Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflonkos  (Megtekintve 292311 alkalommal)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #885 Dátum: 2016. December 04. - 08:02:51 »

Èletem első kosa!

Barátom màr évek óta hív, hogy nála lőjjem meg első kosomat!

Területről tudni kell, hogy 5-6 éve mèg csak váltóvad volt náluk a muflon! Szomszédos erdèszetből kemény teleken jött át egy két nyàj, és a szerencsések tudtak lőni olykor olykor egy egy kost.
Viszont az elmúlt 3 évben igen megurgrott a számuk, màr nyárra is ott maradtak, növekedni kezdett az állomány.
Előző évben kicsit múlott, hogy lőjjek egy 65 cm körüli kost, de a megforduló szél meghiúsította.

Kedden csörög a telefonom, induljak azonnal, 'most ért be a területről látott egy ellőtt lábú kost min 80 cm körüli csigákkal!
Nekem sem kellett több
Szerda reggel màr kapaszkodtunk is felfelé a muflonok birodalmába.
Először egy nyàjjal futottunk össze az egyik gerincen, benne egy 3 èves kimélendő  60-65 cm kossal. Nézegettük őket egy ideig, majd az erősödő szèl miatt Barátom javaslatára lefelé a szèlvèdett katlanok felé vedtük az irányt.
Az első katlanba leereszkedve megugrott 5 gímtarvad egy perem alól. Barátom azonnal mondta, hogy figyeljük őket mert gyakran társul a kèt vadfaj. Nézegettük a tarvadkat ahogy átbuknak a gerincen, majd a peremmel párhuzamosan elindultunk a gímek után hogy megnézzük a következő katlant.
Alig haladtunk 10-15 métert mikor egy szederfolt mögül kilépett egy kos! Azonnal láttuk, hogy egy kisívű 5-6 éves 70 cm körüli kos az.
Odalépve egy fàhoz gyorsan letérdeltem, és ahogy keresztbe fordult oldalba lőttem a kost. Mit sem jelezve elindult a gerinc felè, ekkor meglepetésünkre a kis szeder foltból 12 kos ugrott ki, köztük egy vastag fekete csigàjú 90 cm körüli... de a legkisebb is a nyajban 65 körül volt.



Kèp közepén 140 méterre lévő szedernèl állt a kos a lövésnél

Ràlövèsnél semmit nem találtunk, ezért egymás mellett haladva elindultunk a gerinc felè, abba az irànyba ahol a kosok àtbuktak. De odáig nem jutottunk el...
60 méterre a szedertől ott feküdt a Kosom!!!









Gratula!  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #886 Dátum: 2016. December 04. - 14:41:52 »

Èletem első kosa!


 Nagy gratula és fogadd őszinte irigységemet !   Igen   Emelem     ( Majdcsak én is én is ............   Angyal )   
Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #887 Dátum: 2016. December 04. - 18:25:38 »

Köszönöm mindnekinek!  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #888 Dátum: 2016. December 04. - 18:48:24 »

Dobba! Gratulálok! Kézfogás Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2658


« Új üzenet #889 Dátum: 2016. December 04. - 19:21:38 »

Dobba! Gratulálok!  Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #890 Dátum: 2016. December 04. - 19:51:05 »

Szép kos, gratulálok!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #891 Dátum: 2016. December 05. - 12:53:44 »

Területről tudni kell, hogy 5-6 éve mèg csak váltóvad volt náluk a muflon! Szomszédos erdèszetből kemény teleken jött át egy két nyàj, és a szerencsések tudtak lőni olykor olykor egy egy kost.
Viszont az elmúlt 3 évben igen megurgrott a számuk, màr nyárra is ott maradtak, növekedni kezdett az állomány.

Jöttek a farkas elől?  Fejvakarás

Gratulálok, igen jó kos!
 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 926



« Új üzenet #892 Dátum: 2016. December 06. - 08:38:53 »

Gratulálok Dobba!
 Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #893 Dátum: 2017. Február 02. - 18:31:53 »

Üdvözletem
Jan.31-én kiültem egy lesre. Változékony , havasesős idő volt. 15,30-kor kilépett egy muflon a bokrok szélére.Jól fejlett jerkének itéltem. Vagy 15 percen keresztül nézegettem és vártam, hogy talán a nagyapja is megérkezik.Nem jött sajnos, a jerke is megunta és visszafordult a bokros felé.Nem nagyon akaródzott, de ugye a terv (még 20 db hiányzik) és ma lehet utoljára juhot, jerkét lőni, ezért az utolsó pillanatban csak eleresztettem a lövést, tűzbe rogyott. Vártam pár percet és elbúcsúztattam csendben magamban.Oda mentem megsimogattam, utolsó falatot és sebtakarót tettem rá.Az eső közben erősen rázendített és a nyomorult telefonom vizesen nem volt hajlandó képet csinálni .Megfogtam a lábát, hogy lehúzom a kocsihoz amikor egy érdekes pamacsot vettem észre a hasa alján, megnéztem hátul is és csak egy lyuk volt rajta. Tapogattam a fejét, de még csak egy kis dudor sem volt rajta. A kocsi platóján zsigereltem ki a hasüregben két galambtojás méretű heréje volt.Tegnap reggel tudtam róla fotót csinálni, sajnos mire hazaértem csúnyán megázott.A fotókat majd megpróbálom feltenni, de a kijelölést nem akarja elfogadni a gép. Azért engedtem ilyen bő lére a dolgot, mert még nem láttam olyat, hogy egy kosnak még dudor sincs a fején, sőt öreg vadőr barátom akinek pár száz muflon megfordult a kése alatt sem emlékszik ilyenre. Tapasztalt már valaki ilyet??
Naplózva
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #894 Dátum: 2017. Február 02. - 20:41:09 »

Üdvözletem
Jan.31-én kiültem egy lesre. Változékony , havasesős idő volt. 15,30-kor kilépett egy muflon a bokrok szélére.Jól fejlett jerkének itéltem. Vagy 15 percen keresztül nézegettem és vártam, hogy talán a nagyapja is megérkezik.Nem jött sajnos, a jerke is megunta és visszafordult a bokros felé.Nem nagyon akaródzott, de ugye a terv (még 20 db hiányzik) és ma lehet utoljára juhot, jerkét lőni, ezért az utolsó pillanatban csak eleresztettem a lövést, tűzbe rogyott. Vártam pár percet és elbúcsúztattam csendben magamban.Oda mentem megsimogattam, utolsó falatot és sebtakarót tettem rá.Az eső közben erősen rázendített és a nyomorult telefonom vizesen nem volt hajlandó képet csinálni .Megfogtam a lábát, hogy lehúzom a kocsihoz amikor egy érdekes pamacsot vettem észre a hasa alján, megnéztem hátul is és csak egy lyuk volt rajta. Tapogattam a fejét, de még csak egy kis dudor sem volt rajta. A kocsi platóján zsigereltem ki a hasüregben két galambtojás méretű heréje volt.Tegnap reggel tudtam róla fotót csinálni, sajnos mire hazaértem csúnyán megázott.A fotókat majd megpróbálom feltenni, de a kijelölést nem akarja elfogadni a gép. Azért engedtem ilyen bő lére a dolgot, mert még nem láttam olyat, hogy egy kosnak még dudor sincs a fején, sőt öreg vadőr barátom akinek pár száz muflon megfordult a kése alatt sem emlékszik ilyenre. Tapasztalt már valaki ilyet??



« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 03. - 03:18:04 írta Sakac » Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #895 Dátum: 2017. Március 29. - 14:02:13 »

Sziasztok! Egy kis fényképezős kalandozás. Ugyan lövés nincs, de tudtam volna választani Mosolyog Üdv: Lesi  Emelem

http://lesig.blogspot.hu/2017/03/3m-matrai-muflon-moka.html
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #896 Dátum: 2019. Január 14. - 20:00:39 »

Üdv!

Ha valakinél van szabad kapacitás  muflon kos bérvadászatára, kérem küldjön részemre tájékoztatót, árlistát, stb. Minden infót, amit Ő is megkérdezne.  Ördög 

Köszönöm!
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1402



« Új üzenet #897 Dátum: 2023. Január 24. - 13:12:30 »

Az első hó lehullt. Gondoltam kihasználom.












(A baknak szét volt roncsolódva az egyik lába, eü kilövés volt.)
« Utoljára szerkesztve: 2023. Január 24. - 13:30:00 írta Voldi » Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 165

Vadász


« Új üzenet #898 Dátum: 2023. Január 24. - 15:09:45 »

Az első hó lehullt. Gondoltam kihasználom.


Elismerésem!
Mindegyiket Te lőtted? Ha szabad kérdezni, hol lehet ilyen eredményesen vadászni?

Üdv. a Vadásznak!
« Utoljára szerkesztve: 2023. Január 24. - 15:25:16 írta Pyrus » Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1402



« Új üzenet #899 Dátum: 2023. Január 24. - 15:20:35 »


Elismerésem!
Mindegyiket Te lőtted? Ha szabad kérdezni, hol lehet ilyen eredményesen vadászni?

Üdv. a Vadásznak!


Köszönöm!

Igen, nappal a bak, este szakadó hóesésben a disznó, reggel fél 8 körül a szűz hóban a kos. Egy farkas jött még, természetesen elengedtem. Zemplénben estek.
« Utoljára szerkesztve: 2023. Január 24. - 15:25:44 írta Pyrus » Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: