Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229681 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #270 Dátum: 2009. Február 23. - 09:27:29 »

 Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #271 Dátum: 2009. Február 23. - 13:35:47 »

Gratulálok neki a pontos lövésekhez!

Köszönöm!

Szent Úr!  Bion  Emelem
Serg!  Emelem
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Sziju
Vendég
« Új üzenet #272 Dátum: 2009. Február 23. - 17:03:22 »

Gratulálok az elejtőknek!  Képet!
Naplózva
Tompi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Új üzenet #273 Dátum: 2009. Február 23. - 17:51:50 »

 Emelem
Naplózva

" Légy résen! "
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #274 Dátum: 2009. Február 23. - 19:18:57 »

Sajnos csak egy képet készítettem a gidáról,és abban is van kivetnivaló hisz még azelőtt megcsináltam a képet mielőtt megkapta volna a vad az utolsó falatot.(De a kép elkészülte után,az utolsó falatot is megadtam a vadnak,a töretet meg Édesapám adta át nekem.)
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #275 Dátum: 2009. Február 23. - 20:27:34 »

Kedves Serg!
Még egyszer gratulálok.  Emelem

Kérlek, legközelebb készíts szép képet. Tedd arrébb, ahol nem véres a hó, hogy később is szívesen nézegesd. Utolsó falat, és akár egy kis száraz lomb.  Wave
Tavaly hívta fel egy barátom a figyelmet erre, és igaza volt. Sok képet meg sem merek mutatni, mert nem figyeltem rá akkor. 
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #276 Dátum: 2009. Február 23. - 21:26:20 »

Csatlakotom Szijuhoz mind a gratulációval, mind pedig a kéréssel.

A vadászias elejtés koronája ha megtanulunk bánni a lőtt vaddal. Terítéket készíteni, utolsó falatot adni neki, töretadás, adott esetben letakarni a ki-, vagy belövést. Mifelénk legalábbis így szokás.
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #277 Dátum: 2009. Február 23. - 22:00:32 »

Ebben teljesen igazatok van.
A kép nem sikerült jól.De mint mondtam a végtisztességet megadtam a vadnak,úgy ahogy illik és kell is!
Tudom nem mentség,de most annyira örültem ennek a gidának,hogy az valami leírhatatlan.Pedig már nem az első őzem,de akkor is ez valamiért különlegesnek érzem,talán azért mert ez az első vadam amit rendes hóban ejtettem el.Talán ezért voltam figyelmetlen a kép készítésénél!
De a legközelebbinél majd figyelek minden apró részletre.
A gratulációkat köszönöm szépen!


Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #278 Dátum: 2009. Február 23. - 22:10:44 »

De a legközelebbinél majd figyelek minden apró részletre
Bocsánat már megint rosszul fejeztem ki magam,mert ezek nem apró részletek hanem nagyon fontos konkrétumok a képen.
De azt még egyszer hangsúlyozom,hogy a tiszteletet minden eddig elejtett vadamnak megadtam,és meg is fogom adni annak amit sikerül elejtenem.(olyan családban nőttem fel ahol az ilyesmi természetesnek számít)
És még egyszer megismétlem,most is azért voltam ennyire figyelmetlen a kép készítése során,mert az örömömben a képre nem figyeltem.
Elégvolt a pillanatot,minden, a lelkembe zárni.
De majd a következő kép ígérem kifogásolhatatlan lesz.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #279 Dátum: 2009. Február 23. - 22:44:06 »


Elégvolt a pillanatot,minden, a lelkembe zárni.
De majd a következő kép ígérem kifogásolhatatlan lesz.


Megbocsátunk... Mosolyog
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #280 Dátum: 2009. Február 24. - 15:05:26 »

Akkor a jogszabályos topikból folytatva:

Szerintem nem jó.

A fiatal bakok nagyon nagy százaléka elmegy.Jó az ha fele-fele arányba van lőve a gida.

Ebben persze van igazság, ha csak egy területen, szigetszerűen ez az elképzelés.
De mi van akkor ha megye szinten csinálják így - akkor hova mennek?

Mert a logikája ennek - szerintem - az lenne, hogy ne bántsuk az egyébként egészséges, és normál fejlettségű bakgidát csak azért mert még kell a tervhez, hanem várjunk vele 1 (2-3) évet, és majd ha már megmutatta mit tud (és nem mellesleg trófeája is van) akkor selejtezzük.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #281 Dátum: 2009. Február 24. - 15:29:00 »

Akkor a jogszabályos topikból folytatva:

Ebben persze van igazság, ha csak egy területen, szigetszerűen ez az elképzelés.
De mi van akkor ha megye szinten csinálják így - akkor hova mennek?

Mert a logikája ennek - szerintem - az lenne, hogy ne bántsuk az egyébként egészséges, és normál fejlettségű bakgidát csak azért mert még kell a tervhez, hanem várjunk vele 1 (2-3) évet, és majd ha már megmutatta mit tud (és nem mellesleg trófeája is van) akkor selejtezzük.
Ha egy megyében évekig nem lövik a bakgidákat,abból szerintem semmi jó nem származik.Nagyon sok bak lesz a területeken.Állandóan hajtják egymást.Sokkal több lenne a közúti baleset.Az öreg bakoknak se lenne nyugtuk,mert állandóan a területüket kellene védeni.
Régen a ragadozók se válogattak,hogy suta vagy bak gida.Kitalálta ezt a természet.Ne avatkozzunk bele.Lőjjük csak vegyesen a gidákat.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #282 Dátum: 2009. Február 24. - 20:23:53 »

Akkor a jogszabályos topikból folytatva:

Ebben persze van igazság, ha csak egy területen, szigetszerűen ez az elképzelés.
De mi van akkor ha megye szinten csinálják így - akkor hova mennek?

Mert a logikája ennek - szerintem - az lenne, hogy ne bántsuk az egyébként egészséges, és normál fejlettségű bakgidát csak azért mert még kell a tervhez, hanem várjunk vele 1 (2-3) évet, és majd ha már megmutatta mit tud (és nem mellesleg trófeája is van) akkor selejtezzük.

Nálunk az ivararány nagyon rossz. Szerintem erre reagált a hatóság, nagyon helyesen.
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #283 Dátum: 2009. Február 25. - 09:10:30 »

Nálunk az ivararány nagyon rossz. Szerintem erre reagált a hatóság, nagyon helyesen.
Honnan tudja a hatóság,hogy kevés a bak?
Olyan társaságról még nem hallottam,hogy kevesebb bakot becsüljenek. Bion
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #284 Dátum: 2009. Február 25. - 09:20:21 »

Honnan tudja a hatóság,hogy kevés a bak?
Olyan társaságról még nem hallottam,hogy kevesebb bakot becsüljenek. Bion
Lehet, hogy Janék társasága tényleg a valóságnak megfelelő becslést adott be.
Aztán a bemutatásra kerülő trófeákból is lehet valamennyire következtetni az állományra, bár ez nem annyira biztos, de több év megfigyelése után, azért le lehet szűrni a hozzávetőleges állomány minőségét, mennyiségét. Főleg ha évek óta fiatal, gyenge trófeák kerülnek bemutatásra, akkor azért valószínű, hogy kevés a bak, főleg az idősebbek. Ilyenkor szokták a kilövési mennyiséget korlátozni a bakgidákból és inkább a suta, sutagida kilövést megemelni.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: