Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229843 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #120 Dátum: 2009. Február 02. - 22:16:24 »

 Igen ,De akkora távcsővel elérsz odáig, elég ha csak  meglököd, elesik akkor is!  Mosolyog Mosolyog Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 02. - 23:17:24 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #121 Dátum: 2009. Február 02. - 23:03:39 »

Üdv minden fórumozónak.

Hétvégén, vasárnap voltam Pistabátyámnál egy kis tarvad vadászaton.
A képeket ugy gondolom a célballisztika rovatba teszem inkább.......
(Ha moderátor kollegák ugy gondolják legyenek szívesek ide átrakni őket.)

Röviden ennyi.
 Emelem
Úgy gondolom maradnak ott!
Az én véleményem az, hogy nem szép dolog ezeket a teremtéseket céllövészet tárgyának kitenni. Bármennyire neszesek és szorít a terv.
Nem bántó szándékkal, csak kritikaként, hol van itt a vadászat? 352 méterről fejlövés egy csihecsuha sportpuskával?
Nem az esetem és nem is kellene követni.
Különösen azért nem, mert Ansch forristi-nk lőtudását nem bírjuk másolni és kilométerpuskánk sincsen, vagyis van, csak nem ide használjuk.
Úgyhogy én nem gratulálok, csak örülök a sebzés nélküli lövéseknek. Legközelebb 352-ről inkább a céltáblát....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #122 Dátum: 2009. Február 02. - 23:22:36 »

Adalékként éppen ma sikerült egy gyenge gidát elejtenem. A lestől, ahol ültem, olyan 250 méterre jött ki, egyedül a havas repcére. A hatésfelessel elértem volna, ha nagyon akarom, de nem volt az igazi. Lemásztam a lesről és egy bokorsor mellett négykézláb közelebb csúsztam. A fehér henteskezeslábasban egy szabad területet észrevétlenül kúsztam át, majd fel tudtam csúszni egy másik ülőkére ahonnan a gida alig volt 150 méterre. Nos innen már nyugodt lélekkel lőttem blatt mögé. A mannlicher a szokott módján csattant, hallottam a jó becsapódást, majd  a gida behúzott hátsóval kezdett el rohanni a bokorsor felé, melyben eltűnt.
Nyugodt lélekkel mentem a rálövés helyére, ahol hatalmas, húzott vérnyomot találtam tüdődarabokkal. A tacskót rátettem a nyomra és elengedtem.
Alig fél perc múlva már hallottam a monoton ugatását a bokorsorból. Zene fülemnek....





Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #123 Dátum: 2009. Február 02. - 23:26:28 »

Gratulálok!

Most megyek és jól belészagolok a fegyverszekrénybe. Nekem ez lesz ma a vadászélmény.  Wave
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #124 Dátum: 2009. Február 02. - 23:36:35 »

  Grt  Grt  Grt

Gratulálok Horrido!

Ha a havat nem látnám, nem is lennék ilyen sárga az irínységtől!  Mosolyog Csak azt tudnám, minek vettem elő novemberben a hóruhámat? Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #125 Dátum: 2009. Február 02. - 23:53:17 »

Horrido!  Igen
Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #126 Dátum: 2009. Február 03. - 00:16:17 »

Ansch, Horrido Emelem

Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #127 Dátum: 2009. Február 03. - 06:10:27 »

Igen ,De akkora távcsővel elérsz odáig, elég ha csak  meglököd, elesik akkor is!  Mosolyog Mosolyog Mosolyog

10-50x60  Mosolyog Mosolyog erre való. Fel is löktem vele...
sajna közel voltam a kocsi szélvédőjéhez és a kompenzátorból kiáramló gázok a bal fülembe egy pici sípot ültettek.
Már 2 napja sipol sajna .......


Köszönöm mindenkinek.
Horrio Gratula  Emelem
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #128 Dátum: 2009. Február 03. - 06:31:48 »

Úgy gondolom maradnak ott!
Az én véleményem az, hogy nem szép dolog ezeket a teremtéseket céllövészet tárgyának kitenni. Bármennyire neszesek és szorít a terv.
Nem bántó szándékkal, csak kritikaként, hol van itt a vadászat? 352 méterről fejlövés egy csihecsuha sportpuskával?
Nem az esetem és nem is kellene követni.
Különösen azért nem, mert Ansch forristi-nk lőtudását nem bírjuk másolni és kilométerpuskánk sincsen, vagyis van, csak nem ide használjuk.
Úgyhogy én nem gratulálok, csak örülök a sebzés nélküli lövéseknek. Legközelebb 352-ről inkább a céltáblát....

Sajnos ez az egy nagygolyósom van és ez kilóméterpuska de azért nem csihecsuha.
Nem szoktam fejre lőni,én magam is ellene vagyok mint máskor irtam is........
Azon a területen  nem fognak lőni egyet sem idén az tuti, hisz nem lehet közelebbről. Les nincs.
Sajnálom hogy nem volt vadászias. De hidd el nem hobbiból lőttem fejre. Nem kihivás hidd el, oda lövök ahova mondják, csak legyen időm.
Azért kapok ilyenkor meghívást hogy segítsek a tervben.


Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #129 Dátum: 2009. Február 03. - 08:04:36 »

Gratulálok Horrido! Emelem
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #130 Dátum: 2009. Február 03. - 08:10:50 »

Ansch!
Szerintem ezeket a kötelező kilövéseket, ami már mondhatni munka szinten van, nem muszáj feltenni a fórumra.
Hidd el nagyon sokan vagyunk, akikre ilyen kötelességszerű, a terv betartása miatti állományszabályozás hárul. Ezt én nem nagyon szoktam hirdetni, mindenki tudja, hogy ez miről szól, maradjon is meg ez csak a tudatunkban, mert nem egy hálás és szép feladat.
Személy szerint kerülöm is ezeket a terv teljesítése miatti "munkákat", persze tudom, hogy ha a társaság ennyire letojta a tarvad kilövést és csak pár nap maradt rá, akkor valakinek el kell végeznie, de ez maradjon szépen a háttérben.
Én legalább is így vélekedek róla.
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #131 Dátum: 2009. Február 03. - 09:29:34 »

Ansch!
Szerintem ezeket a kötelező kilövéseket, ami már mondhatni munka szinten van, nem muszáj feltenni a fórumra.
Hidd el nagyon sokan vagyunk, akikre ilyen kötelességszerű, a terv betartása miatti állományszabályozás hárul. Ezt én nem nagyon szoktam hirdetni, mindenki tudja, hogy ez miről szól, maradjon is meg ez csak a tudatunkban, mert nem egy hálás és szép feladat.
Személy szerint kerülöm is ezeket a terv teljesítése miatti "munkákat", persze tudom, hogy ha a társaság ennyire letojta a tarvad kilövést és csak pár nap maradt rá, akkor valakinek el kell végeznie, de ez maradjon szépen a háttérben.
Én legalább is így vélekedek róla.

Igazad van.

Csak gondoltam megosztom, nekem ilyen vadászat jut csak sajnos, mert tag nem vagyok sehol és sok pénzem sincs.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #132 Dátum: 2009. Február 03. - 09:36:26 »

Igazad van.

Csak gondoltam megosztom, nekem ilyen vadászat jut csak sajnos, mert tag nem vagyok sehol és sok pénzem sincs.

Nincs ezzel baj, mert valakinek meg kell csinálni... Wave
De a célballisztikás képeket vegyük le szerintem.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #133 Dátum: 2009. Február 03. - 09:38:06 »

Igazad van.

Csak gondoltam megosztom, nekem ilyen vadászat jut csak sajnos, mert tag nem vagyok sehol és sok pénzem sincs.

Ahogy gondolod. Én csak a véleményem mondtam el, ez pedig nem "szentírás"! Kacsint Ördög
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #134 Dátum: 2009. Február 03. - 09:43:54 »

Igazad van.

Csak gondoltam megosztom, nekem ilyen vadászat jut csak sajnos, mert tag nem vagyok sehol és sok pénzem sincs.

Hogy megértsd a mondani valómat, nem a tarvadazással, hanem az ilyen kényszerű távlövéses, fejbelövéses szelektálással van gondom. Ez valahogy nem illik nekem a képbe.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: