Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229812 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #135 Dátum: 2009. Február 03. - 09:57:07 »

Ansch!
Szerintem ezeket a kötelező kilövéseket, ami már mondhatni munka szinten van, nem muszáj feltenni a fórumra.
Hidd el nagyon sokan vagyunk, akikre ilyen kötelességszerű, a terv betartása miatti állományszabályozás hárul. Ezt én nem nagyon szoktam hirdetni, mindenki tudja, hogy ez miről szól, maradjon is meg ez csak a tudatunkban, mert nem egy hálás és szép feladat.
Személy szerint kerülöm is ezeket a terv teljesítése miatti "munkákat", persze tudom, hogy ha a társaság ennyire letojta a tarvad kilövést és csak pár nap maradt rá, akkor valakinek el kell végeznie, de ez maradjon szépen a háttérben.
Én legalább is így vélekedek róla.

Igazad van Zoli sok mindenben, de abban szerintem nem, hogy nem ide való a tarvadazás. Való igaz, hogy sok mindenben nem vág egybe azzal amit a vadászatról gondolunk, de sajnos ez is a vadgazdálkodáshoz tartozik és ha tetszik ha nem, meg kell csinálni.

Sok fiatal vadásztársunknak pedig ez az első vadászélménye, miért fosszuk meg őket attól hogy ők is megosszák velünk az első szárnypróbálgatásaikat? Erre mindnyájunknak megvan a lehetőségünk reagálni, nyesegetni a vadhajtásokat, szerintem ez még inkább segít helyes mederbe terelni a dolgokat, mintha sutyiban két cigi közt veregetik meg az ember vállát, hogy segített teljesíteni a tervet.

Lehet ezt szépen is csinálni, a tapasztaltabb, idősebb vadászok pedig mindig átadják amit tudnak. Legalábbis remélem hogy így van. Egy ilyen hozzászólás-sorozatból TANULNI lehet, módszert és etikát egyaránt.

Ez pedig csak az én véleméyem, végképp nem szentírás... Mosolyog
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #136 Dátum: 2009. Február 03. - 10:17:45 »

Igazad van Zoli sok mindenben, de abban szerintem nem, hogy nem ide való a tarvadazás. Való igaz, hogy sok mindenben nem vág egybe azzal amit a vadászatról gondolunk, de sajnos ez is a vadgazdálkodáshoz tartozik és ha tetszik ha nem, meg kell csinálni.

Sok fiatal vadásztársunknak pedig ez az első vadászélménye, miért fosszuk meg őket attól hogy ők is megosszák velünk az első szárnypróbálgatásaikat? Erre mindnyájunknak megvan a lehetőségünk reagálni, nyesegetni a vadhajtásokat, szerintem ez még inkább segít helyes mederbe terelni a dolgokat, mintha sutyiban két cigi közt veregetik meg az ember vállát, hogy segített teljesíteni a tervet.

Lehet ezt szépen is csinálni, a tapasztaltabb, idősebb vadászok pedig mindig átadják amit tudnak. Legalábbis remélem hogy így van. Egy ilyen hozzászólás-sorozatból TANULNI lehet, módszert és etikát egyaránt.

Ez pedig csak az én véleméyem, végképp nem szentírás... Mosolyog

 Emelem
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #137 Dátum: 2009. Február 03. - 10:28:13 »

Igazad van Zoli sok mindenben, de abban szerintem nem, hogy nem ide való a tarvadazás. Való igaz, hogy sok mindenben nem vág egybe azzal amit a vadászatról gondolunk, de sajnos ez is a vadgazdálkodáshoz tartozik és ha tetszik ha nem, meg kell csinálni.

Sok fiatal vadásztársunknak pedig ez az első vadászélménye, miért fosszuk meg őket attól hogy ők is megosszák velünk az első szárnypróbálgatásaikat? Erre mindnyájunknak megvan a lehetőségünk reagálni, nyesegetni a vadhajtásokat, szerintem ez még inkább segít helyes mederbe terelni a dolgokat, mintha sutyiban két cigi közt veregetik meg az ember vállát, hogy segített teljesíteni a tervet.

Lehet ezt szépen is csinálni, a tapasztaltabb, idősebb vadászok pedig mindig átadják amit tudnak. Legalábbis remélem hogy így van. Egy ilyen hozzászólás-sorozatból TANULNI lehet, módszert és etikát egyaránt.

Ez pedig csak az én véleméyem, végképp nem szentírás... Mosolyog

Viktor, ebben teljesen igazad van.
Mint az előző hozzászólásomban írtam nem a tarvadazással van problémám, mert én is nagyon szeretek tarvadra vadászni, hanem a nagyon távoli lövésekkel, fejlövésekkel.
Tudjuk jól, hogy a vad nem céltábla, nem leküzdeni való akadály, hanem egy élőlény. Az ilyen távoli lövéseknél különösen fenn áll a sebzés veszélye, ezt szerintem egyikünk sem akarja.
A másik, hogy ezek a távlövések szerintem nem igazán tartoznak a vadászathoz. Nincs bennük vadászat.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #138 Dátum: 2009. Február 03. - 10:33:44 »

Viktor, ebben teljesen igazad van.
Mint az előző hozzászólásomban írtam nem a tarvadazással van problémám, mert én is nagyon szeretek tarvadra vadászni, hanem a nagyon távoli lövésekkel, fejlövésekkel.
Tudjuk jól, hogy a vad nem céltábla, nem leküzdeni való akadály, hanem egy élőlény. Az ilyen távoli lövéseknél különösen fenn áll a sebzés veszélye, ezt szerintem egyikünk sem akarja.



 Igen

Meg is fogalmaztuk, hogy mi az ellenérv az ilyen távlövésekkel kapcsolatban. Tanulni is lehet belőle, különösen a Tiedből és Horridoéból.


A másik, hogy ezek a távlövések szerintem nem igazán tartoznak a vadászathoz. Nincs bennük vadászat.


Én egyetértek vele, de pl. Ugray Tamás biztosan vitatkozna... Vigyorog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #139 Dátum: 2009. Február 03. - 10:35:51 »


Én egyetértek vele, de pl. Ugray Tamás biztosan vitatkozna... Vigyorog
Na de Ő egész más helyeken és más vadra vadászik, ahol nincs lehetőség a vad s...ébe bújni! Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 03. - 12:46:16 írta Viktor » Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #140 Dátum: 2009. Február 03. - 10:39:49 »

Na de Ő egész más helyeken és más vadra vadászik, ahol nincs lehetőség a vad s...ébe bújni! Ördög

Itt sem volt!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 03. - 12:51:15 írta Viktor » Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #141 Dátum: 2009. Február 03. - 10:43:01 »

Sziasztok!
Gondolkoztam,hogy irjak e egy pár sort ,aztán úgy dőntőttem,hogy irok.Anschnak gartulálok a pontos lővésekért(gondolom pontos fegyver,minőségi optika ,kiváló lőtudás) .De ez nem "vadászat" mégha annak nevezzűk is,és nem akarom senki örömét elvenni ettől.
Azt is tudóm,hogy a terveket teljesiteni kell (de nem minden áron) vág van hátra 25 nap ami altt egy pár gidát kilehet lőni.De egy kicsit meg kérdőjelezem a szakmaiságát a dolgnak ezekről a távolságokrol szakszerű véleményt mondani (spektiv nélkűl) igen nehéz.
A fektében való lővés egy kicsit feszegeti az etika határait is) Az ilyen fajta technika hozza magával azt,hogy a vadász nem tud cserkelni nem érzi át a vadászat "izét" amikor figyeli a vad minden rezdűlésedet stb, és meg szokja hogy amit 300m lőhetek ahoz minek menlyek közelebb.
Bizom benne,hogy az irásom senkibe sem vált ki ellenszenvet.Üdv HSanyi
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #142 Dátum: 2009. Február 03. - 10:52:03 »

Itt sem volt!
Erre én azt mondom, hogy akkor nem kell lőni. De én ezzel le is zárom részemről. Wave
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #143 Dátum: 2009. Február 03. - 11:07:44 »

Sziasztok!
Gondolkoztam,hogy irjak e egy pár sort ,aztán úgy dőntőttem,hogy irok.Anschnak gartulálok a pontos lővésekért(gondolom pontos fegyver,minőségi optika ,kiváló lőtudás) .De ez nem "vadászat" mégha annak nevezzűk is,és nem akarom senki örömét elvenni ettől.
Azt is tudóm,hogy a terveket teljesiteni kell (de nem minden áron) vág van hátra 25 nap ami altt egy pár gidát kilehet lőni.De egy kicsit meg kérdőjelezem a szakmaiságát a dolgnak ezekről a távolságokrol szakszerű véleményt mondani (spektiv nélkűl) igen nehéz.
A fektében való lővés egy kicsit feszegeti az etika határait is) Az ilyen fajta technika hozza magával azt,hogy a vadász nem tud cserkelni nem érzi át a vadászat "izét" amikor figyeli a vad minden rezdűlésedet stb, és meg szokja hogy amit 300m lőhetek ahoz minek menlyek közelebb.
Bizom benne,hogy az irásom senkibe sem vált ki ellenszenvet.Üdv HSanyi


Idézet saját irásomból, látom átsiklottál felette.

"Még mindig fekve. kb 3-4 állt nagyrészt bakok.
ujabb 10 perc..
Gida felállt, de egy barázdába beleállt.
A feje látszott a hantok felett (az első helyről jobb lett volna a rálátás)
Sektíven néztés, és szoltak, hogy most vagy soha, mert indulnak.
Lőjem a fejét ha azt látom."

Nem feküdt és volt spektív a hivatásos vadásznál.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #144 Dátum: 2009. Február 03. - 11:55:16 »

Szia Ansch!
Tényleg felűletesen olvastam el ( közben dolgozom) .A szived mélyén Te is érzed mitt fezsegetűnk P Zoli val.És nem bántás ként.Üdv HSanyi
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #145 Dátum: 2009. Február 03. - 12:55:41 »

Üdv minden fórumozónak.

Hétvégén, vasárnap voltam Pistabátyámnál egy kis tarvad vadászaton.


Szia Ansch!

Szerintem ne vedd bántásnak, amit a többiek írtak, nem izélgetésből csinálták. Próbálnak picit vadásziasabb irányba terelni, és kicsit azért osztom a véleményüket. Ha pusztán a tényekre fókuszálunk, hogy azon a részen másként nem lehet eredményt elérni, stb, akkor persze jogos, hogy téged hívnak, és te hozod azt, amiért hívnak.
Viszont valami oka csak van annak, hogy ott így mennek az autótól az őzek! Szerintem a bakokat is így termelik le, és nyilván októbertől hajtják így a sutát is. Ha legalább a tarvadnak békét hagynának, akkor azokat ki lehetne venni "rendesen" is. Csak nyilván októberben még be-bevárnak 200-ig, ott még a helyi tagok is el-eltrafálják, aztán mikor már olyan messziről mennek, ahová a tagok oda se mernek lőni, akkor hívnak téged.

Szóval ne vedd bántásnak, ezt a részét is meg kell csinálni, csak erre az ember nem olyan büszke szerintem. Persze te a jó lövésre, mely tuti nem volt véletlen, büszke lehetsz, de ez valóban nem a szó szoros értelmében vett "vadászat", hanem sportlövészeti teljesítmény.

Tudom, hogy megfogadod az itt elhangzott jótanácsokat, és pár év múlva máshogy fogsz cselekedni majd.
 Emelem Wave
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #146 Dátum: 2009. Február 03. - 13:03:03 »

Szia Ansch!

Szerintem ne vedd bántásnak, amit a többiek írtak, nem izélgetésből csinálták. Próbálnak picit vadásziasabb irányba terelni, és kicsit azért osztom a véleményüket. Ha pusztán a tényekre fókuszálunk, hogy azon a részen másként nem lehet eredményt elérni, stb, akkor persze jogos, hogy téged hívnak, és te hozod azt, amiért hívnak.
Viszont valami oka csak van annak, hogy ott így mennek az autótól az őzek! Szerintem a bakokat is így termelik le, és nyilván októbertől hajtják így a sutát is. Ha legalább a tarvadnak békét hagynának, akkor azokat ki lehetne venni "rendesen" is. Csak nyilván októberben még be-bevárnak 200-ig, ott még a helyi tagok is el-eltrafálják, aztán mikor már olyan messziről mennek, ahová a tagok oda se mernek lőni, akkor hívnak téged.

Szóval ne vedd bántásnak, ezt a részét is meg kell csinálni, csak erre az ember nem olyan büszke szerintem. Persze te a jó lövésre, mely tuti nem volt véletlen, büszke lehetsz, de ez valóban nem a szó szoros értelmében vett "vadászat", hanem sportlövészeti teljesítmény.

Tudom, hogy megfogadod az itt elhangzott jótanácsokat, és pár év múlva máshogy fogsz cselekedni majd.
 Emelem Wave

Köszönöm, teljesen igazad van.
Tisztán látod

« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 03. - 14:20:03 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #147 Dátum: 2009. Február 03. - 13:11:33 »

Az ausztráliai vadászok a betakarítás szót használják,ez a kifejezés Ansch barátunk esetében is alkalmazható lenne.Az anyagiak és a területes tagság hiányában Ő így tud áldozni Diana oltárán,és nyugodt szívvel együtt örülhetünk vele a sikeres lövéseknek.Biztos vagyok benne,hogy Ő is szívesebben cserkelne,de nincs rá mód.Ekkora távról nagyon-nagyon kell tudni lőni,erre 100 közül 1 képes.Gratula Ansch! Emelem
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #148 Dátum: 2009. Február 03. - 13:13:00 »

Az ausztráliai vadászok a betakarítás szót használják,ez a kifejezés Ansch barátunk esetében is alkalmazható lenne.Az anyagiak és a területes tagság hiányában Ő így tud áldozni Diana oltárán,és nyugodt szívvel együtt örülhetünk vele a sikeres lövéseknek.Biztos vagyok benne,hogy Ő is szívesebben cserkelne,de nincs rá mód.Ekkora távról nagyon-nagyon kell tudni lőni,erre 100 közül 1 képes.Gratula Ansch! Emelem
Köszönöm szépen.
 Emelem Emelem
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #149 Dátum: 2009. Február 03. - 13:22:40 »

Az ausztráliai vadászok a betakarítás szót használják,ez a kifejezés Ansch barátunk esetében is alkalmazható lenne.Az anyagiak és a területes tagság hiányában Ő így tud áldozni Diana oltárán,és nyugodt szívvel együtt örülhetünk vele a sikeres lövéseknek.Biztos vagyok benne,hogy Ő is szívesebben cserkelne,de nincs rá mód.Ekkora távról nagyon-nagyon kell tudni lőni,erre 100 közül 1 képes.Gratula Ansch! Emelem

 Igen

És Zolimesternek is!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: