Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 229683 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1050 Dátum: 2014. Január 27. - 21:31:58 »

Már most elmondom, meddig fogom bírni!   ..csak azért, hogy jól aludjál.

Pontosan, az utolsó pillanatig..  Angyal ..      Jó éjt!   Emelem
Még hülyegyerekkoromban, Kacsint egy utcai verekedésbe keveredtünk kedves barátaimmal...Másnap sérüléseinket szemlélve megállapítottuk,hogy legsportosabb,legerősebb,leggyorsabb barátunkat verték meg legjobban...A titkok pedig abban rejlett,hogy V. ígéretes ifjúsági bokszoló volt akkoriban...s ha leütötték felállt újra és újra...ahogy tanították... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1051 Dátum: 2014. Február 03. - 08:06:18 »


Naplózva

csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1052 Dátum: 2014. Február 03. - 08:20:21 »

0:35-0:42 környékén izgalmas.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1053 Dátum: 2014. Február 03. - 16:03:54 »

0:35-0:42 környékén izgalmas.

Az csak a lőbot volt  Kacsint
Naplózva

Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1054 Dátum: 2014. Február 03. - 17:09:01 »

0:35-0:42 környékén izgalmas.
Izgalmas az 2:45-nél is...horizontra lőni... Fejvakarás
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1055 Dátum: 2014. Február 03. - 17:30:00 »

Az csak a lőbot volt  Kacsint
Két hegyes vége van a lőbotnak... két szeme a vadőrnek. Ez nem lehet véletlen!  Ördög
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1056 Dátum: 2014. Február 03. - 17:35:01 »

Izgalmas az 2:45-nél is...horizontra lőni... Fejvakarás
Ha az operatőr jelentősen hátrébb volt, és jól ráhúzta a zoom-ot, az nagyon becsapós tud lenni, "összenyomja" a perspektívát, teljesen máshogy néz ki minden, mint élőben, de persze lehet, hogy neked van igazad. Egyszer fotózz le egymás mögött lévő dolgokot úgy, hogy közelmész, és távolról zoom-mal, hogy kb ugyanannyi látszon a két képen, meg fog lepni a különbség.
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1057 Dátum: 2014. Február 03. - 17:38:42 »

Izgalmas az 2:45-nél is...horizontra lőni... Fejvakarás
Szerintem nem volt horizont, csak csalóka, mert (ahogy nézem) guggolt az operatőr.
Amúgy jó videó, főleg, hogy tényleg "élőnek tűnik". A profi vadászfilmesek fölveszik a lövés pillanatát, aztán a többit (cserkeles, bírálat, célzás) külön elszínészkedik.
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1058 Dátum: 2014. Február 04. - 09:27:34 »

Nem volt horizontra lövés!
Én kb háromnegyed órát guggoltam a fasoron még a vadász és a kísérő jobbra-balra cserkelt takarás nélkül a föld közepén, pont azért nem mertek lőni, mert féltek a horizontlövéstől. Végül a "domb" tetejéről "lefelé" sikerült lőni.
Gondolkoztam én is ezen a megrendezésen. Következő vendégtől lehet megkérdezem, hogy igényt tart-e egy "komolyabb" filmre, eljátszuk-e a történteket?
 Emelem
Naplózva

Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1059 Dátum: 2014. Február 04. - 09:43:15 »

Szerintem nem volt horizont, csak csalóka, mert (ahogy nézem) guggolt az operatőr.
Amúgy jó videó, főleg, hogy tényleg "élőnek tűnik". A profi vadászfilmesek fölveszik a lövés pillanatát, aztán a többit (cserkeles, bírálat, célzás) külön elszínészkedik.

Az őzek viszont elég amatőrök voltak.  Vigyorog
Takarás nélkül a nyílt vetésen áll a két beutalt, az őzek meg rájuk sem bagóznak.  Meglepődött Fejvakarás
Én hasonló helyzetben kúszhatok - mászhatok, és csak jó takarásból tudok lőni. Mondjuk ez benne a szép és izgalmas.  Igen

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1060 Dátum: 2014. Február 04. - 13:51:36 »

Az őzek viszont elég amatőrök voltak.  Vigyorog
Takarás nélkül a nyílt vetésen áll a két beutalt, az őzek meg rájuk sem bagóznak.  Meglepődött Fejvakarás
Én hasonló helyzetben kúszhatok - mászhatok, és csak jó takarásból tudok lőni. Mondjuk ez benne a szép és izgalmas.  Igen

 Wave

Hátunk mögül sütött a nap, a vendég ötlete volt, hogy próbálják meg, de szinte hihetetlen, hogy emiatt nem láttak minket. A többit viszont tényleg csak takarásból, amúgy 400m-ről már mentek is.
 Emelem
Naplózva

Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1061 Dátum: 2014. Február 06. - 11:56:19 »

Hátunk mögül sütött a nap, a vendég ötlete volt, hogy próbálják meg, de szinte hihetetlen, hogy emiatt nem láttak minket. A többit viszont tényleg csak takarásból, amúgy 400m-ről már mentek is.
 Emelem

A vendég tud valamit... Az őz nagyon bamba tud lenni ha szembe süt vele a nap, többször tapasztaltam már. Főleg a narancsossan sárga fény, na de ezért nem mindig papsajt... Stoel
Naplózva

Üdv End
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #1062 Dátum: 2014. Február 08. - 18:10:33 »

Sziasztok!

keresgéltem a topicok között,hogy hova írjam meg a tegnapi nap történéseit,mert témájában ide illik,de az előzményei miattatt talán egy új topickot kéne nyitni:Önzetlen vadászok ,vagy valami hasonló címmel.
Előzmény: egy fórumtárs keresett egy már megszünt újság példányait,erre válaszoltam ,ebbe a beszélgetésbe kapcsolódott be Lacika ,szintén néhány példányt keresett.
Ekkor történt az ami engem rettenetesen meglepett,talán második,vagy harmadik levelében meghívott (ismeretenül!) egy őz tarvad vadászatra,ha kevesebb lehetőségem lenne vadászni.
Ez a nagy lelkűség, önzetlenség  a mai  világban ez szinte hihetetlen.
Ezekután tegnap déltájban érkeztem Lacikáékhoz ahol gyors átöltözés után indultunk a területre.Sajnos az időjárás nem volt kegyes hozzánk(tudom,vadászatra van jó idő és jobb idő) nagyon erős szél fogadott az első helyen.Itt nem is tartottunk ki sokáig ,mert még a les is mozgott a szélben.(Pedig jól indult a les felé menet egy barkás bakot riasztottunk el.
A második helyfelé menet szintén láttunk egy bakot, de ez álltában nézte végig ,ahogy felmászunk a lesre ,csak ezután ugrott el.Ezt jó jelnek vettük,lesz itt őz.De a szél úrfi itt sem hagyott minket cserben,majdnem szembe fújt néha viharos erővel.Négy óra felé Lacika már azt fontolgatta,hogy tovább állunk,amikor két őz jött ki a repcére vagy kétszáz méternyire. De nem jöttek közelebb
hanem rövid idő után vissza is mentek a sürűbe.
Fél ötkor varázsütésre elállt aszél és már jöttek is ki az őzek melletünk ki az erdőből vacsorázni.Lacika bírált majd lövésre biztatott,sikerült is sz egyiket meglőni,rövid vágta után eldőlt.Másikkét őz
pedig befutott mögénk az erdőbe,de nem tudták honnan jött a lövés ,igy kb. 30méterre a lestől lépegettek az erdőben ,Lacika ismétlést javasolt a hátsóra ráfütyentettem megállt és lőttem.
Ez is rövid vágta után eldőlt.
A többi már a szokásos: öröm , végtisztesség a vadnak,fényképezés .
Lacikában egy fiatal, de nagy tapasztalatú ,kiváló embert és vadászt ismertem meg.

Lacika mégegyszer nagyon köszönöm!
Remélem még vadászunk együtt!

Üdv
Laci.






  
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 09. - 15:28:45 írta Voldemort » Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1063 Dátum: 2014. Február 08. - 18:33:46 »

Mindkettőtöknek elismerésem!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1405



« Új üzenet #1064 Dátum: 2014. Február 08. - 19:16:12 »

Sziasztok!

keresgéltem a topicok között,hogy hova írjam meg a tegnapi nap történéseit,mert témájában ide illik,de az előzményei miattatt talán egy új topickot kéne nyitni:Önzetlen vadászok ,vagy valami hasonló címmel.
Előzmény: egy fórumtárs keresett egy már megszünt újság példányait,erre válaszoltam ,ebbe a beszélgetésbe kapcsolódott be Lacika ,szintén néhány példányt keresett.
Ekkor történt az ami engem rettenetesen meglepett,talán második,vagy harmadik levelében meghívott (ismeretenül!) egy őz tarvad vadászatra,ha kevesebb lehetőségem lenne vadászni.
Ez a nagy lelkűség, önzetlenség  a mai  világban ez szinte hihetetlen.
Ezekután tegnap déltájban érkeztem Lacikáékhoz ahol gyors átöltözés után indultunk a területre.Sajnos az időjárás nem volt kegyes hozzánk(tudom,vadászatra van jó idő és jobb idő) nagyon erős szél fogadott az első helyen.Itt nem is tartottunk ki sokáig ,mert még a les is mozgott a szélben.(Pedig jól indult a les felé menet egy barkás bakot riasztottunk el.
A második helyfelé menet szintén láttunk egy bakot, de ez álltában nézte végig ,ahogy felmászunk a lesre ,csak ezután ugrott el.Ezt jó jelnek vettük,lesz itt őz.De a szél úrfi itt sem hagyott minket cserben,majdnem szembe fújt néha viharos erővel.Négy óra felé Lacika már azt fontolgatta,hogy tovább állunk,amikor két őz jött ki a repcére vagy kétszáz méternyire. De nem jöttek közelebb
hanem rövid idő után vissza is mentek a sürűbe.
Fél ötkor varázsütésre elállt aszél és már jöttek is ki az őzek melletünk ki az erdőből vacsorázni.Lacika bírált majd lövésre biztatott,sikerült is sz egyiket meglőni,rövid vágta után eldőlt.Másikkét őz
pedig befutott mögénk az erdőbe,de nem tudták honnan jött a lövés ,igy kb. 30méterre a lestől lépegettek az erdőben ,Lacika ismétlést javasolt a hátsóra ráfütyentettem megállt és lőttem.
Ez is rövid vágta után eldőlt.
A többi már a szokásos: öröm , végtisztesség a vadnak,fényképezés .
Lacikában egy fiatal, de nagy tapasztalatú ,kiváló embert és vadászt ismertem meg.

Lacika mégegyszer nagyon köszönöm!
Remélem még vadászunk együtt!

Üdv
Laci.

Fotók később.


  

Szervusz!

Pedig vannak így egy páran még derék, önzetlen emberek!  Igen
Tudnék mesélni dettó ilyen történetet ilyen emberekről, akiket nyilván egy percre el nem felejtek.

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: