Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683255 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #930 Dátum: 2011. Január 29. - 21:19:43 »

Ezt szerintem sohase dörzsárazták át, bár erdészeti szolgálati fegyver volt, én lettem a harmadik gazdája; nincs kiköszörülve vagy átütve-áthúzva az eredeti beütés.
Hát megmértem tolómérővel ez bizony 65-ős... Fejvakarás
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #931 Dátum: 2011. Január 29. - 21:27:46 »

Szia!
Nagyon egyszerű, mérd meg tolómérővel a töltényűr hosszát, és ha 65-ös akkor ingyen kicserélik a műszaki kártyát, és örülj, hogy eddig nem volt problémád a 12/70-es patronnal.
Ha 12/70-es akkor gravíroztasd bele az új kaliber jelet a csőbe.

Ezek szerint a műszaki vizsga csak pénzbeszedés..... :Mosolyog
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #932 Dátum: 2011. Január 29. - 22:19:12 »

Ezek szerint a műszaki vizsga csak pénzbeszedés..... :Mosolyog
Hát igen mindenütt előfordulhat hogy figyelmetlenül dolgoznak csak ez már a felelőtlenség, mert a 12/70-es lőszer Rád és a környezetedre is veszélyt jelent. Ha lőttél 12/70-es lőszert a puskáddal, az esetleges károsodásért anyagi és erkölcsi felelősséggel tartoznak. A műszaki kártya cseréjének költségét is kérheted. Sőt a fegyvertartásidban sem ingyen írják át a kaliber jelet!
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #933 Dátum: 2011. Január 29. - 22:41:02 »

Hát igen mindenütt előfordulhat hogy figyelmetlenül dolgoznak csak ez már a felelőtlenség, mert a 12/70-es lőszer Rád és a környezetedre is veszélyt jelent. Ha lőttél 12/70-es lőszert a puskáddal, az esetleges károsodásért anyagi és erkölcsi felelősséggel tartoznak. A műszaki kártya cseréjének költségét is kérheted. Sőt a fegyvertartásidban sem ingyen írják át a kaliber jelet!
Köszi, majd megoldom.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
renato10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #934 Dátum: 2011. Február 03. - 12:42:41 »

Sziasztok.
Lenne egy olyan kérdésem hogy 12/76 os puskából ki lehet-e lőni a 70-es lőszert bármilyen hátrányosság nélkül?
Előre is köszi.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #935 Dátum: 2011. Február 03. - 13:14:34 »

Igen.

 S.Peti
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #936 Dátum: 2011. Február 03. - 13:19:09 »

Hátrányai azért vannak!
 A töltény rövidebb mint a töltényűr, ezért a lőporgázok egy része szabadon távozik.
A méretbeli különbség miatt minden lövésnél egy "ütést kap" a töltényűr vége és az átmeneti kúp.
Hosszú távon károsodik a fegyver, de  baleseti forrást nem jelent.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kalozba
Vendég
« Új üzenet #937 Dátum: 2011. Február 03. - 15:07:52 »

 
  Üdvözöllek benneteket.
Teljesen járatlan vagyok , igy bármilyen kritikát épitö jelleggel veszek .Tavaly összel (kezdö vadászként) vasároltam sörétes puskát teljesen egyedül,(vadász ismeröseim mind saját megunt vagy nemszeretett puskáit akarták rámsózni, tanulni jó lesz cimszóval) igy az általatok leirt tanácsok alapján vasároltam fegyvert(rázogattam, ütögettem ,mozgattam ,aprolékosan átvizsgáltam)pár probalövést löttem vele de nekem mint fegyverhez nemszokott embernek semmit nem mondott.Az akkori eladó,(aki nem elsö tulajdonosa) a puskának eárulta nem szivesen használja mert igen kemény és rug,.Én itt döntöttem el megveszem.Kimentem a lötérre s tényleg  kemény és a  letörésnél pedig elég hangos kattanással húzza fel magát..A lötérvezetö tanácsára rövidebbre vágtuk a tust(könyökhajlat-ujperc)távolság 4,5 cm leesett , elég sokat szelidült a puska (vagytalánn jobban be tudom fogni)És ezután kezdödött a vadászbarátság vele úgy érzem kezdünk összeszokni (már apró vadászsikerek és avatások is jelzik ezt) Most jön a kérésem felétek ,mivel a puskárol nagyon kevés informáciom van ha valakinek van ilyen ,vagy tud adatokkal segiteni kérem tegye meg .Amit jelenleg tudok FÉG.mod168 bock cal:12/76 nitro,ejektoros,dupla elsütö billenytüs (aranyozott lehet utolag) felsöcsö szükités 0,9 az alsó 0,6 a tus natur szinü dió(lehet lecsiszolták)acsöve pedig 76 cm hosszú.
Köszönettel:Bandi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #938 Dátum: 2011. Február 03. - 15:49:33 »

Szervusz Kalozba! Emelem

Üdvözöllek a fórumon! Wave

Nem igazán értem a kérdésedet. Milyen adatokra lennél kíváncsi?

Az, hogy felhúzásnál nagyot kattan az az ejektor miatt van. Nekem hasonló bock-om van 12/70 -es  ben, 1971 óta használom gond nélkül. Az tény, hogy a fegyver "kézreállása" nagyon sokat számít a lövésnél. Én javaslom ez ügyben azért megkeresni Csaba fórumtársat.  Kacsint
A szűkítése jó,(az egyém 1, 08  Rííí ) a zárolása szintén. Ha tudsz, szerezz hozzá váltócsövet/csöveket, mert azok is nagyon jól eltalált darabok. Kissé nehéz fegyver, de megszokható, és jól használható! Sok élményt kívánok vele!

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #939 Dátum: 2011. Február 03. - 17:26:22 »

Kiváló puskák a Fégek!Csak ismételni tudom az előttem szólót.Ha nagyot csattan az csak jót jelent még nincs elhasználódva.És a zárszerkezete az egyik legjobb a világon!
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
kalozba
Vendég
« Új üzenet #940 Dátum: 2011. Február 03. - 20:46:31 »



Megköszönöm a válaszokat, igazábol ha a neten keresek igen szegényes informácio van a fégekkel kapcsolatban ezért kérdeztem hátha valaki tud valami érdekeset róla. Még elfogadnék jótanácsot a hozzá jobban passzoló lőszer típusárol, és említettétek golyós váltocsövet ,késöb ha kicsit nagyobb vadász leszek szóba jöhet.A gólyos puskám egy átagyazott de eredeti hosszúcsövű 6,5×55 svéd mauser,emellé milyen kalibert ajánlanátok,(esetleg vegyescső!)
 Hát ilyen mondásfélém nekem is van.Mindenki kezdte valamikor, csak van aki ezt elfelejtette.Általában olyankor mondom ezt mikor kisül ,hogy érett férfiként kezdtem neki a vadászösvényem végigjárásához ,ami még ma rögös, sejtelmes,s remélem csodálatos világba vezet.

 Köszönettel:Bandi
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #941 Dátum: 2011. Február 03. - 20:54:32 »


A gólyos puskám egy átagyazott de eredeti hosszúcsövű 6,5×55 svéd mauser,emellé milyen kalibert ajánlanátok,(esetleg vegyescső!)


Ha meg nem bántalak: egy rendes kalibert.... Kacsint
De az lehet ez helyett is! :Mosolyog Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #942 Dátum: 2011. Február 03. - 21:30:40 »



 Hát ilyen mondásfélém nekem is van. Mindenki kezdte valamikor, csak van aki ezt elfelejtette. Általában olyankor mondom ezt mikor kisül ,hogy érett férfiként kezdtem neki a vadászösvényem végigjárásához, ami még ma rögös, sejtelmes, s remélem csodálatos világba vezet.

 Köszönettel: Bandi

Szervusz Bandi!

Tény, hogy fiatal korban könnyebb sok mindent elkezdeni, de tanulni soha nem késő! Az, hogy kiből, milyen "szakember" válik az csak rajta múlik. Kívánom legyen erőd sokat tanulni, (a természettől lehet amíg élünk!) legyen belőled igaz VADÁSZ, és találj ebben a nemes életformában sok örömöt.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kalozba
Vendég
« Új üzenet #943 Dátum: 2011. Február 03. - 22:13:23 »


 Igazábol valahogy a vadászat mindig körülöttem jött ment "soponyai " gyerekként telente sokat jártam hajtani ,meg leállosként a hires kormány vadászatokra,  s áhitattal mentünk el a sárga patronkupac mellet itt Kádár elvtárs lött,  láttam vadászni nemzetünk akkori nagyjait ,külföldi és magyar elit vendégeket .S a vadászházba dolgozóktol hallotuk a ma bulvárnak számito történeteket eseményeket.Késöbb egyszerü asztalosként az erdészet vadászházait épitettük tartottuk karba . M
Naplózva
kalozba
Vendég
« Új üzenet #944 Dátum: 2011. Február 04. - 11:36:27 »


Munkám során nagyszerű vadászembereket ismertem meg gyermekként együtt játszottunk a vadászház körül Rosenberger Palival az apja volt az akkori fővadász majd Kovács Jóska (Dodi) volt sokáig (tragikus balesetéig)és hál isten ismerhetem ez utolsó "IGAZI" SOPONYAI FŐVADÁSZ  Sándorfalvi Lacit ki még nyugdíjasként hivatását szolgálja  .De megint mentegetem magam ..Valamikor csak el kell kezdeni

   Köszönettel:Bandi
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 05. - 12:26:24 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: