Oldalak: 1 ... 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 [274] 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683310 alkalommal)
Tebacsi2
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #4095 Dátum: 2023. December 20. - 10:51:21 »

Szia!

Nekem Ő gyártott két tökéletes libázó choke-ot, próbáld meg, hátha vállal még:

Orovitz László,  +36 20/805 1486

 Emelem
Sajnos nem vállalja.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4096 Dátum: 2023. December 20. - 12:35:52 »

Libázáshoz.
Gondoltam! Nagyot fogsz benne csalódni.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4097 Dátum: 2023. December 21. - 09:06:05 »

Gondoltam! Nagyot fogsz benne csalódni.
Eddig a legjobb eredménnyel a fix feles szűkítésű Browning A-500-as félautomatával libáztam, 35 grammos 3,5 mm-es RC4-es lőszerrel.👍
Amikor a liba “az égben jár”, akkor nem segít a full szűkítés, meg a durva serét sem.
Az meg a számomra nem libázás, hogy abban bízom, hogy majd néhány kósza göbecs eltöri a szárnyát, aztán vagy halálra
zúzza magát a fagyos földön, vagy kergetőzünk, meg lövöldözünk a vetésen….
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #4098 Dátum: 2023. December 22. - 19:09:21 »

Meg minél nagyobbak (és magnumtöltetűbbek) a sörétszemek, annál kevésbé érdemes összeszűkíteni, mert jobban szétszórja.
Vagy rosszul gondolom?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4099 Dátum: 2023. December 22. - 20:01:43 »

Meg minél nagyobbak (és magnumtöltetűbbek) a sörétszemek, annál kevésbé érdemes összeszűkíteni, mert jobban szétszórja.
Vagy rosszul gondolom?
Szerintem jól gondolod. Aztán, szintén szerintem, a kosaras lőszereknél túl nagy szűkétés már a torkolatnál szétnyita a kosarat.
Régen libázó puskának nevezetteket, 1-es, 1,1-es szűkétéssel gyártották, de akkor még fojtásos lőszerek voltak.
A mai lőszereknél nincs szükség felesnél nagyobb szűkítésre.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4100 Dátum: 2023. December 22. - 21:54:08 »

Szerintem jól gondolod. Aztán, szintén szerintem, a kosaras lőszereknél túl nagy szűkétés már a torkolatnál szétnyita a kosarat.
Régen libázó puskának nevezetteket, 1-es, 1,1-es szűkétéssel gyártották, de akkor még fojtásos lőszerek voltak.
A mai lőszereknél nincs szükség felesnél nagyobb szűkítésre.
Ez így igaz Géza!
Van szerencsém magaménak tudni egy efféle cuccot, 1-1,1 szűkítésű 16/65-ös. Un. nyúlászpuska. Sokáig nem találtam el vele semmit, mígnem rájöttem, hogy 45 méteren a bal cső 35 cm szóráskört produkál a vörös fekete filcfojtásos tölténnyel. Lőttem is egynéhány libát, de ritkán használom. Ha ellepnek a libák itt a hegyen bennünket,  a 20-assal - megfogadva a tanácsodat- 8-as söréttel nagyon jól szokott működni. Pedig előtte én is lőttem feléjük a 12-esből mindent is, nem sok sikerrel….😀
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4101 Dátum: 2023. December 23. - 09:46:50 »

A fix szűkítés az eredetileg szabályos söréteket annyira összenyomja, hogy azok geometriája igen leromlik. Emiatt nem lesz egyenletes a szórás.
Ez amit én hallottam.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4102 Dátum: 2023. December 24. - 16:58:14 »

Egyetértek Gézával. Én is próbálgattam őket, és a Full-Xfull kombináció nálam sem működött igazán. Még a lightfull sem volt az igazi. Ami a legjobban bevált, az a 1/2-3/4-es szűkítés. Mirage HV 4mm-es sörétet használok. B725-ös puskából.
Naplózva

Jó szelet!
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #4103 Dátum: 2024. Február 16. - 15:58:57 »

Üdvözlet Uraim!  Emelem

Elmagyarázná valaki mit látunk? Én magam nem hiszek a szememnek!  Vadász


https://www.youtube.com/shorts/AJEl5aR2fbc
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #4104 Dátum: 2024. Február 16. - 18:49:39 »

Üdvözlet Uraim!  Emelem

Elmagyarázná valaki mit látunk? Én magam nem hiszek a szememnek!  Vadász


https://www.youtube.com/shorts/AJEl5aR2fbc

Szia!

Egy vadhajtást látsz működés közben.
https://smallarmsreview.com/the-alofs-reloading-magazine-for-shotguns/

Vannak még hasonlón cifra megoldások, ha valakinek a billenő vagy félautomata rendszer túl hétköznapi lenne.
https://sportingclassicsdaily.com/one-of-a-kind/
https://www.cosmi.net/en/semiautomatico-liscio-acciaio/

Szívesen kipróbálnám mindhárom fajtát, de biztosan idegesítene a nap végére.
 Emelem

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
DLaci01
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #4105 Dátum: 2024. Február 25. - 21:19:39 »

Üdv!
Az lenne a kérdésem hogy van itt valakinek Browning Cynergy-je? Véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi ill. arra hogy eladó esetleg lenne valakinek, akár ismeretségi körben is (12-es, 76cm-es csővel, fa tussal)!?
Köszi előre is!
Naplózva
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #4106 Dátum: 2024. Március 22. - 10:09:34 »

Sziasztok!

Dilemmában vagyok.
Lassan ideér a fiam számára a vadászvizsga ideje..
Bock sörétes puskát szeretnék majd venni neki.
A korához képest magabiztosan, fegyelmezetten és eredményesen kezeli a lőtéren a cal. 36/76/410 IZS27E bock puskát, 12gr patronokkal.
Szerintem elegendő lenne számára egy jó kis 20/76, vagy 16/70 fegyver.
Tudom, hogy tól-ig árat kellene tudni a súgáshoz, de nem tudok 😊.
Viszont úgy gondolom, maximálisan megfelelne neki kezdő vadászpuskának az IZS27 a fenti kaliberek valamelyikében.
Ami fontosabb szűrő a kalibernél, hogy mindenképp tudja az acél sörétet is lőni vele.
Aztán következik az új, vagy a használt puska melletti voks..

Kérlek súgjatok, minden útba-igazítást szívesen vennék Emelem
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #4107 Dátum: 2024. Március 22. - 21:27:03 »

Sziasztok!

Dilemmában vagyok.
Lassan ideér a fiam számára a vadászvizsga ideje..
Bock sörétes puskát szeretnék majd venni neki.
Kérlek súgjatok, minden útba-igazítást szívesen vennék Emelem

Szia!

Szerintem is jó ötlet olyan puskát venni ami acélsöréttel is használható, előbb-utóbb úgyis utolér minket az ólomsörét teljes tiltása. Azt, hogy meddig tudtok nyújtózkodni azt tudod, ez legtöbb kérdésre választ ad úgyis. Én körbenéznék egunon mert 12-es bockból van bőven álaszték. 16-ost felejtsd el acélsörétre alkalmas csővel, még a gyári kínálatban sem találtam ilyen opciót.
Ha húszast veszel, az sokkal zsebbenyúlósabb de ha jól lő a gyermek akkor az ő boldogsága mindent megér...  Ördög

Egyébként nagyon megértelek, mert én 16-os duplával vadászom és nagyon szeretem azt a puskát! Vérzik a szívem ha arra gondolok hogy egy- két év és elbúcsúzhatunk az ólomsöréttől... Ha eljön az idő, akkor húszas puskát fogok keresni.

Ezeket láttad?
https://www.egun.de/market/item.php?id=19509484
https://www.egun.de/market/item.php?id=19520883

 Emelem

Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #4108 Dátum: 2024. Március 23. - 09:41:35 »

Szia!

Köszi szépen a terelgető soraidat Emelem
Bizony van igazság a cal.12/76 felé hajlásban, hisz bőséges lőszer választék van / lesz is hozzá bizonyosan.
De akkor inkább cal. 20/76 felé mennék a korábban írtak okán.
Írom úgy, hogy magam egy viharvert Merkel 40E duplával vadászom cal.16/70. Nem is gondolok másra, arra meg főleg nem, hogy valaha letegyem!
No meg tényleg a gyerek öröme mindent megér :-)!

Persze nem akarok mindent (is) csak úgy letenni neki! Ezért még az is meglehet, h megkapja a kis 410est magnum vadász lőszerekkel, 18gr-l, aztán vadásszon vele.

Korábban írtam már a különleges öbnagyságoknál, hogy a mentorom valami parádésan hozta vele terítékre a fácánokat és a nyulakat is.
Jól fekszik neki is ez a puska, erdeményes vele a lőtéren.
Így nem elrugaszkodott lehetőség lenne számára azzal kezdeni vadászni, amint levizsgázik.
( mondjuk jelenleg már a vadászlőszer beszerzés sem egyszerű & gazdaságos hozzá; de hát ettől különleges )

 Emelem

Szia!

Szerintem is jó ötlet olyan puskát venni ami acélsöréttel is használható, előbb-utóbb úgyis utolér minket az ólomsörét teljes tiltása. Azt, hogy meddig tudtok nyújtózkodni azt tudod, ez legtöbb kérdésre választ ad úgyis. Én körbenéznék egunon mert 12-es bockból van bőven álaszték. 16-ost felejtsd el acélsörétre alkalmas csővel, még a gyári kínálatban sem találtam ilyen opciót.
Ha húszast veszel, az sokkal zsebbenyúlósabb de ha jól lő a gyermek akkor az ő boldogsága mindent megér...  Ördög

Egyébként nagyon megértelek, mert én 16-os duplával vadászom és nagyon szeretem azt a puskát! Vérzik a szívem ha arra gondolok hogy egy- két év és elbúcsúzhatunk az ólomsöréttől... Ha eljön az idő, akkor húszas puskát fogok keresni.

Ezeket láttad?
https://www.egun.de/market/item.php?id=19509484
https://www.egun.de/market/item.php?id=19520883

 Emelem


Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4109 Dátum: 2024. Március 23. - 16:03:10 »

Szia!

Köszi szépen a terelgető soraidat Emelem
Bizony van igazság a cal.12/76 felé hajlásban, hisz bőséges lőszer választék van / lesz is hozzá bizonyosan.
De akkor inkább cal. 20/76 felé mennék a korábban írtak okán.
Írom úgy, hogy magam egy viharvert Merkel 40E duplával vadászom cal.16/70. Nem is gondolok másra, arra meg főleg nem, hogy valaha letegyem!
No meg tényleg a gyerek öröme mindent megér :-)!

Persze nem akarok mindent (is) csak úgy letenni neki! Ezért még az is meglehet, h megkapja a kis 410est magnum vadász lőszerekkel, 18gr-l, aztán vadásszon vele.

Korábban írtam már a különleges öbnagyságoknál, hogy a mentorom valami parádésan hozta vele terítékre a fácánokat és a nyulakat is.
Jól fekszik neki is ez a puska, erdeményes vele a lőtéren.
Így nem elrugaszkodott lehetőség lenne számára azzal kezdeni vadászni, amint levizsgázik.
( mondjuk jelenleg már a vadászlőszer beszerzés sem egyszerű & gazdaságos hozzá; de hát ettől különleges )

 Emelem

Én kezdésnek egy 12-est adnék a gyerek kezébe, a 36-al jó eséllyel veszed el a kedvét az apróvadazástól.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 [274] 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: