Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 682427 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #870 Dátum: 2011. Január 03. - 21:20:13 »

Üdv Bferi ! Mielőtt bezárt , két éve . Régebben kérdeztem is tőled voltál -e a csabai vadászbolt által szervezett kupán . Töröltem a képeket 
gondoltam hátha te is rajta vagy .  Wave

Sajna nem tudtam róla, különben biztos mentem volna. Sajnálom a szénási lőteret, sokat jártunk oda. Nincs infód arról, hogy mikor nyit ki, ha egyáltalán kinyit?
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #871 Dátum: 2011. Január 03. - 21:27:17 »

Semmit sem tudok . A honlapjukat sem találom .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #872 Dátum: 2011. Január 03. - 21:41:12 »

Ebből számomra nem derül ki, hol is helyeztem fölé a IZS-t a többinek. Nagyjából sehol.
A különbség mértékét vitatom, meg azt, hogy az IZS és a "Bébetűsök" a két véglet lennének.
Vannak az IZS-nél gyatrább, valóban igénytelen fegyverek mint pl. a török csodák, és vannak az általad felsőkategóriássá magasztalt browningnál sokkal jobb vasak is.
Mindkettő középkategóriás puska, az egyik ebben, a másik abban jobb. Mindkettő tökéletesen megfelel arra, amire készült.
(Azért persze egy kis káröröm szülte mosoly átvillan az igénytelen IZS-es orcáján amikor a hóviharban a nagyarcú browningos megtört puskával hajt neki... Ördög)

Először is, ledegradáltad az említett márkákat tucatpuskákká, aztán kijelentetted hogy: pedig többet kibír, akár tetszik, akár nem.  Hiába nem mondtad ki szó szerint, akkor is ez jön le belőle egyértelműen.
Akkor most kié is az ötös?  Ördög
"és vannak az általad felsőkategóriássá magasztalt browningnál sokkal jobb vasak is."
Mondtam én, hogy nincs jobb a Browningnál?  Vállat von  Én csak azt bizonygatom, hogy az IZS n-él biztosan ,jobb, minőségibb, strapabíróbb, fegyverek.(nem kicsit)  Mosolyog
Én hóviharban eleve a Sauert vinném. Kacsint Akinek Holland & Hollandja van, az se fogja kivinni a legnagyobb becsben tartott fegyverét, a hóviharba,esőbe, szintúgy az se, akinek kicsit vékonyabb a pénztárcája, és csak ócska Browningra telik.
És neki ez jelenti a felső kategóriát.
Nekem a Browning már a felső kategóriába tartozik, persze ha lenne egy H&H-om akkor én is nagy elégedettséggel le tucat puskáznám a browningot, és a többit.  Ördög Ördög Ördög

Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #873 Dátum: 2011. Január 03. - 21:45:20 »

Akinek Holland & Hollandja van, az se fogja kivinni a legnagyobb becsben tartott fegyverét, a hóviharba,esőbe, szintúgy az se, akinek kicsit vékonyabb a pénztárcája, és csak ócska Browningra telik.
És neki ez jelenti a felső kategóriát.

Nekem az jelenti a felső kategóriát ha mehetek egyet vadászni. A vasnak meg kutya kötelessége engem kiszolgálni, akkor ha orosz acél és akkor is ha igényes osztrák vagy olasz darab.
Szerintem!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #874 Dátum: 2011. Január 03. - 21:46:40 »

Nekem az jelenti a felső kategóriát ha mehetek egyet vadászni. A vasnak meg kutya kötelessége engem kiszolgálni, akkor ha orosz acél és akkor is ha igényes osztrák vagy olasz darab.
Szerintem!

 Igen Igen És sajnos az első többször hiányzik, mint az acél... Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1966



« Új üzenet #875 Dátum: 2011. Január 03. - 21:47:12 »

Nekem az jelenti a felső kategóriát ha mehetek egyet vadászni. A vasnak meg kutya kötelessége engem kiszolgálni, akkor ha orosz acél és akkor is ha igényes osztrák vagy olasz darab.
Szerintem!

 Igen Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #876 Dátum: 2011. Január 03. - 21:48:20 »

Először is, ledegradáltad az említett márkákat tucatpuskákká, aztán kijelentetted hogy: pedig többet kibír, akár tetszik, akár nem.  Hiába nem mondtad ki szó szerint, akkor is ez jön le belőle egyértelműen.

Nem akarok a polémiába beleszólni, de a pontosság kedvéért:  "A browning, beretta, benelli nálunk az ára miatt státuszszimbólum, másutt meg tucatpuska."

Ezt írta Boar, és ez így is van. A bécsi út tulsó felén bizony tucatpuskának számítanak, nem beszélve a macskaevőket a tengeren túl az meg egy másik világ, de ott is 12 egy tucat belőlük! Persze a felső kategóriás darabok ott sem mindenkinek adatnak meg, de nem is arról volt szó.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #877 Dátum: 2011. Január 03. - 21:50:27 »

Túl van ez egy kicsit misztifikálva.

Volt a kezemben Beretta - valamelyik ezüstgalambos- amiből több, mint 200.000 lövés ment ki. Jobban nézett ki, mint az Izs duplám, amiből akkor kb. 200 lövés ment ki. Lehet álmélkodni.

Vigyáztak arra a bockra: minden használat után tisztítást kapott, meg grafitos zsírt a kopó, forgó részekre. Én is vigyázok az Izsre, tocsog a zsírban, de ettől szép sosem lesz. (legfeljebb gyári állapotú, ami viszont igaz). Na ez a Beretta nem fog mostanában széthullani, sok-sok lövést fog még hallatni, a gazdája és a szomszédai, ismerősei tiszteletét, elismerését kivívva.

Aztán volt a kezemben ugyanolyan Izs 43 mint az enyém, csak pont eggyel kevesebbszer kapta meg a törődést egy-egy vadászat után, mint azt kellett volna. Simán rámondtam, hogy 10 évnél öregebb fegyver, pedig még csak a másodikat taposta. Ez lesz egy-két éven belül a szutyok orosz moslékkeverő.

Az enyém sem lesz mérvadó, mert mire a statisztikai hibahatárt meghaladó mennyiségű sörét kijönne a csövén, valószínű már nem lesz érdekessége ennek a kérdésnek.  Nyihi Vállat von

Olyan ez, mint az UAZ, meg a G-Klasse. Átmegy tökön-paszulyon mindegyik, csak az egyikben a léggitár szól, a másiknál meg a defibrillátor....  Ördög

 Emelem



Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #878 Dátum: 2011. Január 03. - 22:02:00 »

Túl van ez egy kicsit misztifikálva.

Volt a kezemben Beretta - valamelyik ezüstgalambos- amiből több, mint 200.000 lövés ment ki. Jobban nézett ki, mint az Izs duplám, amiből akkor kb. 200 lövés ment ki. Lehet álmélkodni.

Vigyáztak arra a bockra: minden használat után tisztítást kapott, meg grafitos zsírt a kopó, forgó részekre.


Csak nem erről volt szó! Senki nem mondta, hogy nem szépek. Nem beszélve arról, ha az IZS is megkapja a törődést. Szebb nem lesz tőle, de hogy rosszabb lenne?  Vállat von

Márpedig a használati érték - a bármilyen körülmények között levő - felül írja a szépség adta gyönyört a szememben.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #879 Dátum: 2011. Január 03. - 22:02:48 »

Nem akarok a polémiába beleszólni, de a pontosság kedvéért:  "A browning, beretta, benelli nálunk az ára miatt státuszszimbólum, másutt meg tucatpuska."

Ezt írta Boar, és ez így is van. A bécsi út tulsó felén bizony tucatpuskának számítanak, nem beszélve a macskaevőket a tengeren túl az meg egy másik világ, de ott is 12 egy tucat belőlük! Persze a felső kategóriás darabok ott sem mindenkinek adatnak meg, de nem is arról volt szó.



Voldi!
Idén töltő voltam a nagyterítékű fácánvadászatunkon. Stuttgart környéki csoport jött, már tavaly is ők voltak nálunk. Leginkább öregek (az egyik megjárta az orosz frontot!) az én vadászom volt a legfiatalabb, jó negyvenes bankár. Jól szemügyre vettem a puskáikat. A vadászomnak egy rettentő hosszú szépen vésett spanyol Ayala dupla és egy belga FN bockja volt. Láttam még továbbá náluk Browningot, Berettát valamelyik Pigeon sorozatból. Érdekes, hogy nem volt náluk a klasszikusnak mondható angolagyas fácános remekművek, noha szerintem anyagilag biztos megengedhették volna maguknak.
Mondom a bankáromnak, hogy nekem Beretta 682 Goldom van, erre aszonta: sehr gut! Lehet hogy csak udvariasságból?
Akkor most ők tucatpuskával vadásztak nálunk?
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #880 Dátum: 2011. Január 03. - 22:14:43 »

Csak nem erről volt szó! Senki nem mondta, hogy nem szépek. Nem beszélve arról, ha az IZS is megkapja a törődést. Szebb nem lesz tőle, de hogy rosszabb lenne?  Vállat von

Márpedig a használati érték - a bármilyen körülmények között levő - felül írja a szépség adta gyönyört a szememben.


Ha törődnek vele, valószínű, hogy bírja. Nem tudom, kéne egy puskás, aki már sokat lőtt Izs-zsel bír. Az enyém nem volt csütörtökös még soha, bár ennél a kérdésnél is azért tamáskodtam, mert azért valljuk be, elég hülyén hangzik, hogy egy fegyver megfagy. Fel sem merült bennem, hogy egy akármilyen gagyi fegyvernél ez megeshet ma, nemhogy ilyenekkel.... hiszen az van belegravírva az oldalába, hogy Merkel, vagy Browning.  Fejvakarás

Használat tekintetében én is ezt vallom, a vadrózsásba valahogy nem vinném be a Cynergit, vagy a Perenniát... "még a" bikalit is sajnálom sokszor....
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #881 Dátum: 2011. Január 03. - 22:16:33 »

Voldi!
Idén töltő voltam a nagyterítékű fácánvadászatunkon. Stuttgart környéki csoport jött, már tavaly is ők voltak nálunk. Leginkább öregek (az egyik megjárta az orosz frontot!) az én vadászom volt a legfiatalabb, jó negyvenes bankár. Jól szemügyre vettem a puskáikat. A vadászomnak egy rettentő hosszú szépen vésett spanyol Ayala dupla és egy belga FN bockja volt. Láttam még továbbá náluk Browningot, Berettát valamelyik Pigeon sorozatból. Érdekes, hogy nem volt náluk a klasszikusnak mondható angolagyas fácános remekművek, noha szerintem anyagilag biztos megengedhették volna maguknak.
Mondom a bankáromnak, hogy nekem Beretta 682 Goldom van, erre aszonta: sehr gut! Lehet hogy csak udvariasságból?
Akkor most ők tucatpuskával vadásztak nálunk?

Bármennyire hihetetlen, náluk azok a tucatpuskák, amiről itt jórésze a vadásztársadalomnak csak álmodozik. A kérdésedre igen a válasz, pont emiatt.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #882 Dátum: 2011. Január 03. - 22:22:51 »

Én egyszer tolmácsoltam nagyterítékűn egy német csoportnak. Gazdag idős emberek voltak, az én "emberem" egy frissen vásárolt öreg Merkel 20/76 bock-al vadászott. Szidta, hogy szorul az ejektor, nem is lőtt vele az egyik hajtásban csak 36 lövésből 34 kakast  Vigyorog Azt hittem, a pofám leszakad. Ő meg szerényen mérgelődött, hogy kipróbálhatta volna a vadászat előtt ejektorral is, nemcsak anélkül...
Egyébként a teríték kb felét ő lőtte, pedig azt hiszem vagy 5-6-an vadásztak...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #883 Dátum: 2011. Január 03. - 22:41:53 »

  Üdv ! Azt hiszem nekem , míg cirkál a súlyom ez pont megfelelő lenne  Igen    http://www.aya-fineguns.com/productos_en/00193_big.jpg
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #884 Dátum: 2011. Január 04. - 00:18:41 »

Hű Lacus!

Jó hogy hozzászóltál!
Az előző hozzászólásomban javítom az Ayalát Aya-ra. Mentségemre felhoznám, hogy akkor hallottam először róla, addig azt se tudtam, hogy létezik ilyen sörétes!
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: