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1343



« Új üzenet #1314 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 14:51:36 »


 Gratulálok! Csabus, Szik...!  Emelem
 
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1343



« Új üzenet #1315 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 15:11:06 »

A test nehezen bírálható, a nyak vastagsága szintén, ebből a perspektívából a fej rövid, fiatal bakra utal, a szinezet tudjuk nem mérvadó.
A testtarást a viselkedést Csaba biztos jól látta, erről az ő véleménye a mérvadó.
Az agancs semmitmondó, agancstövek távolsága, a lefolyó rózsák őreg bakra utalnak, de ebbe már többször csalódtam.
Vadászüdvözlettel:
vegeza


 Sziasztok!  Emelem

 Test tartása idős bakra utal, mozgás (nyugodt) közben a fejét  majdhogy vízszintesen tartja, a legkisebb mozgásra és zörrenésre felfigyel, nem kerüli el semmi a figyelmét, még a hátán is fül van... Mosolyog ...és egyből elugrik, nem teketóriázik és nem fordul meg, nem néz vissza jó őz"szokás"szerint, hogy tényleg jól láttam -e...legalábbis amióta felnőtt a takarás...Télen, mikor combig érő hó volt kicsit "nyugodtabban"viselkedett...de az a kényszer volt...szerintem...Egy rövidke "sorozat" van róla, felteszem ha nem bánjátok...ide is... Mosolyog Harci kedve viszont még meg van...Én egy 8+ tippelem a korát...









                                                                       Emelem

Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4583



« Új üzenet #1316 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 15:21:10 »

Igen fáin bak!
Ha erre kéne vendéget hívnom, biztosan nem sikerülne.  Ördög
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1317 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 20:13:49 »

Sziasztok!  Emelem

 Test tartása idős bakra utal, mozgás (nyugodt) közben a fejét  majdhogy vízszintesen tartja, a legkisebb mozgásra és zörrenésre felfigyel, nem kerüli el semmi a figyelmét, még a hátán is fül van... Mosolyog ...és egyből elugrik, nem teketóriázik és nem fordul meg, nem néz vissza jó őz"szokás"szerint, hogy tényleg jól láttam -e...legalábbis amióta felnőtt a takarás...Télen, mikor combig érő hó volt kicsit "nyugodtabban"viselkedett...de az a kényszer volt...szerintem...Egy rövidke "sorozat" van róla, felteszem ha nem bánjátok...ide is... Mosolyog Harci kedve viszont még meg van...Én egy 8+ tippelem a korát.


Így már neke is egyértelmű.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1318 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 22:21:09 »

Én egy 8+ tippelem a korát...                                    

Vastagon 8+ szerintem...   Kacsint   Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1319 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 11:14:48 »

Igen fáin bak!
Ha erre kéne vendéget hívnom, biztosan nem sikerülne.  Ördög

 Röhög Nyihi Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: