Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229263 alkalommal)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #225 Dátum: 2009. Február 13. - 10:34:06 »

Szervusz Karcsi!

Hát így jártál, de nem a felelőtlenséged miatt, ezért ne legyen lelkiismeretfurdalásod! A csonton váratlan irányba eltérülő lövedékről nem tehetsz, jó háttérrel lőttél.

Mostanában volt szó a fejlövésekről. Na a fejlövés, a sebzés veszélye mellett, ezért is nagyon veszélyes.
A fejre, magasabbra, leadott lövéskor a lövedék a csonton bármilyen irányba eltérülhet.

Egyik volt kollegám járt úgy, hogy egy szarvasrudliban a kiszemelt tisztán álló szarvast fejbelőtte, és nagy csodálkozására egy több méterrel mellette álló szarvas is tűzben rogyott fejlövéssel...

Én is jártam már úgy-korábban-amikor magaslesről, tökéletesen jó háttérrel fejbelőttem egy szarvast, hogy a lövedék, vagy egy darabja fütyülve elszállt..

 Okos
Szia Anti!

Azért irtam a végére,hogy érdemes megnézni a menekülők csapáját is mert nem lehet tudni.
A kollégádnak is,ha a golyó nem fejbe találja a szarvast,henem "csak" gyomron észre se vette volna.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #226 Dátum: 2009. Február 13. - 10:40:51 »

henem "csak" gyomron észre se vette volna.

 Igen Nagyon igaz!
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #227 Dátum: 2009. Február 13. - 10:48:45 »


A kollégádnak is,ha a golyó nem fejbe találja a szarvast,henem "csak" gyomron észre se vette volna.

Ez bizony könnyen előfordul. Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #228 Dátum: 2009. Február 13. - 10:55:28 »

Karcsi! Ez van, nem tehetsz róla! ÖrömNeked
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #229 Dátum: 2009. Február 13. - 11:20:40 »

Szia Karcsi!

Ez sajnos rosz szájízű történet, velem is történt hasonló, de ott a 15 méterre meszebb lévő őz tűzbe rogyott, a vadőrsrác egyből le is baszott, hogy nem azt mondta hogy lőjem, én meg csak pislogtam, hogy akó most mi van. azután elkapta a harciideg mikor lefeküdt a célzott is... Meglepődött Meglepődött Bibíí
Egy szerencsénk volt, hogy gida volt (volt egy bak is ott, nem kicsi, bár ugye nem volt letisztítva), a maradványtest teljesen fejbe kopintotta... kb. 3-4 méterrel volt jobra... 11,7 Salerbélát azóta nem szeretem, bár más löszerel is előfórdúlhat...
 Vadász
Naplózva

Üdv End
Tompi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Új üzenet #230 Dátum: 2009. Február 15. - 19:33:10 »

Kedves Karcsi!
  Amit írtál-éreztél meg tudom érteni!
  Barátaimmal dámra barkácsoltunk.Már régóta figyeltük Őt-amikor vadásztestvéremnek lehetösége nyilt a lövésre.Mindannyian feszülten figyeltünk(mindenki magában bírál,lőhető,háttér biztonságos,keresztben áll,Ránk néz,-esik a hó,a nap már süt-Barátokkal vadászunk-tiszta idill)amikor megtörténik a lövés...talált...kirug hátra...elindul...elkezd futni...meg az elötte bámészkodó csapat!80méterre eldöl...a csapat megindul...odamegyünk,megadnánk a végtisztességet amikor a cimboránk észreveszi,hogy tölünk 50 méterre egy tehen szédeleg-majd eldöl...!duble-mondja a  vadásztató és gratulál.barátom örül...mi is!  Emelem(elgondolkodtunk-4en figyeltük a lövést.egyedül állt,10 méterre sehol senki,akkor hogy a gyíkba történhetett meg???????Nekünk szerencsénk volt!!!-örültünk-ennyi a különbség!
  Jó,hogy NAGY SZIVED van!                                                                                 
                                                                                                                                                                              üdv a VADÁSZNAK
                                                                                                                                                                                                                                                                                               
Naplózva

" Légy résen! "
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #231 Dátum: 2009. Február 15. - 19:55:49 »

Elgondolkodtató ez a dolog!
Páran vagyunk csak itt és rögtön összejött három véletlen sebzés.Vagyis nem sebzés,mert ezek meglettek.Mennyi lehet amit észre se veszünk.Főleg disznónál.Mikor nem is lát normálisan az ember,meg a disznóknak is "mániájuk",hogy egy rakáson vannak,amig meg nem nyugszanak.Eddig se voltam kapkodó,de ezentúl még jobban oda fogok figyelni.Eddig,csak azt néztem,hogy mögötte ne álljon semmi.Ezután megpróbálok csak akkor lőni,ha messze van a másik vad.Persze csak a lehetőségekhez képest,mert azért csak lőni szeretne az ember.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #232 Dátum: 2009. Február 15. - 20:13:37 »

",mert azért csak lőni szeretne az ember."

Mert végül is ezért csináljuk! Mosolyog még ha nehezen is ismerjük be. A többi  a petting! Kacsint Kacsint Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #233 Dátum: 2009. Február 15. - 20:16:17 »

Az RWS csinált egyszer egy tesztet ezzel kapcsolatban, meg is jelent vmelyik WuH-ban. Vadtestnek megfelelő ipari zselatin célok mögé és oldalt nagy kiterjedésű jelzőlepedőket húztak fel bizonyos távolságokra. Ezután különböző talán 8x57-es lőszerekkel lőttek a célokra és elemezték a kimeneti repeszhatásokat.
Hát nagyon durva eredmények születtek. Minden osztottköpenyes lövedéktípus (még a TUG-is) produkált kitörő repeszhatásokat, a kilövéstől indított akár 45 fokos oldalszögben is.
A legdurvábban a sima osztottköpenyes laposelejű TMRK viselkedett, kilövéskor sörétszerűen mentek tovább a repeszek. Nyilvánvaló az is, hogy ezt a típust erre konstruálták, hogy fröcsögjön.
Nekem is van ezzel kapcsolatban tapasztalatom, éppen a 8x57-es SB lőszer fordult keresztben egy blattlövött süldőben és vágódott egy derékszögre álló fatörzsbe.
Durva volt.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Tompi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Új üzenet #234 Dátum: 2009. Február 15. - 21:14:14 »

...csodálatos de Veszélyes az "élet" Vadász
Naplózva

" Légy résen! "
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #235 Dátum: 2009. Február 15. - 21:43:28 »

üdv a VADÁSZNAK

Üdv Tompi!

Légyszíves legközelebb a helyesírási szabályok betartásával (mondat tagolás, kisbetű-nagybetű, vessző-pont után szóköz, ékezetek, stb.) megírni a hozzászólásodat.
Itt nem chatelünk vagy sms-ezünk, ez egy fórum.

 Wave
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Tompi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Új üzenet #236 Dátum: 2009. Február 15. - 22:11:45 »

Bocsánat!
     Majd igyekszem! Wave
Naplózva

" Légy résen! "
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #237 Dátum: 2009. Február 15. - 22:31:30 »

Üdv Tompi!

Légyszíves legközelebb a helyesírási szabályok betartásával (mondat tagolás, kisbetű-nagybetű, vessző-pont után szóköz, ékezetek, stb.) megírni a hozzászólásodat.
Itt nem chatelünk vagy sms-ezünk, ez egy fórum.

 Wave
Ismét támogatom! Tiszteljük meg egymást, kedves Tompi!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Tompi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Új üzenet #238 Dátum: 2009. Február 16. - 23:22:44 »

Bocsánat! Angyal
Naplózva

" Légy résen! "
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #239 Dátum: 2009. Február 17. - 21:05:50 »

Csak egy suta...

Az elmúlt heti, nem éppen februári időjárás kicsit már előrevetítette a szalonkavárás és tavasszá válás időszakát. Hó nélküli, esőváróan és földszagúan borongós, sárosan cuppogós napok.  Pedig a természet nem is tudja, hogy idén nem vadászunk szalonkára, mivel nem engedi a törvényi passzus.
Eddig sem nagyon vadásztunk az Erdők Királynőjére, csak fegyveresen mentünk bele a márciusi hajnalba vagy alkonyatba. Gyakran patron sem volt nálam. Mégis jót beszélgettünk a vadásztársakkal, barátokkal. Ennek a jelenlegi állás szerint vége. De ez más téma.
 
Mostanság aktuális még néhány őz tarvad elejtése. Régebben gyakran estünk abba a hibába, hogy utolsó pillanatra hagytuk a terv szerint elejtendő őzsutáink, gidáink nagy részét.
Ma ez már nem így van, mivel októbertől kezdődően az őz tar vad lelövés nagy részét, sikerül a selejtezés szabályai szerint teljesíteni. Februárra már csak néhány darab marad, melyeket különösen meg kell nézni.
 Őzeink nagy része, jellemzően a mezőgazdasági területeinken kerül terítékre. Az erdei területrészünkön viszont szintén él egy erős egyedszámú őzállomány. Nyilván a síkvidéki keresletet idővel kiegyenlíti a hegyvidéki kínálat, mégis próbálunk a „hegyről” is őzeket behozni.
Van a területünkön egy gyönyörű rét, mely benyúlik a szálas erdőkbe több helyen. Közkedvelt helye az őznek. A rét mellett egy fenyő rudas húzódik. Ebben a rudasban van egy cserkészútszerű régi kocsiút, ahol végig lehet lopakodni és kitekintgetni a rétre.
Tegnap is erre jártam, izgalmas, néha már vesztett helyzetűnek tűnő bújócskázás után sikerült tiszta lövéssel, egy gyenge sutát meglőnöm még világos nappal.
A tegnapi mozgolódás után ma kevés reményem van, de hirtelen kimaradt egy program és máris jutott időm arra, hogy kijöjjek vadászni. Ezt pedig, ugye nem szabad kihasználatlanul hagyni.
Úgyhogy újra itt vagyok a fenyvesben, gyalogosan, mivel még nincs rajt a terepgumi az új autómon, így nem tudok bejönni kocsival. Tegnap megpróbáltam, de hamar kiderült, hogy a téli gumi ebben a sárban a nullával egyenlő.
Így hát gyalogosan előre baktatva is hamar odaértem egy előre kiszemelt leshez, mely egy jó, most csak őzektől használt váltó mellett áll, amolyan 4 méter magasan.
Előttem a sárgásbarna, vizes rét. Szemben szálas, jobbra fenyő fiatalos. Kényelmes ülés esik a lesen, a messzelátóval végignézem a rétet, de sehol semmi. Mégcsak egy rókát sem látok, pedig ez a vizes, borongós homály, nagyon ígéretes „rókás” idő.
Azon morfondírozok magamban, hogy hova lettek a rókák? Egész idényben esett két darab. Ott, ahol még három éve 36 darabot lőttünk. Pedig bizisten meglőném és meglőnék a vadásztársak az idén is, ha lenne mit. Látni sem láttam alig egy-kettőt annak ellenére, hogy pár éve nem lehetett esti lesről úgy hazajönni, hogy néhányszor ne villant volna fel az ismerős szempár az autó fényszórójában.
Szóval eltűntek.
A réten, a szálas szélén viszont megjelent egy barnás folt. Szarvasborjú, gondolom, miközben fogom a keresőt és szemügyre veszem. Hát nem borjú, hanem egy nálunk egészen szokatlanul nagytestű, derék őzbak. Agancsa sem mindennapi, füle fölé ér jó 6-7 centit, kehelyalakú, felül majdnem összeérő, ágnélküli kuriózum, persze még barkában.
Nyugodtan csipeget jó száz méterre, nekem meg megremeg a kezemben a távcső, amint belegondolok abba, hogy ez a bak talán megmarad itt májusig. Reméljük….
Miközben behatóan tanulmányoztam ezt a kehelybakot, észre sem vettem, hogy társa is előkerült, egy hatos-kezdemény aganccsal a fején. Sőt balra a sarokban egy harmadik árnyék  jelent meg, melyről hamar kiderült, hogy suta.
Lassan legelészve húzódott fel a bakokhoz, ahol jól össze tudtam mérni a nagy bakkal. Sokkal gyengébb, még a kisebbik baknál is. Tavalyi sutagidának nézem. Jön-megy a bakok között, azok szemlátomást nem kérnek a társaságából. Egy darabig nézegetem őket, majd a szemem a puskára téved.
Meg kellene lőni. Gyenge is, borzas is, bár ebben a lucsokban mindegyik borzasnak tűnik.

Emelem a hatésfelest és megcélzom blatt mögött, rövid koncentrálás és megy is a lövés.
A suta a lövésre egy rövid és furcsa hangot ad, közben felugrik merőlegesen 2 métert, peckesen odébb üget vagy húsz lépést, ott megáll és nézeget körbe, mintha nem tudná mi is történt.  Dermedten figyelem, ilyet még nem tapasztaltam.
Mire észhez térek és új lőszert ismétlek a csőbe, már nincs mire lőni. A suta ott fekszik ahol állt, fa tövében, békés elmúlásban.
Mikor hozzá léptem nagyon megsajnáltam….

Üdv a Vadásznak.




Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: