Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683176 alkalommal)
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #840 Dátum: 2011. Január 03. - 14:48:15 »

Amúgy a perazzi jócskán veri a browningot, úgyhogy ezekszerint Te is "igénytelen" vagy.  Vigyorog
Lenézed az IZS-t de megmaradsz a Browning szánalmas középszerűségénél. Vállat von

Figyelmes olvasás: Én nem azt mondom hogy akinek IZS-e van, az igénytelen. Hanem hogy az IZS egy igénytelen fegyver, ami igaz is.
Az AK 47 (Hogy jön ez ide? Mert ez is orosz) is egy igénytelen fegyver, mégis az egyik legnépszerűbb a világon, miért?
Mert megbízhatóan működik -40fokban is, túl sok karbantartást nem igényel, viszonylag strapabíró, és olcsó. Ezek a tulajdonságok tették ilyen széles körben elterjedté, közkedveltté. És ezt minek köszönheti?
Az igénytelen kidolgozásnak, az alkatrészek viszonylag nagy tűrésének stb...
Kb az IZS-ekkel is ez a helyzet.

Az hogy igénytelen, nem azt jelenti hogy sz*r, és le van nézve, komprende?  Mosolyog ,de azért tényleg ne akarjuk összehasonlítani már felső kategóriás puskákkal, sőt, azt állítani, hogy még azoknál is többet kibír.



Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #841 Dátum: 2011. Január 03. - 16:31:56 »



Az hogy igénytelen, nem azt jelenti hogy sz*r, és le van nézve, komprende?  Mosolyog ,de azért tényleg ne akarjuk összehasonlítani már felső kategóriás puskákkal, sőt, azt állítani, hogy még azoknál is többet kibír.




1.A browning messze nem felső kategóriás puska. Felsőkategóriás egy Perazzi, egy Purdey, egy Rigby(bár nem tudom, gyárt-e sörétest) meg az egyedi készítésű remekek. A browning, beretta, benelli nálunk az ára miatt státuszszimbólum, másutt meg tucatpuska.
2.Pedig többet kibír, akár tetszik, akár nem.
Az "igényes" kidolgozás árát nem csak pénzben, de strapabíróságban is megfizeted.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #842 Dátum: 2011. Január 03. - 16:40:54 »

Üdv ! A Boss , Hollang & Holland  kimaradt ! A Benelli főleg a pumpás  Igen , nem tudván kihasználni megváltam Tőle  Rííí . Az új gazdájánál is tudja mi a rend ! Pl. 6 patron 5 találat  Igen annyira kézre áll .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #843 Dátum: 2011. Január 03. - 16:45:44 »

Üdv.

A Benellit nem ismerem, de a Browning és a Beretta bizonyos modelljei a csúcskategóriát képviselik. Ezekre nem lehet a tucatpuska jelzőt ráaggatni.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #844 Dátum: 2011. Január 03. - 16:47:03 »


Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #845 Dátum: 2011. Január 03. - 16:49:01 »

A Benelli supernova comfortech előnye , ha megszokja az ember az ismétlést ,  cső szinte nem is mozdul  .  Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #846 Dátum: 2011. Január 03. - 17:28:01 »

Pl. 6 patron 5 találat  Igen annyira kézre áll .  Wave
Pár puska már megfordult a kezemben de eddig a legjobban Voldi IZS-e "állt kézre". De ez csak agyazás kérdése, kinek mennyire talál a gyári. Telek mester biztos órákat tudna mesélni róla, miért van az, hogy "a cső lő de az agyfa talál..."
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #847 Dátum: 2011. Január 03. - 17:46:33 »

Na ja akkor nekem szerencsém volt... bár egy kis alakítás lehet még jobbá tenné mindkét sörétesem. Kacsint

Pár puska már megfordult a kezemben de eddig a legjobban Voldi IZS-e "állt kézre".

Nekem érdekes nem... a fene tudja miért.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #848 Dátum: 2011. Január 03. - 17:56:19 »

Na ja akkor nekem szerencsém volt... bár egy kis alakítás lehet még jobbá tenné mindkét sörétesem. Kacsint

Nekem érdekes nem... a fene tudja miért.
Mert fakezű vagy... Ördög Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #849 Dátum: 2011. Január 03. - 17:59:16 »

Mert fakezű vagy... Ördög Stoel

Hát csuklóban törött volt... Ördög de azt elismerem hogy lőni tud vele  Kacsint
Igaz az enyémmel gondban volt anno ha jól rémlik... Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #850 Dátum: 2011. Január 03. - 18:01:06 »

1.A browning messze nem felső kategóriás puska. Felsőkategóriás egy Perazzi, egy Purdey, egy Rigby(bár nem tudom, gyárt-e sörétest) meg az egyedi készítésű remekek. A browning, beretta, benelli nálunk az ára miatt státuszszimbólum, másutt meg tucatpuska.
2.Pedig többet kibír, akár tetszik, akár nem.
Az "igényes" kidolgozás árát nem csak pénzben, de strapabíróságban is megfizeted.

Perazzi ,Purdey, Holland & Holland. Ezek luxus fegyverek! Nem kéne átesni a ló túloldalára.
Tucatpuskának én közel sem nevezném a Browningot,a Benellit,a Berettát, tucatpuska: a Remington ,a Marlin ,a Török remekművek,és az IZS-ek, stb.

Nem bír ki, feleannyit sem mint egy Browning, ahova járok lőni, ott a lőtéri fegyverek között van egy Browning Bock, a lőtér legtöbbet használt fegyvere.
Abból a puskából már kiment jó néhány kamion lőszer az évek alatt, és műszakilag, még is teljesen jó állapotban van.
Egy IZS már rég szétesett volna ilyen mértékű használattól, nem hogy még többévnyi ilyen intenzív használat mellett, műszakilag teljesem jó állapotban is maradjon.
Itt a belbecs az ami igazán számít, egy Browningtól egy IZS fényévekre van, műszaki szempontból. "Akár tetszik, akár nem."
Jó fegyverek az IZS-ek nem tagadom, de azért annyira nem, mint azt te állítod.

Részemről: pont!  Emelem


Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #851 Dátum: 2011. Január 03. - 18:07:55 »

Mert fakezű vagy... Ördög Stoel

Hoppá rájöttem  Röhög nincs akkora tenyerem mint mint az öcskösnek. Ő is tudott vele lőni és talált is  Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #852 Dátum: 2011. Január 03. - 18:12:02 »

Perazzi ,Purdey, Holland & Holland. Ezek luxus fegyverek! Nem kéne átesni a ló túloldalára.
Tucatpuskának én közel sem nevezném a Browningot,a Benellit,a Berettát, tucatpuska: a Remington ,a Marlin ,a Török remekművek,és az IZS-ek, stb.

Nem bír ki, feleannyit sem mint egy Browning, ahova járok lőni, ott a lőtéri fegyverek között van egy Browning Bock, a lőtér legtöbbet használt fegyvere.
Abból a puskából már kiment jó néhány kamion lőszer az évek alatt, és műszakilag, még is teljesen jó állapotban van.
Egy IZS már rég szétesett volna ilyen mértékű használattól, nem hogy még többévnyi ilyen intenzív használat mellett, műszakilag teljesem jó állapotban is maradjon.
Itt a belbecs az ami igazán számít, egy Browningtól egy IZS fényévekre van, műszaki szempontból. "Akár tetszik, akár nem."
Jó fegyverek az IZS-ek nem tagadom, de azért annyira nem, mint azt te állítod.

Részemről: pont!  Emelem
Érdekes ez a kategorizálás, hogy vannak felsőkategóriás fegyverek meg luxusfegyverek...csak hogy neked legyen igazad...
Ne hasonlíts össze egy versenypuskát ami kamionnyi lőszer elpuffogtatására lett tervezve, egy vadászfegyverrel ami viszont arra készült, hogy ne csak a lőtér standard körülményei közt hanem kint a terepen, esőben, hóban, sárban fagyban is tudja amit tudnia kell.
Azokról a fényévekről meg mesélhetnél egy kicsit, lehetőleg tényekkel alátámasztva. Mik azok a szerkezeti megoldások amik "fényévekkel" különbé teszik a browningot, mik azok az anyagminőségbeli különbségek amik indokolják ezt a megkülönböztetést. A közhelyektől kímélj meg kérlek, konkrétumokat szeretnék hallani.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #853 Dátum: 2011. Január 03. - 18:19:24 »


Itt a belbecs az ami igazán számít, egy Browningtól egy IZS fényévekre van, műszaki szempontból. "Akár tetszik, akár nem."
Jó fegyverek az IZS-ek nem tagadom, de azért annyira nem, mint azt te állítod.



Nézd  lehet a belbecs számít. De én használni szeretném minél jobban minél többször minden körülmények közt. Tegye a dolgát esőben-hóban hidegben melegben. Lehet egy középkategóriás fegyvernél már kétszer háromszor is meggondolnám hogy kivigyem-e. Sajnálnám hisz remekmű szobadísz szobor stb én a puskát vadászni vettem ha kibírja  és ha gyerekeim is vadászni fognak tegye a dolgát náluk is. Lehet én már addigra a kezem se tudom felemelni...de az biztos hogy szép emlékeket fog felidézni ha a kezembe veszem. Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #854 Dátum: 2011. Január 03. - 18:38:01 »

Hát csuklóban törött volt... Ördög de azt elismerem hogy lőni tud vele  Kacsint
Igaz az enyémmel gondban volt anno ha jól rémlik... Stoel

Mármint a 410-el?

Igaz az első galambot elhibáztam, jött vagy 200-al a szélben,  a második lövéssel azért csak leszólítottam egyet!

Egyébként meg, aki azt hiszi, hogy marha könnyű azzal a töltőtoll betétet evő puskával eltalálni valamit, az próbálja ki!  Tasli

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: