Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284239 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #120 Dátum: 2008. December 24. - 21:55:38 »

Gábor! Igen
Naplózva
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #121 Dátum: 2008. December 24. - 22:20:03 »

Gratula Gábor! Emelem
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #122 Dátum: 2008. December 25. - 11:58:25 »

 Mosolyog
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #123 Dátum: 2008. December 25. - 13:18:38 »

Több esetben tapasztaltam már, hogy üzekedési időben gida vészsirámra suta futott be.

Van valakinek tapasztalata erről üzekedési időn kívül? Tarvadazás idején izgalmas lenne!
Akkor már alighanem késő.Októberben már nem fekteti el a gidát, együtt mozognak.Vészsirám hallatán inkább riaszt vagy egyszerűen kereket old-a saját gidájával együtt.Ha valakinek mégis bejön,az a kiváncsiság miatt lehet, ami tudvalevőleg nagy úr...Hozzáteszem,ez csak okoskodás,mert nem próbáltam, a természetben ilyenkor pedig nem is hallottam-valaki esetleg?
Egy történetem van, de az kora nyári eset, még kevésbé érinti a sutavadászatot.
Kora reggel cserkeltem egy réten, mikor a rétaljban levő sásból gidasirást hallottam,amire hamarosan két irányból két suta érkezett.Az egyik, valószinűleg az anyja, kis toporgás után be is szaladt a  sásba,figyelt egy pontot a növényzetben,
majd -négy lábával egyszerre érkezve-rá is ugrott.
Egy róka volt, ami kiszaladt a sásból,majd a réten 50-60 méter futás után megállt, leült és unottan ártatlan pofával az állát kezdte vakargatni a hátsó lábával.Miközben a suta kivezette a gidát a sásból   -semmi baja nem lett,- meglőttem a rókát.
A meglepett sután nem láttam jelét a hálának  (el is vitte gidát nagy riasztva), mégis az jutott az eszembe: szép azért ez a vadőrélet...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #124 Dátum: 2008. December 25. - 13:29:17 »

Akkor már alighanem késő.Októberben már nem fekteti el a gidát, együtt mozognak.Vészsirám hallatán inkább riaszt vagy egyszerűen kereket old-a saját gidájával együtt.Ha valakinek mégis bejön,az a kiváncsiság miatt lehet, ami tudvalevőleg nagy úr...Hozzáteszem,ez csak okoskodás,mert nem próbáltam, a természetben ilyenkor pedig nem is hallottam-valaki esetleg?
Egy történetem van, de az kora nyári eset, még kevésbé érinti a sutavadászatot.
Kora reggel cserkeltem egy réten, mikor a rétaljban levő sásból gidasirást hallottam,amire hamarosan két irányból két suta érkezett.Az egyik, valószinűleg az anyja, kis toporgás után be is szaladt a  sásba,figyelt egy pontot a növényzetben,
majd -négy lábával egyszerre érkezve-rá is ugrott.
Egy róka volt, ami kiszaladt a sásból,majd a réten 50-60 méter futás után megállt, leült és unottan ártatlan pofával az állát kezdte vakargatni a hátsó lábával.Miközben a suta kivezette a gidát a sásból   -semmi baja nem lett,- meglőttem a rókát.
A meglepett sután nem láttam jelét a hálának  (el is vitte gidát nagy riasztva), mégis az jutott az eszembe: szép azért ez a vadőrélet...

 Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #125 Dátum: 2008. December 26. - 15:24:00 »

 Emelem Emelem Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #126 Dátum: 2008. December 26. - 17:29:44 »

Nem egyszer lőttem már tarvadat télen buttolóval behívva.
Nem mindig válik be, de jópárszor szalad be a suta, mindkét gidájával...és akkor lehet válogatva lőni, vagy letenni a puskát. Kacsint
Naplózva
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #127 Dátum: 2008. December 26. - 20:49:10 »

No, akkor lehet, van értelme próbálkozni a téli tarvadazáson is... Mosolyog
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
bbhunt
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #128 Dátum: 2009. Május 18. - 09:17:28 »

Üdvözlök mindenkit! Kezdő vadász révén nagyon érdeklődöm a vad hívása iránt. Meg szeretném tanulni minél több vadfaj hangjának utánzását. Ehhez szeretnék segítséget kérni. BÁRMILYEN megoldás érdekelne, leginkább annak örülnék, ha valaki személyesen meg tudna tanítani ezekre a fogásokra. Ha valaki segítségemre tudna lenni ebben, annak nagyon örülnék, és természetesen valamit szívesen felajánlanék segítőmnek. (Ez lehet anyagi, vagy akár vadászati lehetőség is). Előre is köszönöm válaszotokat.

Vadász-üdvözlettel: B. Bence
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #129 Dátum: 2009. Május 18. - 20:46:55 »

Szevasz!

Nem tudom merrefelé laksz, de én magam őznász idején elég gyakran kint vagyok.
Pár vendégemnek sikerült már bakot behívni, sőt mondhatom, hoyg párzásban bak nélkül még nem ment el senki.
Szóval ha érdekel a dolog jelezd merrefelé laksz, ha esetleg a közelben, akkor augusztus elején - nálunk ekkor van a javapárzás - gyere el és a buttolóval behívunk 1-2 bakot.  Kacsint
Naplózva
vadaszgabi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #130 Dátum: 2009. Május 22. - 17:43:42 »

Egy 1984-es kiadású könyvben olvastam az akkoriban újszerű őzhívási módszerről.Idézem:Mikor már a vetés olyan magas volt,hogy eltakarta a fekvő őzet,behajtatott a Gaz kocsival a vetésbe,a sofőr megnyomta a dudát,erre az őz kíváncsian felemelte a fejét,és durr."Annak idején egy megyei első titkár vadászott így,
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #131 Dátum: 2009. Május 22. - 18:29:04 »

Egy 1984-es kiadású könyvben olvastam az akkoriban újszerű őzhívási módszerről.Idézem:Mikor már a vetés olyan magas volt,hogy eltakarta a fekvő őzet,behajtatott a Gaz kocsival a vetésbe,a sofőr megnyomta a dudát,erre az őz kíváncsian felemelte a fejét,és durr."Annak idején egy megyei első titkár vadászott így,

Ma meg azok a "vadászatra igazából rá nem érő" tehetős, "tűzhöz közeli" emberek, akiknek a vadászat pusztán "csak egy dolog"...amolyan reprezentációs lehetőség.  Kacsint
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #132 Dátum: 2009. Május 22. - 18:33:25 »

Egy 1984-es kiadású könyvben olvastam az akkoriban újszerű őzhívási módszerről.Idézem:Mikor már a vetés olyan magas volt,hogy eltakarta a fekvő őzet,behajtatott a Gaz kocsival a vetésbe,a sofőr megnyomta a dudát,erre az őz kíváncsian felemelte a fejét,és durr."Annak idején egy megyei első titkár vadászott így,
Nagyon tetszik ez a hozzászólás, főleg úgy, hogy ez az első!! Táncol
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #133 Dátum: 2009. Május 22. - 18:36:15 »

Egy 1984-es kiadású könyvben olvastam az akkoriban újszerű őzhívási módszerről.Idézem:Mikor már a vetés olyan magas volt,hogy eltakarta a fekvő őzet,behajtatott a Gaz kocsival a vetésbe,a sofőr megnyomta a dudát,erre az őz kíváncsian felemelte a fejét,és durr."Annak idején egy megyei első titkár vadászott így,
Ezt melyik könyveb olvastad?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #134 Dátum: 2009. Május 22. - 19:50:36 »

 
Egy 1984-es kiadású könyvben olvastam az akkoriban újszerű őzhívási módszerről.Idézem:Mikor már a vetés olyan magas volt,hogy eltakarta a fekvő őzet,behajtatott a Gaz kocsival a vetésbe,a sofőr megnyomta a dudát,erre az őz kíváncsian felemelte a fejét,és durr."Annak idején egy megyei első titkár vadászott így,
Szia Ez nem Őzhivás volt .Ha akarsz őzhivásról olvasni figyelmegbe ajánlom a Bertóti István Őzhivás 1974.Üdv HSanyi
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: