Oldalak: 1 ... 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 [231] 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 680964 alkalommal)
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #3450 Dátum: 2017. Október 29. - 20:10:29 »

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy 16-os Izs 58-as duplával vadászom, nem mai darab, de nagyon szeretem. Kissé kopottas már, így arra jutottam, hogy felújíttatnám. Barnítani mindenképp kell, és egy tusfelújítást is elbírna, bár azon is gondolkodtam, hogy csináltatnék rá új tust. Kb. mennyibe kerülne szerintetek a barnítás, ill. a felújítás? Tudnátok ajánlani fegyvermestert aki jól és elfogadható áron dolgozik? Előre ia köszönöm a segítséget!  Üdv: Máté
Üdvözletem!
Csongrádon a Diana Vadászképző rendelkezik saját fegyverműhellyel. Vállalnak javítást, felújítást, vizsgáztatást is.
Érdemes őket megkeresni, ajánlatot kérni. Nagyon szép munkát végeznek.

KF
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #3451 Dátum: 2017. Október 29. - 20:26:37 »

Komám Sauer 202 puskájára csináltak olyan tust személyre faragva hogy le a kalappal.
Ésesapám IZS bockjára csináltak új kisagyat az is patent lett.
 S.Peti
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #3452 Dátum: 2017. Október 30. - 12:27:48 »

Köszönöm a válaszokat!:)
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #3453 Dátum: 2017. November 23. - 15:07:39 »


   Kedves olvtársak, ehhez mit tetszenek szólni?

https://vadaszapro.net/reszletek/279666/investarms-24-70-soretes-billenocsovu-vadaszfegyver

Abban a szépen félbehajtott állapotában kifogástalan rabsicpuskának tűnik. Vigyorog

Itt a g ártó is.

http://www.investarm.com/news_monocanna_eng.html
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #3454 Dátum: 2017. November 23. - 15:18:21 »

   Kedves olvtársak, ehhez mit tetszenek szólni?
https://vadaszapro.net/reszletek/279666/investarms-24-70-soretes-billenocsovu-vadaszfegyver
Abban a szépen félbehajtott állapotában kifogástalan rabsicpuskának tűnik. Vigyorog
Itt a g ártó is.
http://www.investarm.com/news_monocanna_eng.html

Tetszeni nem tetszik, a klasszikus billenő rendszert szeretem, ez kicsit a játékpuskákat idézi. Főleg a kisebb kaliberekben pl. .410-es.
Sakacnak is van, mesélte a beíratás történetét Nevet
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #3455 Dátum: 2017. November 23. - 15:55:34 »

Tetszeni nem tetszik, a klasszikus billenő rendszert szeretem, ez kicsit a játékpuskákat idézi. Főleg a kisebb kaliberekben pl. .410-es.


Pedig Andris tud az a puska bár igen szűk. Upeti is meglepődött annak idején mire is képes az a kaliber...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #3456 Dátum: 2017. November 23. - 16:09:17 »

Pedig Andris tud az a puska bár igen szűk. Upeti is meglepődött annak idején mire is képes az a kaliber...

Igen Sanyi, de ahhoz jónak kell ám lenni a végének is!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #3457 Dátum: 2017. November 23. - 16:46:29 »

Pedig Andris tud az a puska bár igen szűk. Upeti is meglepődött annak idején mire is képes az a kaliber...

Nem is azt vontam kétségbe! Annyi az egész, hogy az én ízlésemnek nem jön be a forgáspontnál szükséges vékonyítás és a majdnem 90 fokos hajtás.
Mivel vadászni még nem vadásztam ilyennel, így csak a megjelenéséről írtam.
Egyébként az olasz apró oldalakon találni, 500€ körül.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #3458 Dátum: 2017. November 23. - 19:18:32 »

Upeti is meglepődött annak idején mire is képes az a kaliber...


Emlegette is többször, mert azt mondta, hogy igazi élmény volt kipróbálni.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #3459 Dátum: 2017. December 16. - 09:45:51 »

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Kitakaritom a szekrényem amiben csak izs soretesek hada áll. Olasz puskát akarok venni és véleményt szeretnék kérni hogy marocchi first deluxe vagy bettinsoli crypto lux legyen a választásom. Nagyon köszönöm a segítséget.

Üdv
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #3460 Dátum: 2017. December 16. - 11:59:30 »

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Kitakaritom a szekrényem amiben csak izs soretesek hada áll. Olasz puskát akarok venni és véleményt szeretnék kérni hogy marocchi first deluxe vagy bettinsoli crypto lux legyen a választásom. Nagyon köszönöm a segítséget.

Üdv

Szia!

A bettinsoli vásárlásróll irnék pár sort ! 

Egy barátom  rendelt  egy Bettinsoli crypto-t    egy vidéki fegyverboltban ,   pár nap múlva ott is volt a fegyver  a boltba  !   A fegyver becsomagolva  érkezett rendesen a dobozába ( a forgalmazó hozta le )   !

Aztán jött a fekete leves , már a boltban , összerakáskor kiderült egy két dolog , az előagyon használatra utaló nyomok benyomódások voltak  a belsején is látszott hogy utólagosan  csizsolgatták  , ráadásul  nem ment fel a helyére sehogy , a fegyvert nem lehetett összerakni  !  a boltos akkor rögtön hívta a forgalmazót , aki nem is nagyon ellenkezett hogy visszavegye a puskát , és küldjön helyette egy másikat !   

Mikor megérkezett a másik puska , pont bent voltam a boltban , és a barátom is   , együtt csomagoltuk ki  ,  ez már jó volt  összeraktuk szépen működött , de ennél is volt egy bibi , az előagy gyári száma  teljesen más volt mint a baszkül és a csőpár száma  !   Na vissza az egész , ez is  ment vissza a forgalmazóhoz !   

Tegnap kapta meg a harmadik puskát ,  ezt már nagyon gondosan átnézte , de nincs vele semmi gond!
 
Hogy a  forgalmazó hibázott , vagy a műszakikor , vagy már gyárban  Vállat von  ki tudja , mindenesetre  abban biztos vagyok hogy a legelső puskát amit lehoztak, már nem először adták el újként ! 



Csak azért irtam hogy ha Bettinsolit  veszel  akkor nagyon nézd meg!!




Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3461 Dátum: 2017. December 16. - 12:53:11 »

Szia!

A bettinsoli vásárlásróll irnék pár sort ! 

Egy barátom  rendelt  egy Bettinsoli crypto-t    egy vidéki fegyverboltban ,   pár nap múlva ott is volt a fegyver  a boltba  !   A fegyver becsomagolva  érkezett rendesen a dobozába ( a forgalmazó hozta le )   !

Aztán jött a fekete leves , már a boltban , összerakáskor kiderült egy két dolog , az előagyon használatra utaló nyomok benyomódások voltak  a belsején is látszott hogy utólagosan  csizsolgatták  , ráadásul  nem ment fel a helyére sehogy , a fegyvert nem lehetett összerakni  !  a boltos akkor rögtön hívta a forgalmazót , aki nem is nagyon ellenkezett hogy visszavegye a puskát , és küldjön helyette egy másikat !   

Mikor megérkezett a másik puska , pont bent voltam a boltban , és a barátom is   , együtt csomagoltuk ki  ,  ez már jó volt  összeraktuk szépen működött , de ennél is volt egy bibi , az előagy gyári száma  teljesen más volt mint a baszkül és a csőpár száma  !   Na vissza az egész , ez is  ment vissza a forgalmazóhoz !   

Tegnap kapta meg a harmadik puskát ,  ezt már nagyon gondosan átnézte , de nincs vele semmi gond!
 
Hogy a  forgalmazó hibázott , vagy a műszakikor , vagy már gyárban  Vállat von  ki tudja , mindenesetre  abban biztos vagyok hogy a legelső puskát amit lehoztak, már nem először adták el újként ! 



Csak azért irtam hogy ha Bettinsolit  veszel  akkor nagyon nézd meg!!






Nekem viszont nagyon tetszik a Bettinsoli vegyesem !  Igen   Szerintem vaj puhán , patentül működik , össze se hasonlítható az eddigi Cseh vegyeseimmel .  Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #3462 Dátum: 2017. December 16. - 13:09:30 »

Nekem viszont nagyon tetszik a Bettinsoli vegyesem !  Igen   Szerintem vaj puhán , patentül működik , össze se hasonlítható az eddigi Cseh vegyeseimmel .  Emelem

Én sem azt irtam hogy a bettinsoli nem jó!  Maga puska nekem is tetszik , nincs vele semmi baj , tapasztalatom nincs vele , azért nem is irtam a puskárol  , csak vásárlás körülményei ! 
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3463 Dátum: 2017. December 16. - 14:09:32 »

Én sem azt irtam hogy a bettinsoli nem jó!  Maga puska nekem is tetszik , nincs vele semmi baj , tapasztalatom nincs vele , azért nem is irtam a puskárol  , csak vásárlás körülményei ! 

 Fejvakarás Én sem azt írtam hogy azt írtad !  Mosolyog  Az írásból érezni hogy ott a kereskedőknél lehet valami bibi . Tisztelet a kivételnek de egyes kereskedők a joggal megreklamált garanciális fegyvereket a helyett hogy visszaküldené inkább megpróbálja még valakire rátuszkolni .  Hány  Azért írtam a hozzászólást hogy azért senki ne azt a következtetést vonja le hogy a Bettinsoli ócska .    Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #3464 Dátum: 2017. December 16. - 15:09:16 »

2012. óta vadászom Bettinsolival. Nekem a Diamond X-grade változata van.
Csak jót tudok róla mondani. 2013-2014-ig követtem nagyjából mennyi lövés mehetett ki a csöveiből. Addig alsó hangon 2-3000-szer süthettem el a puskát. Azóta kicsit kevesebbet járok lőtérre, meg gerlézni, de remélhetőleg nem túlzok az 5ezret közelítő lövésszámmal.
A fegyvernek kutya baja, minden patentül működik rajta. Az ejektort iktattam ki egyedül, mert nagyon nem szeretem.
A régebbi típusok előagya hajlamos volt a kotyogásra, ezt a fegyvermesterek egy gumikalapácsos koppintással 10 másodperc alatt orvosolták.
Akár használtban is merem ajánlani.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 ... 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 [231] 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: