Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflonkos  (Megtekintve 293733 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #690 Dátum: 2013. Március 29. - 11:15:43 »









Be@arás !  Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Comput
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #691 Dátum: 2013. Március 29. - 14:02:15 »

Utolsó befogásom során készült videó. Két kosnak maradnia kellett.

Tán még nem unjátok...



Ááááá ezt nem lehet, van vér benned rendesen,  Ördög Ördög ja én se kérnék ponfont.    Ördög Ördög

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #692 Dátum: 2013. Március 29. - 18:21:15 »

Szerintem is az 5. éve környékén járt ,helyileg a Cserhátban lett találva és talán biztosra lehet állítani ,hogy golyó által pusztult el! Emelem  A héten még rakok fel róla pár képet ,ha van rá igény Mosolyog
Szervusz!
Jó lenne, ha feltennél még pár képet, főleg olyat, amin a csigák bázisa jól látszik.
Tudom, hülye kérdés...de merre találtatott?  :Mosolyog  Egészen a Cserhát déli csücskében?
Naplózva

Erdő az én templomom...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #693 Dátum: 2013. Március 29. - 18:58:38 »

Na, Karcsi Bátyánk mellett egészen biztosan nem unatkoztak a kollégák és vadászvendégek, annyi szent! Van egyfajta csavaros észjárása! Ördög    Emelem   Tiszteleg

A csapdázásra visszatérve. Én meg sajnos még nyúlbefogáson nem voltam, pedig nagyon szívesen elmennék (csak jó meleg vacsora kövesse Mosolyog).

Különben bizonyos fajta befogásokra szívesebben használom a csapdázás szót, azokra, ahol a vad kevésbé gondolja, hogy veszélyben van, és nagyobb a meglepetés. A muflont viszonylag nehéz befogni a hagyományos módszerekkel (pl. befogóudvar). Mondjuk olyan télen, mint az "elmúlt", jól működnek a jól megépített és elhelyezett befogók, de ha nincs tartós hóborítás, akkor kezdődnek a gondok...A muflon nem olyan, mint a vaddisznó, hogy bebújik mindenbe.
Fogtam én is befogóudvarral muflont (véletlenül és ráadásul hó sem volt - ilyen is van...disznókat akartam), ejtőhálóval is. De ha nincs hó, az egyik se működik jól. Ezért is kezdtem el annak idején kidolgozni egy új módszert. Ami egészen egyszerűen abból indul ki - józan paraszti ésszel - , hogy a vad minél kevésbé lássa a kelepcét. Kisebb-nagyobb kínlódások, pozitív és negatív tapasztalatok után összeállt a kép. Még tavasszal áprilisban is fogtam kisbárányos juhot szabad területen. Na de elég a meséből, jöjjön még két videó.

Az elsőn a 27-es csapdázásom közben láthatók a muflonok. Ekkor már megnyugodtak a kezdeti nagy ugrálás után, meg el is fáradtak valamennyire, A csapdában már "csak" 22 jószág van, mert 5 nagyobbacska kost már "kidobtam". Később erre a sorsra jutott a földön fekvő -már összekötözött- kos, és egy másik .
A kukoricát flegmán ropogtató jószág hátsó lábait már összekötöztem, de a lábaim között lévő kései bárány  segítségére kellett sietnem, mert igencsak gyötrődött a kosok juhok alatt. A fiatal kosok és bárányok tűrik legjobban a befogást. A korosabb kosok küzdenek, "morognak", nyögnek rendesen....az öreg juhokat is megviseli az esemény. Sérülésem még sohasem volt, de sajnos egy szép juhnak feladta a szíve befogás közben. Ez volt az egyetlen elhullásom eddig, nagyon sajnáltam....érdekes, hogy pont akkor történt ez, amikor három ember pár percre megállt mellette és a többi muflon mellett....
Ezért is csapdázok egyedül...szépen csendben, nyugodtan...mindig arra a példányra koncentrálva, amelyik bajban van.
Sajnos a csapda elsüléséről nincs videóm, amit nagyon sajnálok, de egyszerűen elsütéskor nincs idegrendszerem videózni olyan adrenalinszinttel, mint amivel  az ember egy remetekanra lő vadászaton...
A muflonok a második videón már összekötözve fekszenek, később új helyükre egészségesen megérkeztek.
 Emelem



Naplózva

Erdő az én templomom...
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #694 Dátum: 2013. Március 29. - 19:15:36 »

Silvestris  Emelem ! Szép munka  Igen  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #695 Dátum: 2013. Március 29. - 19:59:32 »

Kisebb-nagyobb kínlódások, pozitív és negatív tapasztalatok után összeállt a kép.

Gyalog-, magas-, lepőhálóval , őz- és nyúlhálóval , befogókkal , csapdákkal stb. , fogtam én is sok és sokféle vadat , de olyankor mindig csend , fegyelem , és komolyság honolt nálam is a pagonyban !   Mosolyog
Nem olyan egyszerű mesterség ez . . . !!!   Igen 

 Wave  Emelem




Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #696 Dátum: 2013. Június 08. - 20:34:33 »

 Emelem

A duplán öngyilkoskos :











Megpróbálta letörni a nyakba növő csiga végét, hogy ne ölje meg, de a sors elkerülhetetlen, mégis a tülök végzett vele, persze máshogyan...
Naplózva

" There is good out there "
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #697 Dátum: 2013. Június 08. - 21:09:38 »

Nem semmi!!! Meglepődött Megérne egy cikket a szaklapokban...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #698 Dátum: 2013. Június 08. - 22:08:13 »

Nekem egyáltalán nem tûnik benövõnek, másrészt az ág is befért valahogy... A kosok szeretik növényekhez dörzsölni a csigájukat, nem csak azért, mert annak vége zavarja õket.
Kár érte, sokat szenvedhetett szegény.
U.i.: nekem azért furcsa, nem valami vastag gallyon akadt fel, érdekes, hogy nem tudta eltörni....
Naplózva

Erdő az én templomom...
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #699 Dátum: 2013. Június 10. - 09:21:53 »

Nekem egyáltalán nem tûnik benövõnek, másrészt az ág is befért valahogy... A kosok szeretik növényekhez dörzsölni a csigájukat, nem csak azért, mert annak vége zavarja õket.
Kár érte, sokat szenvedhetett szegény.
U.i.: nekem azért furcsa, nem valami vastag gallyon akadt fel, érdekes, hogy nem tudta eltörni....

Ettől egyértelműbben nyakbahajlóbb tülköt én még nem is láttam, pedig már iszonyat sokat láttam itt a Mátra és Bükk találkozásánál.













Az első (és második) dög kos amit életemben találtam 1986-ban, szintén egy hosszú száraz 10 centi vastag ágra volt felakadva egy meredek hegy oldalán. A kos nagy valószínűség szerint télen mászott felfelé a hegyre, majd mikor megcsúszott olyan szerencsétlenül esett, hogy a tülök egy 10 méter hosszú száraz vastag ág végébe akadt, aztán csúszott lefelé ahogyan kapálózott és végül 2-3 métert csúszott lefelé, úgy, hogy a csiga belsejében volt a nagy száraz fadarab. Ott találtam meg a fára felakadva a teljesen ép egész hófehér csontvázát, azon a meredeken még a disznók sem jártak, minden egyes csontdarab megvolt. Iszonyat érdekes, abszurd, bizarr, különleges látvány volt, sajnos a kis smena m8 nem volt akkor velem... A hegy alján lévő vízmosásban volt a társa is elpusztulva, az nem tudom mitől pusztult el, de 30 méterre volt ettől a tetemtől és mindkettőnek vastag 75 cm-es nyakbanövő csigája volt, amiből darabok voltak kitörve. 7-8 évesek lehettek...  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #700 Dátum: 2013. Június 10. - 09:29:39 »

Aztán egy idén tavaszi amit a párommal találtunk, a csigát a vadőr vitte el, ezért a lefőzött fejről nincs fotóm:







Elhullás oka ismeretlen ( Rííí )
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #701 Dátum: 2013. Június 10. - 09:35:39 »

2011 tavasz:  (elhullás oka  Vállat von )

Naplózva

" There is good out there "
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #702 Dátum: 2013. Június 10. - 11:10:46 »

Szia Laci!
Az új fotók alapján már tényleg egyértelmû, hogy benövõ csigáról van szó.
 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #703 Dátum: 2013. November 12. - 08:12:59 »

Szép reggelt mindenkinek,

Hétvégi vadászatok után, még pár napig transzban vagyok és elég nehéz másra gondolnom.
Tekintve hogy a dél-Bükk nagy szerelmese járója vagyok a muflon és cserkelése mindég nagyot dobbant a szívemen. De a gondolataim a "no, majd egyszer" -re végződnek.
Azonban a topic vérfrissítéséhez feltennék néhány fotót. Egy túra alkalmával talált, elpusztult kos.
Pusztulásának oka ismeretlen, bár azon a környéken láttunk már sebzetten menekülő vadat, így a sebzés és az után keresés hiányát jelölném meg gyanúmnak.
2011-es fotó...











Szép napot,
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #704 Dátum: 2013. November 12. - 09:46:48 »





Vértes .
Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: