Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229959 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #390 Dátum: 2010. Január 04. - 21:45:41 »

Tegnap este leültem egy repce mellé, mondván ide aztán özönleni kell az őznek. Majdcsak lesz köztük lőhető is.
Még el sem helyezkedtem már jött egy suta és egy bak. A suta egyedül, de erős jó darabnak tűnt; egy picit volt fostos, de ez a repcetáblán talán nem olyan nagy dolog. A bak viszont már jócskán fülmagasságnál járt - érdemes lesz tavasszal is szemmel tartani ezt a környéket.

Aztán ők visszahúzódtak, én meg le tudtam magam fészkelni a nyárfa tövébe.
Hamarosan jött ez a suta a bakgidájával (a minőségért bocs, de telefonnal fotóztam távcsövön keresztül), aztán szépen odalegelésztek elém a búzára. Csipegettek egy negyed órát majd elmentek ahonnan jöttek.
Utána még kijött egy egyedüli suta, de messze volt.

Már igencsak kezdett alkonyodni, így gondoltam a végére még átcserkelek egy másik vetésre - hátha van kint valami.
Volt is, egy suta a sutagidájával. Még azt is megengedték, hogy felüljek a lesre, így teljesen nyugodtan tudtam lőni a gidára.
Összeesett, majd fölpattant, és usgyi. Befutott a 80-100m-re lévő fasorba.
Hívtam cimborámat, hogy asszem csináltam egy sebzést, jöjjön nézzük meg. Ahogy letettem a telefont a fasor irányából gyanús zörgéseket hallottam, mint amikor valami az utolsókat rúgja a jágerkenderben.

Vártam picit, aztán megnéztem a rálövés helyét. Ott nem találtam semmit (ill. nem találtam meg a rálövés helyét), amiben az is "segítségemre" volt, hogy közben a lámpám is csak pislákolt már...
Közben megjött a barátom is, na nézzük meg a fasorban.
Én bementem a fasorba, hogy ott nézem, ő meg mondta, hogy majd inkább megy a szélén (az ő lámpája világított rendesen), hátha talál vért.
Alig álltunk neki, már hallom is: -Kami itt van vér - meg itt fekszik az őz is.

Hát nagy kő esett le a szívemről... Már teljesen belelovalltam magam a sebzésbe...

A lőtáv kb. 50m volt, a göbecs oda ment, ahova szántam (lapockaközép), a kaliber 5,6*57. A tüdőlövéssel még fölpattant és elrohant egy szűk 100m-t.
Nem így szokott ez lenni ezzel a kaliberrel, de ilyen is van.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #391 Dátum: 2010. Január 04. - 21:52:44 »

Üdv avadászoknak! Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #392 Dátum: 2010. Január 05. - 08:56:13 »

Karcsi!
Igazad van, de ezt régen barkácsolásnak hívták és lovaskocsival történt.... ma meg autóval. (Egyébként én sem szeretem)
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #393 Dátum: 2010. Január 05. - 09:34:28 »

Kama gratulálok  Igen Emelem
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #394 Dátum: 2010. Január 05. - 09:38:55 »

Karcsi!
Igazad van, de ezt régen barkácsolásnak hívták és lovaskocsival történt.... ma meg autóval. (Egyébként én sem szeretem)
Igen
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #395 Dátum: 2010. Január 05. - 10:55:01 »

Karcsi!
Igazad van, de ezt régen barkácsolásnak hívták és lovaskocsival történt.... ma meg autóval. (Egyébként én sem szeretem)

A barkácsolásnál, mikor a lovaskocsi a kiszemelt vad közelébe ért, a vadász óvatosan leszállt egy alkalmas helyen, hogy a vad ne vegye észre. A lovaskocsi tovább ment, majd mikor olyan messzire ért, hogy a vad a lövés hangját valószínűleg nem kötötte össze magában a lovaskocsi látványával (ezen van hangsúly), akkor a vadász elejtette a vadat.
Ezt a klasszikus barkácsolást biztos te is jobban szeretnéd, mint a Hilux-teszt közben lőtt őzet.
 Wave

Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #396 Dátum: 2010. Január 05. - 16:48:34 »

Az vesse Mikibácsira az első követ.... ez lebegjen a szemetek előtt. Gratulálok az elejtőnek.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #397 Dátum: 2010. Január 05. - 19:45:35 »

Egy időben -amíg le nem állították nálunk az autós tarvadazást- elég sok őzet lőttem én is úgy, hogy odahajtottam a csapathoz ideális lőtávra, leállítottam az UAZ-t, óvatosan felmásztam a platóra és türelmesen távcsövezve vártam! Az őzek rövid idő alatt megnyugodtak, sokszor lefeküdtek, legelésztek. Volt bőven idő kiválasztani az elejtésre érdemes példányt és ekkor a fegyveré lett a szó. Mivel így az őzek nem kötötték össze a lövés hangját a jármű megjelenésével, sokszor nem futottak el, így akár még 1-2 db-ot lehetett lőni közülük!
Persze sokkal szebb cserkelve elejteni 1-2 sutát, gidát, de amikor magas a kilövési keret és a tagság nem mozdul rá, sokszor pár emberre marad a munka java! Mert ez már munka, nem szórakozás!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #398 Dátum: 2010. Január 05. - 21:12:57 »

Persze sokkal szebb cserkelve elejteni 1-2 sutát, gidát, de amikor magas a kilövési keret és a tagság nem mozdul rá, sokszor pár emberre marad a munka java! Mert ez már munka, nem szórakozás!

Ez így van, nálunk is voltak olyan évek, amikor január közepén még 30-35 suta/gida kilövése még hiányzott. Ekkor aztán lőni kellett őket, de rendesen a kilövési terv miatt.
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #399 Dátum: 2010. Január 05. - 21:26:30 »

A barkácsolásnál, mikor a lovaskocsi a kiszemelt vad közelébe ért, a vadász óvatosan leszállt egy alkalmas helyen, hogy a vad ne vegye észre. A lovaskocsi tovább ment, majd mikor olyan messzire ért, hogy a vad a lövés hangját valószínűleg nem kötötte össze magában a lovaskocsi látványával (ezen van hangsúly), akkor a vadász elejtette a vadat.
Ezt a klasszikus barkácsolást biztos te is jobban szeretnéd, mint a Hilux-teszt közben lőtt őzet.
 Wave


Urak!
Tegyük rendbe!
Az igazi barkácsolás az nem erről szólt, hanem arról, hogy a vadászember az erdő mező mindennapi és a vad által megszokott közlekedési eszközön a szekéren-szánon foglalt helyet. Majd amikor  a rudli-konda közelébe értek egy alkalmas helyen a vadászember lelépett a szekérről-szánról és beállt egy nagy fa, vagy más takarás mögé. A rudli-konda továbbra is a szekeret-szánt figyelte( ez még lassabban köszörült mint addig) és a vadászember kényelmesen kiválasztotta azt a vadat amit elejtésre érdemesnek tartott. Legyen ez gyenge tarvad-süldő, vagy selejt bika a bikarudliból.
Majd a továbbra is gyanútlan csapatból egy jól irányzott lövéssel elejtette azt.
Ez volt a klasszikus barkácsolás.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #400 Dátum: 2010. Január 05. - 21:35:14 »

Üdv !  Szerintem most is annak kellene lennie ""klasszikus barkácsolás.! /nem büdősít ,környezet kimélő és az autóhoz képest csendes /De borzasztó drága átlag 5 órás barkácsolás kb 30000 ft. Rííí
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #401 Dátum: 2010. Január 05. - 21:42:29 »

A lényeg nem is az árban van, hane abban, hogy a mai vad nem szokta meg a szekeret...ugyanúgy ugrik tőle mint a terepjárótól vagy a gyalogostól.
Annó összekötötte azzal a tapasztalattal, hogy a szekér-szán nem veszélyes...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #402 Dátum: 2010. Január 05. - 22:04:55 »

Urak!
Tegyük rendbe!
Az igazi barkácsolás az nem erről szólt, hanem arról, hogy a vadászember az erdő mező mindennapi és a vad által megszokott közlekedési eszközön a szekéren-szánon foglalt helyet. Majd amikor  a rudli-konda közelébe értek egy alkalmas helyen a vadászember lelépett a szekérről-szánról és beállt egy nagy fa, vagy más takarás mögé. A rudli-konda továbbra is a szekeret-szánt figyelte( ez még lassabban köszörült mint addig) és a vadászember kényelmesen kiválasztotta azt a vadat amit elejtésre érdemesnek tartott. Legyen ez gyenge tarvad-süldő, vagy selejt bika a bikarudliból.
Majd a továbbra is gyanútlan csapatból egy jól irányzott lövéssel elejtette azt.
Ez volt a klasszikus barkácsolás.....


Én erre gondoltam, csak kicsit rövidebben foglaltam össze.
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #403 Dátum: 2010. Február 27. - 15:03:35 »

Kedves Vadásztársak!
Íme életem első sutája! Egy felejthetetlen élmény volt és lesz egész életemben. Nagyon szép cserkeléses vadászat volt. Kívánok Nektek is hasonló szépeket és jókat az elkövetkezendő vadászévre!
lőtáv: 180 méter
lőszer: Hornady Interbond 8,4 gramm
kaliber: 270 win

Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #404 Dátum: 2010. Február 27. - 15:15:32 »

Gratulálok! Igen Taps Emelem

Legyen még sok ilyen szép napod! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: