Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflonkos  (Megtekintve 293546 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #795 Dátum: 2015. Október 24. - 20:35:21 »

Tisztelt muflonosok, egy újabb szösszenet, bár sajnos csak a végére értem vissza a kamerával.
3 éves,erősen kímélendő legények fitogtatják erejüket,ez (még) nem a berregés.
Naplózva
csike gábor
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #796 Dátum: 2015. Október 25. - 07:30:36 »


Tiszelt Jáger 74 nagyon megtisztel a korbecsléssel, köszönöm.A kosaim vadfarmosok, tavaly tavaszi születésűek így bő másfél évesek, tegnap mértem a nagyobbikat 45 cm. Mint írtam a nagy bunyó végére értem vissza a kamerával, nálam elég meredek, ez már csak a tessék lássék csakazért is. :-)
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #797 Dátum: 2015. Október 25. - 15:17:54 »

Tiszelt Jáger 74 nagyon megtisztel a korbecsléssel, köszönöm.A kosaim vadfarmosok, tavaly tavaszi születésűek így bő másfél évesek, tegnap mértem a nagyobbikat 45 cm. Mint írtam a nagy bunyó végére értem vissza a kamerával, nálam elég meredek, ez már csak a tessék lássék csakazért is. :-)
Tisztelt Csike Úr! Óriási tévedésemért a mai szentmisén elmondtam 2 Miatyánkat,a kerti muflonok lelki üdvéért és jobb sorsra érdemes jövőjükért pedig 3 Üdvözlégyet!
Viszont az utolsó két tagmondatát még az esperes Úr segédletével sem tudom értelmezni... Fejvakarás
Naplózva
csike gábor
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #798 Dátum: 2015. Október 25. - 17:57:45 »

 Tisztelt Jáger Úr, valóban érthetetlenűl fogalmaztam ezért utólagos elnézést kérek minden forumozótól!! Megkértem az itteni Esperesurat, hogy fordítson Mosolyog :a területem elég meredek, nehezen járható fölfelé, fentről csattogás hallatszott, felsiettem körülnézni, a srácok egymásnak estek, javába ment a dulakodás, hát leálltam bámészkodni, eszme jutott, hogy felvehetném, le a hegyről-kamera kézbe- fel a hegyre.Mire felértem már befejezték a tusakodást, amit végűl sikerült felvennem már csak amolyan tessék- lássék azért is még odaverek egyet a szarvammal. A rangsort már lejáttszották szerintem mire odaértem. így talán érthetőbb Wave
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #799 Dátum: 2015. Október 25. - 18:39:12 »

Tisztelt Jáger Úr, valóban érthetetlenűl fogalmaztam ezért utólagos elnézést kérek minden forumozótól!! Megkértem az itteni Esperesurat, hogy fordítson Mosolyog :a területem elég meredek, nehezen járható fölfelé, fentről csattogás hallatszott, felsiettem körülnézni, a srácok egymásnak estek, javába ment a dulakodás, hát leálltam bámészkodni, eszme jutott, hogy felvehetném, le a hegyről-kamera kézbe- fel a hegyre.Mire felértem már befejezték a tusakodást, amit végűl sikerült felvennem már csak amolyan tessék- lássék azért is még odaverek egyet a szarvammal. A rangsort már lejáttszották szerintem mire odaértem. így talán érthetőbb Wave
Meghajol  Igen
Naplózva
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #800 Dátum: 2015. December 16. - 15:43:40 »

Sziasztok!

Sok szempontból jeles a 2015-ös év számomra, vadász életem szempontjából különösképpen. Régi, mondhatni már gyermekkori dédelgetett álmom volt az, hogy egyszer a hazai Nagy Ötös közelébe kerüljek. Hálás vagyok az Életnek, hogy idén októberben, ez a vágyam kézzel fogható távolságba került. Az idáig, a Magyar Ötösből egyedüliként hiányzó, muflon kos vadászatra készültünk a Szűcsi-Rózsai Földtulajdonosok Vadásztársaságánál, Kalcsob fórumtársék területén.

Mátraalján, Szűcsi szélén…

2015. 10. 23-24.

Október 23-án, péntek kora hajnal, minden eddiginél nagyobb izgalommal vettem vállamra a puskám. Még teljes sötétben sétáltunk Bandi kísérőmmel a kiválasztott területrész felé. Egy fás bokros, itt-ott tisztás erdő mellett álló lesre készültünk, kívül felcsírázott tarló, ami igen jó vadmozgással kecsegtetett. Alig értünk fel a lesre, a lassan derengő fényeknél, a bokros oldalban éppen nappali pihenőjére készülő gímbikát pillantottuk meg. A páratlan 12-es, balszáron hosszú hegyes villás bika trófeája biztosan verte a 7kg-ot. Alaphangnak kitűnő volt, az amúgy is szuper adottságúnak tűnő területrész izgalmának emeléséhez. Közben a pirkadat egyre nagyobb látómezőhöz segített minket és megjelentek az első muflonok is a csíra felső sarkában, több kisebb gímbika társaságában. A várt vadmozgást szinte már felül is múlta a hajnal, sorra innen-onnan muflonok jöttek legelni a buja zöld táblára, de a távolság még jelentős volt közöttünk. Ám mivel szelünk tökéletes volt, a lassan felkelő napsugarakban bírálhatóvá váltak az egyre csak közeledő kosok, több mint 15öt tudtunk keresővel mustrálni. Az elképzelésem egy kb 65 cm csigahosszú, kisívű, befelé növő trófeájú muflon legény volt. Szinte teljesen belegelt elénk a jerkékkel, bárányokkal tarkított nyáj. A kosok között nem találtunk számunkra megfelelőt, lassan szél alá kerülve szépen el is oldalaztak. Még nem vadásztam muflonra, ugyan a túra előtt nagyon sokat olvastam, néztem videókat velük kapcsolatban, természetesen egy pár pillanat alatt rabul ejtett, e számomra gyönyörű állatok valós közelsége.
A les után még elindultunk az erdőbe cserkelni, ami hatalmas élmény. Egy nyájat „ugrasztottunk” meg, de csak messziről láthattuk elrobogni a felettébb figyelmes, éles szemű muflonokat. E reggelre ennyi jutott, ami talán több is volt, mint amire számítottam.

A felcsírázott tarló az első hajnalon

Ha lehet, e hajnal után még nagyobb várakozással vártam a délutánt és alkonyatot. Ismét ugyanarra a lesre esett a választás, ám ahogy a vadászatban olykor lenni szokott, a „forgalmas” reggel után az esténk szinte teljesen üres volt. Itt-ott villant meg egy-egy muflon a ritkásabb bokros oldalban. A csírán, a már jó szürkületben kiváltó fiatal gímbikán kívül nem mutatkozott semmi. Nem voltam csalódott, volt még időnk bőven a hétvégéből.

A lesről az erdő felé nézve, október délutáni napsütésben

Az este szuper hangulatban telt, ezúton is köszönöm Kalcsob fórumtársnak és családjának azt a vendégszeretetet, amivel Vadászcimborámat és Engem fogadtak. A délután folyamán csatlakozott még a szállásra Lesipuskás fórumtárs is, mondhatjuk, hogy remekül sikerült a vacsora.. Kacsint

Kissé álmosan, de annál nagyobb lendülettel vágtunk neki a szombat hajnalnak. A helyszín változatlan, bíztunk a hely hajnali „varázsában”. Nem kellett csalódnunk, kissé később mint előző nap, de egyre csak sorakoztak ki a muflonok a csírára. Ott egy 8as nyáj, itt egy 15ös, lassan ott tartottunk, hogy legalább 60 muflon legelészik előttünk, mint tegnap, messzebbről felénk közeledve. Már a napsugarakban távcsöveztük a közben összekapcsolódott nyájat, izgalommal kerestük, van-e nekem való kos. Mondanom sem kell számos legény incselkedett a nyáj jerkéivel, viszont vagy túl fiatalok vagy kímélendő egyedek voltak. Viszont volt egy, egyetlen egy, amire mindkettőnk keresője, ha el is kalandoztunk a nyájban, mindig visszatalált. A sor harmadik harmadában levő jerkéket kerülgette, végig mozgásban volt, mondhatni a legaktívabb tagja volt a bulinak. Viszonylag kisívű, befelé növő, aránylag vékonyabb csigás lőhető kos volt, noha azt mindketten éreztük, hogy a 65 cm nem biztos, hogy megállítja.. Lassacskán oda értünk, hogy a nyáj eleje túl is haladt a les vonalán, már a végén csipegető muflonok is 150 méteren belülre kerültek. Nagyon megtetszett a bizonyos Kos. Úgy döntöttem a keresőt óvatosan a CZ-re cserélem. Eddig is folyamatosan emelkedett a vadászláz bennem, de a puskával a kezemben ez hatványozódni látszott. Több percig néztem a céltávcsövön keresztül a Kiszemeltet, de az mint írtam is, végig mozgásban volt, hol szemben, hol farral állt, hol a jerkék között szaglászott. Bandi közben próbált finoman utalni rá, hogy döntésre kell vinni a dolgot mert lassan a nyáj eleje tényleg szél alá kerül és viszi az egész társaságot. Ahogy ezt megbeszéltük a szemem sarkából láttam is, hogy az első jerkék hirtelen felbomlottak a sorból és az egész csapat megáll és meredten figyelnek. Ez lett az én pillanatom. A Kos teljesen keresztben megállt, se mögötte se előtte zavaró tényező. A szálkereszt a helyén, meghúztam az elsütő billentyűt - útjára engedtem a 11,7 grammos SPCE magot. Élesen hallatszott a becsapódás, a Kos az elejét megdobva jelezte a találatot és furcsa rogyasztó léptekkel félkörívben váltott ki az elugró nyájból és kb 30-40 méter múlva felbukott....

A lövés utáni pár percről beszéljen Lesipuskás képsorozata, akinek nem tudom elégszer megköszönni a távolból elkészített fotókat:  Igen




Beszédes kép az aktuális lelkiállapotomról, örömömről, amikor odaléphettem a Kosom mellé...  Mosolyog


A trófea: 70-70 cm , 4 év , 183,1 CIC pont.



Február végére remélem a Trófeafal topicban meg tudom mutatni, hogyan sikerült Kubatov Imre mester munkája. Kacsint

Vadászüdvözlettel:
FeCZo Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #801 Dátum: 2015. December 16. - 15:56:19 »

Ritkán szólsz, de akkor... Röhög
 Igen Igen Igen
 Emelem
Gratuláció!
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #802 Dátum: 2015. December 16. - 16:47:54 »

Szívből gratulálok! REMEK VADÁSZÉLMÉNYBEN VOLT RÉSZED. Szépek a képek és kíváncsian várom, milyen lesz a kész trófea! Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #803 Dátum: 2015. December 16. - 16:52:58 »

 Igen Emelem

Az az egy kép mindent megér!
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #804 Dátum: 2015. December 16. - 20:36:16 »



Beszédes kép az aktuális lelkiállapotomról, örömömről, amikor odaléphettem a Kosom mellé...  Mosolyog


A trófea: 70-70 cm , 4 év , 183,1 CIC pont.



Február végére remélem a Trófeafal topicban meg tudom mutatni, hogyan sikerült Kubatov Imre mester munkája. Kacsint

Vadászüdvözlettel:
FeCZo Emelem
Szívből gratulálok! Mosolyog  Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #805 Dátum: 2015. December 16. - 21:54:34 »

Élmény volt olvasni és a képket nézni, gratulálok!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #806 Dátum: 2015. December 16. - 22:19:17 »

 Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #807 Dátum: 2015. December 16. - 23:39:41 »

Sziasztok!

Sok szempontból jeles a 2015-ös év számomra,

    Igen   Megelőztél TE piszok !    Ördög Rííí Stoel  GRATULÁLOK !             Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #808 Dátum: 2015. December 17. - 07:51:28 »

Gratulálok! Nagyon jó volt olvasni a történetet és nézni a képeket!  Igen  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #809 Dátum: 2015. December 17. - 07:55:42 »

FeCZo!  Emelem
Gratulálok és köszönjük, hogy megosztottad velünk az éményedet!  Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: