Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 682404 alkalommal)
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #810 Dátum: 2011. Január 02. - 17:00:46 »

Húha van többféle is ,nem nehéz beszerezni annyiba kerül mint más "normális" lőszer egy dobozzal.

Ok kösz!
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #811 Dátum: 2011. Január 02. - 17:04:37 »

Ok kösz!

Van mindháromból amit az előbb felsoroltatok. Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #812 Dátum: 2011. Január 03. - 11:33:34 »

A golyós topikos offolásra itt válaszolnék, hogy itt menjen tovább a duma róla.

Tény, hogy az IZS elég jól bírja a strapát, nekem is az van, sok gond nincs vele. Ennek ellenére ha tehetném biztos cserélném valami igényesebbre. Nem azért mert nem lennék megelégedve vele, vagy ne lik iránt lőne vagy ne bírna igénytelenségben többet mint bármi más. De szeretem a szép fegyvereket és a finom műszereket. Más érzés amikor karatézva csukod össze a fegyvert meg más amikor csak egy szolid halk klattyanás jelzi, hogy a fegyver össze van zárva.

Az, hogy ezek nem bírják azt, hogy ezzel lapátolom a disznó alól a ganéjt az engem nem érdekel. Múltkor a Monte Carlomat úsztattam meg sárban, azóta nem lehet vele vadászni. Tudomásul vettem, hogy én voltam a hülye ez az  én saram. Legalább látszik, hogy ez a fegyver már egy precízebb történet összerakásban.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #813 Dátum: 2011. Január 03. - 11:39:47 »

Szia!
"Múltkor a Monte Carlomat úsztattam meg sárban, azóta nem lehet vele vadászni."---Miért nem???  Gondolom azonnal elvitted fegyvermesterhez, aki ripityára szedte, minden alkatrészt lemosott, szárított-olajozott, majd össze rakta a puskát. Akkor annak jónak kell lenni! Ha nem így történt, bocs, tévedtem.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #814 Dátum: 2011. Január 03. - 11:41:26 »

Szia!
"Múltkor a Monte Carlomat úsztattam meg sárban, azóta nem lehet vele vadászni."---Miért nem???  Gondolom azonnal elvitted fegyvermesterhez, aki ripityára szedte, minden alkatrészt lemosott, szárított-olajozott, majd össze rakta a puskát. Akkor annak jónak kell lenni! Ha nem így történt, bocs, tévedtem.

Így van tévedtél. Mivel a fegyvermesterem csak hétköznap ér rá. Amivel nem lenne gond! Csak én már hajnali 5-kor úton vagyok munkába és este 6-ra érek haza. Jahogy viszont neki csak 10-től délután 2-ig van a munkaideje az megint más.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #815 Dátum: 2011. Január 03. - 11:50:07 »

Ezek szerint amióta megúsztattad azóta úgy van a puska? Mert nem tudod elvinni kitisztíttatni?
Nem próbáltál vele beszélni, hogy nem-e tudná átvenni este hat után?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #816 Dátum: 2011. Január 03. - 11:50:28 »

Így van tévedtél. Mivel a fegyvermesterem csak hétköznap ér rá. Amivel nem lenne gond! Csak én már hajnali 5-kor úton vagyok munkába és este 6-ra érek haza. Jahogy viszont neki csak 10-től délután 2-ig van a munkaideje az megint más.

Sárosan betetted a szekrénybe, jól értem?  Fejvakarás
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #817 Dátum: 2011. Január 03. - 11:54:30 »

A fegyvert szétszedtem, kitisztítottam. Tehát nem áll sárosan hínárosan. Ennek ellenére van 1-2 dolog amihez kell majd a mester.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #818 Dátum: 2011. Január 03. - 12:00:13 »

A fegyvert szétszedtem, kitisztítottam. Tehát nem áll sárosan hínárosan. Ennek ellenére van 1-2 dolog amihez kell majd a mester.

Ha elfogadsz egy tanácsot, bár nekem nem Monte Carlo-m, hanem Victoria-m van. A tusatalp alatt van egy hosszú csavar, ha kicsavarod le lehet húzni a fát a szerkezetről. Akkor ecsettel wd-40-el, vagy mással ki tudod mosni, addig sem rozsdál, míg eljutsz a lusta fegyvermesteredhez! Mosolyog
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #819 Dátum: 2011. Január 03. - 12:03:21 »

Ha elfogadsz egy tanácsot, bár nekem nem Monte Carlo-m, hanem Victoria-m van. A tusatalp alatt van egy hosszú csavar, ha kicsavarod le lehet húzni a fát a szerkezetről. Akkor ecsettel wd-40-el, vagy mással ki tudod mosni, addig sem rozsdál, míg eljutsz a lusta fegyvermesteredhez! Mosolyog

Már megtörtént.  Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #820 Dátum: 2011. Január 03. - 12:07:11 »

Már megtörtént.  Mosolyog

 Vigyorog  Wave
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #821 Dátum: 2011. Január 03. - 12:56:50 »

A golyós topikos offolásra itt válaszolnék, hogy itt menjen tovább a duma róla.

Tény, hogy az IZS elég jól bírja a strapát, nekem is az van, sok gond nincs vele. Ennek ellenére ha tehetném biztos cserélném valami igényesebbre. Nem azért mert nem lennék megelégedve vele, vagy ne lik iránt lőne vagy ne bírna igénytelenségben többet mint bármi más. De szeretem a szép fegyvereket és a finom műszereket. Más érzés amikor karatézva csukod össze a fegyvert meg más amikor csak egy szolid halk klattyanás jelzi, hogy a fegyver össze van zárva.

Az, hogy ezek nem bírják azt, hogy ezzel lapátolom a disznó alól a ganéjt az engem nem érdekel. Múltkor a Monte Carlomat úsztattam meg sárban, azóta nem lehet vele vadászni. Tudomásul vettem, hogy én voltam a hülye ez az  én saram. Legalább látszik, hogy ez a fegyver már egy precízebb történet összerakásban.

Szerintem egy IZS-t nem lehet összehasonlítani egy Browningal, vagy akármilyen más, felső kategóriás puskával.
Az IZS bírja ha kúsznak vele a sárban, ütik vágják, az egy dolog, ugyanezt a Browning is bírja, jobban mint az IZS!
Csak a két fegyver között van némi különbség,néhány Deák Ferenc-nyi,  Ördög és szerintem mindenki úgy van vele, hogy inkább az olcsó IZS menjen tönkre, mint a drága Browning, Perazzi, Kemen
Egy Browning sokkal többet kibír, mint egy IZS, az, hogy ki mennyire igényes, az más kérdés. Akinek igénytelen fegyver kell, az nem vesz felsőbb kategóriás fegyvert, hanem megmarad az IZS-nél.
Aki meg vesz egy minőségi drága fegyvert, az eleve nem azért veszi, hogy azzal dagonyázzon a sárban, arra ott a jó öreg, olcsón beszerezhető IZS.


Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #822 Dátum: 2011. Január 03. - 13:01:37 »

"Akinek igénytelen fegyver kell"----kössssssz! Szomorú

Nem csak igényem nincs Perazzi-ra, hanem kifejezetten rondának tartom, sőt utálom!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #823 Dátum: 2011. Január 03. - 13:15:24 »

"Akinek igénytelen fegyver kell"----kössssssz! Szomorú

Nem csak igényem nincs Perazzi-ra, hanem kifejezetten rondának tartom, sőt utálom!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

"Akinek igénytelen fegyver kell"----kössssssz! Szomorú  Okos A fegyver az igénytelen! Ez nem vonja azt maga után automatikusan, hogy a tulaj is!  Mosolyog  Az IZS-nek a legnagyobb erőssége az igénytelensége.
Pesazzi nekem se kéne, én Browning párti vagyok.  Vigyorog

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16584



« Új üzenet #824 Dátum: 2011. Január 03. - 13:19:40 »


Aki meg vesz egy minőségi drága fegyvert, az eleve nem azért veszi, hogy azzal dagonyázzon a sárban, arra ott a jó öreg, olcsón beszerezhető IZS.



Az IZS-t sem azért veszi az ember, hogy a sárban dagonyázzon vele. De ha megmerül, hát használja tovább.
A vadászfegyvereknél amúgy is óvatosan bánnék az "igényes" meg "igénytelen" jelzőkkel, nem attól lesz valami "igényes", hogy sokba kerül. Szerintem egy használati eszközt a strapabíróság legalább annyira "igényessé" tesz, mint a mélyvésés. Az IZS alkatrészeinek méretezése, tűrésezése talán nem eredményez olyan finom működést mint egy drágább fegyveré, viszont akkor is működik, amikor azok már befagynak vagy túlhevülnek.
Hogy a browning kibírja ugyanazt mint az IZS? Megeshet. Mindenesetre a szokásos "karácsonyi fácánbeszerző" vadászatunk dec. 18.-án volt, szakadó hóesésben, hidegben. Először a Merkelek adták meg magukat, utána cimborám csodabrowningja. Az IZS-ek meg tették a dolgukat.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: