Oldalak: 1 ... 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 [227] 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 682675 alkalommal)
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #3390 Dátum: 2017. Március 08. - 08:49:29 »

Emelem

Egy sörétes beárazásában kérnék segítséget. Egyik ismerősömé a puska. Én sajnos nem tudtam neki segíteni. Nem követem annyira a sörétes piacot, mint a golyóst sem itthon sem egunon.
Egy Gamba-ról van szó. Sok infóm nincs róla. Felirat alul, hogy F.lli Gamba - Gamba fivérek. Meg a csövön, hogy Acciaio Böhler - Böhler acél.
Szűkítése fix 1/4-3/4, egy billentyű. Hátsó agy hajaz a trap sport típusokon látható formára  Vállat von


Megválna tőle az ismerős. Köszi ha vki segít!

 Wave

A háttér korrekt, rossz ember nem lehet!
 Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3391 Dátum: 2017. Március 10. - 21:48:13 »

Beteg:

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=1324145660973960&id=100001356150271
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 11. - 04:27:13 írta Sakac » Naplózva
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #3392 Dátum: 2017. Május 19. - 18:49:28 »

Tisztelt Vadásztársak Emelem, bár keresgéltem a Fórumon, de nem találtam pontos információt, ezért szeretném megkérdezni a következőket:
2 sörétes fegyverem van, az egyik egy Zbrojovka Brno 16-os dupla, 1/2-es és 1/1-es szűkítéssel, a másik egy Izs 27 E 12-es bock, szintén 1/2-es és 1/1-es szűkítéssel. Mivel mindkét fegyverrel teljesen egyformán tudok lőni Röhög - annak a találós kérdésnek az analógiájára, hogy melyik az az állat, amelyik előre is és hátra is teljesen egyformán lát?  Ez a vak ló... - felváltva szoktam hurcolászni őket. A konkrét kérdésem az lenne, hogy - hajtásban, muszájból - lehet-e ezekből gyöngygolyót kilőni és ha igen, inkább melyik szűkítésű csőből javasolt?
Előre is megköszönöm a választ!

Tisztelettel, én

 
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #3393 Dátum: 2017. Május 19. - 21:18:12 »

A konkrét kérdésem az lenne, hogy - hajtásban, muszájból - lehet-e ezekből gyöngygolyót kilőni és ha igen, inkább melyik szűkítésű csőből javasolt?


 

 Emelem
Sok-sok évvel ezelőtt fiatal vadászként sokszor volt lehetőségem disznóhajtásokra járni.
Természetesen a hajtósorba álltam be a 12-es bockkal.
Ugyanolyan szűkítésű volt, mint a Te 12-es puskád.
Az alsó csőből Nike Extrát lőttem, soha sem volt vele gond, meg jól is hordta a puska.
A felső csőbe S&B Plastik került, ez sem "bántotta" a szűkebb csövet.
Bár a takarítás egy kicsit macerás volt... Ördög
Most elég nagy választék van az ilyen töltényekből, biztosan van olyan, ami megfelel mindkét
szűkítéshez.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3394 Dátum: 2017. Május 20. - 07:15:14 »

Tisztelt Vadásztársak Emelem, bár keresgéltem a Fórumon, de nem találtam pontos információt, ezért szeretném megkérdezni a következőket:
2 sörétes fegyverem van, az egyik egy Zbrojovka Brno 16-os dupla, 1/2-es és 1/1-es szűkítéssel, a másik egy Izs 27 E 12-es bock, szintén 1/2-es és 1/1-es szűkítéssel. Mivel mindkét fegyverrel teljesen egyformán tudok lőni Röhög - annak a találós kérdésnek az analógiájára, hogy melyik az az állat, amelyik előre is és hátra is teljesen egyformán lát?  Ez a vak ló... - felváltva szoktam hurcolászni őket. A konkrét kérdésem az lenne, hogy - hajtásban, muszájból - lehet-e ezekből gyöngygolyót kilőni és ha igen, inkább melyik szűkítésű csőből javasolt?
Előre is megköszönöm a választ!

Tisztelettel, én

 


Én az IZS 27 ből válogatás nélkül nagyon sok és nagyon sokféle gyönyggolyót ellőttem mindkét csőből probléma nélkül . Azt használd amelyiket jól hordja .    Emelem
Naplózva
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #3395 Dátum: 2017. Május 20. - 13:42:30 »

Tisztelt Vadásztársak Emelem, bár keresgéltem a Fórumon, de nem találtam pontos információt, ezért szeretném megkérdezni a következőket:
2 sörétes fegyverem van, az egyik egy Zbrojovka Brno 16-os dupla, 1/2-es és 1/1-es szűkítéssel, a másik egy Izs 27 E 12-es bock, szintén 1/2-es és 1/1-es szűkítéssel. Mivel mindkét fegyverrel teljesen egyformán tudok lőni Röhög - annak a találós kérdésnek az analógiájára, hogy melyik az az állat, amelyik előre is és hátra is teljesen egyformán lát?  Ez a vak ló... - felváltva szoktam hurcolászni őket. A konkrét kérdésem az lenne, hogy - hajtásban, muszájból - lehet-e ezekből gyöngygolyót kilőni és ha igen, inkább melyik szűkítésű csőből javasolt?
Előre is megköszönöm a választ!

Tisztelettel, én

 
  Emelem A vékony bordával ellátott ólomlövedéket gond nélkül löheted,a fix szükítés simán kibírja.pl.Rc4 evolution palla Remington slugger
Rottveil exact vagy classic brenneke,
Naplózva
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #3396 Dátum: 2017. Május 25. - 12:05:49 »

 Emelem Uraim, nagyon köszönöm a segítséget és a tippeket! Igen Emelem
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3397 Dátum: 2017. Július 15. - 08:46:15 »

Mint mondottam nálunk eltűntek az orosz sörétesek a boltokból. Nemrég viszont egy kezdő, aki most akarja megvenni első komoly sörétesét (az előző szezonban egy ócskavas Izs-27-et használt, mondván addig nem ruház be amíg el nem dönti, hogy neki való dolog-e a vadászat) kereset meg tanács szempontjából. Képbe került egy Mossberg 500 All Purpose, 66 cm-s csővel, rohadt ronda terepszínű műanyag tussal és felületkezeléssel, felülről megfurkált csővéggel. Eredeti "ámerikai" lehet a puska, mert a made in USA azért ott virít rajta, bár ezt ma már sose tudni. Amolyan vizivadász kivitelnek nézem, és kb 250 000 Ft-t (annyi mint egy Izs-27 Sporting csak az nincs) kérnek érte a boltban. Az engedélyfelelős rendőr cimbora még szabin van, így a vásárlás halasztódik vagy két héttel, hát gondoltam megkérdezlek benneteket. A cimbora alapból kacsára-kormoránra meg disznóra-őzre használná, és egy kicsit felelősnek érzem magam, mert én hajtogattam feszt, hogy az egycsövű puska jobban hordja a golyót mint a dupla, meg hogy azért lehetőleg "ótomatát" ne vegyen.  Tudom, nem egy angol presztizspuska, de felém még Szajgával is simán beállnak a hajtósorba fácánra bokrászni, tehát a vadásziasság nem szempont. Az érdekelne bennünket, hogy a fém részek terepszínű-műanyag bevonata mennyire tartós. Ezen kívül nekem egy kicsit büdös az a sok műanyag (még az elsütőszerkezet háza se fém). Tartósság terén mire lehet számítani? Ez is olyan mint a török csodák, vagy azért jobban bírja a gyűrődést?
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #3398 Dátum: 2017. Július 15. - 10:30:22 »

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok/mossberg-500-pump-action-soretes-1-resz

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok/mossberg-500-pump-action-soretes-2-resz

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #3399 Dátum: 2017. Július 15. - 11:55:15 »

 Emelem
Nekem Mossberg 500A típusú sörétesem van, egy éve vettem egy százasért. Ronda terepszínű, de 71 cm-s csere chokkos és 60 cm-s váltócsővel. Könnyen kezelhető, robusztus szerkentyű, szeretek vadászni vele, főleg vízivadra. A 66 cm csőhossz nem tudom mennyire megfelelő vízívádra, brennekére meg attól függ milyen szűkítése van. Én nagyon soknak tartom a 250.000 pénzt. Miért nem próbálkozik ideát venni? Nagyon problémás a bevitel?
 Wave     
Naplózva

Üdv Chris
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #3400 Dátum: 2017. Július 15. - 13:37:15 »

Nekem is van Mossberg 500A típusú sörétesem, 1994-ben vettem. Fa agyazású, 71 cm-s csere chokkos és slug váltócsővel. Régen használtam, kb. két éve utoljára vadrucára, huzagolt cső disznóhajtásban szerepelt talán 2004-ben utoljára... Anno sokat használtam, egy robusztus, igénytelen holmi, de szerintem egyetlen sörétesnek szükségmegoldás... Míg lehetett menni vendégvadászként a hajtósorba sörétessel, nagyon jó volt arra is, de már megváltoztak a viszonyok, ha meg fizetős hajtásba megyünk, naná hogy lőállásban van a helyünk és oda jobb a golyós.
Szóval ha nincs más alternatíva akkor megvehetitek, használható, strapabíró munkaeszköz. Szerintem.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3401 Dátum: 2017. Július 15. - 15:23:41 »

Nekem is van Mossberg 500A típusú sörétesem, 1994-ben vettem. Fa agyazású, 71 cm-s csere chokkos és slug váltócsővel. Régen használtam, kb. két éve utoljára vadrucára, huzagolt cső disznóhajtásban szerepelt talán 2004-ben utoljára... Anno sokat használtam, egy robusztus, igénytelen holmi, de szerintem egyetlen sörétesnek szükségmegoldás... Míg lehetett menni vendégvadászként a hajtósorba sörétessel, nagyon jó volt arra is, de már megváltoztak a viszonyok, ha meg fizetős hajtásba megyünk, naná hogy lőállásban van a helyünk és oda jobb a golyós.
Szóval ha nincs más alternatíva akkor megvehetitek, használható, strapabíró munkaeszköz. Szerintem.

 Emelem

Részben szerencse de részben szerencsétlenség hogy ott még más viszonyok vannak mint nálunk . Még 15-20 éve nem bérhajtókat hanem "hobbi" hajtókat alkalmaztak mifelénk is a jobbnál jobb területeken . Akkor nekem is jól jött volna egy ilyen kombináció . Jóval 100.000 alatt most is vehettem volna egyet - igazán szekrénypuska szegény de nem nagyon tudnám kihasználni. Vélhetőleg Kárpátalján ki lehet ezt használni de 250.000 Ft -ot nagyon soknak tartok érte .   Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3402 Dátum: 2017. Július 15. - 18:47:06 »

Na, megjöttem a Kuruc Expo-ról végre, ahol legalább Zsoldos Barna barátommal a Nimródtól söröztünk egy jót. Szóval mint már többször mondtam a "zsírpapiros" idők elmúltak, amikor egy sajtcédulával be lehetett hozni magyar puskát. Itt most úgy megfizettetik az embert vámmal-illetékkel-behozatali-engedélyel-közjegyzővel-ügyvédel-pityipalkóval-vámosnak-határőrnek-zsebpénzzel, hogy az élettől elmegy a kedved. Eszi nem eszi itt ez ennyibe kerül! A legolcsóbb Izs-18-ért is szemrebbenés nélkül elkértek a boltban 70 ezer Ft-t amíg volt. Sokszor fáj a szívem mikor a Vadászaprót böngészem, mert ha tehetném bizony vennék 150-ért egy jó merkelt vagy simsont, de ezek a puskák nálam ronggyá nyűve (értsd a magyar műszakin nem menne át) is 200 -nál kezdődnek. A Mossberg meg gyári-bolti vadonat új, de 24 000 hirnyó ami kb 250 ezer FT. Olcsóbb nem lesz, mert ez egy gazdag ország ahol az olyan úri bohóság mint a vadászat nagyrészt egy igen gaz(dag) réteg hobbija, akik mindent megengedhetnek maguknak. A falusi gyalogvadász meg spóroljon, vagy menjen gyepelni és vegyen török szart.  Ja, én mint tudjátok most járom a "golyós fegyvert szeretnék" nevezetű táncot. Eddig 200 dollárt szórtam el, plusz összeszedtem erkölcsit a munkáltatómtól, egészségügyi igazolást (két hónapja csináltattam már egyszer amikor a sörétesekre lejárt a tartásim, de golyósra külön kell, még ADIS-vizsga is játszott és ez nem vicc) a megyei kórházból, büntetlenségi igazolást a megyei rendőrségtől, lakcímbejelentőt a járási nyilvántartásból meg a Jóisten tudja mit, de még csak a vásárlásinál tartok. Lassan egy dosszié megtelik a papírokkal. Mindezek után esténként rendszeresen megkérdezem magamtól hogy "kellett neked mindez, te Marha?"
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #3403 Dátum: 2017. Július 15. - 19:16:22 »

Küldünk ki egyet natur postával, biztos nem lesz semmi baj Mosolyog

Viccet félretéve olvasni is borzalom... pedig azt hittem hogy Magyarországnál nagyobb korrupcio vagy bürokrácia csak a dél-Amerikai területeken vgy Afrikai területen van.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3404 Dátum: 2017. Július 15. - 19:35:55 »

Küldünk ki egyet natur postával, biztos nem lesz semmi baj Mosolyog

Viccet félretéve olvasni is borzalom... pedig azt hittem hogy Magyarországnál nagyobb korrupció vagy bürokrácia csak a dél-Amerikai területeken vgy Afrikai területen van.

Nem jártál még tőlünk Keletebbre Délebbre ?   Sajnos a szovjet időkből ( hiánygazdaság )  megmaradt sőt még erősödött is a korrupció . Ráadásul ez már sokkal rosszabb ! Egyrészt a médiákból látják hogy nyugaton mi minden van és azt meg kell szerezni , másrészt vannak dúsgazdagok (oligarhák) akiknek azt a pár száz dollár kenőpénzt vagy baksist odaadni annyi mint nálunk tíz forintig felkerekíteni fizetéskor és az az etalon. Szegény és gazdag ugyan annyi kenőpénzt kénytelen fizetni .    Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 [227] 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: