Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683152 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #765 Dátum: 2010. December 09. - 15:16:46 »

Túl jó az a Merkel arra, hogy gyöngygolyót
lövöldözz vele! Ha már mindenáron Brennekét akarsz
puffogtatni, vegyél egy IZS-t fityingekért!

De ha Ő a Merkellel akar brekekét lövöldözni, mi a túrósnak vegyen IZS-t.....? Vállat von Fejvakarás
 S.Peti
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #766 Dátum: 2010. December 09. - 15:26:26 »

De ha Ő a Merkellel akar brekekét lövöldözni, mi a túrósnak vegyen IZS-t.....? Vállat von Fejvakarás
 S.Peti


Biztos, hogy akar?
 Vállat von
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #767 Dátum: 2010. December 09. - 15:29:39 »

De ha Ő a Merkellel akar brekekét lövöldözni, mi a túrósnak vegyen IZS-t.....? Vállat von Fejvakarás
 S.Peti


Brekekét lövődözni...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Steve
Vendég
« Új üzenet #768 Dátum: 2010. December 09. - 15:37:15 »

#763
 Figyelmes olvasás

Azt ha még sem akkor beszart.....
De mondom. Az azóta már jobb létre szenderült hivatásosunk rengeteg disznót lőtt a hullámtéren nálunk (mert ugye akkor még a hullámtér is a miénk volt Rííí) 20-as Merkellel 1,0/1,1 szűkítéssel!
Mondjuk az a puska valami érthetetlen oknál fogva csak a 4,0 mm-es sörétet verte jól, de azt aztán igen. Inkább nem generálok vele vitát, hogy leírom honnan borogatta a nyulakat fel, potyogtatta a libákat le.... S.Peti
Naplózva
csubakistvan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Új üzenet #769 Dátum: 2010. December 10. - 18:35:02 »

Ezt a csövet igazából én se szívesen tenném tönkre brennekével történő lövöldözés miatt, de mostanában megfordult a fejemben, hogy csináltatni kellene hozzá egy másik csövet amely huzagolt így a brennekével történő lövés is eredményesebb lehetne. Azt viszont nem tudom, hogy ki foglalkozik ilyen megoldásokkal ma kis hazánkban, vagy egyáltalán kivitelezhető-e a dolog és mennyibe fájna ez nekem.  Vállat von   
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #770 Dátum: 2010. December 10. - 19:00:22 »

Ezt a csövet igazából én se szívesen tenném tönkre brennekével történő lövöldözés miatt, de mostanában megfordult a fejemben, hogy csináltatni kellene hozzá egy másik csövet amely huzagolt így a brennekével történő lövés is eredményesebb lehetne. Azt viszont nem tudom, hogy ki foglalkozik ilyen megoldásokkal ma kis hazánkban, vagy egyáltalán kivitelezhető-e a dolog és mennyibe fájna ez nekem.  Vállat von   

Szervusz!

Szerintem cserechoke-os csőpárat hamarabb tudsz készíttetni huzagolt choke-kal, vagy ha kivitelezhető és vállalja a májsztró, akár a fix szűktésűt is át lehet alakíttatni cserechoke-ossá (bár nem tudom, hogy ilyen létezik-e)

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #771 Dátum: 2010. December 10. - 19:05:11 »

Ezt a csövet igazából én se szívesen tenném tönkre brennekével történő lövöldözés miatt, de mostanában megfordult a fejemben, hogy csináltatni kellene hozzá egy másik csövet amely huzagolt így a brennekével történő lövés is eredményesebb lehetne. Azt viszont nem tudom, hogy ki foglalkozik ilyen megoldásokkal ma kis hazánkban, vagy egyáltalán kivitelezhető-e a dolog és mennyibe fájna ez nekem.  Vállat von   

Én úgy hallottam csavart hornyú "golyót" sima csőből kell lőni, a "menetes" cső sima falú "slug"-hoz való! De lehet, hogy tévedek.
Naplózva
csubakistvan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Új üzenet #772 Dátum: 2010. December 10. - 19:14:13 »

 Ezt én sem tudom pontosan, de szerintem a huzagolt csőből is simán ki lehet lőni a bordázott lövedéket, most már csak azt kellene megtudni, hogy ki vállal ilyent és mennyi lehet ez az összeg. Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #773 Dátum: 2010. December 10. - 19:28:45 »

Ezt én sem tudom pontosan, de szerintem a huzagolt csőből is simán ki lehet lőni a bordázott lövedéket, most már csak azt kellene megtudni, hogy ki vállal ilyent és mennyi lehet ez az összeg. Emelem

Kilőni ki lehet, legfeljebb bukdácsolni fog. Hogy ki gyárt huzagolt sörétes váltó csőpárt hazánkban, arra én is kíváncsi lennék.  Vállat von
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #774 Dátum: 2010. December 10. - 19:36:38 »

Ezt én sem tudom pontosan, de szerintem a huzagolt csőből is simán ki lehet lőni a bordázott lövedéket, most már csak azt kellene megtudni, hogy ki vállal ilyent és mennyi lehet ez az összeg. Emelem
Üdv!
 
Én a kisipari gyártását az ilyen fegyvercsöveknek nehezen tudom elképzelni, szerintem ez gyári felkészültséget igényel. (húzópadok századmil. pontos szerszámok csavarzati szögek pontos ismere, stb) Valószínű nem az elméleti tudásuk miatt nem tudnák megcsinálni, hanem eszköz hiánya miatt. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #775 Dátum: 2010. December 10. - 19:48:23 »

Üdv!
 
Én a kisipari gyártását az ilyen fegyvercsöveknek nehezen tudom elképzelni, szerintem ez gyári felkészültséget igényel. (húzópadok századmil. pontos szerszámok csavarzati szögek pontos ismere, stb) Valószínű nem az elméleti tudásuk miatt nem tudnák megcsinálni, hanem eszköz hiánya miatt. Emelem

Gyári csövek össze illesztésére gondoltunk! A híres manufaktúrák is készen veszik a nyers golyós csöveket. 
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #776 Dátum: 2010. December 10. - 19:55:23 »

Gyári csövek össze illesztésére gondoltunk! A híres manufaktúrák is készen veszik a nyers golyós csöveket. 

Bocs én magára a csőgyártásra gondoltam, bár a csövek összeillesztése sem egy leány álom.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #777 Dátum: 2010. December 10. - 20:15:52 »

Bocs én magára a csőgyártásra gondoltam, bár a csövek összeillesztése sem egy leány álom.

Szerintem az ötlet megvalósíthatatlan ma Magyarországon. Értelme sincs, jobb lenne dupla golyós váltócsövet készíttetni, nem brennecke lövőt, de az is horribilis pénz. De ha valakinek ez a szíve vágya és telik rá, csináltasson.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #778 Dátum: 2010. December 10. - 20:27:18 »

Szerintem az ötlet megvalósíthatatlan ma Magyarországon. Értelme sincs, jobb lenne dupla golyós váltócsövet készíttetni, nem brennecke lövőt, de az is horribilis pénz. De ha valakinek ez a szíve vágya és telik rá, csináltasson.

Ez a huzagolt sörétes cső nekem egy kicsit olyan oltott csizmaszár benyomását kelti. A nagyvíz másik oldalán  nagy kultusza van ott elsősorban öntöltők sokadik váltócsövének használják és trófeás vadra is engedélyezett. A csövek hossza is elég rövid, dehát kinek a papné kinek a paplan.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #779 Dátum: 2010. December 10. - 20:34:44 »

Ez a huzagolt sörétes cső nekem egy kicsit olyan oltott csizmaszár benyomását kelti. A nagyvíz másik oldalán  nagy kultusza van ott elsősorban öntöltők sokadik váltócsövének használják és trófeás vadra is engedélyezett. A csövek hossza is elég rövid, dehát kinek a papné kinek a paplan.

Ott van értelme, mert hosszabb idények vannak az elöltöltős vadászoknak, slug-osoknak, stb! Ha nálunk is szorult volna egy kis értelem vezéreinkbe, rájönnének, hogy  több puska egy gazdánál nem veszélyesebb egynél, viszont jó nagy üzlet a sok megszállottat kielégíteni elöltöltővel,  golyóöntő formával, kapszlival, lőporral. De ezt nem érik fel ésszel, nem is fogják, szorítja a fejüket e tányérsapka!  Fej a falba
Megint jól felbosszantottam magam. Szomorú
Naplózva
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: