Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229273 alkalommal)
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #1305 Dátum: 2017. November 27. - 13:43:02 »

Szia Zerge69,

Gratulalok!  Igen

Ha az ember tudja a fegyver/loszer/tavcso hatarait es ezt loteren kiprobalta mar nem egyszer,illetve a lopozicio is megfelelo,+ nem lehet kozelebb cserkelni,akkor azt mondom rendben,el lehet engedni a lovedeket az utjara. Vagy hazamenni es masnap kozelebb ulni. Ezt mindenkinek maganak kell eldonteni az adott szituacioban.

Jo kaliber ez a 243-as Winchester,nekem is volt (CZ 550 Lux),de elcsereltem a vegyescsovumre,mert akkor (es most is) az kellett annak a 'bogarnak...

Milyen celtavcso van a puskadon?!
 





Szia Peti!

Köszönöm a gratulációt!

Közel egyévnyi "adatgyűjtés" lőszerek összehasonlítása, fegyver-távcső "válogatás" után ez év elején vettem meg a Steyr +Leupold (VX-6 4-24) combót.
Többszöri lőtéri gyakorlás, beállítás, ballisztikai számítások után állt össze a technika.
Gecco Expressel lőttem be 220 méterre, majd kis metekolás után úgy számoltam, hogy a 2. irányzó jellel 300 métert, a 3.-al 400 métert a 4.-el 500 métert lehet lőni (pár méter eltéréssel le-föl kerekítve adódtak az egész száz méterek, azt hiszem a 400, 500 métert max. lőtéren próbálnám meg, ha lenne ilyen lőtér....).
Igazad van abban, hogy egyéni döntés kérdése, hogy ki mit vállal be egy-egy szituációban.
Én itt azt tartottam helyesnek, hogy lőjek, és sikerült is terítékre hozni a sérült vadat.

Üdvözlettel:Tamási Zoltán
 Emelem
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1306 Dátum: 2017. November 28. - 14:44:00 »

Szia Zoli,

ez egy nagyon jo osszeallitas,kivanom hogy sokszor hasznald a jovoben!  Igen
 Emelem
Naplózva
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #1307 Dátum: 2018. November 05. - 15:54:07 »

Üdv a fórumtársaknak,

tegnap reggel került terítékre.
Enyhén ködös, messze sem hideg hajnalon egy erdő menti, sokat megért ülőkén.
Fácán- kakatolós, lúd- gágogós, mezei nyúl- szaladgálós, kímélendő- bika rudli elengedős vadászat zárásaként.
Tisztelet adás után elfogyasztottuk a vadásztársakkal a reggelit.
Volt kocsonya ecetesen, piros paprikásan, hagyma karikákkal, ecetes hal, forró tea, kávé és persze jó kedv.
Jóllakottan, örömködve búcsúztunk egymástól,,,
 Emelem



Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1308 Dátum: 2018. November 05. - 16:08:40 »

Üdv a fórumtársaknak,

tegnap reggel került terítékre.
Enyhén ködös, messze sem hideg hajnalon egy erdő menti, sokat megért ülőkén.
Fácán- kakatolós, lúd- gágogós, mezei nyúl- szaladgálós, kímélendő- bika rudli elengedős vadászat zárásaként.

 Emelem
 Igen Gratula!

Tisztelet adás után elfogyasztottuk a vadásztársakkal a reggelit.
Volt kocsonya ecetesen, piros paprikásan, hagyma karikákkal, ecetes hal, forró tea, kávé és persze jó kedv.
Jóllakottan, örömködve búcsúztunk egymástól,,,
 Emelem


És a friss pirított őzmáj hol maradt???  Fejvakarás
 Grill
 Vigyorog
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #1309 Dátum: 2018. November 05. - 16:37:30 »

Emelem
 Igen Gratula!

És a friss pirított őzmáj hol maradt???  Fejvakarás
 Grill
 Vigyorog
 Wave

Köszi Anti Emelem
Tapasztalt mentorom a reggeli után haza vitte.
Mivel nagyon közel voltunk a bú-felejtőhöz, oda tértünk be Röhög
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1310 Dátum: 2018. December 04. - 13:14:59 »

Ma reggel kitettem leselkedni két íjászvendéget. Mivel több íjas hely nem volt a közelben, de vadászni erősen kedvem támadt, kivittem magammal az elöltöltős puskámat.
Cserkeltem egy jóízűt, vadmozgás nem igen volt a szemerkélő esőben, de jól esett a séta.
Már visszafele tartottam a kocsihoz, amikor megláttam egy őzet, ahogy kivált egy vékony, bokros aljú akácosból egy zöld búzaföldre, és az erdőtől 30-40 méter távolságban elkezdett legelészni.
A lehetőség több volt, mint csábító, mert az erdő szélén embermagas szolidágó sáv húzódik jó szélesen, azon belül pedig egy szárzúzóval takarított autócsapás van.
A szelem is tökéletesnek látszott, így megpróbálkoztam a magányos suta belopásával.
Már-már azon gondolkodtam, hogy megelégszem a jó 50 méteres lőtávval, amikor az "én őzem" felkapta a fejét, majd pár ugrás után mereven bámulni kezdett a búzával vetett domboldal teteje felé.
Ahol fel is bukkant egy kb. 12-15 egyedből álló őzcsapat, ráadásul pont felém rohanva.
A sor végén próbálta velük az iramot tartani egy 3 lábát használó suta, ami igen korosnak is tűnt.
Olyan hihetetlen szerencsém volt, hogy mielőtt mind beugráltak volna az erdőbe, pár suta, köztük a sántával megálltak a gazos szélénél és visszafelé figyelgettek.
A sánta suta pedig pont úgy állt meg, hogy alig takarta pár szál jágerkender, ráadásként tőlem biztosan nem volt messzebb, mint 15 méter.
Egy tompa, hangos dörrenés után a puska már okádta is magából a kénes füstöt.
A halálos sebbel a suta felém indult meg, leírt egy félkört, majd úgy három lépésre tőlem felbucskázott és nagyon hamar elcsendesedett.
Nagyszerű, egyben megrendítő volt az élmény.
Sok időbe telt, mire rászántam magam, hogy megmozduljak, és megnézzem a rálövés helyét, majd a menekülő vad csapáját, végül magát a zsákmányomat is.
Tövig kopott fogú, már gidátlan matróna feküdt előttem.
A megugrás helyén tüdő darabok voltak, és bőséges vér mindenütt.
A locsolós vérnyom megmaradt az egész menekülő úton.
A 96 grain svájci porral megugrasztott 300 grain tömegű Real lövedék munkáját már többször elismeréssel nyugtáztam, most sem volt ez másként.
Ahogyan soha nem múló érzelmekkel tudok csak az .54 kaliberű Pedersoli Hawken puskámról is nyilatkozni👍
Minden Vadásznak hasonlóan szép élményeket kívánok!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1311 Dátum: 2018. December 04. - 13:25:29 »

Szervusz Csabi.

Gratulálok a sikeres vadászathoz, és a pontos lővéshez.
Mennyire más dimenziok vannak,és ,hogy sors hogyan tudja formálni a helyzeteket.

üdv:HSanyi
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1312 Dátum: 2018. December 04. - 13:59:30 »

Ma reggel kitettem leselkedni két íjászvendéget. Mivel több íjas hely nem volt a közelben, de vadászni erősen kedvem támadt, kivittem magammal az elöltöltős puskámat.


     Igen      Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1313 Dátum: 2018. December 04. - 15:47:22 »

Csaba!
 Emelem
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1314 Dátum: 2018. December 04. - 16:42:57 »

Gratulálok! Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1315 Dátum: 2018. December 04. - 17:01:25 »

Gratulálok Csabi!  Igen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1316 Dátum: 2018. December 04. - 18:14:51 »




Gratulálok Csaba!

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1317 Dátum: 2018. December 06. - 22:27:56 »

Jó kedvükben lehetnek az égiek, mert tegnap reggelre is jutott egy élménydús cserkelés.

Korán reggel, még sötétben kiosztottam az íjászokat a birtokra, és úgy gondoltam, hogy megsétáltatom kicsit a "füstös nagylikút"😉
Igen erős szél fúddogált észak felől, ezért a fedettebb helyeket vettem célba.
Sokáig nem láttam semmit, de nem adtam fel.
Aztán amikor lassan bandukoltam vissza a kocsihoz, akkor a rossz szelem kiugrasztott 3 őzet egy iszalaggal benőtt bokor alól.
Beszaladtak egy növendék tölgyes-nyaras erdőbe, és nagyon gyenge takarásban megálltak tőlem úgy 60 méterre, hogy meggyőződjenek a riadalom okáról.
Ez a fiatal suta kissé lemaradva az öreg sutától és a gidától úgy állt meg, hogy csupán pár szál siskafű takarta itt-ott, de a nagy, lassú ólomglöfnit bátran elengedhettem, mert annak ez nem jelent akadályt.
Támasztékom és lőbotom nem lévén, szabad kézből lőttem, amire öblös becsapódás volt a visszajelzés. A füsttől nem láttam pontosan, hogy mi történt, de mint ha láttam volna eldőlni a vadat.
Az úton csak a suta és gida ugrott át, ezért bíztam a jó találatban.
Kivártam fél órát, újra töltöttem a puskát, és szél alá kerülve, lassan pásztázva közeledtem ahhoz a helyhez.
Jó, hogy óvatos voltam, mert az őz még élt, igaz rólam már nem vett tudomást.
A második lövést csak fejre tudtam leadni, mert a nyak és a test a fűben rejtve maradt.
A lövésem egy picit hátrébb ment, mint ahogyan szerettem volna, de a 300 grain tömegű Real lövedék erősen roncsolta a májat és a hasüreget, majd a comb elején távozva olyan sokkot és vérveszteséget okozott, hogy ha várok még fél órát, akkor valószínűleg már dermedten lelek rá az őzre.
Szép reggel volt.


 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1318 Dátum: 2018. December 07. - 08:28:58 »

Jó kedvükben lehetnek az égiek, mert tegnap reggelre is jutott egy élménydús cserkelés.



    Igen





( Jól figyeljetek ! Nemsokára füstös nagyágyú olcsón eladó . )   Stoel    Röhög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1319 Dátum: 2018. December 07. - 08:47:59 »


( Jól figyeljetek ! Nemsokára füstös nagyágyú olcsón eladó . )   Stoel    Röhög
Már vártam Ördög
De kapufa.
A végrendeletembe beleírtam, hogy ezzel temessenek közös sírba Nyihi
(Ráadásul olcsón!? Tasli hát úgy nézek én ki? Vigyorog)
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: