Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 62   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflonkos  (Megtekintve 293662 alkalommal)
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #570 Dátum: 2012. Június 30. - 15:26:53 »

Sajnos muflon az nem valószínű.. Rííí
Mindig kell egy dekoratív ellenségkép az erdő és mezőgazdálkodók, valamint a zöldek felé. Nem
Ezt ráadásul a vadászati hatóságaink nagy biztonsággal szállítják is, ha azt kívánja az "államérdek".......no komment Nem szól szám
Tavaly a szarvas volt sok, most a vaddisznó, amott a muflon.
Érdekes, hogy a kifizetett vadkárjaink meg követik az inflációt és a terményárak változását. Semmi többlet ezen felül. Vállat von
De biztosan én vagyok hozzá sík hülye Stoel

Ami itt folyik ebben az országban az számomra undorító.  Rííí
A vadászatra, vadgazdálkodásra áldozni kell, ez így volt régen is , és most is... viszont most mindent a vaddal akarnak "megfizetetni"
Szerencsétlen vad már az orrát sem meri kitenni a mezőgazdasági területekre, mert azonnal oldalba verik...legyen az disznó, ünő, muflon...
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #571 Dátum: 2012. Július 02. - 10:09:48 »

hogy vadkárban lehet kost lőni...

Tényleg van ilyen???
Az azért durva...

Pláne, ki az az idióta aki képes meglőni egy nyári kost (pénzér')?
Mikor a télivel össze sem lehet hasonlítani (a színei, a szakáll, a környezet, stb.-stb.) Bár nyilván ez csak nekünk fontos, akinek a körítés számít igazán egy vadászatban.

Akinek az a lényeg, hogy kilencvencentis kos lógjon a falon, annak ez mindegy.
Meg még nyakbőrt is lehet hozzá szerezni...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #572 Dátum: 2012. Július 02. - 10:26:13 »

Ha tényleg így lesz, azért azt remélem, hogy a nagy és jó képességű kosokat csak  a párzási időszak után lőnék ki.
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #573 Dátum: 2012. Július 02. - 10:51:30 »

Szóval elkészült:





Tkalics László öttevényi mester munkája (talán nem szentségtörés leírni, ajánlom Őt mindenkinek), szerintem szép lett  Vigyorog

Utólag ésszel gondolva a másik irányba kellett volna nézetni, mert így a bal szarvhegy teljesen bent van a szőr között. Annyi asszimetria ugyanis volt/van a szarvállásában, hogy a baloldala jobban a nyak felé nőtt. Ha a másik irányba nézne, akkor a szarvhegy nem lenne ennyire eldugva talán.
(Persze ez csak az én hibám /hiba - a fenét!/, mert én kértem, hogy balra nézzen.)

Még kap egy szép alátétet, aztán remélhetőleg a végleges helye is kialakul hamarosan.  Táncol
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #574 Dátum: 2012. Július 02. - 11:31:14 »

Szóval elkészült:

Kama, igazán szép lett!  Igen

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
real madrid
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #575 Dátum: 2012. Július 02. - 12:05:51 »

nagyon tetszetős Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #576 Dátum: 2012. Július 02. - 12:10:23 »

Szép!

 Emelem
Naplózva

Üdv End
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #577 Dátum: 2012. Július 02. - 12:56:20 »

 Emelem

Naplózva
atiss8701
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #578 Dátum: 2012. Július 03. - 08:58:01 »

Szép munka és gyönyörű trófea!
 Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #579 Dátum: 2012. Július 03. - 09:35:26 »

Tkalics László öttevényi mester munkája (talán nem szentségtörés leírni, ajánlom Őt mindenkinek), szerintem szép lett  Vigyorog
  Éljen Éljen Éljen

Ezeket is ő csinálta , bár a kudu , meg a hóka mindkét füle szétnyílt . . . !   Ördög Vigyorog



 Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #580 Dátum: 2012. Július 04. - 17:40:29 »

Szép az a kos Kama, a kisebbik nekem is ott készült. Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #581 Dátum: 2012. Július 12. - 10:31:41 »

  Éljen Éljen Éljen

Ezeket is ő csinálta , bár a kudu , meg a hóka mindkét füle szétnyílt . . . !   Ördög Vigyorog



 Emelem


Kudu fület nem tud csinálni. Az enyémet is elcseszte. Formára szarvas fül, és a színezése siralmas. A valójában narancsos bélésű füleket kifestette csoki barnára. Sírni tudnék amikor ránézek.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #582 Dátum: 2012. Július 12. - 10:50:51 »

Csak hogy vezekeljek egy kicsit az előbbi nem idevágó hozzászólásért, íme egy gyöngyszem mai napra:

"Nem is értem a muflonnak azt a lebecsülését, melyet egyik-másik vadásztársamnál észleltem! Én már akkor, amikor a muflont még csak hírből és leírásokból ismertem, nagyon kívántam rá vadászni, és vágytam néhány csigát a trófeagyűjteményembe illeszteni. Mikor aztán Barsban cserkelve, első ízben találkoztam muflonokkal, és alkalmam nyílt ezt az érdekes, nagyon vigyázatos és nehezen becserkészhető vadat megfigyelni, annak vadászata várakozáson felül nagy örömet szerzett.
Kiválóan értelmes vad, méltó helyet foglal el nagyvadunk fajtáinak sorában, és a nagy igényű vadász számára is kívánatos vadászzsákmányt kell hogy képezzen. Aki vadásztársaim közül nem így gondolkozik, az bizonyára nem foglalkozott még e vaddal, nem sokat vadászott reá nyílt területen, és nem ismeri alaposan.
A muflon telepítésének kiindulóhelyéről messzire elterjedt, megküzdött az időjárás viszontagságaival, megállja  a helyét és megvan olyan területeken is, hol gondozás helyett csak üldöztetésben részesül, s így mint teljesen önállóan, szabadon tenyésző vad régen megszerezte nálunk honosságát és kiérdemelte megbecsülését.
Amily nagy mértékben illeti az elismerés és hála néhai Forgách Károly grófot minden igaz vadász részéről, annyira elítélendők azok a területtulajdonosok vagy vadászbérlők, akik Ghymes közelebbi vagy távolabbi szomszédságában nem viselik gondját a muflonnak, és nem segítik elő annak tovaterjedését és számban s minőségben gyarapodását."   Írták ezt 1915.október 7. táján............ Igen

Ugye milyen szép és igaz?!  Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #583 Dátum: 2012. Július 12. - 11:04:11 »

Csak hogy vezekeljek egy kicsit az előbbi nem idevágó hozzászólásért, íme egy gyöngyszem mai napra:

"Nem is értem a muflonnak azt a lebecsülését, melyet egyik-másik vadásztársamnál észleltem! Én már akkor, amikor a muflont még csak hírből és leírásokból ismertem, nagyon kívántam rá vadászni, és vágytam néhány csigát a trófeagyűjteményembe illeszteni. Mikor aztán Barsban cserkelve, első ízben találkoztam muflonokkal, és alkalmam nyílt ezt az érdekes, nagyon vigyázatos és nehezen becserkészhető vadat megfigyelni, annak vadászata várakozáson felül nagy örömet szerzett.
Kiválóan értelmes vad, méltó helyet foglal el nagyvadunk fajtáinak sorában, és a nagy igényű vadász számára is kívánatos vadászzsákmányt kell hogy képezzen. Aki vadásztársaim közül nem így gondolkozik, az bizonyára nem foglalkozott még e vaddal, nem sokat vadászott reá nyílt területen, és nem ismeri alaposan.
A muflon telepítésének kiindulóhelyéről messzire elterjedt, megküzdött az időjárás viszontagságaival, megállja  a helyét és megvan olyan területeken is, hol gondozás helyett csak üldöztetésben részesül, s így mint teljesen önállóan, szabadon tenyésző vad régen megszerezte nálunk honosságát és kiérdemelte megbecsülését.
Amily nagy mértékben illeti az elismerés és hála néhai Forgách Károly grófot minden igaz vadász részéről, annyira elítélendők azok a területtulajdonosok vagy vadászbérlők, akik Ghymes közelebbi vagy távolabbi szomszédságában nem viselik gondját a muflonnak, és nem segítik elő annak tovaterjedését és számban s minőségben gyarapodását."   Írták ezt 1915.október 7. táján............ Igen

Ugye milyen szép és igaz?!  Wave

Bizony! Igen
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #584 Dátum: 2012. Július 12. - 14:00:34 »

Csak hogy vezekeljek egy kicsit az előbbi nem idevágó hozzászólásért, íme egy gyöngyszem mai napra:
1 + 1 , már kettő !   Vigyorog  Wave

"E. Silva Tarouca, a nemzetközi tekintélyû vadászati szakember foglalta össze az 1897-ben megjelent alapvetõ könyvében: "Kein Heger, kein Jäger"-ben, amelyben kerek perec, kertelés nélkül kimondta azt a sarkigazságot, hogy vadtelepítés és irányított vadgazdálkodás nélkül a jövõben már a vadászat sem lesz lehetséges . "

Naplózva
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 62   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: