Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229973 alkalommal)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #360 Dátum: 2009. December 22. - 23:10:28 »

Szombat reggel kint voltam egy kicsit leselkedni.
Olyan nyolc óra körül kigaloppozik egy tavalyi suta a mezei almaszóróhoz és elkezd enni.Az egész idö alatt csak hegyes szögben állt,tehát várni kell.A bal mutatóujjam lassan a puskához fagy.   
(-18.5fok celsius)Egyszerre aztán felvágja a fejét és vissza az erdöbe.Már le is mondtam a zsákmányrol,de az erdö szélén meglassul és megáll.
Ebben a pillanatban elinditottam a 10 grammos Hirtenberger ABC-ét.Elugrik,de érzem és tudom,hogy a lövés passzol.Két türelmi cigaretta után le a lesröl,lássuk az anschusst(nem tudom már,hogy mi a magyar neve).
Sok lövegvágta ször.Felhivom a barátomat,a bajor hegyi vérebjének jó lenne egy keresés,ami végén bisztosan fekszik a vad.
Az fenyves szélén lelógó ágak mögött,30 méterrel a lövési helytöl,már látni is,mintha aludna.
A képet a kint csináltam,a barátom és a kutyus.

Üdv   Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Sziju
Vendég
« Új üzenet #361 Dátum: 2009. December 22. - 23:24:42 »

Szia Gyuri! Emelem

Merrefelé lőtted?
A szótár szerint az anschuss jelentései:
    * belövés
    * elsőlövés
    * első lövés, robbantás(bány.)
    * meglövés
    * próbalövés
    * találat, becsapódás helye.
Lehet, hogy a rálövés helyére gondoltál?


Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #362 Dátum: 2009. December 22. - 23:45:26 »

Szia!

Köszi szépen,a rálövés helyére gondoltam.

Löni nálunk otthon,a Feketeerdö délkeleti csücskén,a Duna forrásától 10km-el délre tudtam elejteni.
Nekem az a rendkivüli szerencsém van,hogy ha az a házambol kilépek,akkor már avval a vadászterületen vagyok.

P.S.A fegyver egy CZ 500-as vegyescsövü,7x65R/12/70,a suta 60 méterre volt.
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Bandi
Vendég
« Új üzenet #363 Dátum: 2009. December 23. - 01:14:08 »

Gyuri!  Üdv a Vadásznak!

(szép helyen vadászol,onnan származom Mosolyog )
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #364 Dátum: 2009. December 23. - 12:19:40 »

Szervusz Gyuri!

Gratulálok! Igen Emelem

"Két türelmi cigaretta után le a lesről,.."
Na, ilyenkor lehet elszívni két cigarettát három perc alatt! Vigyorog


« Utoljára szerkesztve: 2009. December 23. - 13:32:51 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #365 Dátum: 2009. December 23. - 12:58:54 »

Szombat reggel kint voltam egy kicsit leselkedni.
Olyan nyolc óra körül kigaloppozik egy tavalyi suta a mezei almaszóróhoz és elkezd enni.Az egész idö alatt csak hegyes szögben állt,tehát várni kell.A bal mutatóujjam lassan a puskához fagy.   
(-18.5fok celsius)Egyszerre aztán felvágja a fejét és vissza az erdöbe.Már le is mondtam a zsákmányrol,de az erdö szélén meglassul és megáll.
Ebben a pillanatban elinditottam a 10 grammos Hirtenberger ABC-ét.Elugrik,de érzem és tudom,hogy a lövés passzol.Két türelmi cigaretta után le a lesröl,lássuk az anschusst(nem tudom már,hogy mi a magyar neve).
Sok lövegvágta ször.Felhivom a barátomat,a bajor hegyi vérebjének jó lenne egy keresés,ami végén bisztosan fekszik a vad.
Az fenyves szélén lelógó ágak mögött,30 méterrel a lövési helytöl,már látni is,mintha aludna.
A képet a kint csináltam,a barátom és a kutyus.

Üdv   Gyuri

Ein kräftiges Waidmannsheil in den Schwarzwald! Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #366 Dátum: 2009. December 23. - 13:52:05 »

Most, hogy Judit feltette az "anschuss" jelentését, egy kicsit elgondolkodtam.  Fejvakarás
 Amit mi rálövés helyének mondunk, az inkább a meglövés, a találat, vagy a becsapódás helye. A rálövés helyének inkább azt a helyet kellene hívni, ahol a vadász áll.
Kíváncsi lennék, a német vadásznyelv ezt valójában hogyan értelmezi.
Gondolok itt arra, hogy igazából a Waidmannschell is (legalább is tudtommal) többet jelent egyszerű Vadászüdvözletnél!   Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #367 Dátum: 2009. December 23. - 13:53:56 »

Most, hogy Judit feltette az "anschuss" jelentését, egy kicsit elgondolkodtam.  Fejvakarás
 Amit mi rálövés helyének mondunk, az inkább a meglövés, a találat, vagy a becsapódás helye. A rálövés helyének inkább azt a helyet kellene hívni, ahol a vadász áll.
Kíváncsi lennék, a német vadásznyelv ezt valójában hogyan értelmezi.
Gondolok itt arra, hogy igazából a Waidmannschell is (legalább is tudtommal) többet jelent egyszerű Vadászüdvözletnél!   Vállat von
Fog ez változni?
Mindenki úgy hívja...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #368 Dátum: 2009. December 23. - 14:02:21 »

Most, hogy Judit feltette az "anschuss" jelentését, egy kicsit elgondolkodtam.  Fejvakarás
 Amit mi rálövés helyének mondunk, az inkább a meglövés, a találat, vagy a becsapódás helye. A rálövés helyének inkább azt a helyet kellene hívni, ahol a vadász áll.
Kíváncsi lennék, a német vadásznyelv ezt valójában hogyan értelmezi.
Gondolok itt arra, hogy igazából a Waidmannschell is (legalább is tudtommal) többet jelent egyszerű Vadászüdvözletnél!   Vállat von

Az Anschuss az valóban az a hely ahol a vad áll a lövés pillanatában, függetlenül attól, hogy van e találat, vagy nincsen.
A Waidmannsheil pedig a köszönés mellett a gratulációt is kifejezi vadászzsákmány esetén.

Érdekes, hogy mennyi kifejezés van amit a magyarban csak hosszasan lehet magyarázni.
Mosolyogtam ahogy feketeerdő körülírta: "egy keresés,ami végén bisztosan fekszik a vad".
A németben erre egy szó van: Totsuche. Nálunk nincsen rá szó, a "dermedtre keresés"-t szoktam használni, de lehet ezt már én találtam ki.... Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #369 Dátum: 2009. December 23. - 15:22:39 »

 Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #370 Dátum: 2009. December 24. - 01:50:48 »

Szia!

Bandi!Honnan származol pontosan?

Horrido! Waidmannsdank!

Üdv   Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #371 Dátum: 2009. December 24. - 08:08:35 »

Szombat reggel kint voltam egy kicsit leselkedni.
Az fenyves szélén lelógó ágak mögött,30 méterrel a lövési helytöl,már látni is,mintha aludna.
A képet a kint csináltam,a barátom és a kutyus.

Gratulálok Gyuri!   Emelem
Gyönyörű környéken élsz, vadászol!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #372 Dátum: 2009. December 24. - 08:22:21 »

Köszönöm szépen. Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Sziju
Vendég
« Új üzenet #373 Dátum: 2009. December 24. - 08:41:55 »

Legközelebb vigyél sisak kamerát, hogy ott lehessünk! Ördög
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #374 Dátum: 2009. December 25. - 00:15:42 »

Szia Judit!

Annyira technizálva még szerencsére még nem vagyok Vigyorog.
A következöröl majd több és remélem jobb képeket tudok csinálni.

Üdv    Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: