Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229974 alkalommal)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #375 Dátum: 2009. December 25. - 12:42:57 »

Üdv a Vadásznak!
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #376 Dátum: 2009. December 25. - 12:57:00 »

Kifejezetten hússzerzés céljából mentünk tarvadazni,sikerült is lőnöm egyet.
Egy elhagyatott gyümölcsösben,15 méterről,csak ezért mertem megkockáztatni a fejlövést.Az ilyen lövéssel elejtett vad nagyon lehangoló látvány tud lenni,csak azért tettem fel,hogy mindenki lássa,miről is beszélek.Ha ízléstelennek találtatik,kéretik törölni!
2009.12.19.délelőtt1/2 11kor 8x57JRS kaliberrel.
VadászÜdv:Kisvadőr

Szerintem mindenki tudja, hogy így van, nem szükséges bizonygatnod, ezért töröltem a képet!
Üdv: Pyrus
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 25. - 13:17:14 írta Pyrus » Naplózva
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #377 Dátum: 2009. December 25. - 15:04:22 »

Előszőr is Gratulálok hozzá  Igen Emelem

Én kíváncsi lenék a képre esetleg nem lehetne feltenni a célbalisztikába ?? Mosolyog
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #378 Dátum: 2009. December 25. - 15:53:20 »

Sziasztok! Én sem vagyok piskóta gyerek,de szerintem ilyen fejlövéses dolgot nem kellene még a célballisztika topicba sem feltenni,mert nem a legetikusabb dolog,ne adjunk támadási felületet a sötét-zöldeknek. Mondjuk  majd a moderátorok eldöntik,ez az én véleményem.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #379 Dátum: 2009. December 25. - 15:55:52 »

 Igen
 Emelem
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #380 Dátum: 2009. December 25. - 17:26:40 »

Te Kisvadőr komám! Nem azt írtad nekem egy másik fórumon,hogy egy pár éve letetted a puskát Kacsint Na most akkor ez a suta baleset mi volt? Mosolyog
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #381 Dátum: 2009. December 25. - 20:36:53 »

Szia!

Bandi!Honnan származol pontosan?

Szia Gyuri!
Településre pontosan nem lehet tudni,csak annyit,hogy a falunk lakossága a Fekete-erdőből érkezett.
Üdv.Bandi
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #382 Dátum: 2009. December 26. - 09:56:40 »

Kifejezetten hússzerzés céljából mentünk tarvadazni,sikerült is lőnöm egyet.
Egy elhagyatott gyümölcsösben,15 méterről,csak ezért mertem megkockáztatni a fejlövést.Az ilyen lövéssel elejtett vad nagyon lehangoló látvány tud lenni,csak azért tettem fel,hogy mindenki lássa,miről is beszélek.Ha ízléstelennek találtatik,kéretik törölni!
2009.12.19.délelőtt1/2 11kor 8x57JRS kaliberrel.

Szia Kisvadőr!

Az elejtéshez gratulálok, az elejtés módjához azonban lenne egy kis hozzáfűznivalóm. Ha a jó öreg 8x57-essel vadászol, akkor tudod, hogy az megfelelően lassú ahhoz, hogy lapocka mögé fogva ne csináljon nagy húskárt. Sok kiló hús nem múlik 2-3 bordán... 
A fejlövésnek nagyvadnál (disznó kivételével, bár néha még annál is) - számomra - kivégzés jellege van.

Üdv: Zoli
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #383 Dátum: 2009. December 29. - 17:56:18 »

Te Kisvadőr komám! Nem azt írtad nekem egy másik fórumon,hogy egy pár éve letetted a puskát Kacsint Na most akkor ez a suta baleset mi volt? Mosolyog
Az a Kisvadőr biztos nem én voltam!
Üdv!
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #384 Dátum: 2009. December 29. - 18:25:08 »

Szia Kisvadőr!

Az elejtéshez gratulálok, az elejtés módjához azonban lenne egy kis hozzáfűznivalóm. Ha a jó öreg 8x57-essel vadászol, akkor tudod, hogy az megfelelően lassú ahhoz, hogy lapocka mögé fogva ne csináljon nagy húskárt. Sok kiló hús nem múlik 2-3 bordán...  
A fejlövésnek nagyvadnál (disznó kivételével, bár néha még annál is) - számomra - kivégzés jellege van.

Üdv: Zoli



 Igen Igen Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #385 Dátum: 2010. Január 04. - 11:50:59 »

December 16-án a frissen esett hó arra csábított, hogy kimenjek a vadászterületre egyet tekeregni, estére pedig lesvadászatot terveztem. Az őztarvad kilövési keretet csak immel-ámmal szoktuk, jobbára alul teljesíteni. Nálunk senki nem szeret sutát és gidát lőni, de gondolom ezzel többen vannak így. Már hónapok óta készülök rá, de eddig minden őzet megkíméltem amit láttam. Ezen a havas csavargás alkalmából elhatároztam, hogy ha lehet lövök tarvadat. A toyota hilux kicsit küzdve, de azért kapaszkodott az alul sáros, fölül havas terepen. Az egyik őzes területhez közelítve látom, hogy a vetésen 20-30 őz álldogál. Ezekre általában kár rámenni, mert nem szokták az autót bevárni, gyalogosan pedig semmi takarás nem volt a távolban sem. Egy hirtelen ötlettől vezéreve, egy kis terepjáró képesség tesztelés is benne volt, rájuk fordultam (az autóm nem rég van nálam, még nem ismerem a képességeit) a havas vetésben közelítve a csapatot, kb. 150-180 méterre megálltam, az autóban ülve kereső távcsővel kiválasztottam egy sutát, majd óvatosan kiszálltam. Kisebb riadalom támadt, de szerencsére nem futottak el. Gyors célzás után dörrenés, mire az őzek futásnak eredtek. Hirtelen nem is láttam hogy mi van a kiválasztott sutával, mert ő is megindult a többiekkel, de pár méter után elesett és csak kapálózó lábait láttam messziről. Odahajtottam, megadtam a végtisztességet, majd kizsigereltem. Még bőven volt időm, ezért tovább jártam a területet, de valahogy nem akaródzott a tarvad lövés pedig lett volna még 2x jó lehetőségem rá. Maradnak az őzek jövőre, majd akkor teljesítem a kötelességet. Ez a havas nap így volt szép, a lesen egész este semmit sem láttam, de ettől függetlenül gyönyörű volt a havas, csöndes este....
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #386 Dátum: 2010. Január 04. - 13:30:03 »

 Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #387 Dátum: 2010. Január 04. - 13:57:59 »

D kb. 150-180 méterre megálltam, az autóban ülve kereső távcsővel kiválasztottam egy sutát, majd óvatosan kiszálltam...

Ezek se várják be többet az autót...
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #388 Dátum: 2010. Január 04. - 18:08:40 »

Gratulálok a sutához Mikibácsi:kalapemel
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #389 Dátum: 2010. Január 04. - 19:17:42 »

December 16-án a frissen esett hó arra csábított, hogy kimenjek a vadászterületre egyet tekeregni, estére pedig lesvadászatot terveztem. Az őztarvad kilövési keretet csak immel-ámmal szoktuk, jobbára alul teljesíteni. Nálunk senki nem szeret sutát és gidát lőni, de gondolom ezzel többen vannak így. Már hónapok óta készülök rá, de eddig minden őzet megkíméltem amit láttam. Ezen a havas csavargás alkalmából elhatároztam, hogy ha lehet lövök tarvadat. A toyota hilux kicsit küzdve, de azért kapaszkodott az alul sáros, fölül havas terepen. Az egyik őzes területhez közelítve látom, hogy a vetésen 20-30 őz álldogál. Ezekre általában kár rámenni, mert nem szokták az autót bevárni, gyalogosan pedig semmi takarás nem volt a távolban sem. Egy hirtelen ötlettől vezéreve, egy kis terepjáró képesség tesztelés is benne volt, rájuk fordultam (az autóm nem rég van nálam, még nem ismerem a képességeit) a havas vetésben közelítve a csapatot, kb. 150-180 méterre megálltam, az autóban ülve kereső távcsővel kiválasztottam egy sutát, majd óvatosan kiszálltam. Kisebb riadalom támadt, de szerencsére nem futottak el. Gyors célzás után dörrenés, mire az őzek futásnak eredtek. Hirtelen nem is láttam hogy mi van a kiválasztott sutával, mert ő is megindult a többiekkel, de pár méter után elesett és csak kapálózó lábait láttam messziről. Odahajtottam, megadtam a végtisztességet, majd kizsigereltem. Még bőven volt időm, ezért tovább jártam a területet, de valahogy nem akaródzott a tarvad lövés pedig lett volna még 2x jó lehetőségem rá. Maradnak az őzek jövőre, majd akkor teljesítem a kötelességet. Ez a havas nap így volt szép, a lesen egész este semmit sem láttam, de ettől függetlenül gyönyörű volt a havas, csöndes este....
Nem tagadom,Én is lőttem őzet igy,mert azonnal és nagyon kellett,de ez nem vadászat.
Ilyenről,Én hallgatok. Szomorú
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: