Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229865 alkalommal)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1095 Dátum: 2014. Február 27. - 19:51:30 »

Datum??????
Naplózva

Don´t eat yellow snow
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1096 Dátum: 2014. Február 27. - 19:52:36 »

Datum??????

Ezt Boar-tól kell kérdezni, de szerintem még ő sem tudja pontosan.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1097 Dátum: 2014. Február 27. - 19:59:48 »

Ördög

Somogyban... 
Az a sóhivatal?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1098 Dátum: 2014. Február 27. - 20:00:54 »

Ezt Boar-tól kell kérdezni, de szerintem még ő sem tudja pontosan.
Mindegy, csak jó idő legyen... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1099 Dátum: 2014. Február 27. - 20:02:13 »

Mindegy, csak jó idő legyen... Ördög

Így igaz! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1100 Dátum: 2014. Február 27. - 21:47:19 »

Az merre van...?
Én holnap hajnaltól oda megyek. Fejvakarás
Nálunk van hossz.. vagy nincs én ugy tudom nincs.... Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1101 Dátum: 2014. Március 20. - 22:19:27 »

A tulajdonos kérésére töröltem a videót és ezokból a kommenteket is. Senki ne vegye magára a moderálást csak így értelmüket vesztették a hozzászólások. Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1102 Dátum: 2014. Március 20. - 22:21:14 »

pbence93!

Ezt reklámnak szántad?
Vagy vágni kéne megtanulni, vagy dolgokat nem feltenni a Fórumra!
Mindenki kakil, de senki nem készít róla filmet!
A hasmenésről pedig pláne nem!
 Rííí
Naplózva
white wolf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



WWW
« Új üzenet #1103 Dátum: 2014. Május 06. - 12:03:40 »

Üdv a vadásztársaknak! Emelem
A már régebben általam a rendellenes topikban említett Parókás suta!
A cikk nagy nehezen elkészült :-)
http://huntingpress.eu/hu/magazin/kakukktojas
Naplózva
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #1104 Dátum: 2014. Május 23. - 21:47:36 »

Üdv! Segítséget szeretnék kérni,tegnap előtt napraforgó őrzésen voltam és a kutya nem szánt szándékkal, de kihozott az erdőből egy gidát(kb:1-2 naposat).A fővadász megkérdezte,hogy megtenném-e,hogy felnevelem.Természetesen igennel válaszoltam! Kecske tejet adok neki 4 óránként.Eddig ideálisan evett, de most este egy kortyot ivott csak.Reggel óta olyan rossz közérzetűnek tűnik a fejét is ritkán emeli fel és nem nagyon akar lábra állni sem.Nem túl éber, inkább gyengébb mint mikor hazahoztam.
A szemével is van valami gond ,olyan mintha hályog lenne rajta, azt szem cseppel kezelem.Van aki tud nekem segíteni? Van valakinek esetleg hasonló tapasztalata? Mi lehet vele?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1105 Dátum: 2014. Május 24. - 06:28:06 »

Szia!
Neveltünk fel jó pár borjút meg malacot és néhány gidát is.
De sokkal több pusztult el, mint amik megmaradtak.
Csak a tej általában kevés hozzá.
A bendő és bélflóra nem kecsketejre készült, még ha az a legjobb is erre a célra háznál.
Kicsit higítva adod neki, vagy töményen?
Egy kis forralt vizes higítás nem ártott sosem.
Valami gyenge antibiotikum sem haszontalan bele.
Annak idején a NeoTeSol nevü por vált be, most nem tudom, hogy mi van helyette.
Konzultálj állatorvossal.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #1106 Dátum: 2014. Május 24. - 10:26:48 »

Köszönöm a segítséget 5db kullancsot szedtem belőle ki.Az mit a fej környékén. Alig tud fel állni de nem is eszik tegnap este óta max egy decit evett de eddig nem hígítottam.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1107 Dátum: 2014. Október 01. - 11:29:01 »

Üdv!

Engedelmetekkel megnyitnám az idényt:



Fegyver: Izs-18
Kaliber: .222 remington
Lőtáv: 167, illetve 112 lépés
Menekülési táv: 5 illetve 8 méter

Régóta ismertem Őket, mindenhová együtt jártak a területükön belül és ez nem is változik immár soha.
Ma kora hajnalban kimondottan miattuk indultam ki, hisz igen jó vizivadas területen éltek, így két legyet (pontosabban idénykezdetet) üthettem egy csapásra.
Bő két kilométer cserkelés után akadtam rájuk, de rögtön kiszúrtak figyelmetlenségem miatt egy  bal oldalról előző nap vetett búza, fasor-földút-fasor-kukorica felállás közepén, majd kezdetét vette a türelemjáték. Úgy cikáztak és olyan gyorsan a fasorok között néha-néha kiugorva a búzába, mint a fecskék az égen. Esélyem sem volt lövésre, de azért egyre közelebb araszoltam feléjük, csak a szívemet kellett néha visszanyelnem.
Talán tíz perc telt el, talán fél óra, ki tudja...
Számomra megállt az idő és egy emberöltőnek tűnt, mire az ifjú, suta, anyját a veszély elmúltáról meggyőzve kilépett a búzába és a szomszédos kukoricában termett néhány szökelléssel, akit a gondoskodó anyuka (noha igencsak hezitálva) is követett végre.
Ettől rosszabb helyzet nem is jöhetett volna: A felkelő, vakító nap szemből sütött, az őzek felém fordított tükörrel álltak, így szinte beleolvadtak a kukoricatengerbe.
Kezdtem feladni az ügyet, amikor a fiatal suta valamit kiszúrt az erdőben és hirtelen felé fordult. Az öreg itt végre hibázott, Ő is a zaj forrására pillantott, csakhogy közben egyúttal nekem tökéletesen keresztbe is fordult. Csupán ennyire vártam, nem haboztam és már indult is útjára a mérges kis cseh rettenet az őz lapockája mögé.
A találatot egy hirtelen fejrántással jelezte, majd tett néhány erőltetett lépést és öt méter után élettelenül szinte belecsapódott a földbe.

A fiatal suta ijedtében elugrott a nyílt búzaföld felé, majd hirtelen nagyot pördült a levegőben és már vágtatott is a biztonságot nyújtó sűrű felé.
A végzetes hibát tapasztalatlansága okozta: megmozdultam és a fasor előtt alig egy méterrel megállt meggyőződni, ki is vagy mi is vagyok tulajdonképp. Ekkorra már rég újratöltöttem Tamási rémét és ismét szóhoz is jutott. A suta nyolc métert tett meg a bozótosban, majd egy akác hűs tövében lelt örök nyugalomra.

A közeli őszies, javarészt akácos-diós vegetáció ellenére igyekeztem méltó terítéket készíteni Nekik, majd néhány perc csend következett, melyben felelevenedett bennem az összes közös találkozásunk emléke. Igen keserédes érzések kavarogtak(nak) bennem, viszont nyugtáztam magamban, hogy ettől szebb idénynyitányt nem is képzelhettem volna.

 Emelem Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1108 Dátum: 2014. Október 01. - 14:10:26 »


Hát nem tudom  Vállat von...kövezzetek meg...akármilyen szép és érzelgős az utolsó három sorod,nekem mégis olyan "kivégzés-szagú" a történet...Egy gidáját nevelő,vigyázó suta -az én értékrendemben- nagyobb kíméletet érdemel.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1109 Dátum: 2014. Október 01. - 14:25:11 »

Hát nem tudom  Vállat von...kövezzetek meg...akármilyen szép és érzelgős az utolsó három sorod,nekem mégis olyan "kivégzés-szagú" a történet...Egy gidáját nevelő,vigyázó suta -az én értékrendemben- nagyobb kíméletet érdemel.

Konkrétan én nem kövezlek meg, szíved joga amit gondolsz. Arra viszont megkérnélek, hogy ezt a kivégzéses dolgot ne erőltessük már ha lehet. 
Egyébként azt nem igazán értem, hol is látsz pontosan gidát a képen?  Vállat von
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: