Oldalak: 1 ... 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 [240] 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 680961 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3585 Dátum: 2018. Március 13. - 22:44:13 »

Azért ehhez az egészhez hozzá kellene fűzni, hogy az akkor M 47 e típusú puska – boxlakat és mélyvésett az esetek nagy részében mélyvéséssel elkövetett förmedvény (nekem ilyen van…)– és vadőrmerkel között minőségi különbség alig hiszem, hogy lenne.
Csak Math kollégát nem akartam elkedvetleníteni. Amit ilyenkor én szoktam nézni, azok az illesztések (ez ugye számíthat) és a gravír minősége, és természetesen a lőkép…. 14 évig voltam alföldi társaságnál, ami tele volt elhagyott, félig vagy teljesen összedőlt tanyával, amiknek nagyon időtálló és ezáltal csábító szép egybefüggő falai voltak. A Teremtő is arra teremtette ezeket, hogy különféle patronokat az embergyereke kipróbáljon rajtuk. Az enyém a 10-es söréttel megpakolt Armusát szerette legjobban…. Nyócas sörétes RC-m volt még, vadászni lehetett vele, de voltak lyukak, amelyekért kár volt a szórásképben, róka, nyúl, kakas ok., de valami kisebb tyúkot át lehetett volna erőszakolni rajta.
A legbotrányosabb egy vendég volt 12-es Bühaggal, egy pár hajtást letoltam a szomszédjaként. Szinte semmit nem talált el, padig akkor volt ott nyúl rendesen…
Utána kivittem egy tanyához, lőjön már egypárat. A 12-ese 8-as söréttel olyan kihagyásokat produkált, hogy nem egy süldőnyúl, de egy jól kinőtt baknyúl is szépen ráhagyással átfért rajta.
Nem hallottam utána felőle, de köpködött erősen, hogy na, csak érjen haza, az összes sörétet tűzredobja…. (nem hiszem, hogy megtette volna, annál szarrágóbbnak néztem,, Stoel).
Saját puskám is csak addig tetszett, amíg nem szereztem mellé egy kisipari Suhl puskát. Az egyik amikor az alattad levő lakásban a nyolc éves kislány játssza a „fűrelízt”, a másik, amikor egy koncert teremben egy mester játszik valami zeneművet egy minőségi zongorán…. saccperkábé.
De három-négy méterről jól néz ki a Merkel is….
Az enyémen levő kacsa? és fácán? (a kakas még ok a hosszú farka miatt, a páva is kicsit másmilyen, de a tyúk!!) is csak azért azonosítható be, mert zsiráf, vagy ló még kevésbé lehet…
Gézával is pár napja ezen a mélyvésettségen röhögtünk……. mennyivel jobban jártak volna, ha az ipari tanulóikkal, vagy a süldő vésnökeikkel buxusokat, rózsa bimbókat, iszalagokat, vagy valami nonfiguratív tökömtudjamiket véstek volna ezekbe. Az állatfigurát én csak mestervésnököknek engedtem volna. Mondatja ezt velem sajátomon felül számtalan Merkel tanulmányozása……
Nem szívesen mondom, de ez az igazság….. Vállat von
 Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #3586 Dátum: 2018. Március 14. - 09:48:05 »

Azért ehhez az egészhez hozzá kellene fűzni, hogy az akkor M 47 e típusú puska – boxlakat és mélyvésett az esetek nagy részében mélyvéséssel elkövetett förmedvény (nekem ilyen van…)– és vadőrmerkel között minőségi különbség alig hiszem, hogy lenne.
Csak Math kollégát nem akartam elkedvetleníteni. Amit ilyenkor én szoktam nézni, azok az illesztések (ez ugye számíthat) és a gravír minősége, és természetesen a lőkép…. 14 évig voltam alföldi társaságnál, ami tele volt elhagyott, félig vagy teljesen összedőlt tanyával, amiknek nagyon időtálló és ezáltal csábító szép egybefüggő falai voltak. A Teremtő is arra teremtette ezeket, hogy különféle patronokat az embergyereke kipróbáljon rajtuk. Az enyém a 10-es söréttel megpakolt Armusát szerette legjobban…. Nyócas sörétes RC-m volt még, vadászni lehetett vele, de voltak lyukak, amelyekért kár volt a szórásképben, róka, nyúl, kakas ok., de valami kisebb tyúkot át lehetett volna erőszakolni rajta.
A legbotrányosabb egy vendég volt 12-es Bühaggal, egy pár hajtást letoltam a szomszédjaként. Szinte semmit nem talált el, padig akkor volt ott nyúl rendesen…
Utána kivittem egy tanyához, lőjön már egypárat. A 12-ese 8-as söréttel olyan kihagyásokat produkált, hogy nem egy süldőnyúl, de egy jól kinőtt baknyúl is szépen ráhagyással átfért rajta.
Nem hallottam utána felőle, de köpködött erősen, hogy na, csak érjen haza, az összes sörétet tűzredobja…. (nem hiszem, hogy megtette volna, annál szarrágóbbnak néztem,, Stoel).
Saját puskám is csak addig tetszett, amíg nem szereztem mellé egy kisipari Suhl puskát. Az egyik amikor az alattad levő lakásban a nyolc éves kislány játssza a „fűrelízt”, a másik, amikor egy koncert teremben egy mester játszik valami zeneművet egy minőségi zongorán…. saccperkábé.
De három-négy méterről jól néz ki a Merkel is….
Az enyémen levő kacsa? és fácán? (a kakas még ok a hosszú farka miatt, a páva is kicsit másmilyen, de a tyúk!!) is csak azért azonosítható be, mert zsiráf, vagy ló még kevésbé lehet…
Gézával is pár napja ezen a mélyvésettségen röhögtünk……. mennyivel jobban jártak volna, ha az ipari tanulóikkal, vagy a süldő vésnökeikkel buxusokat, rózsa bimbókat, iszalagokat, vagy valami nonfiguratív tökömtudjamiket véstek volna ezekbe. Az állatfigurát én csak mestervésnököknek engedtem volna. Mondatja ezt velem sajátomon felül számtalan Merkel tanulmányozása……
Nem szívesen mondom, de ez az igazság….. Vállat von

 Emelem


 Röhög  Igen Ebben teljesen egyetértünk. Az én Bühagomon hálistennek arabeszk vésés van, de mondjuk az is olyan amilyen. Nem ezért szeretem. Az viszont igaz, hogy az apám ( az enyém már) Bühagja és a nagybátyám (unokaöcsémé most) úgymond "vadőrmerkele" között mindig is zongorázni lehetett a különbséget. Tudja fene miért - valszeg a jelentős anyag és felületkezelés minőség és megmunkálás miatt- de mindig is nagyságrenddel kevesebb volt a karbantartás igénye. Nagybátyám mérgelődött is miatta mindig, aztán vett mellé egy Izs bockot. Nem különösebben érzékeny ma sem, pedig negyvenhat éves.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lorka
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #3587 Dátum: 2018. Március 14. - 16:30:43 »

Ezekről az állatvésetekről a dicső tábori oltár jutott eszembe:



“A dicső tábori oltárt egy zsidó cég szállította, Moritz Mahler, Bécsből, amely a legkülönbözőbb misekellékek és kegyszerek gyártásával foglalkozott, így például rózsafüzérekkel és szentképekkel is.
Az oltár három részből állt és bőven el volt látva hamis aranyozással, akárcsak a szentegyház egész dicsősége. Megfelelő fantázia nélkül nem lehetett volna megállapítani, hogy tulajdonképpen mit is ábrázolnak az oltár három részére festett képek. Annyi bizonyos, hogy olyan oltár volt ez, amely egyaránt kielégíthette a Zambezi partján élő pogányok vagy a burját és mongol sámánok igényeit.
Rikító színeivel messziről olyan volt, mint azok a színes táblák, amelyeket a vasútnál rendszeresítettek a színvakság megállapítására. A képeken csak egy alak vált ki a többiek közül. Valami meztelen ember, dicsfénnyel a feje körül és teljesen megzöldült testtel, úgyhogy egy büdösödő és oszlásnak indult püspökfalathoz hasonlított. Ezt a szentet senki se bántotta.
Viszont a két oldalán egy-egy szárnyas kreatúra állott, angyalokat akarván ábrázolni. De a nézőnek az volt a benyomása, hogy a meztelen szent üvölt az iszonyattól, amiért ilyen társaság veszi körül. Az angyalok ugyanis mesebeli szörnyekhez hasonlítottak, valamiféle átmenetet képezve a szárnyas vadmacska és az apokaliptikus fenevad között. E képnek a párja a szentháromságot akarta ábrázolni. A galambon, egészben véve, semmit sem ronthatott a festő. Odamázolt valami madarat, ami éppúgy lehetett galamb, mint fehér gyöngytyúk. Az atyaisten viszont úgy nézett ki, mint egy vadnyugati rablóvezér, akit valami hátborzongató film mutat be a közönségnek. Ezzel szemben a fiúisten vidám fiatalember volt, csinos kis pocakkal és valami fürdőnadrág szerű ruhával. Sportember benyomását keltette, nagyjából. A keresztet olyan eleganciával tartotta a kezében, mint egy teniszütőt. Messziről azonban mindez összefolyt, és olyan volt, mintha éppen egy vonat futna be az állomásra. A harmadik képről egyáltalán nem lehetett megállapítani, hogy mit ábrázol.
A katonák mindig veszekedtek rajta és próbálták megfejteni a rébuszt. Olyan is akadt, aki azt állította, hogy ez egy tájkép a Sávaza partjáról. Viszont ez a felirat állt rajta: „Heilige Maria, Mutter Gottes, erbarme dich unser.”

Jaroslav Haąek: ©vejk
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #3588 Dátum: 2018. Március 23. - 11:59:28 »

Az enyémen levő kacsa? és fácán? (a kakas még ok a hosszú farka miatt, a páva is kicsit másmilyen, de a tyúk!!)


 Emelem
Nem tudom, hogy erről van-e szó, de az enyémek egész jól sikerültek.....

Üdv a Vadásznak
 Emelem



Naplózva
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #3589 Dátum: 2018. Március 29. - 21:20:30 »

Sziasztok! Gyors segisegre lenne szuksegem. Vettem ma egy merkelt, ami gynyoru, de itthon vettuk eszre h a tuzfal felol 3 cebtire kb el van valva a csosin, de nem a csovektol, hanem keresztben. Megesz az ideg, pro alok feltenni kepet is mindjart. A kerdesem az lenne h ez mennyiben befolyasolja a biztonsagot hasznalhatosagot? Fegyvermesterbek is meg fogom mutatni, de kene egy kis elozetes velemeny. Mennyibe kerulne ezt szerintetek javitani? Nyugtassatok meg h nem olyan nagy a baj.  Rííí
Naplózva
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #3590 Dátum: 2018. Március 29. - 21:28:13 »

Sziasztok! Gyors segisegre lenne szuksegem. Vettem ma egy merkelt, ami gynyoru, de itthon vettuk eszre h a tuzfal felol 3 cebtire kb el van valva a csosin, de nem a csovektol, hanem keresztben. Megesz az ideg, pro alok feltenni kepet is mindjart. A kerdesem az lenne h ez mennyiben befolyasolja a biztonsagot hasznalhatosagot? Fegyvermesterbek is meg fogom mutatni, de kene egy kis elozetes velemeny. Mennyibe kerulne ezt szerintetek javitani? Nyugtassatok meg h nem olyan nagy a baj.  Rííí



Naplózva
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #3591 Dátum: 2018. Március 29. - 21:30:03 »







Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3592 Dátum: 2018. Március 29. - 21:36:07 »

Nem tudom elképzelni,hogy hogyan jöhetett létre ilyen sérülés. De biztosan lesznek akik rájönnek majd. Én visszavinném,mert ez egy nem ismertetett hiba.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #3593 Dátum: 2018. Március 29. - 21:49:57 »

En sem ertem.. Mindenesetre arra gobdoltam, hogy holnap, bar nagypentek van de megprobalom felhivni valamelyik közeli fegyvermestert, hogy vessen ra egy pillantast, javithato e, mennyiert mi diagnozis osszessegeben. Termeszetesen hívom reggel az eladot is, hogy ezt talaltuk, es megprobalom raterhelni a javittatas koltseget, legvegso esetben pedig elallok a szerzodestol es visszaviszem. Mondjuk ezt szeretnem a legkevesbe, mert egyebkent olyan tipp-topp allapotban van a fegyver, hogy elkepeszto.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3594 Dátum: 2018. Március 29. - 22:03:14 »

En sem ertem.. Mindenesetre arra gobdoltam, hogy holnap, bar nagypentek van de megprobalom felhivni valamelyik közeli fegyvermestert, hogy vessen ra egy pillantast, javithato e, mennyiert mi diagnozis osszessegeben. Termeszetesen hívom reggel az eladot is, hogy ezt talaltuk, es megprobalom raterhelni a javittatas koltseget, legvegso esetben pedig elallok a szerzodestol es visszaviszem. Mondjuk ezt szeretnem a legkevesbe, mert egyebkent olyan tipp-topp allapotban van a fegyver, hogy elkepeszto.

Azért én a helyedben nyugodtan aludnék.
Megnéztem, az enyémen is ott van a csősín illesztése, mondjuk a tied egy kicsit tényleg jobban el van válva egymástól, de tényleg csak egy nagyon kicsit.
Ha fogad Nagypénteken egy fegyvermester, az jó, de ha nem akkor se dőlj a kardodba.
Mindenesetre hívd fel az eladót, mondd neki, hogy ezt már otthon vetted észre, de a legjobb, ha írsz neki egy emailt azt viszonylag nehezebb letagadni.
Mondd meg, hogy a biztonság miatt megnézeted, és, ha ezzel kapcsolatosan keletkezne költséged, nem lenne baj, ha beszállna.
Engem is bosszantana, de szerény véleményem szerint ezt egy jó szaki tudja orvosolni, de lehet, hogy nem is kell.
Elég rossz vagyok ebben fényképezés dologban, de megpróbálom az enyémet lefotózni...

Nyugodj meg!!!

Menj el locsolkodni, és keresd meg gyorsan az árát a javításnak ( ha kell egyáltalán!!!) Kacsint Kacsint

Üdv,
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3595 Dátum: 2018. Március 29. - 22:11:32 »

Emelem
Nem tudom, hogy erről van-e szó, de az enyémek egész jól sikerültek.....

Üdv a Vadásznak
 Emelem



Szerintem a tied sokkal jobban sikerült mint az enyém.
Majd megpróbálok fényképezni, és lefotózom a referencia puskát is, ami után már nem is tetszettek annyira Merkelek..
Ha megnézed a baszküll tűzfalát a hajlatnál, azért egy-két paraszthajszál itt is befér, az enyémnél talán még nagyobb.... sőt biztosan.
Aztán elküldöm a Suhli 1938-as kisipari puskáét, és megérted, hogy miről beszélek.  Stoel
Ez csak esztétikai hiba, ilyen lóf@szjancsi nyomásnál, ami egy sörétesé, ez ezer esztendő meg egy nap............. de.......  Kacsint

 Emelem
Naplózva
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #3596 Dátum: 2018. Március 29. - 22:21:36 »

Köszönöm a megnyugtató szavakat!  Mosolyog a fegyver egyebkent álomszép, de ez azert kicsit bearnyekolta az örömöm. Egyébként 16-os, es 92es az első beütés benne, a barnítás szinte új, a farészek karcmentesek, és még nem láttam ilyen szép vésetet merkelen. Holnap teszek fel képet róla.  Mosolyog
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3597 Dátum: 2018. Március 29. - 23:40:49 »

Szerintem a tied sokkal jobban sikerült mint az enyém.
Majd megpróbálok fényképezni, és lefotózom a referencia puskát is, ami után már nem is tetszettek annyira Merkelek..
Ha megnézed a baszküll tűzfalát a hajlatnál, azért egy-két paraszthajszál itt is befér, az enyémnél talán még nagyobb.... sőt biztosan.
Aztán elküldöm a Suhli 1938-as kisipari puskáét, és megérted, hogy miről beszélek.  Stoel
Ez csak esztétikai hiba, ilyen lóf@szjancsi nyomásnál, ami egy sörétesé, ez ezer esztendő meg egy nap............. de.......  Kacsint

 Emelem

Most jutott eszembe, hogy már tettem fel képet a kis vegyes csövűről. Sajnos pont a (szerintem) legszebb jobb oldali kép nincs rajta nagyban, azon egy bőgő bika van a tehenével. 
De valami így is visszajön a gravírokból........

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3598 Dátum: 2018. Március 29. - 23:43:09 »

Jó nagy fasz vagyok... vegyes csövű topik, 450. hozzászólás. Stoel
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3599 Dátum: 2018. Március 29. - 23:44:54 »

Most jutott eszembe, hogy már tettem fel képet a kis vegyes csövűről. Sajnos pont a (szerintem) legszebb jobb oldali kép nincs rajta nagyban, azon egy bőgő bika van a tehenével.  
De valami így is visszajön a gravírokból........

 Emelem
A sörétes vagy a vegykó topikba ??? Fejvakarás Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 [240] 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: