Oldalak: 1 ... 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 [222] 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683725 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3315 Dátum: 2016. November 10. - 14:52:58 »

Sziasztok!

Tudatlanságom mulasztásához ismételten szeretnék egy kis segítséget kérni. Több okból kifolyólag az előagyszánas sörétesek közül kinéztem magamnak a Benelli SuperNovát, amit idehaza 24”, 26” és 28”-es csövekkel lehet rendelni. 
A konstrukció mechanikai megoldását figyelembe véve nyilván ezek hosszabbak, mint egy hagyományos letörhető kétcsövű, s mivel nem kimondottan lőállásban várom a madarat használatra venném, hanem törjük a nádat-susnyát, bokrot feelingbe, így én a tudatlan azt szeretném kérdezni, hogy a 28” csővel történő lövészetet alapul véve, milyen differenciá lesznek a sörétlövésnek, ha a röviedebb csövek felé tendálnék, azaz a 26” vagy 24”-os változatot venném meg.

Egy kis reszelgető táblázat a típusról:


Üdv.: Puffadtpocok


u.i.: Nem, nincs szükségem a 89-es kamrára, de csak ezzel gyártják.

Légyszííííííííííííííí neeeeeeeeeeeee! Ez már tényleg teljesen a fing aurájának reszelővel történő megközelítése...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3316 Dátum: 2016. November 10. - 16:05:19 »

Légyszííííííííííííííí neeeeeeeeeeeee! Ez már tényleg teljesen a fing aurájának reszelővel történő megközelítése...

Nyugi, van bővített is, amiben a slug csövek is benne vannak, de nem akartam sokkot okozni, ettől függetlenül a kérdésem még áll! Mosolyog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3317 Dátum: 2016. November 10. - 17:39:35 »

Nyugi, van bővített is, amiben a slug csövek is benne vannak, de nem akartam sokkot okozni, ettől függetlenül a kérdésem még áll! Mosolyog
Nem a táblázattal van baj...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3318 Dátum: 2016. November 10. - 18:03:23 »

Nyugi, van bővített is, amiben a slug csövek is benne vannak, de nem akartam sokkot okozni, ettől függetlenül a kérdésem még áll! Mosolyog

Rövid leszek: a példa analóg, egy drilling 60-65 cm-es csöve, ugyan olyan jó mint a hosszabb csövek persze ott a lényeg a cső belsejében van de a hosszra vonatkozóan ez a válaszom, egyébként centinkén kb. 1 m/s a változás. Célzás szempontjából jobb a hosszabb cső szerintem.
Zárul Miki mókatára Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3319 Dátum: 2016. November 10. - 21:24:58 »

Susnyát bújni jobb a rövidebb cső, a lőtéri hibázásokra meg majd rá lehet fogni, hogy azért, mert ez rövid.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #3320 Dátum: 2016. November 11. - 00:13:57 »

Sziasztok!

Tudatlanságom mulasztásához ismételten szeretnék egy kis segítséget kérni. Több okból kifolyólag az előagyszánas sörétesek közül kinéztem magamnak a Benelli SuperNovát, amit idehaza 24”, 26” és 28”-es csövekkel lehet rendelni. 
A konstrukció mechanikai megoldását figyelembe véve nyilván ezek hosszabbak, mint egy hagyományos letörhető kétcsövű, s mivel nem kimondottan lőállásban várom a madarat használatra venném, hanem törjük a nádat-susnyát, bokrot feelingbe, így én a tudatlan azt szeretném kérdezni, hogy a 28” csővel történő lövészetet alapul véve, milyen differenciá lesznek a sörétlövésnek, ha a röviedebb csövek felé tendálnék, azaz a 26” vagy 24”-os változatot venném meg.

Egy kis reszelgető táblázat a típusról:


Ha keresztben akarod átvinni a bokroson - szigorúan kis b-vel!!! - mint a rátótiak a létrát az erdőn, akkor a 24"-os a legpraktikusabb, kevesebbszer akadsz el vele! (Bocs!) Ördög

Üdv.: Puffadtpocok


u.i.: Nem, nincs szükségem a 89-es kamrára, de csak ezzel gyártják.

Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #3321 Dátum: 2016. November 11. - 09:27:23 »

A konstrukció mechanikai megoldását figyelembe véve nyilván ezek hosszabbak, mint egy hagyományos letörhető kétcsövű, s mivel nem kimondottan lőállásban várom a madarat használatra venném, hanem törjük a nádat-susnyát, bokrot feelingbe, így én a tudatlan azt szeretném kérdezni, hogy a 28” csővel történő lövészetet alapul véve, milyen differenciá lesznek a sörétlövésnek, ha a röviedebb csövek felé tendálnék, azaz a 26” vagy 24”-os változatot venném meg.

Szia!

A FÉG bockom 120 cm hosszú, fogalmam sincs hány centis csővel, de gondolom 70 körül +- 4 cm.
Az Izs 27 bock 120 cm hosszú, fogalmam sincs hány centis csővel, de gondolom 70 körül +- 4 cm.

Nem ismerem a Benelli konstrukciójának mechanikai megoldásait, de szerintem marhára nem az szabja meg a puska hosszát, hanem az, hogy az elsütőt és az előagyat hogy lehet elérni a jó lövéshez szükséges testtartással.
Egyébként mikor a sűrű nádasban, vagy a kökényesben küzdök, még a lefűrészelt csövűt is hosszúnak gondolom...
Viszont a fegyverszíj prímán el tud akadni minden szarban, ha nem figyelsz. Utánanéztél már, melyik szíj a megfelelő?

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3322 Dátum: 2016. November 11. - 09:30:34 »

Nyugi, van bővített is, amiben a slug csövek is benne vannak, de nem akartam sokkot okozni, ettől függetlenül a kérdésem még áll! Mosolyog

A sebességre degradálni a dolgot , különösen sörétes fegyvernél tényleg fingreszelés . Szerintem ezt Te is tudod és azt is hogy susnyásba , sűrűbe, nádba könnyebb haladni  a rövidebb fegyverrel de azt is hogy onnét nem kell szép hosszú lövéseket tenni ezért előnyös lehet egy rövidebb csövű fegyver tágabb szűkítéssel esetleg cilinderrel . A matematikával , fizikával alá lehetne ezt támasztani de szerintem egyszerűen a józan és alapján erre a következtetésre llehet jutni .     Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3323 Dátum: 2016. November 11. - 11:07:19 »

Szervusztok!

Nincs csere choke-os fegyverem és 1-2 példától eltekintve, azaz túlnyomórészt nem is olvastam a témában, de legalább már azt is elfelejtettem, így jóhiszeműen tenném fel újra a kérdést. A ”bokorugrás”  miatt a teljes hossz csökkentése felé tendálnék józan paraszti eszemmel, ami a 115 cm-es teljes hosszt jelenti, ami megegyezik kb egy átlagos új letörhető kivitelű sörétes hosszával. Ez ugye ebben az esetben 61 cm-es csövet jelent a Benellinél.
Ha vagyok olyan forrófejű, hogy a 61, esetleg a 66 cm-es csövet veszem meg, akkor rosszabban fogok tudni célozni, elfelejthetem a távoli lövéseket még szűk choke-al is, esetleg felejtsem el a récézést, libázást ezzel a puskával egy életre, mert mondjuk nem tudnak annyit a nem aranyárban mért vadászpatronok, hogy erre alkalmasak legyenek, a 71 cm-hez mérten -5 vagy -10 cm-es csőhosszal? Valami ilyesminek szántam a kérdésemet. Akinek sikerült megugrani a kérdésem értelmezését, annak köszönöm a választ, nevek felsorolása nélkül!

zajandrás, a SuperNova előagyszánas és konkrétan arra gondoltam, hogy az adogatás miatt lényegében plusz 10 cm-et rászámolhatsz egy hagyományos letörhető söréteshez képest azonos csőhossz mellett. Szíjat meg tegyen rá a mezőőr, vagy aki idős, vagy aki marha!

Üdv.: p.p.


Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3324 Dátum: 2016. November 11. - 12:43:34 »

Szervusztok!

Nincs csere choke-os fegyverem és 1-2 példától eltekintve, azaz túlnyomórészt nem is olvastam a témában, de legalább már azt is elfelejtettem, így jóhiszeműen tenném fel újra a kérdést. A ”bokorugrás”  miatt a teljes hossz csökkentése felé tendálnék józan paraszti eszemmel, ami a 115 cm-es teljes hosszt jelenti, ami megegyezik kb egy átlagos új letörhető kivitelű sörétes hosszával. Ez ugye ebben az esetben 61 cm-es csövet jelent a Benellinél.
Ha vagyok olyan forrófejű, hogy a 61, esetleg a 66 cm-es csövet veszem meg, akkor rosszabban fogok tudni célozni, elfelejthetem a távoli lövéseket még szűk choke-al is, esetleg felejtsem el a récézést, libázást ezzel a puskával egy életre, mert mondjuk nem tudnak annyit a nem aranyárban mért vadászpatronok, hogy erre alkalmasak legyenek, a 71 cm-hez mérten -5 vagy -10 cm-es csőhosszal? Valami ilyesminek szántam a kérdésemet. Akinek sikerült megugrani a kérdésem értelmezését, annak köszönöm a választ, nevek felsorolása nélkül!

zajandrás, a SuperNova előagyszánas és konkrétan arra gondoltam, hogy az adogatás miatt lényegében plusz 10 cm-et rászámolhatsz egy hagyományos letörhető söréteshez képest azonos csőhossz mellett. Szíjat meg tegyen rá a mezőőr, vagy aki idős, vagy aki marha!

Üdv.: p.p.




Pocok !  Szerintem Te is tudod csak nem akarsz beletörődni hogy " ba@ni és szűznek maradni nem egyszerű"  Ördög   de próbálkoz csak nyugodtan.   Röhög    Emelem
Naplózva
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #3325 Dátum: 2016. November 11. - 13:13:26 »

Szervusztok!

Nincs csere choke-os fegyverem és 1-2 példától eltekintve, azaz túlnyomórészt nem is olvastam a témában, de legalább már azt is elfelejtettem, így jóhiszeműen tenném fel újra a kérdést. A ”bokorugrás”  miatt a teljes hossz csökkentése felé tendálnék józan paraszti eszemmel, ami a 115 cm-es teljes hosszt jelenti, ami megegyezik kb egy átlagos új letörhető kivitelű sörétes hosszával. Ez ugye ebben az esetben 61 cm-es csövet jelent a Benellinél.
Ha vagyok olyan forrófejű, hogy a 61, esetleg a 66 cm-es csövet veszem meg, akkor rosszabban fogok tudni célozni, elfelejthetem a távoli lövéseket még szűk choke-al is, esetleg felejtsem el a récézést, libázást ezzel a puskával egy életre, mert mondjuk nem tudnak annyit a nem aranyárban mért vadászpatronok, hogy erre alkalmasak legyenek, a 71 cm-hez mérten -5 vagy -10 cm-es csőhosszal? Valami ilyesminek szántam a kérdésemet. Akinek sikerült megugrani a kérdésem értelmezését, annak köszönöm a választ, nevek felsorolása nélkül!

zajandrás, a SuperNova előagyszánas és konkrétan arra gondoltam, hogy az adogatás miatt lényegében plusz 10 cm-et rászámolhatsz egy hagyományos letörhető söréteshez képest azonos csőhossz mellett. Szíjat meg tegyen rá a mezőőr, vagy aki idős, vagy aki marha!

Üdv.: p.p.



Naplózva
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #3326 Dátum: 2016. November 11. - 13:14:52 »

Na ! Ezzel a szíj kérdéssel csak óvatosan.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #3327 Dátum: 2016. November 11. - 13:31:28 »

lényegében plusz 10 cm-et rászámolhatsz egy hagyományos letörhető söréteshez képest azonos csőhossz mellett. Szíjat meg tegyen rá a mezőőr, vagy aki idős, vagy aki marha!

Akárhogy számolom, 120- 126 nálam csak 6 cm...
Másrészt komolyan gondolod, hogy ha 10 centivel is rövidebb puskát viszel a sűrűbe, az majd kevésbé fog elakadni? Fejvakarás Lehet, hogy nekem jelent mást a "nádat-susnyát, bokrot", de ahol én vadászom ott néha még puska nélkül is elég elmenni...

Valaki tapasztaltabb erősítsen meg legyen szíves, hogy hogy a 120/116 cm hosszaknál nem a +4, hanem a +116 az, ami elakad.   Vigyorog


Szíjat meg tegyen rá a mezőőr, vagy aki idős, vagy aki marha!

Gondolom neked hajtás közben még nem kellett pisálnod...  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3328 Dátum: 2016. November 11. - 13:57:18 »

Szíjat meg tegyen rá a mezőőr, vagy aki idős, vagy aki marha!

Üdv.: p.p.


Igen sok idősmarhamezőőr van azért közöttünk, mondjuk megnézném olyan fasza nádban hogy adod elő a kezedben a vassal, mennél te még négy kézláb is. Ördög Ja, mondjuk elállónak, meg ilyen feldobált fácán/kacsa vadászaton lehet, hogy nem gond. Kacsint
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3329 Dátum: 2016. November 11. - 15:27:26 »

Gondoltam, reagálok érdemben és leírom amit gondolok, de úgy látom, hogy az értelmes diskurzus nem megy, szóval teljesen felesleges lenne, mivel én kérdezni jöttem ide, nem vitatkozni!   Emelem
Üdv.: P.p.

u.i.: Mit csinálok, ha pisálnom kell a sivatag közepén, mert nálunk ugye se nád, se iszalag?! Hát zsebrevágom a luparát és utána intézem a többit!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 [222] 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: