Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflonkos  (Megtekintve 293513 alkalommal)
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #870 Dátum: 2016. November 07. - 09:59:52 »

    Emelem



Kérésed, számomra, parancs...  Vigyorog       Emelem
Ezmiez a latin neve mászikusz posszogusz,lehet hogy ö az. Röhög
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #871 Dátum: 2016. November 23. - 14:01:34 »


Lövettem a vőmmel egy kis kost.  Ördög Amit fogunk az idővel nyakbanövő lett volna Vigyorog A puska Cz 555, a kaliber 30-06, a lőszer Sako SHH 11,7g. Sem jelzés,sem vér,sem vágott szőr. Semmi nem volt. Kb 100 méter után látta meg a szeder közt vergődni, még kellett a kegyelemlövés. Csak átsuhant rajta. Félhátulról érte, a másik oldali  első lábnál távozott. A kimenet is kalibernyi volt. Azért benn dolgozott kicsit. A belekben Stoel.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #872 Dátum: 2016. November 23. - 14:13:09 »


Lövettem a vőmmel egy kis kost.  Ördög Amit fogunk az idővel nyakbanövő lett volna Vigyorog A puska Cz 555, a kaliber 30-06, a lőszer Sako SHH 11,7g. Sem jelzés,sem vér,sem vágott szőr. Semmi nem volt. Kb 100 méter után látta meg a szeder közt vergődni, még kellett a kegyelemlövés. Csak átsuhant rajta. Félhátulról érte, a másik oldali  első lábnál távozott. A kimenet is kalibernyi volt. Azért benn dolgozott kicsit. A belekben Stoel.

 Igen Igen Piál Emelem
Gratulálok!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #873 Dátum: 2016. November 23. - 21:19:25 »



Lövettem a vőmmel egy kis kost.  Ördög Amit fogunk az idővel nyakbanövő lett volna Vigyorog A puska Cz 555, a kaliber 30-06, a lőszer Sako SHH 11,7g. Sem jelzés,sem vér,sem vágott szőr. Semmi nem volt. Kb 100 méter után látta meg a szeder közt vergődni, még kellett a kegyelemlövés. Csak átsuhant rajta. Félhátulról érte, a másik oldali  első lábnál távozott. A kimenet is kalibernyi volt. Azért benn dolgozott kicsit. A belekben Stoel.

Ha én nekem ilyen apósom volna !    Angyal     Igen              Wave
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #874 Dátum: 2016. November 24. - 10:31:12 »

Ha én nekem ilyen apósom volna !    Angyal     Igen              Wave

Van még egy lányom pártában.  Bár szerintem nem egy korosztály vagytok.  Vigyorog Igaz azt mondják van az a pénz. Hát nekem igen,de a lányomat már nem garantálom. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #875 Dátum: 2016. November 24. - 14:48:04 »

Van még egy lányom pártában.  Bár szerintem nem egy korosztály vagytok.  Vigyorog Igaz azt mondják van az a pénz. Hát nekem igen,de a lányomat már nem garantálom. Ördög

Szerintem mi egyidősek vagyunk .............. veled .    Nem szól szám   De bevállalós vagyok !   Ördög       Röhög        Piál
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #876 Dátum: 2016. November 24. - 15:30:42 »

Szerintem mi egyidősek vagyunk .............. veled .    Nem szól szám   De bevállalós vagyok !   Ördög       Röhög        Piál

Ha már Szabó Istvánok vagyunk,akkor úgy illik,hogy egyidősek is legyünk: Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #877 Dátum: 2016. November 25. - 07:14:58 »


Lövettem a vőmmel egy kis kost.  Ördög Amit fogunk az idővel nyakbanövő lett volna Vigyorog

Gratulálok!  Emelem

Hagy kérdezzem meg, hogy miből látod és én miből láthatom, hogy az elejtett 2 éves kis kos nyakbanövő lett volna?
Köszönöm!
Naplózva

Üdv: Bence
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #878 Dátum: 2016. November 25. - 08:46:30 »

Gratulálok!  Emelem

Hagy kérdezzem meg, hogy miből látod és én miből láthatom, hogy az elejtett 2 éves kis kos nyakbanövő lett volna?
Köszönöm!


Csak feltételezzük. Az az ága,ami a lábunktól nem látszik végig, az utolsó öt centin teljesen befelé fordul.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #879 Dátum: 2016. December 02. - 14:49:31 »

Egy jó kos a Màtràból:



76-72 cm ( 6 èves, jobb csigàt màr kezdte tördelni )
Hihetetlen szívós vad, lapocka mögött èrte a 8 mm-es SPCE, és hegynek felfelé elment vagy 60 métert, egy csepp vèr nèlkül.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #880 Dátum: 2016. December 02. - 14:57:03 »

Gratulálok hozzá,kíváló nyerges kos . Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #881 Dátum: 2016. December 03. - 09:32:47 »

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #882 Dátum: 2016. December 03. - 11:13:41 »

Egy jó kos a Màtràból:



76-72 cm ( 6 èves, jobb csigàt màr kezdte tördelni )
Hihetetlen szívós vad, lapocka mögött èrte a 8 mm-es SPCE, és hegynek felfelé elment vagy 60 métert, egy csepp vèr nèlkül.

Gratula !  Emelem   De bővebben ?
Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #883 Dátum: 2016. December 03. - 18:48:29 »

Gratula !  Emelem   De bővebben ?

Èletem első kosa!

Barátom màr évek óta hív, hogy nála lőjjem meg első kosomat!

Területről tudni kell, hogy 5-6 éve mèg csak váltóvad volt náluk a muflon! Szomszédos erdèszetből kemény teleken jött át egy két nyàj, és a szerencsések tudtak lőni olykor olykor egy egy kost.
Viszont az elmúlt 3 évben igen megurgrott a számuk, màr nyárra is ott maradtak, növekedni kezdett az állomány.
Előző évben kicsit múlott, hogy lőjjek egy 65 cm körüli kost, de a megforduló szél meghiúsította.

Kedden csörög a telefonom, induljak azonnal, 'most ért be a területről látott egy ellőtt lábú kost min 80 cm körüli csigákkal!
Nekem sem kellett több
Szerda reggel màr kapaszkodtunk is felfelé a muflonok birodalmába.
Először egy nyàjjal futottunk össze az egyik gerincen, benne egy 3 èves kimélendő  60-65 cm kossal. Nézegettük őket egy ideig, majd az erősödő szèl miatt Barátom javaslatára lefelé a szèlvèdett katlanok felé vedtük az irányt.
Az első katlanba leereszkedve megugrott 5 gímtarvad egy perem alól. Barátom azonnal mondta, hogy figyeljük őket mert gyakran társul a kèt vadfaj. Nézegettük a tarvadkat ahogy átbuknak a gerincen, majd a peremmel párhuzamosan elindultunk a gímek után hogy megnézzük a következő katlant.
Alig haladtunk 10-15 métert mikor egy szederfolt mögül kilépett egy kos! Azonnal láttuk, hogy egy kisívű 5-6 éves 70 cm körüli kos az.
Odalépve egy fàhoz gyorsan letérdeltem, és ahogy keresztbe fordult oldalba lőttem a kost. Mit sem jelezve elindult a gerinc felè, ekkor meglepetésünkre a kis szeder foltból 12 kos ugrott ki, köztük egy vastag fekete csigàjú 90 cm körüli... de a legkisebb is a nyajban 65 körül volt.



Kèp közepén 140 méterre lévő szedernèl állt a kos a lövésnél

Ràlövèsnél semmit nem találtunk, ezért egymás mellett haladva elindultunk a gerinc felè, abba az irànyba ahol a kosok àtbuktak. De odáig nem jutottunk el...
60 méterre a szedertől ott feküdt a Kosom!!!








Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #884 Dátum: 2016. December 03. - 19:13:30 »

Èletem első kosa!

Barátom màr évek óta hív, hogy nála lőjjem meg első kosomat!

Területről tudni kell, hogy 5-6 éve mèg csak váltóvad volt náluk a muflon! Szomszédos erdèszetből kemény teleken jött át egy két nyàj, és a szerencsések tudtak lőni olykor olykor egy egy kost.
Viszont az elmúlt 3 évben igen megurgrott a számuk, màr nyárra is ott maradtak, növekedni kezdett az állomány.
Előző évben kicsit múlott, hogy lőjjek egy 65 cm körüli kost, de a megforduló szél meghiúsította.

Kedden csörög a telefonom, induljak azonnal, 'most ért be a területről látott egy ellőtt lábú kost min 80 cm körüli csigákkal!
Nekem sem kellett több
Szerda reggel màr kapaszkodtunk is felfelé a muflonok birodalmába.
Először egy nyàjjal futottunk össze az egyik gerincen, benne egy 3 èves kimélendő  60-65 cm kossal. Nézegettük őket egy ideig, majd az erősödő szèl miatt Barátom javaslatára lefelé a szèlvèdett katlanok felé vedtük az irányt.
Az első katlanba leereszkedve megugrott 5 gímtarvad egy perem alól. Barátom azonnal mondta, hogy figyeljük őket mert gyakran társul a kèt vadfaj. Nézegettük a tarvadkat ahogy átbuknak a gerincen, majd a peremmel párhuzamosan elindultunk a gímek után hogy megnézzük a következő katlant.
Alig haladtunk 10-15 métert mikor egy szederfolt mögül kilépett egy kos! Azonnal láttuk, hogy egy kisívű 5-6 éves 70 cm körüli kos az.
Odalépve egy fàhoz gyorsan letérdeltem, és ahogy keresztbe fordult oldalba lőttem a kost. Mit sem jelezve elindult a gerinc felè, ekkor meglepetésünkre a kis szeder foltból 12 kos ugrott ki, köztük egy vastag fekete csigàjú 90 cm körüli... de a legkisebb is a nyajban 65 körül volt.



Kèp közepén 140 méterre lévő szedernèl állt a kos a lövésnél

Ràlövèsnél semmit nem találtunk, ezért egymás mellett haladva elindultunk a gerinc felè, abba az irànyba ahol a kosok àtbuktak. De odáig nem jutottunk el...
60 méterre a szedertől ott feküdt a Kosom!!!









Igen Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: