Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflonkos  (Megtekintve 293269 alkalommal)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #660 Dátum: 2013. Február 16. - 15:59:57 »

Gratulálok!  Igen  Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #661 Dátum: 2013. Február 16. - 18:09:33 »

Gratulálok!  Igen  Emelem

Csatlakozom, én is gratulálok Jager74!  Igen Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #662 Dátum: 2013. Február 16. - 19:12:10 »

Jager74  Emelem ! a koshoz  Igen a szállításhoz meg külön !  Taps Taps Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #663 Dátum: 2013. Február 16. - 19:53:56 »

Szállítmányozás 1980 !



 Vigyorog Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #664 Dátum: 2013. Február 16. - 20:46:01 »

Károly  Taps Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #665 Dátum: 2013. Február 17. - 07:10:49 »

Jager74!
Gratulálok a koshoz!
Üdv a vadásznak, tisztelet a vadnak!
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #666 Dátum: 2013. Február 17. - 15:17:15 »

Többek unszolására,akkor a történet röviden: az éves rendes (tagdíjbefizetős-krotáliaosztós) közgyűlésen áprilisban minden évben kisorsolunk 2 bakot 300 g-ig,2 bikát 3 kg-ig,2 kost 60 cm-ig.Ezen belül fiatal,selejt vad ejthető el.Úgy működik a rendszer nálunk,hogy a szerencsés tagok lőhetik az adott vadfaj vadászati idényének utolsó napját megelőző 30.napig.(pl.bak aug.31-ig,bika dec.31-ig.)Ha nem sikerül meglőnie,az utolsó hónapban bekerül a közösbe,onnantól bárki fegyvert emelhet rá.Így került "közprédára" febr.1-én egy selejt kos.Azonban jan.végén elment a hó,vele együtt a muflonok és a remény is.A héten tavaszias időjárás volt,térdig érő sárral.A műútról autóval lemenni nem volt tanácsos.Ma reggel pici fagy volt,ezért ihletet kaptam és szóltam édesapámnak,hogy 7,00-órára megyek érte,ha van kedve egy kicsit járkálni.Mivel a cserkelés nem megengedett,lesre íratkoztam.A terepjárót az erdő szélén hagytuk és elindultunk "toronyiránt" az 500 m-re lévő leshez hegynek föl-völgynek le!Már csak 100 m-re lehettünk az ülőkétől,amikor az oldalban észrevettem 5 kost.Apámat egy intéssel szoborrá változtattam,én meg egy cser mögé bújtam.Nézzük csak! Bal szélső: 7 év körüli,bal csiga 80 cm,jobb csiga 20 cm csonk (abnormálist kötött le egyik vendég,talán jövő héten még megcsípi)...Második 4 éves,kisívű,nyakbanövő,ez az!...Többi fiatal 2 éves legény,hagyjuk.Kb.10 perc pozícióra várakozás után lapocka mögé elengedtem a lövést!
Az egész nyáj elszaladt,eltűnt egy domb mögött...??? Rálövés helyén kevés szőrt és pár körömnyi húst találtam.A tavaly lehullott cserlevél-avaron jól lehetett látni a menekülők csapájukat,aztán már bőséges vér is volt.A nyom elvezetett a társaitól ma reggel lemaradt ifjú harcoshoz.
Töret,tiszteletadás,zsigerelés,fotózás...de a neheze most következett: karvastagságú,3 m-es gyertyánt vágtunk,a lábait összekötözve,időnként meg-meg pihenve,petrencerúdon vittük az autóhoz,úgy ahogy érte jöttünk:hegynek föl-völgynek le...
Fegyver: ZKK-600
Lőszer: S&B 7x64 SPCE 11,2g
Lőtáv: 70 m
Menekülési táv: 80 m
Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #667 Dátum: 2013. Február 17. - 16:08:02 »

Köszönöm mindenkinek!  Emelem Igen,valahogy így nézhettünk ki,mint a Károly fotója,csak a pocakkal vagyok (még) lemaradva... Ördög
Egyébként a dolog érdekessége,hogy -nem az első kost lőttem már-,és egyik öreg vadásztársam is azt vallja,hogy a muflon olyan,mint a "pléh",de ugyanezzel a távolság-lőszer-találat kombinációval egy lépést sem szokott menni (igaz,azt vér nélkül)-most meg......
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #668 Dátum: 2013. Február 18. - 13:03:06 »

Köszönöm mindenkinek!  Emelem Igen,valahogy így nézhettünk ki,mint a Károly fotója,csak a pocakkal vagyok (még) lemaradva... Ördög
Egyébként a dolog érdekessége,hogy -nem az első kost lőttem már-,és egyik öreg vadásztársam is azt vallja,hogy a muflon olyan,mint a "pléh",de ugyanezzel a távolság-lőszer-találat kombinációval egy lépést sem szokott menni (igaz,azt vér nélkül)-most meg......

 Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #669 Dátum: 2013. Február 18. - 14:19:30 »

Üdv Robi!

Szerintem a szín elsősorban öröklött tényezőkön múlik.
Ráadásul úgy vettem észre, hogy a sötét szín domináns. Legalábbis sötét anyának sötét báránya születik normál kostól. Ha sötét a test, sötét a csiga is többnyire (lehetnek kivételek, én még nem láttam). Én szeretem a sötét csigaszínt, nem csak azért, mert szebb, hanem azért is, mert általában keményebb, jobban ellenáll a sérüléseknek.
Viszont a csiga külső részének színe, ahol a kos dörzsöli azt és ahol a küzdő kosok szarva összeér, megkopik és kifakulhat (nagyobb darabok ki is törhetnek). Viszont a jó színű szaruanyagból álló csiga szebb marad (persze ez függ a kos viselkedésétől is <- ivararány).
 De érdekes dolog ez a csiga! Sokmindenről tanúskodik, sokminden visszakereshető rajta. Betegségnek, takarmány váltásnak, anyagcsere zavarnak mind nyoma van. Mint a körmünkön a cinkhiánynak egy fehér folt képében, csak a csigán pl. egy fehéres hiányos sérülékeny rétegű sáv alakjában jelentkezik. És visszavonhatatlan, nem dobja el tél végén, hogy a következő évben szebbet növesszen.  :Mosolyog   Ördög

A jobb tápláléktól erősebb/egészségesebb lesz a csiga, fényesebb a szőr, de a színe szerintem nem változik, mint ahogyan a mi hajszínünk se változik az évszakoknak megfelelően (esetleg szőkül/fakul a naptól).

Állomány szintjén ez olyan, mint a csiga egyéb jellemzői. Nyilván meghatározz az induló állomány milyensége, az állománykezelés, az esetleges vérfrissítésekkel behozott tulajdonságok.

Vadászüdv!  Emelem


 Igen Wave Köszi! A sötét csiga a legszebb, na és a fehér harisnyás kormos bundájú kosok... Igen!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #670 Dátum: 2013. Március 26. - 21:50:04 »



Egynapi "terítékem". Volt, hogy egyet fogtam, volt, hogy 27-et. Igazi vadászat puskadurranás nélkül.  Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #671 Dátum: 2013. Március 26. - 22:18:39 »

Üdv! Emelem

Ez szabad területi befogás, vagy kerti? Milyen célból fogjátok be őket?
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #672 Dátum: 2013. Március 26. - 22:53:47 »

Üdv!
Fogtam szabad területen is, vadaskertben is, tenyészkertben is. A cél legtöbbszõr más területen való megteleoítés, vérfrissítés. De volt olyan is, hogy gyapjúnélküli új birkafajta kinemesítéhez kellett a szõrös muflonból pár példány.
 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #673 Dátum: 2013. Március 26. - 23:00:35 »

 Igen Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Ronan
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #674 Dátum: 2013. Március 27. - 17:59:04 »

Sziasztok Mosolyog Gondoltam megosztom ,elhullottként lett találva! 86cm                         Ilyen lett Vigyorog     
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: