Oldalak: 1 ... 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 [168] 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683406 alkalommal)
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #2505 Dátum: 2014. December 07. - 20:01:48 »

Sziasztok! Viszonylag új vadász vagyok, idén nyáron csináltam meg a vizsgát. Kezdtem egy .22 WinMag puskával, hogy rendesen megtanuljak lőni. Most tervezek venni egy sörétes fegyvert. Több vadászt kérdeztem ez ügyben, és a saját preferenciáim miatt két fegyver között szeretnék dönteni:

Remington 870 express  12/76                                       VS.           Baikal IZH 27 EM 1C 12/76

- Egyéni preferencia, gyerekkori vágy                                            - Vadászok ajánlása
- Megbízható működés, persze rutin kérdése                                 - Elnyűhetetlen, evezni lehet vele, esetleg moslékot is keverni  Kacsint, működése kifogástalan
- Jó teljesítmény egyéni és társas vadászatokon                             - Minden távon jó szórással rendelkezik (egyedülálló tulajdonság)
- új ára 159.000  Ft                                                                     - Új ára 150-170 E Ft, elvileg lehet találni olcsó használtakat, de ebből a típusból 100000 alatt nem találtam

Érdeklődnék és személyes tapasztalatokat szeretnék kérni, ill. segítséget, hogy melyiket válasszam. Köszönöm

A Remington ízlés kérdése.
Az IZSről annyit, hogy nem esik kézre mint evező, moslékot meg EU-n belül csak rozsdamentes keverőlapáttal szabad kutyulni, szóval erre sem jó. A működőképes sorrendváltó készítését is hagyjuk meg inkább az olaszoknak. Egy kétbillentyűs alapmodell lehet kiindulási alap, a megspórolt pénzből, azt kicsit kiegészítve készülhet egy korrekt személyre szabott agyazás. Így látok benne fantáziát.  Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2506 Dátum: 2014. December 07. - 20:11:06 »

A Remington ízlés kérdése.
Az IZSről annyit, hogy nem esik kézre mint evező, moslékot meg EU-n belül csak rozsdamentes keverőlapáttal szabad kutyulni, szóval erre sem jó. A működőképes sorrendváltó készítését is hagyjuk meg inkább az olaszoknak. Egy kétbillentyűs alapmodell lehet kiindulási alap, a megspórolt pénzből, azt kicsit kiegészítve készülhet egy korrekt személyre szabott agyazás. Így látok benne fantáziát.  Emelem

Sokat esett az IZS minősége az elmúlt időszakban szerintem is, az enyémek még a Nagy Szovjetúnióban készültek és én is azt javaslom, ha IZS, akkor 1990 előtti legyen.
Remingtonom nincsen ugyan, de van egy Mossberg 500 a szekrényben, mióta megszűntek a disznóhajtások a közelben, munka nélkül maradt...
Mindenesetre ezek az előágyszános fegyverek nem igazán valók fácánvadászatra vagy nyúlhajtásra, Angliában pl. már akkor is megjegyzéseket kaphatsz ha nem duplával hanem bockkal jelensz meg...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2507 Dátum: 2014. December 07. - 20:56:01 »

Mindenesetre ezek az előágyszános fegyverek nem igazán valók fácánvadászatra vagy nyúlhajtásra, Angliában pl. már akkor is megjegyzéseket kaphatsz ha nem duplával hanem bockkal jelensz meg...
Nabassssszki!
Akkor most mondhatom vissza a skóciai grouse vadászatomat.......nem tudnám elviselni a megjegyzéseket és a szúrós tekintetek kereszttüzét a Browning miatt.... Vigyorog

Azt tudom, hogy sok ember akinek puskája van, nem való sem fácán, sem nyúl, de még ezen felül semmilyen más vadászatra sem....attól teljesen függetlenül hogy milyen puska van a kis kezében.
De nehogy már egy fegyver minősítse az embert.

A Tisztelt érdeklődő új vadászunk tanuljon meg azzal a pump-action fegyverrel etikusan vadászni (ha arra esik a választása) és nyugodtan használja a törvények adta kereteken belül mindenféle apróvad vadászatára.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #2508 Dátum: 2014. December 07. - 20:58:50 »

Sziasztok! Viszonylag új vadász vagyok, idén nyáron csináltam meg a vizsgát. Kezdtem egy .22 WinMag puskával, hogy rendesen megtanuljak lőni. Most tervezek venni egy sörétes fegyvert. Több vadászt kérdeztem ez ügyben, és a saját preferenciáim miatt két fegyver között szeretnék dönteni:

Remington 870 express  12/76                                       VS.           Baikal IZH 27 EM 1C 12/76

- Egyéni preferencia, gyerekkori vágy                                            - Vadászok ajánlása
- Megbízható működés, persze rutin kérdése                                 - Elnyűhetetlen, evezni lehet vele, esetleg moslékot is keverni  Kacsint, működése kifogástalan
- Jó teljesítmény egyéni és társas vadászatokon                             - Minden távon jó szórással rendelkezik (egyedülálló tulajdonság)
- új ára 159.000  Ft                                                                     - Új ára 150-170 E Ft, elvileg lehet találni olcsó használtakat, de ebből a típusból 100000 alatt nem találtam

Érdeklődnék és személyes tapasztalatokat szeretnék kérni, ill. segítséget, hogy melyiket válasszam. Köszönöm


Ha mindenképpen e kettő közül akarsz választani, akkor IZS.
Az ugye megy IZS, meg nem IZS!  Röhög
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2509 Dátum: 2014. December 07. - 23:33:20 »

Nabassssszki!
Akkor most mondhatom vissza a skóciai grouse vadászatomat.......nem tudnám elviselni a megjegyzéseket és a szúrós tekintetek kereszttüzét a Browning miatt.... Vigyorog

Azt tudom, hogy sok ember akinek puskája van, nem való sem fácán, sem nyúl, de még ezen felül semmilyen más vadászatra sem....attól teljesen függetlenül hogy milyen puska van a kis kezében.
De nehogy már egy fegyver minősítse az embert.

A Tisztelt érdeklődő új vadászunk tanuljon meg azzal a pump-action fegyverrel etikusan vadászni (ha arra esik a választása) és nyugodtan használja a törvények adta kereteken belül mindenféle apróvad vadászatára.
 Emelem

Már megbocsáss, de abban igazad van, hogy  tanuljon meg etikusan vadászni, de ha kérhetem, akkor egy duplával, na jó, esetleg egy bockkal. aminek két elsütöbillentyűje van, s lehetőleg a lőtéren kezdve a gyakorlást mert a vad NEM céltábla. Azután vegyen amilyet akar és kísérletezzen vele, nem bánom, de fenntartom, hogy a pump-action nem társasvadászatra való. Nekem is van, ifjú bohó koromban én is kivittem fácán- és nyúlhajtásba... ki is "néztek" vele.
Az egyik ifjú vadásztársam egy Mossberg előágyszánossal vadászik, a múlt heti fácánhajtáson kitárazott egy madárra. hát elég érdekes arcokat láttam magam körűl, de szóvá csak én tettem érdekes módon, hogy talán a vadnak is meg kellene adni az esélyt két lövés után... Sajnos, felhígult a vadásztársadalom, de ez a MI hibánk is, amennyiben nem próbálunk meg közbe avatkozni, és sokan nem teszik, mikor kellene...
S íme egy idézet Szollár Andrástól:
Az egyik angol oktató kollégám mesélte el (szavahihetőségéhez nem fér kétség!), hogy angolhonban még a 80-as évek elején is a komoly társasvadászatokon való részvételt  kockáztatta valaki, ha bock redszerű fegyverrel, és nem duplapuskával (duplapuskákkal) jelent meg. Nem átalkodtak nemtetszésüket megjegyzések formájában kifejezni a csövek "rendes" összeépítését illetően, mélyen elítélve egyúttal az efféle "oda nem illő" stílust.
Mára persze már enyhült a helyzet, a vadászatokon is általánosan elfogadottá váltak a bock fegyverek.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2510 Dátum: 2014. December 08. - 00:48:38 »

És még egy szösszenet Szollár Andrástól:

Nem esett szó eddig az öntöltő sörétesekről.
Véleményem szerint az efféle fegyvereknek a társasvadászaton nincs helye!
Ez a legkevésbé sem szól a sznobságról, hanem annál inkább a biztonságról.
Ezeket a fegyvereket a legegyszerűbb szerkezettel, a legkevesebb alkatrészből, a legalacsonyabb gyártási költségekkel - gépsorokon készítik. Éppen az olcsóságuk miatt adnak el a legtöbbet belőlük a világon. A hátrányuk a társasvadászatokon mutatkozik meg, amikor a puskássor vagy a hajtósor számára egyszerűen lehetetlen demonstrálni a töltetlenségüket. A társasvadászat egyik alapszabálya a "biztonságosnak lenni" -(a magam és mások számára,) és "biztonságosnak látszani" (a mások számára) alapelve. Vagyis egyértelműen, a mások számára is jól látható, megnyugtató módon kell jeleznünk a fegyverünk töltetlenségét. Ezt a "megtört" dupla vagy bock puska már 15-20 m-ről is jól "jelzi".
A hajtás kezdetén vagy végén amikor a vadászok és a hajtók gyülekeznek, az óvatosabbak kerülik a "félautomata" tulajdonos  szomszédságát. A hátrahúzott zár csak 1-2 méterről látható megnyugtató módón, csak ilyen közelről jelzi a fegyver töltetlen állapotát.
A félautomata fegyver használata a libagödörben vagy egy récelesen való tökéletes megoldást jelenthet, de mindenképpen kerüljük vele a társas vadászatokon való megjelenést.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2511 Dátum: 2014. December 08. - 10:29:43 »

És még egy szösszenet Szollár Andrástól:

Nem esett szó eddig az öntöltő sörétesekről.
Véleményem szerint az efféle fegyvereknek a társasvadászaton nincs helye!
Ez a legkevésbé sem szól a sznobságról, hanem annál inkább a biztonságról.
Ezeket a fegyvereket a legegyszerűbb szerkezettel, a legkevesebb alkatrészből, a legalacsonyabb gyártási költségekkel - gépsorokon készítik. Éppen az olcsóságuk miatt adnak el a legtöbbet belőlük a világon. A hátrányuk a társasvadászatokon mutatkozik meg, amikor a puskássor vagy a hajtósor számára egyszerűen lehetetlen demonstrálni a töltetlenségüket. A társasvadászat egyik alapszabálya a "biztonságosnak lenni" -(a magam és mások számára,) és "biztonságosnak látszani" (a mások számára) alapelve. Vagyis egyértelműen, a mások számára is jól látható, megnyugtató módon kell jeleznünk a fegyverünk töltetlenségét. Ezt a "megtört" dupla vagy bock puska már 15-20 m-ről is jól "jelzi".
A hajtás kezdetén vagy végén amikor a vadászok és a hajtók gyülekeznek, az óvatosabbak kerülik a "félautomata" tulajdonos  szomszédságát. A hátrahúzott zár csak 1-2 méterről látható megnyugtató módón, csak ilyen közelről jelzi a fegyver töltetlen állapotát.
A félautomata fegyver használata a libagödörben vagy egy récelesen való tökéletes megoldást jelenthet, de mindenképpen kerüljük vele a társas vadászatokon való megjelenést.

 Emelem

 Fejvakarás

Hááát, eddig is voltak fenntartásaim a Sz.A.-val kapcsolatban... ez tovább erősödött...
És nem a biztonságra törekvés miatt.
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2512 Dátum: 2014. December 08. - 10:44:22 »

Sokat esett az IZS minősége az elmúlt időszakban szerintem is, az enyémek még a Nagy Szovjetúnióban készültek és én is azt javaslom, ha IZS, akkor 1990 előtti legyen.
Remingtonom nincsen ugyan, de van egy Mossberg 500 a szekrényben, mióta megszűntek a disznóhajtások a közelben, munka nélkül maradt...
Mindenesetre ezek az előágyszános fegyverek nem igazán valók fácánvadászatra vagy nyúlhajtásra, Angliában pl. már akkor is megjegyzéseket kaphatsz ha nem duplával hanem bockkal jelensz meg...

 Emelem

Nagyon kíváncsivá tettél eme - minden bizonnyal elmélyült személyes tapasztalaton alapuló - betonbiztos alapvetéseddel, és csak kíváncsiságból megnyitottam a Holland&Holland hivatalos lapját, mondjuk a "Shooting Grounds" alcímnél, és hát mit látnak szemeim, ezek a fránya, Angolhonban a vadászatról kinézett kékvérűek az első két képen nem átallanak - horribile dictu - nem rendes csőelrendezésű puskával fényképezkedni... Woest Tasli
Elqrvult már a H&H is...! Fejvakarás Fejvakarás  Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2513 Dátum: 2014. December 08. - 10:47:01 »

Sziasztok! Viszonylag új vadász vagyok, idén nyáron csináltam meg a vizsgát. Kezdtem egy .22 WinMag puskával, hogy rendesen megtanuljak lőni. Most tervezek venni egy sörétes fegyvert. Több vadászt kérdeztem ez ügyben, és a saját preferenciáim miatt két fegyver között szeretnék dönteni:

Remington 870 express  12/76                                       VS.           Baikal IZH 27 EM 1C 12/76

- Egyéni preferencia, gyerekkori vágy                                            - Vadászok ajánlása
- Megbízható működés, persze rutin kérdése                                 - Elnyűhetetlen, evezni lehet vele, esetleg moslékot is keverni  Kacsint, működése kifogástalan
- Jó teljesítmény egyéni és társas vadászatokon                             - Minden távon jó szórással rendelkezik (egyedülálló tulajdonság)
- új ára 159.000  Ft                                                                     - Új ára 150-170 E Ft, elvileg lehet találni olcsó használtakat, de ebből a típusból 100000 alatt nem találtam

Érdeklődnék és személyes tapasztalatokat szeretnék kérni, ill. segítséget, hogy melyiket válasszam. Köszönöm

 Emelem

A gyerekkori álmokat meg kell valósítani.  Igen
A Remington 870-ben nem fogsz csalódni. Én már 12 éve elégedetten használom az enyémet.
Ahogy előttem is írták, ízlés kérdése. De aki "kinézi" a vadászt ilyen puskával a kezében, az magát minősíti.
Persze meg kell ezzel a típussal is tanulni lőni és nem lőni.(!)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2514 Dátum: 2014. December 08. - 11:13:32 »

Fejvakarás

Hááát, eddig is voltak fenntartásaim a Sz.A.-val kapcsolatban... ez tovább erősödött...
És nem a biztonságra törekvés miatt.

 Fejvakarás Meglepődött

Egyetértek az írásoddal...
Azért elég jól látható az a befordított hüzli is. meg különben is...

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2515 Dátum: 2014. December 08. - 11:32:22 »

Nabassssszki!
Akkor most mondhatom vissza a skóciai grouse vadászatomat.......nem tudnám elviselni a megjegyzéseket és a szúrós tekintetek kereszttüzét a Browning miatt.... Vigyorog

Azt tudom, hogy sok ember akinek puskája van, nem való sem fácán, sem nyúl, de még ezen felül semmilyen más vadászatra sem....attól teljesen függetlenül hogy milyen puska van a kis kezében.
De nehogy már egy fegyver minősítse az embert.

A Tisztelt érdeklődő új vadászunk tanuljon meg azzal a pump-action fegyverrel etikusan vadászni (ha arra esik a választása) és nyugodtan használja a törvények adta kereteken belül mindenféle apróvad vadászatára.
 Emelem


Eddig nem mertem feltenni hogy mit hozott a Mikulás .  Sam6 Stoel
Most már mindegy !  Kitagadott "otomatások" lettünk !    Rííí



        Stoel Stoel Stoel Stoel Stoel
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2516 Dátum: 2014. December 08. - 11:44:10 »

Ez az "ótómata" fegyver is egy rendszeresen visszatérő téma, pedig ez a csont nemhogy le van rágva, de a csontot is megettük.Fejvakarás

Azt vallom (amit Csabus is leírt) hogy nem a fegyver tesz valakit etikus vadásszá.Ez pontosan fordítva igaz.
A vadászatnak megvannak a maga írott és íratlan szabályai amit be kell tartani bármilyen fegyver van az ember kezében. Az, hogy valakinek 3-5-8 lószer van a fegyverében nem jelentheti azt, hogy addig lö amíg van a tárban.
Én hetvenben egy Browning 16-os fegyverrel kezdtem vadászni, és legtöbbet azt használtam a nyolcvanas évek végéig.
Soha egyetlen rosszalló megjegyzést nem hallottam miatta. Igaz, hogy soha nem adtam le társas vadászaton két lövésnél többet egy vadra.
Hogy nem látható, az ürített állapot csak pár méterről? Kérdezem, a golyós fegyver ürítettségét hány méterről látod?  Közelebbről mint egy öntöltőbe becsíptetett színes hüvelyt!
A vadászatban nem csak az előírásoknak van fontos szerepe, hanem az egymás iránti bizalomnak is. Ha nem látom, hogy egy fegyver ürített, akkor rákérdezek.Ha valaki nem töri meg a fegyverét, vagy nem jelzi annak ürített állapotát akkor lehet (egyszer) figyelmeztetni, aztán szépen befejeztetni vele az aznapi vadászatot. Ezért is van a vadászatvezető, hogy ilyenre is figyeljen, és ha kell rakassa el a fegyvert.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2517 Dátum: 2014. December 08. - 11:46:46 »

Húúúú B+ !

 Mit fog hozni neked a Jézuska, ha a Mikulástól ilyet kaptál? Röhög

Gratulálok, és kívánok nagyon sok vadászélményt vele!  Reszkessenek a kacsák, libák!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2518 Dátum: 2014. December 08. - 11:53:48 »

Az én rettenetesen etikus 16-os dupla puskámat a praktikuma miatt szeretem: könnyebb mint a 12-es bockom volt. Egész egyszerűen lusta voltam azt cipelni. Stoel Emellett tőlem mindenki azzal vadászik amivel akar. A vadászat milyenségét számomra az azon résztvevő emberek,nem pedig a puskáik minősége adja. Nem a félautomatától lesz valaki bunkó,lehet anélkül is,meg fordítva...
Egy barátomat kinézték egy vadászaton az egycsövű Izsével.
Egy húzgálós Berettás/Benellis  Vállat von még megjegyzést is tett rá...
A hatodik nyúl után barátomból is kijött a " parasztpuskás",átszólt a milliomos csemetének,akinek addig még nem termett babér:
-Mi van haver? Beszorult??
 Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2519 Dátum: 2014. December 08. - 12:19:37 »

Húúúú B+ !

 Mit fog hozni neked a Jézuska, ha a Mikulástól ilyet kaptál? Röhög




A Jézuska ????     Kalapal     Tőle azt kérem hogy addigra béküljön meg a  "zasszony"  !     Ördög


Naplózva
Oldalak: 1 ... 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 [168] 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: