Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229867 alkalommal)
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #75 Dátum: 2008. December 30. - 22:37:26 »

Sziasztok !

Nagy örömben volt részem a tegnapi napon !
Bütyök meghívásának köszönhetően meglőttem életem első őzét ! Egy gyönyörű sutát ajándékozott nekem Diána !
Reggel 1/2 9-kor megérkezett értünk a terepjáró a két vadőrrel, az adminisztrációt követően elindultunk ki a vadászterületre.
A vadászatot egybekötöttük az etetők feltöltésével. A város szélén én az egyik vadőrrel gyalog indultam a fácántelep irányába, ahova a takarmányért ment a kocsi.
Egy kellemes reggeli 5-6 km séta után értünk a fácánnevelőhöz. A vidék gyönyörű volt, egybefüggő hótakaró és zúzmarával borított fák között vitt az utunk. Útközben két rudlit is láttunk, az egyik 7 tagú a másik 3 tagú volt. Mindkettő 400-500 méter távolságra volt tőlünk, így csak jól megtávcsöveztük őket, majd folytattuk utunkat. Odaértünk a fácánnevelőhöz ahol a másik vadőr már várt bennünket az autóval.
Ezután már a terepjáróval mentünk tovább. Jártuk az etetőket a vadőrök töltötték őket serényen. A harmadik etetőtől épp elindultunk mikor pár méter után megállt a kocsi és a vadőr felkapta a távcsövét. Nézett egy darabig azután mondta, hogy pattanjak ki serényen de izibe !  Méreteimhez képest villámgyorsan deszantoltam az autóból, csőre töltöttem a puskámat és vártam a vadőr utasítását. Egyszercsak azt mondja: a másodikat ! Célba vettem hamar, mire épp jól állt a célkeresztben, lemaradt és megelőzte az addigi harmadik !
Akkor szólt a vadőr -aki folyamatosan figyelte őket-  hogy a harmadikat, mondom OK, de persze közben elég tempósan haladtak és egyben távolodtak is tőlem, már nem tudtam volna lőni, mert erősen féloldalt állt a kiszemelt sutám, ekkor a vadőr ráfüttyentett. Abban a pillanatban megálltak a háromból ketten, köztük a suta is.  Pont úgy állt meg, hogy majdnem teljesen oldalt fordult felém. Azonnal lőttem, de egy kicsit későn mert a suta közben bemozdult és megindult előre, így a lövésem egy kicsit hátracsúszott. Szomorú   A lövésre felpuposította a hátát egy pillanatra majd azonnal lefeküdt. Gyorsan újratöltöttem és egy lapocka feletti gerinclövéssel megszabadítottam a szenvedéstől. Ezután gratuláltak a sikeres vadászathoz, de én erősen röstelltem magam az első lövés miatt. A vadőrök vigasztaltak, hogy nem az én hibám volt mert bemozdult a vad a lövés pillanatában, ők látták de én nem, mert a puskám felvágódott a lövéskor és mire újra megláttam a sutát már felpuposított háttal állt. Elhittem amit mondtak de akkor is van bennem egy kis bűntudat.Szomorú  Lehet hogy túldramatizálom a dolgot ? Hát változtatni már nem tudok rajta, ezért megpróbálok azzal vigasztalódni, hogy szinte semennyi ideje sem volt szenvedni, mert a második lövésem az jó helyre ment és a két lövés között max. 5-6 mp telhetett el.  Mindenesetre az első nagyvadam volt és borzasztóan örülök neki !
Mikor birtokba vettük a vadat akkor láttuk, hogy az első lövés kinyitotta a túlsó oldalát és a zsigerek nagy részét kitolta.  A találat a májat érte azt elég erősen roncsolta, de a többi zsiger sértetlennek tűnt. A második lövés pontosan a gerincet érte. Sajnálom hogy nem az volt első ! A hús egyáltalán nem roncsolódott, a bemeneti nyílás közel kaliber méretű volt a kimeneti minimálisan nagyobb. Ezután felavattak őzvadásszá, amire roppant büszke vagyok !  Mosolyog  Táncol
A suta zsigerelt súlya 17 kiló volt.  A fegyver 6,5x55 Husqvarna, 1,5-6x42 Nickel Supra céltávcső, a lőszer 139 graines Norma HPBT.
Nagyon köszönöm az emlékezetes vadászélményt Bütyöknek és a két vadőrnek Lacinak és Arninak !
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #76 Dátum: 2008. December 30. - 22:42:49 »

Gratulálok Gabi!  Wave
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #77 Dátum: 2008. December 30. - 22:45:48 »

Gratulálok és még sok hasonló szép élményt kívánok.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #78 Dátum: 2008. December 30. - 22:50:17 »

Gaby!

Üdv a vadásznak!
Gratulálok!
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #79 Dátum: 2008. December 30. - 22:52:04 »

Gaby!

Gratulálok!  Wave
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. December 30. - 22:53:24 »

Gaby! Üdv az őzvadászok közt!

Elver  Emelem
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. December 30. - 23:15:08 »

Köszönöm a gratulációkat !  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #82 Dátum: 2008. December 30. - 23:23:51 »

Köszönöm a gratulációkat !  Emelem


Lőtáv?
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #83 Dátum: 2008. December 30. - 23:28:28 »

Ja az kimaradt 170-180 méter körül. A nagy izgalomban nem mértük le.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #84 Dátum: 2008. December 31. - 05:29:34 »

Ezután felavattak őzvadásszá, amire roppant büszke vagyok !  Mosolyog  Táncol


Gratulálok és köszöntelek köreinkben.





De engedj meg meg egy leba@ást....a képeket elnézve merre áll az a puskacső?
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Steve
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2008. December 31. - 06:46:19 »

Vgaby, Bütyök!

Gratulálok! Igen
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #86 Dátum: 2008. December 31. - 08:02:29 »

Vgaby, Bütyök!

Gratulálok! Igen
Én is... Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #87 Dátum: 2008. December 31. - 09:25:23 »

De engedj meg meg egy leba@ást....a képeket elnézve merre áll az a puskacső?

Köszönöm a gratulációt és természetesen megengedek egy leb@szást amennyiben jogos !
A puskacső balra hátra semleges irányban áll, a vadőr áthajolt felette, a zárdugattyú nyitva van és a képen ugyan nem látszik de a fegyver ÜRES !
 Emelem
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #88 Dátum: 2008. December 31. - 11:19:00 »

 Igen  Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #89 Dátum: 2008. December 31. - 12:01:44 »

Vgaby!

 Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: