Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229794 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1215 Dátum: 2016. Február 27. - 18:37:14 »

Norbi!
Fogadd elismerésemet!
 Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1216 Dátum: 2016. Február 27. - 18:40:21 »

Az első... Emelem

Gratulálok Norbi!  Igen  Kézfogás Emelem

Kövesse még számtalan szép vadászélmény!

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #1217 Dátum: 2016. Február 27. - 18:47:30 »

Gratulálok Norbi! S kívánok még sok vadászélményt!  Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1218 Dátum: 2016. Február 27. - 19:51:56 »

Gratulálok Norbi!  Igen  Emelem  Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1219 Dátum: 2016. Február 28. - 08:17:16 »

 Emelem

Én is gratulálok!  Igen
Kövesse még nagyon sok, szép élmény!

Üdv.: Beregi Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1220 Dátum: 2016. Február 28. - 08:27:39 »

Az első... Emelem

Norbi!
Az elsőhöz:  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1221 Dátum: 2016. Február 28. - 13:55:57 »

Szervusz Norbi.

Úgy látom el kezdödött az őnálló vadászat saját fegyverrel  Emelem
Szép puska és a kép is szép (bár has felőli oldalról nem szoktunk képet késziteni).
Erdész Úr Gratulálokl az Első Őz tarvadadhóz és még sokk szép élményed legyen vadászéleted görönygyös útjain.

"Ne puskázzunk,hanem vadásszunk,úgy amint azt törvény és a vadászbecsület kívánja"
                                                                                                   ( Chernel István 1915)
vadászbarátsággal:HSanyi
                                                                                                         
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1222 Dátum: 2016. Február 29. - 18:35:00 »

Köszönöm szépen a jókívánságokat mindenkinek! Mosolyog Emelem Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #1223 Dátum: 2016. Február 29. - 22:20:26 »

Az első... Emelem

Gratulálok, Norbi!  Igen Piál

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1224 Dátum: 2016. Március 02. - 09:17:09 »

Köszönöm szépen a jókívánságokat mindenkinek! Mosolyog Emelem Emelem

 Igen Igen Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1225 Dátum: 2016. Március 02. - 09:19:11 »

Norbi!  Igen Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1226 Dátum: 2016. Március 02. - 09:19:56 »

 Emelem Emelem Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1227 Dátum: 2016. Március 06. - 19:48:56 »

Az első... Emelem

Megkésve reagálok, tudom, de régen írtam a fórumra.
Gratulálok Norbi, kívánok még sok szép élményt!  Emelem
És őrizzed meg az örömet, amit ennek a vadnak az eljtése okozott, jó lesz visszagondolni rá akkor is, amikor annyi idős leszel mint én. Kívánom szerezzen örömet egy jó elejtés akkor is!

Másik dolog: Kíváncsi lennék a márciusi Nimródban olvasott őz tarvadról szóló cikk két norvég vadászára, ők vajon mire emlékeznek az elsőről?
(Három nap alatt elejtett 187 őz tarvad........)
Tudom más vadászati kultúra, jó bevétel a társaságnak, hivatásosoknak tuti kuncsaft, tervteljesítés simán letudva, és még sorolhatnám......... de azért mégsem nyúl ez a jószág, az isten szerelmére!

Üdv a Vadásznak! Még egyszer gratulálok Norbi!  : monti  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #1228 Dátum: 2016. Március 07. - 06:53:32 »

Másik dolog: Kíváncsi lennék a márciusi Nimródban olvasott őz tarvadról szóló cikk két norvég vadászára, ők vajon mire emlékeznek az elsőről?
(Három nap alatt elejtett 187 őz tarvad........)
Tudom más vadászati kultúra, jó bevétel a társaságnak, hivatásosoknak tuti kuncsaft, tervteljesítés simán letudva, és még sorolhatnám......... de azért mégsem nyúl ez a jószág, az isten szerelmére!

Üdv a Vadásznak! Még egyszer gratulálok Norbi!  : monti  Emelem

A cikket nem olvastam, de volt már hasonló esetben részem a vadásztató oldalon. Szerintem ha időben jön a vendég és az időjárás, takarás viszonyok is megfelelőek, a legjobb még az idény elején elkezdeni a selejtezést. Lehet, hogy a gidák még kisebbek ilyenkor pár kilóval (Október), de ebben az időszakban még kevésbé állnak össze rudliba az őzek és tényleg lehet válogatni.
Ki lehet venni az egyedül álló sutákat is, látni lehet melyik gida melyik sutával van. Az idény elején, és még járható utakon könnyebb a vadásztatás és ha szerencsénk is van az őzek nem fognak rohanni már 856 m-ről.
És nem utolsó sorban megfelelő felszereléssel javítani lehet a lő tudást is. Nem azt mondom, hogy a vadon kell megtanulni lőni, de akit komolyabban érdekel, hogy hova megy a golyó és milyen munkát csinál a testben az jó ha áldoz erre a vadászati formára. Sokan csak azt nézik, hogy "benne volt" (a lövés) és jönnek a sebzések, sebzett vad elvesztések. Aki nem lő sokat, rá sem jön -csak évek után- , hogy valami nem jó a felszerelésben, nem oda viszi a puska a golyót ahova kéne. "Ahány cső, annyi lőszer" -én így hallottam- , tényleg hihetetlen, hogy új puskák "nem szeretnek" minden fajta lőszert. Velem volt már olyan is, hogy -belövés után, használatkor-  kb. 10 lövés után kezdte el dobálni a lőszert a puska, pedig a cső új volt, a lőszer pedig nem a legalja kategória.
A vadásztatáshoz visszatérve pedig úgy gondolom a vadnak is kell(ene) a nyugalom, és igen a suták már szeptemberben is vemhesek, de mégsem jó látvány, mikor ökölnyi gidákat dob kis az ember zsigereléskor ha a "selejtezés elhúzódik február utolsó napjáig, rosszabb esetben tervmódosítással még 10-15 nap, még rosszabb esetben módosítás nélkül, visszadátumozva...
Úgyhogy aki tud erre áldozni, próbálja ki ezt a vadászati formát, a vadásztatóknak pedig egy normális teríték készítésével a vadászat végén ki lehet hozni az események pikantériáját.
(A félvadréce, nevelt-, kihelyezett fácán vadászat is megkérdőjelezendő, hogy az milyen vadászat, csak a vendég talán még nem tudja reggel, hogy na akkor hogy is repülnek azok a madarak.)
 Emelem
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1229 Dátum: 2016. Március 08. - 20:40:12 »

A cikket nem olvastam, de volt már hasonló esetben részem a vadásztató oldalon. Szerintem ha időben jön a vendég és az időjárás, takarás viszonyok is megfelelőek, a legjobb még az idény elején elkezdeni a selejtezést. Lehet, hogy a gidák még kisebbek ilyenkor pár kilóval (Október), de ebben az időszakban még kevésbé állnak össze rudliba az őzek és tényleg lehet válogatni.
Ki lehet venni az egyedül álló sutákat is, látni lehet melyik gida melyik sutával van. Az idény elején, és még járható utakon könnyebb a vadásztatás és ha szerencsénk is van az őzek nem fognak rohanni már 856 m-ről.
És nem utolsó sorban megfelelő felszereléssel javítani lehet a lő tudást is. Nem azt mondom, hogy a vadon kell megtanulni lőni, de akit komolyabban érdekel, hogy hova megy a golyó és milyen munkát csinál a testben az jó ha áldoz erre a vadászati formára. Sokan csak azt nézik, hogy "benne volt" (a lövés) és jönnek a sebzések, sebzett vad elvesztések. Aki nem lő sokat, rá sem jön -csak évek után- , hogy valami nem jó a felszerelésben, nem oda viszi a puska a golyót ahova kéne. "Ahány cső, annyi lőszer" -én így hallottam- , tényleg hihetetlen, hogy új puskák "nem szeretnek" minden fajta lőszert. Velem volt már olyan is, hogy -belövés után, használatkor-  kb. 10 lövés után kezdte el dobálni a lőszert a puska, pedig a cső új volt, a lőszer pedig nem a legalja kategória.
A vadásztatáshoz visszatérve pedig úgy gondolom a vadnak is kell(ene) a nyugalom, és igen a suták már szeptemberben is vemhesek, de mégsem jó látvány, mikor ökölnyi gidákat dob kis az ember zsigereléskor ha a "selejtezés elhúzódik február utolsó napjáig, rosszabb esetben tervmódosítással még 10-15 nap, még rosszabb esetben módosítás nélkül, visszadátumozva...
Úgyhogy aki tud erre áldozni, próbálja ki ezt a vadászati formát, a vadásztatóknak pedig egy normális teríték készítésével a vadászat végén ki lehet hozni az események pikantériáját.
(A félvadréce, nevelt-, kihelyezett fácán vadászat is megkérdőjelezendő, hogy az milyen vadászat, csak a vendég talán még nem tudja reggel, hogy na akkor hogy is repülnek azok a madarak.)
 Emelem

Minden szavad helytálló szakmai szempontból  Igen Én csak a kisarkított mennyiségi mutatók miatt morgolódom kicsit, mert azért valljuk be fejenként és naponta 30 db tarvad elejtése esetén azért az a selejt ami keresztbe áll... Meg itt akár 600 méteres lövéseket emleget a cikk írója, kiemelve, hogy 200 méterig csak a fej, illetve a nyaklövés az elfogadható... No lőttem már én is 200 m főlé, igaz nem sokszor, de a vad nem céltábla. Mozog ugye, hogy csak ezt az egy különbséget említsem. És van még néhány amit ugye itt nem szükséges sorolni... Igen, lőni nem a vadon kell megtanulni, és ezt a cikk is kiemeli, Te is említed. Pontosan így van, és az általad leírt dolog is igaz, hogy tapasztalatszerzésnek nagyon jó a tarvad vadászata is. Ezzel egyetértek. De az általam idézett cikkben szereplő mennyiség és időtartam azért nekem kicsit "rapid" élményt jelent. Bírálni meg 600 méterről, hát nem tudom... nekem is van spektívem, nem is rossz, de azért.... Szóval nekem ez olyan, mint a zöld ló. Biztosan van olyan csak én még nem láttam  Ördög
 Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: