Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683202 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #855 Dátum: 2011. Január 03. - 18:43:14 »



Egyébként meg, aki azt hiszi, hogy marha könnyű azzal a töltőtoll betétet evő puskával eltalálni valamit, az próbálja ki!  Tasli



 Röhög  de furcsa volt nem?
A hétvégén is csak egyet lőttem vele mondjuk le is esett a kakas. De mit biztattak hogy lőjek már de muszáj kiengedni a vadat nála.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #856 Dátum: 2011. Január 03. - 18:54:01 »

Röhög  de furcsa volt nem?
A hétvégén is csak egyet lőttem vele mondjuk le is esett a kakas. De mit biztattak hogy lőjek már de muszáj kiengedni a vadat nála.

Jó kis puska az!!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Hergó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #857 Dátum: 2011. Január 03. - 18:55:22 »

 Igen Igen
Még a bokor sem akadály Ördög Stoel Emelem
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #858 Dátum: 2011. Január 03. - 19:11:17 »

Azért megnézném, hogy az ilyen csodafegyverek mit tudnak extrém körülmények között. Mondjuk a belvizes tocsogóból kihalászva, mikor mindenhonnan folyik belőlük a sáros víz.Volt rá esett,hogy a tagtárs napokon keresztűl tisztítatta a míves fegyvert.Más meg az oroszt kihalászta a Körösből, és vadászott tovább.  Emelem
Ezek a fegyverek nem a sárba botozásra csónakban evezésre készültek, erre itt van ez a kedvenc videóm:
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #859 Dátum: 2011. Január 03. - 19:14:37 »

Boar  Wave ! Nem vitát akarok gerjeszteni . Nem is kell összehasonlítani egy pumpást egy bock-l . Ha a gyár csinál egy jó puskát akkor nem kell ráspolyozni az agyat . Csak  példa , szénási lőtéren  kipróbáltunk egy öntöltő Benellit öten . Toronykakas korong mindenki elsőre , utána Browning bock ketten találták el a korongot ,. hogy miért adtam el ?  Fácánra , nyúlra dupla 16-t viszem . Igaz mióta lefogytam sokat , nem nagyon találom a fogást rajta . Ja és fogyás előtt csináltattam új tust ,.  Rííí    Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #860 Dátum: 2011. Január 03. - 19:34:09 »

Ha a gyár csinál egy jó puskát akkor nem kell ráspolyozni az agyat .
Nono...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #861 Dátum: 2011. Január 03. - 19:42:30 »

Boar  Wave ! Nem vitát akarok gerjeszteni . Nem is kell összehasonlítani egy pumpást egy bock-l . Ha a gyár csinál egy jó puskát akkor nem kell ráspolyozni az agyat . Csak  példa , szénási lőtéren  kipróbáltunk egy öntöltő Benellit öten . Toronykakas korong mindenki elsőre , utána Browning bock ketten találták el a korongot ,. hogy miért adtam el ?  Fácánra , nyúlra dupla 16-t viszem . Igaz mióta lefogytam sokat , nem nagyon találom a fogást rajta . Ja és fogyás előtt csináltattam új tust ,.  Rííí    Röhög Röhög Röhög

A szénási lőtéren mikor voltál? Tudtommal már több mint egy éve bezárt. Sajnos.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #862 Dátum: 2011. Január 03. - 19:52:46 »

Üdv Bferi ! Mielőtt bezárt , két éve . Régebben kérdeztem is tőled voltál -e a csabai vadászbolt által szervezett kupán . Töröltem a képeket 
gondoltam hátha te is rajta vagy .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #863 Dátum: 2011. Január 03. - 20:13:36 »

Érdekes ez a kategorizálás, hogy vannak felsőkategóriás fegyverek meg luxusfegyverek...csak hogy neked legyen igazad...
Ne hasonlíts össze egy versenypuskát ami kamionnyi lőszer elpuffogtatására lett tervezve, egy vadászfegyverrel ami viszont arra készült, hogy ne csak a lőtér standard körülményei közt hanem kint a terepen, esőben, hóban, sárban fagyban is tudja amit tudnia kell.
Azokról a fényévekről meg mesélhetnél egy kicsit, lehetőleg tényekkel alátámasztva. Mik azok a szerkezeti megoldások amik "fényévekkel" különbé teszik a browningot, mik azok az anyagminőségbeli különbségek amik indokolják ezt a megkülönböztetést. A közhelyektől kímélj meg kérlek, konkrétumokat szeretnék hallani.

Nem izgat hogy kinek van igaza, de nem fogom megenni, hogy az IZS az jobb mint egy Benelli, Browning , Vagy egy Beretta. Mert nem igaz!   
Azért mert te nagymértékben elfogult vagy az IZS puskákkal kapcsolatban, és kötöd az ebet a karóhoz, hogy márpedig azért is jobb az IZS, mint az említettek, attól még az nem úgy van.
Ítéletnapig is hadakozhatunk rajta,   vita de engem ezzel nem győzöl meg, hogy az IZS jobb mint az ócska B betűvel kezdődő nevű tömegpuskák.

Majd ha előbb esik szét, válik kotyogóssá az említett tömegpuskák valamelyike, mint az IZS, pusztán csak attól, hogy azt csinálják vele amire tervezték, (lőnek/vadásznak vele) akkor majd elhiszem hogy az IZS jobb.

Innentől a részemről téma lezárva. Emelem
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #864 Dátum: 2011. Január 03. - 20:17:16 »

Nem izgat hogy kinek van igaza, de nem fogom megenni, hogy az IZS az jobb mint egy Benelli, Browning , Vagy egy Beretta. Mert nem igaz!   
Azért mert te nagymértékben elfogult vagy az IZS puskákkal kapcsolatban, és kötöd az ebet a karóhoz, hogy márpedig azért is jobb az IZS, mint az említettek, attól még az nem úgy van.
Ítéletnapig is hadakozhatunk rajta,   vita de engem ezzel nem győzöl meg, hogy az IZS jobb mint az ócska B betűvel kezdődő nevű tömegpuskák.

Majd ha előbb esik szét, válik kotyogóssá az említett tömegpuskák valamelyike, mint az IZS, pusztán csak attól, hogy azt csinálják vele amire tervezték, (lőnek/vadásznak vele) akkor majd elhiszem hogy az IZS jobb.

Innentől a részemről téma lezárva. Emelem

Pedig az acél sörétes, halőrös faszkodást feleannyi ideig sem bírta a Beretta bock mint az IZS dupla... Meglepődött Vállat von
Tudom ezzel a példával meg az a baj, hogy kérem egy duplához ne hasonlítsuk már a bockot. >Nevet
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #865 Dátum: 2011. Január 03. - 20:21:22 »

Nem izgat hogy kinek van igaza, de nem fogom megenni, hogy az IZS az jobb mint egy Benelli, Browning , Vagy egy Beretta. Mert nem igaz!   
Azért mert te nagymértékben elfogult vagy az IZS puskákkal kapcsolatban, és kötöd az ebet a karóhoz, hogy márpedig azért is jobb az IZS, mint az említettek, attól még az nem úgy van.
Ítéletnapig is hadakozhatunk rajta,   vita de engem ezzel nem győzöl meg, hogy az IZS jobb mint az ócska B betűvel kezdődő nevű tömegpuskák.

Majd ha előbb esik szét, válik kotyogóssá az említett tömegpuskák valamelyike, mint az IZS, pusztán csak attól, hogy azt csinálják vele amire tervezték, (lőnek/vadásznak vele) akkor majd elhiszem hogy az IZS jobb.

Innentől a részemről téma lezárva. Emelem
Csúsztatásból jeles.
Megkérlek, idézd be, hol állítottam, hogy az IZS jobb mint az általad egekig magasztalt modellek...
Megkértelek arra is, hogy valami konkrétumokat sorolj fel arra az általad emlegetett "fényévnyi" különbségre...erre volt ez a szánalmas lózung a válasz. Ez így tényleg nem vita.
A vége az, hogy ugyan tényleg szebb, finomabb  fegyverek a "bébetűsök", de magad sem tudod, miért, mitől jobbak mint egy IZS.
Egyébként nem vagyok elfogult, a sajátomhoz azért ragaszkodom, mert Édesapámtól kaptam, Voldié meg azért tetszik mert saját magamhoz képest nagyon jól lőttem vele.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #866 Dátum: 2011. Január 03. - 20:42:20 »

Nincs kedvem végig nézni, de szó szerit ahogy én írtam emlékem szerint sehol.
De viszont itt, az említett márkák fölé helyezed az IZS-t anélkül hogy kimondanád Hogy :Jobb mint a ......
De teljesen függetlenül attól, hogy szó szerint nem mondtad ki, még az jön le a mondandódból.

"1.A browning messze nem felső kategóriás puska. Felsőkategóriás egy Perazzi, egy Purdey, egy Rigby(bár nem tudom, gyárt-e sörétest) meg az egyedi készítésű remekek. A browning, beretta, benelli nálunk az ára miatt státuszszimbólum, másutt meg tucatpuska.
2.Pedig többet kibír, akár tetszik, akár nem.

Az "igényes" kidolgozás árát nem csak pénzben, de strapabíróságban is megfizeted.


Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #867 Dátum: 2011. Január 03. - 20:51:08 »

Nincs kedvem végig nézni, de szó szerit ahogy én írtam emlékem szerint sehol.
De viszont itt, az említett márkák fölé helyezed az IZS-t anélkül hogy kimondanád Hogy :Jobb mint a ......
De teljesen függetlenül attól, hogy szó szerint nem mondtad ki, még az jön le a mondandódból.

"1.A browning messze nem felső kategóriás puska. Felsőkategóriás egy Perazzi, egy Purdey, egy Rigby(bár nem tudom, gyárt-e sörétest) meg az egyedi készítésű remekek. A browning, beretta, benelli nálunk az ára miatt státuszszimbólum, másutt meg tucatpuska.
2.Pedig többet kibír, akár tetszik, akár nem.

Az "igényes" kidolgozás árát nem csak pénzben, de strapabíróságban is megfizeted.



Ebből számomra nem derül ki, hol is helyeztem fölé a IZS-t a többinek. Nagyjából sehol.
A különbség mértékét vitatom, meg azt, hogy az IZS és a "Bébetűsök" a két véglet lennének.
Vannak az IZS-nél gyatrább, valóban igénytelen fegyverek mint pl. a török csodák, és vannak az általad felsőkategóriássá magasztalt browningnál sokkal jobb vasak is.
Mindkettő középkategóriás puska, az egyik ebben, a másik abban jobb. Mindkettő tökéletesen megfelel arra, amire készült.
(Azért persze egy kis káröröm szülte mosoly átvillan az igénytelen IZS-es orcáján amikor a hóviharban a nagyarcú browningos megtört puskával hajt neki... Ördög)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #868 Dátum: 2011. Január 03. - 20:51:24 »

 Wave ! A 16-s Sauer dupla  nekem a kedvencem , ezért is van még meg , .ha mégsem találunk ismét egymásra akkor  Fejvakarás Fejvakarás  Nyihi  
/ csináltatok egy Boss-t  Röhög Röhög Röhög / . Lehet előtte felébredek .  Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #869 Dátum: 2011. Január 03. - 20:53:45 »

 Norbert   Wave   http://www.johnrigbyandco.com/html/SidebySideSidelockShotgun.html
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: