Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 680965 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #990 Dátum: 2011. Február 06. - 22:41:23 »

Sanyooo ennyiért egy új extrás Browning Synergyt kapsz és még felnyalják előtted a járdát is amerre elmész a boltból Ördög ja és életed végéig előre is köszönnek Röhög

El is várom!  Vigyorog
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #991 Dátum: 2011. Február 06. - 23:56:22 »

Egyébként segítségképpen ajánlom azoknak a vadásztársaknak akik jó sörétest szeretnének megfizethető áron:
MIROKU
Miért?
ELŐNY
1. Japán gyártmány -- ami azt jelenti, hogy japán technológiával, japán alapanyagból készül. Igen
2. Jelenleg a Browning tulajdona a Miroku gyár -(ők is rájöttek hogy náluk jobbat gyárt ezért megvették)- és még a Winchester söréteseket is itt gyártják, amit USA-ban adnak el.
3. A Miroku sörétesek majdnem egyeznek a Browninggal, minimális szerkezeti eltérés van közöttük de nem a fő szerkezetekben-BROWNING minőség -- de azt is mondhatnám és ez az igazság, hogy jelenleg a Browning MIROKU minőség  Röhög
4. Mivel Európában nem jelent olyan nevet mint a Browning, az ára Jelentősebben alacsonyabb és ugyanazt a minőséget adja. Igen
5. A régebbi típusok is kiváló minőségűek, egybillentyűs, sorrendváltós kivitelűek, a biztosító tolókával lehet sorrendet váltani, tehát többször is át lehet oda-ide váltani a sorrendet ami vadászatkor előny. Vadász
HÁTRÁNY
Nehéz kifogni belőlük olcsón cserecsokkosat mert a régebbi és az újabb típus közötti átmenet készült már cserecsokkal de az újak már nem olcsók pl.: MK-60, MK-70....
u.i.
Egyébként egy 1/4-3/4 vagy 1/2-1/1 es szűkítésű puska mindenre jó vadászni, skeet-trapp-parcoeur koronglövésre is, nem kell cserélgetni a csokkokat, hétköznapi vadásznak kezdéshez és még sokáig jó ez a variáció, a tágabb a gyengébb, a szűkebb a jobb lövőknek, aki meg belejön az ráér még cserecsokkos puskát venni magának.
Össze kell lőni a puskával és csodákra képes.  Wave
u.i.
u.i.
"Pap sem prédikál kétszer." Nem szól szám
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #992 Dátum: 2011. Február 07. - 16:45:46 »

Egyébként segítségképpen ajánlom azoknak a vadásztársaknak akik jó sörétest szeretnének megfizethető áron:
MIROKU
Miért?
ELŐNY
(ők is rájöttek hogy náluk jobbat gyárt ezért megvették)

Hááááááááááát azért ez egy kicsit erősre sikeredett, én ilyen kategórikusan ezt nem merném kijelenteni.
Mondom ezt úgy, hogy volt a kezemben Browning, Winchester (FN-csőpárral Herstalból) és egy Miroku bock is.
A megdöbbentő az e-gunról vásárolt Winchester trapp puska volt.
Az árat le sem merem írni és valami hihetetlen precíz puska!!!
Azt kell mondjam a legjobb általam kézbe vett ár/érték arányú bock volt full és extra full csövekkel.

Én magam nem vagyok nagy sörétes puska "fan", de a FÉG Viktóriánál kezesebb - és számomra - szebb sörétest nem láttam.
Persze az "csak" egy duplapuska... Mosolyog
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #993 Dátum: 2011. Február 07. - 18:13:13 »

Wetzlar üdv ! Miért olyan olcsó volt ?  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #994 Dátum: 2011. Február 07. - 18:54:18 »

Hol??
Én is évek óta keresek, de csak kompletten, vagy két csővel látok árulni! Szomorú
Itt-ott a neten. Most pontosan nem emlékszem az összesre, amit az elmúlt pár évben láttam, de volt olyan, akit kíváncsiságból felhívtam és a vegyes csövet már eladta külön!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #995 Dátum: 2011. Február 07. - 19:35:35 »

Itt-ott a neten. Most pontosan nem emlékszem az összesre, amit az elmúlt pár évben láttam, de volt olyan, akit kíváncsiságból felhívtam és a vegyes csövet már eladta külön!

Ő volt az egyetlen akitől külön meg tudtam venni! Ördög  ( 12/222 rem.)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #996 Dátum: 2011. Február 07. - 19:56:16 »

Wetzlar üdv ! Miért olyan olcsó volt ?  Wave

Igen!  Kacsint
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #997 Dátum: 2011. Február 07. - 21:31:11 »

Hááááááááááát azért ez egy kicsit erősre sikeredett, én ilyen kategórikusan ezt nem merném kijelenteni.
Mondom ezt úgy, hogy volt a kezemben Browning, Winchester (FN-csőpárral Herstalból) és egy Miroku bock is.
A megdöbbentő az e-gunról vásárolt Winchester trapp puska volt.
Az árat le sem merem írni és valami hihetetlen precíz puska!!!
Azt kell mondjam a legjobb általam kézbe vett ár/érték arányú bock volt full és extra full csövekkel.

Én magam nem vagyok nagy sörétes puska "fan", de a FÉG Viktóriánál kezesebb - és számomra - szebb sörétest nem láttam.
Persze az "csak" egy duplapuska... Mosolyog
Igen, erre a reakcióra vártam  Igen,
nem akartam rábeszélni senkit sem mert még azt hiszik elfogult vagyok, van egy Monte Carlom 12/65- ből javították fel 12/70 re,
van egy Mirokum,
volt egy mc-21-esem, egy Merkelem, egy IZsem, egy Winchester XTR 101 LightWeight-om--Made by Japan, és a Browning minden gyártott típusát kipróbáltam, kedves barátomnak  G.I.-nek köszönhetően akivel hetente kijárok a lőtérre és a golyós puskák belővésétől a sörétesek kipróbálásáig mindenben segítek, igen kedves vadásztársak:
vegyetek IZS-27-est EGYEDÜLI ÜDVÖZÍTŐ MEGOLDÁS.
U.i.
Naponta járok be jó barátom és vadásztársam (pontos megnevezés szerintén én vagyok az Ő vadásztársa) fegyverjavító műhelyébe ahol látom a legendáktól övezett sörétesek javítási hibáit és azoknak az eltört elkopott és kidobott javíthatatlan alkatrészek számát,  amit ugye minden fegyvermester összegyűjt hátha jó lesz még valamire, és nem is beszélve a leselejtezésre váró csödudoros sörétesekről (egyébként a szakmám finommechanikai műszerész és 10 azaz tíz évet dolgoztam benne az órától a varrógépig és a kerékpárig befejezve, amit ma kézimunkának hívnak, tehát dilettáns netező lémer vagyok) vagyis nem értek hozzá és csak "hintem a rizsát", tehát én már amit kipróbáltam és nem jött be azt másnak sem javasoltam. Több puskát láttam és próbáltam ki mint sok ember együtt egész életében.
Most egy kicsit bemorcogtam Gun
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #998 Dátum: 2011. Február 07. - 21:48:14 »

Szilva  Wave ! Ne morcogjál be . ! Akkor most jó  Winchester vagy nem ? / szerintem jó / ?  Wave  Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #999 Dátum: 2011. Február 07. - 21:53:33 »

Hááááááááááát azért ez egy kicsit erősre sikeredett, én ilyen kategórikusan ezt nem merném kijelenteni.
Mondom ezt úgy, hogy volt a kezemben Browning, Winchester (FN-csőpárral Herstalból) és egy Miroku bock is.
A megdöbbentő az e-gunról vásárolt Winchester trapp puska volt.
Az árat le sem merem írni és valami hihetetlen precíz puska!!!
Azt kell mondjam a legjobb általam kézbe vett ár/érték arányú bock volt full és extra full csövekkel.

Én magam nem vagyok nagy sörétes puska "fan", de a FÉG Viktóriánál kezesebb - és számomra - szebb sörétest nem láttam.
Persze az "csak" egy duplapuska... Mosolyog
"Én magam nem vagyok nagy sörétes puska "fan", de a FÉG Viktóriánál kezesebb - és számomra - szebb sörétest nem láttam.
Persze az "csak" egy duplapuska... Mosolyog  "

Igen Wetzlar, nekem is megvan az unokabátyám Monte Carlója és azzal járok ki vadászni és nem a Mirokummal, néha még lövök is vele egyet-egyet, azután meghúzom a sátorvas rögzítőcsavarjait mert kilazulnak, megszárítom leolajozom, majd pufferpatronnal leengedem nehogy lerepüljön a sonkára ráeszkábált gyári ütőszeg, majd megnézem milyen szép puska még most is...........azután amikor kimegyek a lőtérre korongozni akkor kiviszem a Mirokut és ellövök 2 vagy 3 rottét, a fiam is ugyanennyit majd még pár érdeklődő is lövöldöz vele mondjuk egy doboz patront azaz 4,5+4,5+1=10x25=250 patront és ezt havonta kéthavonta megismételjük, azután nem pucolom és nem olajozom, és ami a lényeg --NEM IS JAVÍTTATOM--mert nem kell, mert e nélkül is tökéletesen működik, a kedvencem a Monte Carlo de mégse mondom senkinek hogy vegyen egy halom ócskavasat mert nekem ez tetszik. Mai piaci értéke annyi amennyiért el lehet adni, magyarul nem sok.
Összefoglalva: használható puska ami valamilyen szinten tartja is az értékét nem a FÉG akár Monte Carlo vagy Victoria nem IZS és nem az őreg régi Merkelek az egyéb NoName-kről ne is beszéljek......
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1000 Dátum: 2011. Február 07. - 21:54:22 »

Szilva  Wave ! Ne morcogjál be . ! Akkor most jó  Winchester vagy nem ? / szerintem jó / ?  Wave  Ördög
Amelyik Japánban készült az a legjobb, a többi is jó.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1001 Dátum: 2011. Február 07. - 21:57:18 »

Hááááááááááát azért ez egy kicsit erősre sikeredett, én ilyen kategórikusan ezt nem merném kijelenteni.
Mondom ezt úgy, hogy volt a kezemben Browning, Winchester (FN-csőpárral Herstalból) és egy Miroku bock is.
A megdöbbentő az e-gunról vásárolt Winchester trapp puska volt.
Az árat le sem merem írni és valami hihetetlen precíz puska!!!
Azt kell mondjam a legjobb általam kézbe vett ár/érték arányú bock volt full és extra full csövekkel.

Én magam nem vagyok nagy sörétes puska "fan", de a FÉG Viktóriánál kezesebb - és számomra - szebb sörétest nem láttam.
Persze az "csak" egy duplapuska... Mosolyog

Nekem van Victoriám, 20 éve nem találok el vele semmit, már ki sem viszem vadászatra!  Rííí
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1002 Dátum: 2011. Február 07. - 22:16:31 »

Nekem van Victoriám, 20 éve nem találok el vele semmit, már ki sem viszem vadászatra!  Rííí
Nem a győzelem a fontos, hanem a részvét, én is azért viszem ki mert ez egy igazi magyar puska  nekem családi örökség és amelyikkel Dr Lumnitzer Sándor világbajnokságot is nyert és még ráadásul NIKE patront használok hozzá Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1003 Dátum: 2011. Február 07. - 22:28:57 »

Nem a győzelem a fontos, hanem a részvét, én is azért viszem ki mert ez egy igazi magyar puska  nekem családi örökség és amelyikkel Dr Lumnitzer Sándor világbajnokságot is nyert és még ráadásul NIKE patront használok hozzá Igen

"VastagSanyi" Frommerrel nyert világbajnokságot, amit utána kereszteltek el a dicsőség helyéről Monte Carlo-nak, de a többiben természetesen igazad van! Én is csak a jobbikra szavazok, rohadjon meg a sok labanc!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1004 Dátum: 2011. Február 07. - 22:36:34 »

"VastagSanyi" Frommerrel nyert világbajnokságot, amit utána kereszteltek el a dicsőség helyéről Monte Carlo-nak, de a többiben természetesen igazad van! Én is csak a jobbikra szavazok, rohadjon meg a sok labanc!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: