Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflonkos  (Megtekintve 293300 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #840 Dátum: 2016. Február 27. - 11:32:50 »







 Nyálcsorog Nyálcsorog Nyálcsorog      Igen
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #841 Dátum: 2016. Február 27. - 12:19:58 »

Történt, hogy társaságunk a megemelt kilövési darabszámokból eredő hiány és a szezon végének közeledtével (először történetünk során) engedélyezte a tagságnak muflonkos lövését. Aki kapja marja alapon, legfeljebb 70 cm-es csigahosszal. 3 eredménytelen hajnal és esti vadászatot követően rám mosolygott valaki odafentről.
Nálunk a muflon állandó vad, állandóan van a területen...valahol. Nagyon szeszélyes a mozgása, van, hogy egyik hajnalban rengeteggel összefutok, mánsap-harmadnap ugyanott semmi.
Szóval ezen a szép hajnalon cserkeltem az erdőbe benyúló tábla szélén beljebb és beljebb. Még egy púp és fellátok a végéig...most sem üres a csücsök, legel néhány jerke és bárány. A hajnali fagy nem könnyíti, hanem nehezíti dolgom, alig fagyott, meg nem tart, a mindenhol csörgedező fakadó vizeken keletkező hártyajég olyan hanggal ropog lábam alatt mintha üvegszilánkon járnék. Mindegy, úgyis még vagy 300 méterre vannak. De alig mentem feljebb, amikor úgy félúton egy feketeség kapja meg a szemem...hoppá, nyeregfoltja van, kos kétséget kizáróan, , egy hajlatban vannak, mert többen vannak, 8 kos, és 6 tarvad. Srégan felém közelednek, csipegetnek. Mozdulni nem merek, csak beállok a csipkebokor alá, lőbotot szétniytom. Még vannak vagy 200 méterre, nem baj, szelem jó, felőlük fúj, időm van, lassan csipegetnek. Két valamirevaló legény van benne, ők mintha ikrek lennének, nem is mennek el egymástól 5 méternél messzebb. 65-70 cm közé saccolom csigájukat, hosszra, állásra, terpesztésre, vastagságra is egyeznek, pont nekem valók. Enyhén befelé, áll alá forduló csigával, bár még nem töri. A többi kos egyébként a fiatalabb és ígéretes kategóriába tartozik, nem is nagyon figyelek rájuk, csak az ikrekre. Lassan közelednek...és közben pont a hátam mögül kel a nap ami vízszintes sugaraival már giccsesen gyönyörű, sárgás, aranyló fényben fürdővé festi az egészet táblacsücsköt muflonjaimmal megszórva. Nagyon sokáig elnézegettem volna őket, de az eddig szembefújó szél a tarkómat kezdte csiklandozni így dűlőre kellett vinni a dolgot. Puska feltámaszt, gyorsító kattant, nagy levegő....huhhh, de mozog ez a fránya szálkereszt. Távolság 130 körül van. Na most megint keresztbe áll, kifúj, húzom a ravaszt....csett...csak a gyorsító csetten. Basszus, a zárdugattyút felhajtottam oldalra és úgy hagytam...OK, lehajtom, kifúj céloz, csett....ez nem lehet igaz....mi a f@sz van. Zárdugattyú felhajt, lehajt erősebben...megint célzok, egyedül áll, jól áll, szálkereszt is mintha kevésbé ficánkolna...(jó, hogy felbőszített a puska) most vagy soha... az ikrekből a nagyobb szakállú tűzbe rogyott.
15 éve, 18 éves korom óta vagyok tag muflonos területen...lövettem is vendéggel néányat, és végre én is elejthettem  első kosomat. Utólag azt gondolom így volt igazi, kiböjtölve sok évig, a napokban sok kilométert lecaplatva . Pazar élmény volt.
Számokban 5 éves, 66-67 cm.
Ezt így kell csinálni! Igen Emelem Taps
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #842 Dátum: 2016. Február 27. - 12:38:19 »

Kalcsob!  Emelem

Gratulálok! Igen Kézfogás Emelem

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #843 Dátum: 2016. Február 28. - 08:22:51 »

 Wave

Nagyon szép beszámoló volt, jó volt olvasni.
Szívből gratulálok!  Mosolyog

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #844 Dátum: 2016. Február 28. - 09:02:23 »

Nagyon szép! A történet,a körülmények,minden rendben. Igen Elismerésem!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #845 Dátum: 2016. Február 28. - 09:19:47 »


15 éve, 18 éves korom óta vagyok tag muflonos területen...lövettem is vendéggel néhányat, és végre én is elejthettem  első kosomat. Utólag azt gondolom így volt igazi, kiböjtölve sok évig, a napokban sok kilométert lecaplatva . Pazar élmény volt.
Számokban 5 éves, 66-67 cm.

Szép! Igen Emelem Koccint
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #846 Dátum: 2016. Február 28. - 16:31:42 »

 Wave Igen Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #847 Dátum: 2016. Február 29. - 14:53:57 »

Itt is gratulálok, bár már személyesen koccintottunk rá! Egyet bánok, hogy nem lehettem ott! (Ez a munka teljesen a vadászat rovására megy! ) Emelem Lesi
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #848 Dátum: 2016. Március 01. - 07:59:52 »

Köszönöm mindenkinek.  Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #849 Dátum: 2016. Március 02. - 09:20:44 »


Ez igen! Taps Szívből gratulálok Beni!!  Igen
De jó újra látni ezt a helyet.. Kacsint

Waidmannsheil!  Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #850 Dátum: 2016. Március 02. - 09:36:39 »

Ez igen! Taps Szívből gratulálok Beni!!  Igen
De jó újra látni ezt a helyet.. Kacsint

Waidmannsheil!  Emelem

A két "hely" 50 méteren belül van.  Kacsint
Naplózva

Üdv: Bence
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #851 Dátum: 2016. Március 02. - 12:11:49 »

Kalcsob, gratulálok én is!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #852 Dátum: 2016. Március 21. - 08:43:06 »

Sziasztok! Ismét egy jó kis összetartáson vagyunk tul, kalcsob-ék területén. Egy képes beszámoló a két hajnalt átölelő koskergetésem eredményeiből! Üdv: Lesi  Emelem

http://lesig.blogspot.hu/2016/03/kosok-foldjen.html

Ízelítő:


Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #853 Dátum: 2016. Március 21. - 10:47:54 »

Szervusz Lesi.

szép és jó képek , irigylésre méltó állomány van azon területen. Nehéz lenne kimondani a vezényszót rájuk.
élég fiatal az állomány de már mutkoznak benne érem várományos trófeák.

üdv:HSanyi
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #854 Dátum: 2016. Március 21. - 11:30:13 »

Igen! Mi is néztük, hogy a 80% fiatal kölyökkos volt. Elég hektikus itt a mufi egyébként. Most a vetés lehúzta őket, de télen vagy nyáron heteket el lehet kóborolni anélkül hogy egyet is látna az ember, máskor meg akár 100 db fölött is szem elé kerül. Lesi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: