Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229205 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1260 Dátum: 2017. Január 23. - 14:13:55 »

Egyedül Erdőjáró sutáját tudom "selejtezésnek" elfogadni,a többi vadlétszám csökkentés!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1261 Dátum: 2017. Január 23. - 14:30:15 »

Egyedül Erdőjáró sutáját tudom "selejtezésnek" elfogadni,a többi vadlétszám csökkentés!
Minden tiszteletem tiéd,de egy szuper adottságú,rendkívül jól karbantartott területen,legalább 60-70 tarvadat megtávcsövezve esett az adott gidára a választás. Egy bakgida volt csak gyengébb nála, viszont az meg gazdasági szempontok figyelembe vételével maradt életben. (sok kaja,nagy odafigyelés,rabsickodás teljes hiánya mellett,kapott esélyt agancsot növeszteni. Így nem 15 hanem pár év múlva 40 ezerért fog velem,vagy mással hazajönni...) Attiláé ettől függetlenül jobb "kilövés" az tény,de nekem erre mondtak siszent.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1262 Dátum: 2017. Január 23. - 14:41:28 »

Egyedül Erdőjáró sutáját tudom "selejtezésnek" elfogadni,a többi vadlétszám csökkentés!

... vagy "csak" vadászat...

 Emelem
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1263 Dátum: 2017. Január 23. - 14:58:26 »

Megsimogatta...Még keresi.

 Röhög Röhög Röhög

Látom, a fehér emberek nem felejtenek!  Vigyorog

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1264 Dátum: 2017. Január 23. - 15:25:17 »

Röhög Röhög Röhög

Látom, a fehér emberek nem felejtenek!  Vigyorog


Dehogynem. A többiek már nem vették a poént. (vagy csak unják)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #1265 Dátum: 2017. Január 23. - 15:34:03 »

Dehogynem. A többiek már nem vették a poént. (vagy csak unják)

Nála volt a fényképezőgépe...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #1266 Dátum: 2017. Január 23. - 15:42:24 »

Egyedül Erdőjáró sutáját tudom "selejtezésnek" elfogadni,a többi vadlétszám csökkentés!
Érdekes módon egyszer azt mondod, hogy képről felelőtlenség bírálni, meg nem is lehet bizonyos ismeretek (élőhely, vadlétszám, vadkondíció) nélkül, erre most meg egy pillantásra eldöntötted, hogy az összes többi kilövés csak létszámcsökkentés és csak Erdőjáró sutája volt selejtezni való.  Fejvakarás
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #1267 Dátum: 2017. Január 23. - 15:43:58 »

Érdekes módon egyszer azt mondod, hogy képről felelőtlenség bírálni, meg nem is lehet bizonyos ismeretek (élőhely, vadlétszám, vadkondíció) nélkül, erre most meg egy pillantásra eldöntötted, hogy az összes többi kilövés csak létszámcsökkentés és csak Erdőjáró sutája volt selejtezni való.  Fejvakarás
Félreértés ne essék, nem kötözködésből írtam, ez csak észrevétel.  Wave Emelem
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1268 Dátum: 2017. Január 23. - 17:47:02 »

Egyedül Erdőjáró sutáját tudom "selejtezésnek" elfogadni,a többi vadlétszám csökkentés!   

Vad és vadászat kapcsán a "selejtezés" hallatán feláll a szőr a hátamon!   Fa testápoló
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1269 Dátum: 2017. Január 23. - 21:00:01 »

Minden tiszteletem tiéd,de egy szuper adottságú,rendkívül jól karbantartott területen,legalább 60-70 tarvadat megtávcsövezve esett az adott gidára a választás. Egy bakgida volt csak gyengébb nála, viszont az meg gazdasági szempontok figyelembe vételével maradt életben. (sok kaja,nagy odafigyelés,rabsickodás teljes hiánya mellett,kapott esélyt agancsot növeszteni. Így nem 15 hanem pár év múlva 40 ezerért fog velem,vagy mással hazajönni...) Attiláé ettől függetlenül jobb "kilövés" az tény,de nekem erre mondtak siszent.
Nem is vettem észre,hogy Te is lőttél! Így az létszámon kívüli a kritikában.
Azért alkottam véleményt,mert úgy látom,hogy megint fordítva ülnek a lovon a szemléletformálóink.
Ne játsszuk végig az őzzel ugyanazt,amit a szarvassal! Elég volt azt elrontani!
El vannak telve magukkal,hogy vadászati nagyhatalom vagyunk,mégsem tudunk bárhol olyan nagy létszámú vendégsereget fogadni,mint a hetvenes évek második felében.Az utóbbi időben a "Visegrádi Négyek" szarvasállományát tanulmányoztam.
Az utolsó 6 évben Cseheknél és a Szlovákoknál 20-20 240-250 CIC pontos bika került terítékre. Be fog robbanni a világkiállításra náluk legalább egy 270 pont feletti,ha odafigyelnek!
A Lengyelek nagyon hasonló utat akarnak járni a mienkével. Létszám még van náluk,de hajtóvadászaton is lövik a bikát,illetve mindent válogatás nélkül. Ezért csak mennyiségi eredményük van... egy darabig.
Valóban írtam olyant,hogy értelmetlen ,vagy inkább nem megalapozott a véleményalkotás a terület ismerete hiányában,de az általam jelzett különbség nagyon szembeötlő volt,így bátorkodtam ezt leírni.
Erdőjáró sutájához is csak a részletes telefonos terület és állományelemzés után gratuláltam. Higgyétek el,nem froclizásból,hanem a jövő lehetőségeit féltve kritizálok!
A sutavad lövésével pedig sokszor fogalmunk sincs,mit csinálunk!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1270 Dátum: 2017. Január 24. - 09:12:01 »

Higgyétek el,nem froclizásból,hanem a jövő lehetőségeit féltve kritizálok!
A sutavad lövésével pedig sokszor fogalmunk sincs,mit csinálunk!
Akkor terítsd ide azt, a mivel javíthatunk, a tanulás nem szégyen!
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1271 Dátum: 2017. Január 24. - 09:48:42 »

Szervusztok.

Nagyon nehéz a suta vad "selejtézése" vagy inkább létszám csökkentése. Mivel sookan nem szeretik löni (köztük én sem) de mégis elkell végezni mert a hívatal meg tervet teljesiteni kell.
De mindenki a szezon végére hadja ,igy ami be vár vagy keresztbe áll teritékre kerül. Abban igaza van wildhegernek,hogy a suta vad szelekciója mennyire befolyásolja az állomány fejletségét.
Ahogy a szarvasnál is beigazolodott,hogy a korai ehén ellövés mennyire vissza veti a bikafejlődését ez igaz az Őzrre is. Igazábol a fiatal gyenge és az öreg meddő példányokat kellene kiemelni az állománybol. Az álltalános szemlélet a gyenge borzas ,sovány egyedek lennének. De egy ilyen kemény tél pontosabban hosszú hideg időjárás nagyban le tudja rontani az állomány kondocióját (föleg ott ahol a hozzá táplálás minimális). Evvel egyidöben megindul a vehem fejlődése ami plusz terhet jelent a sutának. Vissza térve Attila sutájához látszik rajta,hogy idős az állómányt nem ismerem.Nézzétek meg alengyel képét mit láttok rajta egy szép egészséges suta és egy gömbölyü suta gida van a képen .Minden roszzindulat nélkül írom ezt .Mert még itt csak hadján de látnátok mi van a facén . Vannak olyan területek ahol csak a hívatásos kollegával lehet tarvadat is lőni (ami nem biztós,hogy hiba). Sőt ha jól tudom pl Ausztriában van nyári un Őz ünő vadászat (föleg ilyenkor vegetációs idően jönnek ki a kondicios külümbségek).

üdv:HSanyi
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1272 Dátum: 2017. Január 24. - 09:53:44 »

Ez egy korrekt tiszta magyarázat számomra.
Mindég tanul az ember.

 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1273 Dátum: 2017. Január 24. - 11:41:51 »

Megnyugodtam,végignézve a sort,az enyém is elég gyenge-jól döntött a hivatásos amikor meglövette velem. Akkor is így gondoltam,de szakmaiságot belemagyarázva is így látom. Emelem
Egyébként én sem vagyok a sutázásért-nem is lőttem már két éve- de ünnepek közt jó volt egy hangulatos délutánt tölteni egy jól karbantartott területen. Sosem tettem volna fel a képet sem,ha Anti nem kérdez rá. (ballisztikai tapasztalatom az,hogy egy viszonylag kemény lőszerrel /geco plus/ párosítva a 270-es kifejezetten alkalmas az őz húskimélő elejtésére  Mosolyog)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1274 Dátum: 2017. Január 24. - 12:09:16 »

Nagyon nehéz a suta vad "selejtézése" vagy inkább létszám csökkentése. Mivel sookan nem szeretik löni (köztük én sem) de mégis elkell végezni mert a hívatal meg tervet teljesiteni kell.
... Vannak olyan területek ahol csak a hívatásos kollegával lehet tarvadat is lőni (ami nem biztós,hogy hiba)...
üdv:HSanyi

Sokaktól hallom ezt, hogy nem szívesen vadásznak rá, nem teljesen értem, hogy miért. Az igaz, hogy nem akkora kihívás, mint a hívó vadászat, de akkor is... Hétvégén volt szerencsém nekem is sutára vadásznom, a fagy és a hó miatt bizony minden úgy ropogott, mintha chipsen jártunk volna. Szeretek cserkelni, figyelni az apró részletekre, még arra is, hogy ha ropog minden, akkor egyszerre lépjünk, stb...

Nálunk is így van, hogy őzre csak a hivatásos vadász kiséretében vadászhatunk Szerintem rendben van így.

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: