Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229700 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1080 Dátum: 2014. Február 10. - 09:36:18 »

Lacika, le a kalappal a hozzáállásod előtt! Bartalis Lászónak pedig gratulálok, hogy élni tudott a lehetőséggel!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1081 Dátum: 2014. Február 11. - 07:07:04 »

Gratulálok a Lászlóknak, szép volt.  Igen

Valami hasonló történt velem is a múlt hétvégén.
Szombat délután régi barátom nevét írja ki telefonom. Benn van még jó néhány gidájuk mondja, nem lenne-e kedvem vasárnap reggel elejteni egyet, kérdi.
Bár nem volt tervezve vadászat vasárnapra, kaptam az alakalmon. Új szerzeményem a NORINCO .223 Rem csak belőve van még (tudom-tudom, az a magas lövés hiány), kipróbálva nem.
Örömmel pakolok vasárnap reggel, tenném a puskát a tartóba, de a kisördög csak nem hagy békén.
Hirtelen elhatározásomban három kattintással emelek a találati ponton, ez kb.:  2 cm.  Ördög

Szépen kezd világosodni mikor a vadászháznál parolázunk a hivatásos vadásszal. Nekiindulunk a terepjáróval.
A februári tavasz úgy látszik az őzeket is megérintette, rengeteget látunk, nagy a mozgás.
Házigazdáim gusztálgatják a bakokat, gyönyörű példányokkal is találkozunk. Már szinte be is osztják, melyik lesz a Franciáké, melyik, az Olaszoké… hiába na, sajnos a vadászat sincs meg üzlet nélkül.
Közben persze keressük a lőhető gidát. Nagyon szép az állomány nem könnyű bármelyikre is rámondani, hogy na, Ő legyen az.
Egy friss ültetésen felfedezünk egy kisebb rudlit, 3 suta, 4 gida csipegeti a fiatal fákat.
Az egyik gidát még távcső nélkül is jóval kisebb testűnek látom a többinél, nem is kell sokat várnom, elhangzik az ukász.
A két suta után a gida lőhető.
Ekkorra már a kocsi hátulján támaszkodik puskám, nem nehéz célba vennem a kb.: 140-150 m-re levő őzet. Kissé ferdén áll, így lapocka mögé helyezem a pontot és lövök.
Megrogyik, jó tíz métert támolyog még, majd elfekszik.
Kísérőm is kiszállnak a kocsiból, odasétálunk a fekvő suta gidához.
Végtisztesség, néhány fénykép, köszönet.



Csodás volt ez a néhány óra, jó érzéssel térek haza.
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1082 Dátum: 2014. Február 11. - 07:16:15 »

Látod -látod,el is találtad... Kacsint
Elismerésem! Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1083 Dátum: 2014. Február 11. - 08:23:52 »


Végtisztesség, néhány fénykép, köszönet.


Csodás volt ez a néhány óra, jó érzéssel térek haza.


 Emelem

 Igen Gratulálok!

(Csak megjegyzem, hogy szvsz. kattintgatni a céltávcsövön, hogy utána nem követi ellenőrző lövés - felelőtlenség NoNo)

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1084 Dátum: 2014. Február 11. - 09:15:43 »

Emelem

 Igen Gratulálok!

(Csak megjegyzem, hogy szvsz. kattintgatni a céltávcsövön, hogy utána nem követi ellenőrző lövés - felelőtlenség NoNo)

 Wave

Köszönöm!  Mosolyog

Egy régóta használt, jól ismert, jó minőségű, megbízható távcsövön állítani magasságban 2 cm-t, nem igazán érzem felelőtlenségnek. (Igaz, nekem sem szokásom, de most annyira biztonságosnak éreztem, hogy nem okozott gondot.)    :Mosolyog
Több vadászt ismerek, akik hosszú-hosszú évek (évtizedek) óta, a használt két fajta lőszerhez át-át állítják a távcsövüket, teljes biztonsággal.
Egy "odakoppintás valamihez" után, sokkal nagyobb szükségét érzem az ellenőrző lövésnek. Ezt pedig (jó esetben) csak néhány százalékban végzik el a vadászok.

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #1085 Dátum: 2014. Február 11. - 09:37:42 »

Egy "odakoppintás valamihez" után, sokkal nagyobb szükségét érzem az ellenőrző lövésnek.

Egy odakoppintástól egy normális távcső+szerelék párosnak nem lehet semmi baja.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1086 Dátum: 2014. Február 11. - 10:15:14 »

Köszönöm!  Mosolyog

Egy régóta használt, jól ismert, jó minőségű, megbízható távcsövön állítani magasságban 2 cm-t, nem igazán érzem felelőtlenségnek. (Igaz, nekem sem szokásom, de most annyira biztonságosnak éreztem, hogy nem okozott gondot.)    :Mosolyog

 Emelem

 Igen Okos
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1087 Dátum: 2014. Február 11. - 10:22:44 »

Gratulálok a Lászlóknak, szép volt.  Igen

Valami hasonló történt velem is a múlt hétvégén.


Szia Nagyi! Gratulálok az elejtett vadhoz! Viszont én is csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy ellenőrző lövés nélkül nem szabad tekergetni a céltávcsövet. Hidd el, okozhat meglepetéseket, ha szokásoddá válik, a vadnak pedig értelmetlen szenvedést. A koccanást pedig valóban bírnia kell egy normális távcső+szerelék kombinációnak. Én a komlói+Delta Titaniummal egyszer úgy elestem a jégen, mint az üveges tót. Rá a puskára természetesen, valamint toronnyal lefelé ért "földet" (értsd kemény padlót) egyszer a távcső, mégsem kellett utána állítani.  Wave
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1088 Dátum: 2014. Február 11. - 12:16:32 »

Viszont én is csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy ellenőrző lövés nélkül nem szabad tekergetni a céltávcsövet. Hidd el, okozhat meglepetéseket, ha szokásoddá válik, a vadnak pedig értelmetlen szenvedést. A koccanást pedig valóban bírnia kell egy normális távcső+szerelék kombinációnak. Én a komlói+Delta Titaniummal egyszer úgy elestem a jégen, mint az üveges tót. Rá a puskára természetesen, valamint toronnyal lefelé ért "földet" (értsd kemény padlót) egyszer a távcső, mégsem kellett utána állítani.  Wave

Oké, oké, ígérem, hogy először és utoljára nyúltam a távcsőhöz ellenőrző lövés nélkül!  Stoel (Úgy is nem sokára nyílik a lőtér.  Ördög)

A koccanással kapcsolatban viszont, azért nézzétek meg (akár csak a hirdetésekben is), hányan használnak ezeken a kisebb kalibereken könnyűfém szereléket. (Ezen a puskáén is az volt, szerencsére el tudtam hozni szerelék és távcső nélkül.)
Ebben az esetben azért gondolom jogos a felvetésem, egy erősebb odaütés utáni ellenőrzéssel kapcsolatban.  Kacsint

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1089 Dátum: 2014. Február 11. - 12:32:10 »

Oké, oké, ígérem, hogy először és utoljára nyúltam a távcsőhöz ellenőrző lövés nélkül!  Stoel (Úgy is nem sokára nyílik a lőtér.  Ördög)

A koccanással kapcsolatban viszont, azért nézzétek meg (akár csak a hirdetésekben is), hányan használnak ezeken a kisebb kalibereken könnyűfém szereléket. (Ezen a puskáén is az volt, szerencsére el tudtam hozni szerelék és távcső nélkül.)
Ebben az esetben azért gondolom jogos a felvetésem, egy erősebb odaütés utáni ellenőrzéssel kapcsolatban.  Kacsint

 Emelem


Igen, de mi jó minőségű szerelékről beszéltünk. Nem alacsony minőségű aluról, aminek a gyűrűjét magam is láttam 7x64 által középen kettérepesztve. Azt meg igen jól tetted, hogy gagyi szerelék és távcső nélkül vetted meg a puskát!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1090 Dátum: 2014. Február 27. - 18:43:07 »

Mint U. Peti írja, Somogyban megadták a hétvégére az engedélyt őztarvad vadászatára!
Ha 1-2 elmaradt gidát még elejtenek, azzal nincs is semmi baj. Viszont akinek az 5 hónap nem volt elég teljesíteni a kilövési tervet, az már elmehet a sóhivatalba! (és még finoman fogalmaztam!)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1091 Dátum: 2014. Február 27. - 18:59:26 »

Mint U. Peti írja, Somogyban megadták a hétvégére az engedélyt őztarvad vadászatára!
Ha 1-2 elmaradt gidát még elejtenek, azzal nincs is semmi baj. Viszont akinek az 5 hónap nem volt elég teljesíteni a kilövési tervet, az már elmehet a sóhivatalba! (és még finoman fogalmaztam!)
Az merre van...?
Én holnap hajnaltól oda megyek. Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1092 Dátum: 2014. Február 27. - 19:29:31 »

Az merre van...?


Ha eljössz a fórumtalálkozóra, akkor megtudod.  Kacsint
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1093 Dátum: 2014. Február 27. - 19:36:33 »

Ha eljössz a fórumtalálkozóra, akkor megtudod.  Kacsint
Sóhivatalban lesz? Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1094 Dátum: 2014. Február 27. - 19:42:20 »

Sóhivatalban lesz? Ördög

 Ördög

Somogyban... 
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: