Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229837 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #255 Dátum: 2009. Február 18. - 16:16:42 »

Gratulálok a vadásznak

Kár hogy ezeket a sorokat nem olvassák azok akik szimplán Bambigyilkosnak hívják a vadászokat. Figyelmes olvasás

Én is pont erre gondoltam...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Blade111
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



« Új üzenet #256 Dátum: 2009. Február 18. - 20:21:12 »

Horridó!  Igen
Megértelek!
Ma egy hete lőttem egy gidát. A lövés pár centit hátrébb ment, és májat ért. A gida lépett négyet, lassan hasra feküdt. Vagy egy percig, csak néztem ki a fejemből, mire észbe kaptam, és az idegességtől újra tudtam tölteni, elcsendesedett. A suta odalépett hozzá, és csak bökdöste.
Ma ismét kimentem, mert még két gidát kellene lőnöm. A vadföldre, a többi között, négy gida jött ki. Kétszer is felemeltem a puskát, de nem tudtam elengedni a golyót. Még világosban hazajöttem, és megkértem egy vadászbarátomat lője meg őket.  Szomorú

Gratulálok ez az igazi vadász!!!!!!!
Naplózva

"Aquilla non captat muscas"
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #257 Dátum: 2009. Február 20. - 08:07:15 »

Lakodalomra szükségem volt két őzre, lehetőleg egykorúra.

Kedden lesről sikerült alsó-nyaklövéssel azonnal helybenmarasztalni egy olyan sutát, ami a "pörköltté való teljes felkészítés után" 10,5 kiló felett volt (eddig tudtunk mérni a mérleggel). Táv: 100 m.
Tegnap szintén lesről, a területünk másik szegletében szintén egy sutát sikerült terítékre hozni felső szívlövéssel, a lövés jelzése után 30 m-es halálvágta után megpihent, és nem mozdult tovább. Csak ma fogjuk feldolgozni, de ez még a keddinél is nagyobb. Táv: 130 m.
Mondtam a hiv. vadásznak, hogy ha röhögni akar, akkor hagyja nekem kizsigerelni. De szerencsére inkább tanító vadász, mint röhögős, és elmagyarázott mindent, hogyan csináljam. Így dupla annyi ideig tartott, mint normális esetben, de legközelebb már nem kell másra hagyatkoznom.

Fegyver a hivatásos vadászé volt: 223. Rem. (márkát nem tudom), lőszer szejler béla, optika: MOM 6x42, 1-es szálkereszt.
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #258 Dátum: 2009. Február 20. - 08:13:45 »

Lakodalomra szükségem volt két őzre, lehetőleg egykorúra.

Kedden lesről sikerült alsó-nyaklövéssel azonnal helybenmarasztalni egy olyan sutát, ami a "pörköltté való teljes felkészítés után" 10,5 kiló felett volt (eddig tudtunk mérni a mérleggel). Táv: 100 m.
Tegnap szintén lesről, a területünk másik szegletében szintén egy sutát sikerült terítékre hozni felső szívlövéssel, a lövés jelzése után 30 m-es halálvágta után megpihent, és nem mozdult tovább. Csak ma fogjuk feldolgozni, de ez még a keddinél is nagyobb. Táv: 130 m.
Mondtam a hiv. vadásznak, hogy ha röhögni akar, akkor hagyja nekem kizsigerelni. De szerencsére inkább tanító vadász, mint röhögős, és elmagyarázott mindent, hogyan csináljam. Így dupla annyi ideig tartott, mint normális esetben, de legközelebb már nem kell másra hagyatkoznom.

Fegyver a hivatásos vadászé volt: 223. Rem. (márkát nem tudom), lőszer szejler béla, optika: MOM 6x42, 1-es szálkereszt.
Igen Emelem
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #259 Dátum: 2009. Február 20. - 08:17:22 »

Idézet
Lakodalomra szükségem volt két őzre, lehetőleg egykorúra.

Kedden lesről sikerült alsó-nyaklövéssel azonnal helybenmarasztalni egy olyan sutát, ami a "pörköltté való teljes felkészítés után" 10,5 kiló felett volt (eddig tudtunk mérni a mérleggel). Táv: 100 m.
Tegnap szintén lesről, a területünk másik szegletében szintén egy sutát sikerült terítékre hozni felső szívlövéssel, a lövés jelzése után 30 m-es halálvágta után megpihent, és nem mozdult tovább. Csak ma fogjuk feldolgozni, de ez még a keddinél is nagyobb. Táv: 130 m.
Mondtam a hiv. vadásznak, hogy ha röhögni akar, akkor hagyja nekem kizsigerelni. De szerencsére inkább tanító vadász, mint röhögős, és elmagyarázott mindent, hogyan csináljam. Így dupla annyi ideig tartott, mint normális esetben, de legközelebb már nem kell másra hagyatkoznom.

Fegyver a hivatásos vadászé volt: 223. Rem. (márkát nem tudom), lőszer szejler béla, optika: MOM 6x42, 1-es szálkereszt.

 Igen

Annyit azért zárójelben megjegyeznék, hogy a selejtezésnek nem annyira az a lényege, hogy a szép nagy sutákat kivegyük az állományból!
Akkor inkább 3 gidát, mint 2 sutát.
Naplózva
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #260 Dátum: 2009. Február 20. - 08:39:27 »

Igen

Annyit azért zárójelben megjegyeznék, hogy a selejtezésnek nem annyira az a lényege, hogy a szép nagy sutákat kivegyük az állományból!
Akkor inkább 3 gidát, mint 2 sutát.

Még szeptemberben szóltam, hogy szükségem van két sutára, csak minél később szerettük volna a hűtőbe tenni.
Egyébként teljesen igazad van.

Nálunk minden suta ilyen nagy idén...  Táncol  Bion
Plusz hozzátartozik az igazsághoz, hogy a tagság két nyulat lőhet fejenként egy idényben, VAGY egy őzet kap egészben, VAGY egy fél vaddisznót. Akkor inkább a nagyobbat visszük haza. A "terv teljesítéséhez" hozzá szoktunk segíteni, akkor mi általában csak gidát lövünk, vagy ha azt mondja a hiv. vadász, hogy jobbról a másodikat tessék lőni. De első a saját. Ha valakinek plusz őzre van szüksége, akkor fizet.

 Wave
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #261 Dátum: 2009. Február 20. - 11:46:48 »

Igazából a tarvad selejtezés már többször is téma volt. Én erről azt gondolom, hogy ha egy területen sikerül a tervet teljesiteni úgy, hogy csak beteg, kistestű, gyenge példányokat lőnek, akkor azon a területen nagyon nagy baj van.

Ha mindig a selejtezési szempontokat figyelembe véve lőnének, és egyetlen egészséges, jó kondiciójú őz sem lenne elejtve, akkor ebben az országban egyetlen vadgazdálkodó sem tudná teljesiteni az éves tervét.  Ennyi beteg suta és gyenge gida nincs ebben az országban.

Ha látsz beteg vagy gyenge példányt, azt kell elsőnek lőni, ez nem vitás. De ugyanakkor egészséges suták elejtése is elkerülhetetlen. Szerintem.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #262 Dátum: 2009. Február 20. - 11:58:32 »


Jan!

Teljesen egyetértek Veled!
Nálunk is szerencsére csak ritkán kerül terítékre beteg, borzas szőrű suta vagy gida. Nem azért, mert nem azt lőnénk, ha lenne. Hanem, mert nincs! (vagy csak nagyon kevés)

Kell lőni a sutát is, de ha ott van 1 suta egy vagy kettő gidával, akkor először a gidát illik lőni. Persze, a suta-gidát.

De a körülményeket nem ismerem, mert Gergő ennyire részletesen nem írta le.

Gratulálok neki a pontos lövésekhez!

 Wave
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #263 Dátum: 2009. Február 20. - 12:04:45 »

Jan!

Teljesen egyetértek Veled!
Nálunk is szerencsére csak ritkán kerül terítékre beteg, borzas szőrű suta vagy gida. Nem azért, mert nem azt lőnénk, ha lenne. Hanem, mert nincs! (vagy csak nagyon kevés)

Kell lőni a sutát is, de ha ott van 1 suta egy vagy kettő gidával, akkor először a gidát illik lőni. Persze, a suta-gidát.

De a körülményeket nem ismerem, mert Gergő ennyire részletesen nem írta le.

Gratulálok neki a pontos lövésekhez!

 Wave

Egyetértünk! Wave
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #264 Dátum: 2009. Február 23. - 00:35:48 »

Üdvözlet!
A hétvégén  segítettem Édesapámnak a selejtezésben.
Pénteken kint voltam vele szórni a területen.Több őzet is láttunk,de általában mind erősebbek voltak.
Úgyhogy mielőtt hazafordultunk volna,azért még lenézetünk egy völgy aljába.Az autó mellett,40 méterre észrevettem egy magányos gidát.Úgy egymagában egész formásnak és nagynak tűnt,de 2-3 perc távcsövezés után Apám,megkért,hogy lépjek ki a kocsiból,és ha tudom lőjem meg a gidát.Az autóból kilépve megcéloztam a gidát,ami farral félsrégan  állt és nézett visszafele. Először fejre szerettem volna lőni,de eszembe jutott amit itt a fórumon fogadtam meg,úgyhogy közvetlen a fej alá céloztam. A gida tűzberogyott.Azonnal ismételtem,de második lövésre nem volt szükség.A 222.remington megtette a dolgát.
A bakgida zsigerelt súlya 5,7 kg volt.Emellett még annyira gyenge volt,hogy még gidaagancsot sem növesztett még,de még az agancstő is nagyon fejletlen volt rajta.
Szombaton és vasárnap is kint voltunk,de nem láttunk lövésre érdemeset,mert láttunk pár kistestű bakgidát,de már a fejükön 2-3(sőt némelyiknek már 5)centi magas barka volt a fején.Sutában meg vagy erős testűt,egészségeset láttunk, vagy a kisebb méretű meg 2 jólfejlett bakgidát kísérgetett , így több lelövésre nem került  sor a hétvégén.

Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #265 Dátum: 2009. Február 23. - 07:50:14 »

A hétvégén nekem is sikerült végre puskavégre keríteni azt  a gidát, amit december vége óta űzök. Diana végre kegyeibe fogadott.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #266 Dátum: 2009. Február 23. - 08:13:53 »

A hétvégén nekem is sikerült végre puskavégre keríteni azt  a gidát, amit december vége óta űzök. Diana végre kegyeibe fogadott.
Emelem

Azért remélem többet is megtudunk a vadászatról.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #267 Dátum: 2009. Február 23. - 08:18:31 »

Kalappal a vadászoknak! Emelem
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #268 Dátum: 2009. Február 23. - 08:34:46 »

Üdvözlet!
A hétvégén  segítettem Édesapámnak a selejtezésben.
Pénteken kint voltam vele szórni a területen.Több őzet is láttunk,de általában mind erősebbek voltak.
Úgyhogy mielőtt hazafordultunk volna,azért még lenézetünk egy völgy aljába.Az autó mellett,40 méterre észrevettem egy magányos gidát.Úgy egymagában egész formásnak és nagynak tűnt,de 2-3 perc távcsövezés után Apám,megkért,hogy lépjek ki a kocsiból,és ha tudom lőjem meg a gidát.Az autóból kilépve megcéloztam a gidát,ami farral félsrégan  állt és nézett visszafele. Először fejre szerettem volna lőni,de eszembe jutott amit itt a fórumon fogadtam meg,úgyhogy közvetlen a fej alá céloztam. A gida tűzberogyott.Azonnal ismételtem,de második lövésre nem volt szükség.A 222.remington megtette a dolgát.
A bakgida zsigerelt súlya 5,7 kg volt.Emellett még annyira gyenge volt,hogy még gidaagancsot sem növesztett még,de még az agancstő is nagyon fejletlen volt rajta.
Szombaton és vasárnap is kint voltunk,de nem láttunk lövésre érdemeset,mert láttunk pár kistestű bakgidát,de már a fejükön 2-3(sőt némelyiknek már 5)centi magas barka volt a fején.Sutában meg vagy erős testűt,egészségeset láttunk, vagy a kisebb méretű meg 2 jólfejlett bakgidát kísérgetett , így több lelövésre nem került  sor a hétvégén.


Bocs!
A Tiédet csak most olvastam.Természetesen Neked is  Emelem
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #269 Dátum: 2009. Február 23. - 08:48:54 »

Gergő, Serg!

Gratulálok Nektek! Igen Igen
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: