Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 682738 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9914



« Új üzenet #885 Dátum: 2011. Január 04. - 06:25:44 »


Akkor most kié is az ötös?  Ördög


Az enyém  Ördög
Viccet félretéve elvitatkozhattok róla melyik is a jobb puska (az enyéim nem vitás  Kacsint ) De azt látom igencsak ifjonti legény vagy és ez a hév igencsak jellemző korosztályodra. Nyugi én is voltam ilyen igaz nem adatott meg hogy nevesebb gyártótól használjak puskákat. Nem úgy mint manapság de megtanultam becsülni azt ami jutott.
Nézd az első sörétesem egy 16-s Lampart volt és mind a mai napig az első puskám. Szeretem nem csak azért mert apámtól kaptam ha nem össze is szoktunk nem kicsit. Aztán kaptam Tőle még egy GV-t is az is meg van, nincs is más golyósom minek legyen. Mindkettőt lecserélhettem volna de számomra értékek és becsületes társak. Tették a dolgukat anno mikor kellett manapság ritkán de akkor is minden hiba nélkül. Összeszoktunk... mint egy jó házasság az emberfia ott se cserélgeti az asszonyt ha nem muszáj  Stoel
Szóval nem mindig a nevek jelentik azt hogy ki a vadász hanem a tulajdonságaik. Lehet valaki-valami otromba faragatlan de ha szíve esze a helyén akkor biztos nem fogják lenézni lesajnálni hogy milyen fegyverrel vadászik. Lassan ez sajnos státuszszimbólum nálunk meg mondom őszintén nem is vágyom olyan társaságba.....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #886 Dátum: 2011. Január 04. - 22:01:41 »

Az enyém  Ördög
Viccet félretéve elvitatkozhattok róla melyik is a jobb puska (az enyéim nem vitás  Kacsint ) De azt látom igencsak ifjonti legény vagy és ez a hév igencsak jellemző korosztályodra. Nyugi én is voltam ilyen igaz nem adatott meg hogy nevesebb gyártótól használjak puskákat. Nem úgy mint manapság de megtanultam becsülni azt ami jutott.
Nézd az első sörétesem egy 16-s Lampart volt és mind a mai napig az első puskám. Szeretem nem csak azért mert apámtól kaptam ha nem össze is szoktunk nem kicsit. Aztán kaptam Tőle még egy GV-t is az is meg van, nincs is más golyósom minek legyen. Mindkettőt lecserélhettem volna de számomra értékek és becsületes társak. Tették a dolgukat anno mikor kellett manapság ritkán de akkor is minden hiba nélkül. Összeszoktunk... mint egy jó házasság az emberfia ott se cserélgeti az asszonyt ha nem muszáj  Stoel
Szóval nem mindig a nevek jelentik azt hogy ki a vadász hanem a tulajdonságaik. Lehet valaki-valami otromba faragatlan de ha szíve esze a helyén akkor biztos nem fogják lenézni lesajnálni hogy milyen fegyverrel vadászik. Lassan ez sajnos státuszszimbólum nálunk meg mondom őszintén nem is vágyom olyan társaságba.....

Én is becsülöm azt ami jutott!
A régi kopottas külsejű Sauer duplám, az egyik legnagyobb becsben tartott fegyverem,és az is marad, (egyenlőre az egyetlen sörétesem) mert ez volt az első fegyverem.
Ezzel lőttem meg az első gerlémet,szajkómat,fácánomat, nyulamat,(A többi egyenlőre még várat magára.  Mosolyog ) ha veszek egy Browningot, attól a jó öreg Sauer, nem fogja kegyét veszteni, nem fogom félredobni, eladni.
Hiába jobb, strapabíróbb, drágább, az új puska.
Nem érhet fel azzal a puskával, eszmei értékben, amihez az első vadászélményeim kötődnek, esetleg örökölt fegyver, ami még jelentősebb érzelmi szálakkal köti az embert hozzá.

De az eszmei értéket szerintem ne keverjük bele, mert nem érhet annyit egy több milliós puska sem, mint az a fegyver, amihez az első vadászélményeid kötődnek, esetleg örökölt fegyver, és ezáltal még jobban kötődik hozzá az ember.
Én még csak célozni sem akartam arra, hogy a fegyver határozza meg, hogy ki milyen Vadász, meg lesajnálni sem sajnálok le senkit, akármilyen fegyverrel is jön ki vadászni.
Én csak magában azt nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy az IZS- az jobb fegyver mint a Browning,vagy hasonló minőségű fegyverek, mert ez nem igaz.  Minőségben, igen is felette van az IZS nek.

Egy személy számára, lehet összeegyeztethetetlenül értékesebb az öreg IZS fegyvere, mint egy csilli villi új Benelli vagy Browning. De nem azért, mert strapabíróbb, jobb minőségű, és többet kibír mint az utóbb említettek.
Ebben az esetben, nem a minőség a döntő, ami az említett fegyverekkel egy szintre, vagy fölé helyezi az IZS-t, hanem az eszmei érték.

Ha eszmei érték szempontjából nézzük a kérdést.  
A Saueromat nem cserélném el,cserélném le, más, pénzben mért értékben hatványozottan magasabb értékű puskára, ha még is, azt rövidesen nagyon megbánnám, mert abból a fegyverből, csak egy van, az enyém!
Amihez az első, legmélyebb nyomot hagyó emlékeim kötnek, és a többi, emlékezetes élmény, amit ezzel a puskával éltem át.

Szerintem nem érdemes, keverni az eszmei értéket, és a tényleges értéket. És ezt most nem azért mondom, hogy azért jobb a Browning mint az IZS, mert drágább, meg státusz szimbólum.
Hanem a precízebb pontosabb illesztések miatt,a szebb, minőségibb kidolgozás miatt, mert jobb anyagból készülnek mint az IZS-ek, és ennek köszönhetően az élettartamuk is sokkal magasabb.
Számomra ezért jobb a Browning, mint az IZS.  És nem azért, mert a mínusz 15ben az IZS még mindig működik a Browning meg nem.

Én nem nézem le,ha valakinek IZS fegyvere van,azzal vadászik, teszek rá hogy ki mivel vadászik, a róla alkotott véleményemet nem az fogja meghatározni, hogy milyen puskával vadászik...
Attól  hogy valakinek egy IZS 18 van a kezében, vagy egy H&H attól még lehet egy szimpatikus remek ember, és jó Vadász!



« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 05. - 06:08:22 írta Sakac » Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9914



« Új üzenet #887 Dátum: 2011. Január 05. - 07:23:48 »

Én is becsülöm azt ami jutott!
A régi kopottas külsejű Sauer duplám, az egyik legnagyobb becsben tartott fegyverem,és az is marad, (egyenlőre az egyetlen sörétesem) mert ez volt az első fegyverem.


Pont erről beszélek. Lehet pongyolán fogalmazok  Stoel
Nem keverem bele az érzelmi dolgokat. Szükséged van más sörétesre is? Jól teljesít minden körülmények közt?
Mi olyan vad van amit ezzel nem tudsz meglőni? Összeszoktatok,ismered minden "hibáját" ?
Mennyivel többet tud egy felső kategóriás sörétes mint a tied jobban lősz vele ? Azon kívül hogy "neve" van csili-vili a kinézete. Melyiket vinnéd előbb ki vadászatra hóba esőbe sárba porba?
Nekem is tetszenek un felső kategóriás puskák. Eljátszok a gondolattal mi lenne ha lenne egy két példány a szekrényben.
Rossz a hasonlat vadászni készülök ugyanúgy járnék mint egy boltban. Melyik hajszárítót vegyem meg a polcról.... melyiket vigyem ki Fejvakarás Jönnek a kérdések... két sörétes közt is nehéz dönteni Röhög Így jön az öregebbik általában amit már kiismertem megszoktam.
Ja az álmodozásnak mindig egy a vége... megnézem mennyire ér a bilibe a kezem. Röhög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #888 Dátum: 2011. Január 05. - 21:21:27 »


Hanem a precízebb pontosabb illesztések miatt,a szebb, minőségibb kidolgozás miatt, mert jobb anyagból készülnek mint az IZS-ek, és ennek köszönhetően az élettartamuk is sokkal magasabb.



Van jobb az orosz acéltól?  Fejvakarás Fejvakarás
Lehet, de az biztos, hogy az nem Itáliában terem.
A fa, meg a kidolgozás az más.

Élettartam.
Azt elhiszem, hogy egy Beretta jobban bírja a lövést. Lőtéren.
A vadászat az teljesen más. Kúszol-mászol, tiszta gané lehet a puska (sár, hó, jég, por, víz stb.), a cső belül, és így lősz vele ha felröppen előtted egy kakas.
Na, ez az, amit egy Beretta nem bír sokáig. Szerintem.

Az, hogy több lövést bír a Beretta, ma már sajnos nem szempont. Ilyen vadbőség mellett......
A korongozást meg bírja a Baikal is (ha már a bébetűsöknél tartunk  Ördög). Az algyői lőtéren is olyan van. Abból is elment már pár lövés, mégse akar szétesni  Kacsint
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #889 Dátum: 2011. Január 05. - 21:26:49 »

Pont erről beszélek. Lehet pongyolán fogalmazok  Stoel
Nem keverem bele az érzelmi dolgokat. Szükséged van más sörétesre is? Jól teljesít minden körülmények közt?
Mi olyan vad van amit ezzel nem tudsz meglőni? Összeszoktatok,ismered minden "hibáját" ?
Mennyivel többet tud egy felső kategóriás sörétes mint a tied jobban lősz vele ? Azon kívül hogy "neve" van csili-vili a kinézete. Melyiket vinnéd előbb ki vadászatra hóba esőbe sárba porba?
Nekem is tetszenek un felső kategóriás puskák. Eljátszok a gondolattal mi lenne ha lenne egy két példány a szekrényben.
Rossz a hasonlat vadászni készülök ugyanúgy járnék mint egy boltban. Melyik hajszárítót vegyem meg a polcról.... melyiket vigyem ki Fejvakarás Jönnek a kérdések... két sörétes közt is nehéz dönteni Röhög Így jön az öregebbik általában amit már kiismertem megszoktam.
Ja az álmodozásnak mindig egy a vége... megnézem mennyire ér a bilibe a kezem. Röhög

Igen, kellene egy másik sörétes is,ami hosszú távon is bírja a fokozott igénybevételt, mert nem akarom szétlőni pár év alatt a Sauert, elég sokat lövök, (korongra) nem szeretném állandóan ezt a puskát nyüstölni.
Eddig jól teljesített -10C° fokban, és hóesésben is, igaz, hogy egy kicsit mintha "feszesebben"  Ördög záródott volna, mint általában, de ezen kívül mást nem tapasztaltam.
A gerlétől a libáig, mindent megtudnék lőni vele, az igazi összeszokás még csak most kezdődik, mert az agy kissé rövid volt nekem,(Telek mester már tett róla  Kacsint ) és ennek köszönhetően, volt jó néhány parádés hibázásom,  Zavarodott  vadászaton.

Lőtéren nem jött elő olyan markánsan számomra, a nem megfelelő agyazás okozta probléma, mint vadászaton, mert lőtéren eltudtam játszadozni vele, odafigyelni arra, hogy hogy vegyem fel, hogy úgy vegyem fel, hogy vonalban legyen a szemem a célzósínnel. Tehát oda lőjön, ahova nézek.
Ez a dolog lőtéren, hellyel közzel működött, de vadászaton nem, igazából meg sem próbáltam ilyesmivel trükközni vadászaton, mert nem volt rá idő, meg a vadra koncentrál az ember ilyenkor, nem is tettem túl nagy kárt a vadállományban. Ördög  Vadász
Első kézből tapasztaltam, hogy: "A cső lő, de az agy talál!"
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #890 Dátum: 2011. Január 05. - 21:44:09 »

Van jobb az orosz acéltól?  Fejvakarás Fejvakarás
Lehet, de az biztos, hogy az nem Itáliában terem.
A fa, meg a kidolgozás az más.

Élettartam.
Azt elhiszem, hogy egy Beretta jobban bírja a lövést. Lőtéren.
A vadászat az teljesen más. Kúszol-mászol, tiszta gané lehet a puska (sár, hó, jég, por, víz stb.), a cső belül, és így lősz vele ha felröppen előtted egy kakas.
Na, ez az, amit egy Beretta nem bír sokáig. Szerintem.

Az, hogy több lövést bír a Beretta, ma már sajnos nem szempont. Ilyen vadbőség mellett......
A korongozást meg bírja a Baikal is (ha már a bébetűsöknél tartunk  Ördög). Az algyői lőtéren is olyan van. Abból is elment már pár lövés, mégse akar szétesni  Kacsint


Erik!
Nekem az a lényeg, hogy bírja ha lövök vele, méghozzá sokat sok éven keresztül, olyan vadászatra nyilván nem vinném, ahol várhatóan nehéz lesz a terep.
Mert sajnálnék azzal a puskával mindenféle terepakadály alatt átkúszni mászni.  Mosolyog
Valószínűleg nem az a puska lenne, a rendszeresített hajtáspuskám.  Ördög
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #891 Dátum: 2011. Január 05. - 23:34:30 »

olyan vadászatra nyilván nem vinném, ahol várhatóan nehéz lesz a terep.

Ezt Te sem gondoltad komolyan.
Gyakorlatban ez nem működik!
Van egy drága puskád, de inkább nem mész el vele vadászni, mert nehéz a terep.

Más kérdés az, hogy ki tudja megmondani előre, hogy milyen lesz a terep. Pláne ha meghívnak.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #892 Dátum: 2011. Január 06. - 08:57:06 »

Erik!
Nekem az a lényeg, hogy bírja ha lövök vele, méghozzá sokat sok éven keresztül, olyan vadászatra nyilván nem vinném, ahol várhatóan nehéz lesz a terep.
Mert sajnálnék azzal a puskával mindenféle terepakadály alatt átkúszni mászni.  Mosolyog
Valószínűleg nem az a puska lenne, a rendszeresített hajtáspuskám.  Ördög

olyan vadászatra nyilván nem vinném, ahol várhatóan nehéz lesz a terep.
Mert sajnálnék azzal a puskával mindenféle terepakadály alatt átkúszni mászni.  Mosolyog


Azthiszem sokat fogod ezt a műveletet végezni még:  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #893 Dátum: 2011. Január 06. - 10:23:28 »

Nem akarok kötözködni, csak megkérdezném, hogy ha:

- a Browning igényesebb kialakítású, szebb fegyver, mint az orosz sörétesek (de esetleg ezért strapás vadászatra ki sem viszik)
- precízebben, pontosabban megmunkált (esetleg nagy hidegben emiatt nem sül el)

akkor milyen előnye van, ami a sokszoros árkülönbséget indokolja egy átlag vadász számára?
Jobban, messzebbre lő mint az Izs, vagy a Toz? Erősen kétlem. Azt esetleg elhiszem, hogy a szórásképe talán egyenletesebb, szebben terít, de ez a gyakorlati vadászatban olyan nagy különbséget nem hozna, sőt, lehet, hogy semennyit sem!
Láttam régebbi, kétravaszos Izs-bockot az Alföldön munkában és tudom, hogy mire képes az én 70-es években készült Toz 34-esem. Fizessek ki sok százezer forintot, hogy maximum ugyanezt a teljesítményt kapjam, cserébe vesződjek a sorrendváltós de "árányozott" ravasszal, és otthon hagyjam a Browningot, ha előre tudom, cikisebb lesz a terep? Vagy közöljem a többiekkel, hogy csak elállóként vagyok hajlandó részt venni a vadászaton a csodapuskámmal, nehogy megkarcolódjon?

Egy versenyzőnek esetleg számíthat a jobb súlyelosztás, szebb szórás (ha tényleg szebb) és az esetleges nagyobb élettartam, de egy átlag vadásznak aligha. Nekik csak a gyakorlati használhatóság az érdekes, és abban számottevő különbség nem hiszem, hogy lenne.



Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #894 Dátum: 2011. Január 06. - 10:40:02 »

és tudom, hogy mire képes az én 70-es években készült Toz 34-esem.

 Igen
De neked könnyű. Te csukott szemmel hátrafelé is eltalálnál mindent.  Kacsint
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #895 Dátum: 2011. Január 06. - 10:53:29 »

Vasadon elég sokan látták, hogy ez nem így van!  Rííí

Úgy gondolom, azonos képességű lövők esetében nem jönne ki a minőségi különbség a Browning javára. És ez számít.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #896 Dátum: 2011. Január 06. - 10:57:30 »

...olyan vadászatra nyilván nem vinném, ahol várhatóan nehéz lesz a terep.
Mert sajnálnék azzal a puskával mindenféle terepakadály alatt átkúszni mászni.  Mosolyog

Akkor nem hívlak meg hozzánk vadászni!  Ördög  Wave
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #897 Dátum: 2011. Január 06. - 13:04:15 »

Nem akarok kötözködni, csak megkérdezném, hogy ha:

- a Browning igényesebb kialakítású, szebb fegyver, mint az orosz sörétesek (de esetleg ezért strapás vadászatra ki sem viszik)
- precízebben, pontosabban megmunkált (esetleg nagy hidegben emiatt nem sül el)

akkor milyen előnye van, ami a sokszoros árkülönbséget indokolja egy átlag vadász számára?
Jobban, messzebbre lő mint az Izs, vagy a Toz? Erősen kétlem. Azt esetleg elhiszem, hogy a szórásképe talán egyenletesebb, szebben terít, de ez a gyakorlati vadászatban olyan nagy különbséget nem hozna, sőt, lehet, hogy semennyit sem!
Láttam régebbi, kétravaszos Izs-bockot az Alföldön munkában és tudom, hogy mire képes az én 70-es években készült Toz 34-esem. Fizessek ki sok százezer forintot, hogy maximum ugyanezt a teljesítményt kapjam, cserébe vesződjek a sorrendváltós de "árányozott" ravasszal, és otthon hagyjam a Browningot, ha előre tudom, cikisebb lesz a terep? Vagy közöljem a többiekkel, hogy csak elállóként vagyok hajlandó részt venni a vadászaton a csodapuskámmal, nehogy megkarcolódjon?

Egy versenyzőnek esetleg számíthat a jobb súlyelosztás, szebb szórás (ha tényleg szebb) és az esetleges nagyobb élettartam, de egy átlag vadásznak aligha. Nekik csak a gyakorlati használhatóság az érdekes, és abban számottevő különbség nem hiszem, hogy lenne.





Én hasonlóan gondolom mint te Zoli. Igen

Nekem éppen 4 db sörétesem van a szekrénybe, "örökség stb..."
Az biztos, hogy egyik sem tud többet a másiknál, egy átlagos vadásznak, mint én.
Szerintem egy sörétesnél az a lényeg, hogy jól álljon ha az ember vállba kapja, nem verje az ujját, meg az arcát, és utána már csak gyakorolni kell vele. És ezek után vadászni-vadászni.....

 Wave
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #898 Dátum: 2011. Január 06. - 14:44:16 »

Nekem érdekes tapasztalatom van a két sörétesemmel. Talán már említettem is valahol.

A Merkelem nem is igazi Merkel, csak Suhl, a vadőrmerkel, márványozott, nem vésett. Szépen, egyenletesen lő, 10-es, 11-es söréttel pláne. De azt vettem észre már réges régen, hogy távoli lövésekre csak kistestű vadnál alkalmas. A róka, kóbor macska, de még a kakas is 30 méter felett már nagy neki, inkább csak sebzés lesz a dologból.
A varjút, szajkót, stb a lőhatár legvégéről, 50 méter környékéről is képes levenni (ha likiránt van). Tehát nem tudok másra gondolni, mint hogy az átütőereje nem elég.
Bár az is lehet, hogy csak a megfelelő töltényt kellene megtalálnom hozzá... A cseh S&B és az Armusa elég szépen muzsikált.

A Toz más tészta. Nem olyan egyenletes, szabályos a lőképe, mint a Merkelé, de söpör el mindent, mindegy mekkora. Tehát válogathatok a két fegyver között, kicsire a Merkel, nagyra a Toz a jobb.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #899 Dátum: 2011. Január 06. - 15:27:40 »

Egy átlagos vadásznak, aki két kezén is megszámolja hogy hány alakalommal volt ebben az évben lőtéren, annak nem oszt nem szoroz, pár doboz, pár száz lőszer, amit elpuffogtat,az IZS-el, mert annyit bőven kibír, de aki nem is jár lőtérre, mert minek pocsékolni a lőszert,(mert van ilyen is) annak meg tényleg nem számít semmit, hogy milyen puskája van, csak a fegyvernek a használati értéke a lényeg.

Aki viszont ellő 2-3 ezer lőszert egy évben, annak azért már nem csak a használati érték az ami számít.
Nekem lőtérre van lehetőségem sokat járni, vadászatra meg nagyon kevés. Ezért nekem a használati érték nincs mindenek felett, vehetnék egy IZS-t is korongozni, de minek?
Hogy egy idő után állandóan gondjaim legyenek vele és fegyvermesterhez húrcolásszam, mert nem bírja hogy sokat lőnek vele, aztán meg ha nagyon elhasználódik,előbb utóbb úgy is az lenne a vége, hogy másik fegyvert veszek.
Aktív használat mellett, hosszútávon kifizetődőbb minőségibb fegyvert venni, szerintem.

Vadászatra, ahol nem ismerem a terepet, eleve ki sem vinném, nem hogy azzal szégyenítsem magam, hogy megpróbálom ki követelni magamnak hogy engem könnyű részre tegyenek, mert én ilyen olyan puskával vagyok, és nem akarom, hogy összekarcolódjék, elálló meg még életemben nem voltam, és nem is akarok elálló lenni, amíg bírom a sétálást, izgalmasabb a hajtásban menni, mint egy helyben ácsorogni, és enyhén fagyoskodni.

Egyáltalán mi a baj azzal, ha valaki szeret vigyázni a fegyvereire?  Vállat von
És esetleg sajnálja kivinni hajtásba összekarcolni az új puskát, amire éveket spórolt?    És esetleg csak gerlézni viszi ki.Vagy néha kacsázni, végig ballagni egy patak mellet, hátha akad pár sápi.

Én vigyázok minden fegyveremre, még az öreg kopott Sauerrem csövét is le le ellenőrzöm elég gyakran,mikor erdős bokros részeken haladunk át, hogy nem-e esett bele valami a csövébe, ahogy az ágak bokrok között furakodok előre.
Múltkor a -10C°fokban a hajtás vége felé elkezdett szakadni a hó rendesen, bele esett a hó a csövébe a puskának megolvadt és vastagon belefagyott, pillanatok alatt, ki is ürítettem, mert így nem adok le vele lövést.
Egy nyúlra nem tudtam lövést tenni e-miatt, de nekem nem ér annyit egy nyúl, hogy tönkretegyem a puskám.
Kérdezték hogy én miért nem lőttem, én megmutattam hogy vastagon bele van fagyva a jég a csövébe a puskámnak,volt aki meg értette, hogy így tényleg nem lehet lőni egy puskával, volt aki meg csak legyintet, és azt mondta: Áh! Kiviszi azt a sörét!  Én ezzel a hozzáállással nem tudok azonosulni.

Igen, kiviszi,  :Mosolyog az biztos, de hogy a következő műszakin ki is szórják mert csődudoros, az is szinte biztos.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: