Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229869 alkalommal)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #150 Dátum: 2009. Február 03. - 13:26:25 »

Úgy bizony!A körítés teszi széppé a főételt,és a vadászatot is! Kacsint Emelem
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #151 Dátum: 2009. Február 03. - 15:59:47 »

Ansch elöttem szólók sok mindent elmondtak ki mit vélt hibának.
Szerintem egy hibát követtél el a történet szvsz jó de a távolságot nem kellett volna.
Én mindesetre várom további élményeidet...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #152 Dátum: 2009. Február 03. - 16:16:05 »

Sziasztok!

Én bíztattam Norbit, hogy ossza meg velünk az élményét. Remélem nem tettem rosszul...
Szerintem nincs szégyellnivalója. Az igaz, hogy nem túl vadászias körülmények között ejtette el a vadat, de ide kapott meghívást, ilyen körülmények között tudott vadászni. Ő mindent megtett annak érdekében, hogy a vad szenvedés nélkül kerüljön terítékre.
Annak külön örülök, hogy mindenki intelligensen, építő jelleggel szólt hozzá. Így érdemes beszélgetni. Igen
Mást is bíztatok arra, hogy írja meg élményeit, és ne csak a kirakatba illőket. (Persze törekedjünk rá, de az élet nem mindíg azt hozza mint ami a tankönyben meg van írva.)
 Wave

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #153 Dátum: 2009. Február 03. - 16:23:37 »

de a távolságot nem kellett volna.


Sanyi nem Neked szól, de éppen azért van ez az egész vita, mert Ansch őszinte volt. Ezzel arra bíztatnánk mindenkit, hogy sunnyogjon és struccpolitikát erőltetnénk.

Holott nem ez a cél, hanem az, hogy a kezdőket megfelelő irányba terelgessék a tapasztaltak. Ti.

 Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #154 Dátum: 2009. Február 03. - 18:32:42 »

Nem akartam hozzászólni, de mégis.

A lövés bravúros  Igen, maradjunk annyiban, hogy "leküzdötte" a vadat, egy strigulát behúztak az őz tarvad tervben.

Mindenkinek a figyelmét felhívnám arra, hogy Ansch lőkészsége és fegyvere nem hétköznapi, tehát NE kísérletezgessen senki ilyen módszerrel.
Ehhez Ansch nagyon-nagyon sok muníciót ellőtt, nem himi-humi módon fogott bele a lődözésbe...szóval ne higgye senki, hogy vesz egy 243-as tucatpuskát, tesz rá ilyen-olyan távcsövet, hozzá valami olcsó töltényt és majd ő is 350 m-ről fejbelövi az őzet.
Ehhez meg kell vásárolni a technikát és főként SOKAT GYAKOROLNI...és nem PPU, meg SB töltényekkel.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #155 Dátum: 2009. Február 03. - 19:10:23 »

Nem akartam hozzászólni, de mégis.

A lövés bravúros  Igen, maradjunk annyiban, hogy "leküzdötte" a vadat, egy strigulát behúztak az őz tarvad tervben.

Mindenkinek a figyelmét felhívnám arra, hogy Ansch lőkészsége és fegyvere nem hétköznapi, tehát NE kísérletezgessen senki ilyen módszerrel.
Ehhez Ansch nagyon-nagyon sok muníciót ellőtt, nem himi-humi módon fogott bele a lődözésbe...szóval ne higgye senki, hogy vesz egy 243-as tucatpuskát, tesz rá ilyen-olyan távcsövet, hozzá valami olcsó töltényt és majd ő is 350 m-ről fejbelövi az őzet.
Ehhez meg kell vásárolni a technikát és főként SOKAT GYAKOROLNI...és nem PPU, meg SB töltényekkel.

Jól megfogtad a lényeget wetzlar Igen! Én azért kalapot emelek  Emelem Ansch !
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Sziju
Vendég
« Új üzenet #156 Dátum: 2009. Február 03. - 20:03:50 »

Horrido!
Gratulálok! Emelem
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #157 Dátum: 2009. Február 03. - 20:16:05 »

Ansch!
Gratulálok a tökéletes lövéshez.  Emelem
Van, akinek a nagy lőtávolság a kihívás, van akinek a rövid lőtáv. Én 40 méteren belül vadászom. Te vagy a másik véglet. Kalapot emelek a lőtudásod előtt.
Viszont nem hallod azt, ahogy szuszog, zörög a lába alatt az avar...nem láthat meg, nem szagolhat ki. Te a távolságot akarod legyőzni, én meg a vad érzékszerveit. Wave

Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #158 Dátum: 2009. Február 03. - 22:02:46 »

Nem akartam hozzászólni, de mégis.

A lövés bravúros  Igen, maradjunk annyiban, hogy "leküzdötte" a vadat, egy strigulát behúztak az őz tarvad tervben.

Mindenkinek a figyelmét felhívnám arra, hogy Ansch lőkészsége és fegyvere nem hétköznapi, tehát NE kísérletezgessen senki ilyen módszerrel.
Ehhez Ansch nagyon-nagyon sok muníciót ellőtt, nem himi-humi módon fogott bele a lődözésbe...szóval ne higgye senki, hogy vesz egy 243-as tucatpuskát, tesz rá ilyen-olyan távcsövet, hozzá valami olcsó töltényt és majd ő is 350 m-ről fejbelövi az őzet.
Ehhez meg kell vásárolni a technikát és főként SOKAT GYAKOROLNI...és nem PPU, meg SB töltényekkel.

Köszönöm szépen.
Vastag igazság van szavaidban.
150-200 m fölé tényleg nem egyszerü lőni.......
És igen nem szabad felelőtlenül lőni ilyen meszire.
 Mosolyog Emelem
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #159 Dátum: 2009. Február 03. - 22:03:23 »

Ansch!
Gratulálok a tökéletes lövéshez.  Emelem
Van, akinek a nagy lőtávolság a kihívás, van akinek a rövid lőtáv. Én 40 méteren belül vadászom. Te vagy a másik véglet. Kalapot emelek a lőtudásod előtt.
Viszont nem hallod azt, ahogy szuszog, zörög a lába alatt az avar...nem láthat meg, nem szagolhat ki. Te a távolságot akarod legyőzni, én meg a vad érzékszerveit. Wave



Köszönöm, pontossan a két végletet láthatjuk, nagyon jó.
 Mosolyog
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #160 Dátum: 2009. Február 03. - 22:06:46 »

Ansch!
Egy kicsit belenyúltam a képeidbe, a kedélyek megnyugtatása miatt! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #161 Dátum: 2009. Február 04. - 06:42:21 »

Ansch!
Egy kicsit belenyúltam a képeidbe, a kedélyek megnyugtatása miatt! Wave
Köszönöm szépen.
Nyugodtan le is lehet venni, szerintem az a legtisztább.
Köszi
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #162 Dátum: 2009. Február 06. - 18:01:06 »

Gratulálok Horrido a sikeres őzvadászathoz!  Igen

Ezenkívül megmondom őszintén, igencsak irigylem (jó értelemben) ebed ama igen dícsérendő jó szokását, hogy még az őzet is dermedre csaholja! Az enyémeket ilyenkor sajnos nem hallom, mert tele van a szájuk... :Mosolyog

 Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #163 Dátum: 2009. Február 07. - 15:03:23 »

Gratulálok Ansch-nak a precíz, pontos lövéseihez! Sajnos több helyen vannak ilyen területek, ahol takarás híján megközelíthetetlenek a vadak! Meg nem mindegy, hogy az ember csak vadászik és 1-2db-ot ejt el, vagy ki kell még lőni 10-20db-ot. Ilyenkor ugye mindenki lő messzebbre is!
Hét elején kimentem én is, mert nálunk is el van maradva a keret és még néhányat lehet lőni!
Közel a városhoz egy nyílt búzavetésen feküdt egy bak, két suta. Ezeket hagytam és kicsit távolabb, egy fiatal, bekerített erdősítés mellett kilesve, észrevettem 6 őzet, amint tőlem 200 méterre békésen legelésznek! A 243-as volt nálam és nem lett volna nagy kunszt elejteni egyet, de én mégis a becserkelésük mellett döntöttem! Bementem a bekerített kiserdőbe és a 200 méterből 150-et óvatosan leküzdöttem! Felállítottam a célzóbotot, rátámasztottam a puskát és a kiválasztott sutagidát célozgattam, de mivel köztünk volt a kerítés (tőlem 6-8 méterre), így várnom kellett nehogy elcsapja a lövedéket a drót! 8x-os nagyításon nem láttam a drótot, ezért visszább tekertem a céltávcsövet,(milyen jó a variábel ilyenkor!) a vadhálós dróton kiválasztottam egy lukat, majd mikor a gida odaért, szíven lőttem. Egy nagyot ugrott hátra, elesett és vége volt!
Mindössze 10kg zsigerelt súlyú kis sutagida volt!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #164 Dátum: 2009. Február 07. - 19:44:48 »

 Emelem Gratula! Ez a vadászat lényege! A 200ból leküzdeni 150et.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 07. - 20:59:23 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: