Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683547 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #615 Dátum: 2010. Május 26. - 19:19:20 »


Ki mint el ugy itel kedves Wetzlar (ebbe az esetbe: ki mint vadaszik)
Akkor az osztrakok, vagy a svedek is kek fermernadragos, narancssarga szinu baseball sapkasok?.  Bion...tehat a Steyr nekik kesziti a Pro-Hunter-t? ..vagy a Tikkakat vagy Sakokat??!! A Steyr meghozza "Pro-Hunter" nevet adta ennek a csufsagnak ??!!. ...veletlen!?
Van komoly market az ilyen fegyverekre  a praktikai oldalat nezve,  Mo-n vadaszva valahogy nehezebb ezt megerteni a vadaszati korulmenyek teljesen masak, de en inkabb boritom veletlenul a toba, vagy a saros mocsarba $300 Mossberg-et reggel sotetbe a kenubol vizivad vadaszatkor (fordult elo) mint egy 2-3 ezer dollaros villogo diofa tusaju Beretta-t peldaul.
Vizivad vadaszatkor errefele miutan ketszaz db. csali libat kiraktunk hajnalba sotetbe gyakran mar "eleg" sarosak vagyunk es meg nem is vadasztunk ami sokszor ki asott saros godrokbol tortenik (gyakran esik az eso) a fegyvert nehez letenni annelkul, hogy ossze ne saroznad. 
Vadasztam nem egyszer vadaszokkal kiknek gyonyoru tusu fegyvereik voltak ilyen kornyezetbe, de egesz nap csak a fogukat szivtak, ...nap mint nap!! ....(foleg ha esni kezdett meg az eso is) megeskudtek, hogy tobbet sosem hozzak ilyen fajta vadaszatra.
Magashegyi vadaszatokra nagyon praktikusok ahol sok fegyvertusa osszekarcolodhat (meg ott a suly is sokat szamit) ...sok "guide" mas fajta fegyvert nem is igen hasznal. Amikor egy csoport amerikai felhajt ide vadaszni sokszor jo messzirol, azok ket hetig egyebet sem csinalnak mint reggeltol estig vadasznak mig itt vannak ...nem a fegyvereiket bibelgetik, ezek kozuul soknak Perazzi gyujtemenyuk van otthon de egy SuperNova-val jonnek vadaszni.
Ezek a fegyverek akkor is nagyon praktikusak mikor ket hetre elvagy vadaszni a vadonba (javorvadaszat pl.) primitiv lakohelyi kondiciok alatt (sator) es ahol osszel mindenfele idojarasi forma elo adodhat egy nap leforgasa alatt; ezek a vadaszatok mindig vizes, saros, mocsaras helyeken tortennek....miutan ezt nehanyszor vegigcsinalnad ezt az evek folyaman lehet velemenyed megvaltozna nagyon gyorsan es nem hiszem megbannad, hogy "plasztik tusas" fegyver volt nalad. ....megha nem is szepek! Mosolyog

 Vállat von
Szerintem ugyanazt írtad le mint én, csak bővebb lére engedve...
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #616 Dátum: 2010. Május 26. - 20:53:10 »

Szia Laci

Van egy "Eladás" topic inkább oda való ez a hsz. Kérd meg valamelyik modit, hogy rakja át. Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #617 Dátum: 2010. Május 30. - 21:13:24 »

Naja.
Ha belegondolunk, hogy egy-egy újítás bevezetését/elterjedését milyen idegenkedés fogadta. (Itt emlegette valamelyik olvtárs a narancssárga baseball sapkás vadászokat pejoratív értelemben.) Tessen elolvasni Széchenyi Zs. Alaszkában vadásztam c. művét, ahol hosszasan polemizál a rikító színű amerikai vadászkalapokról. Mi meg olvastuk, hogy milyen hülyék, hogy ez kell ahhoz hogy ne lőjék agyon egymást. Aztán tessék, pl. a fácánhajtásokon most már teljesen természetes, hogy narancssárga cuccban kavargunk... És be kell látni, hogy jó, hasznos.
A műanyag tus: Nekem sokáig nem tetszett. De praktikus, ez tagadhatatlan. Most már megszoktam. Sőt. Kicsit tetszik is. :-) Meg valahogy a nagyvíz túloldalán a vadászfegyver (és általában a fegyver, vagy bármiféle eszköz) szerintem kevésbé kultikus tárgy, sokkal inkább használati eszköz.



Ugyan itt off mert golyós fegyverről van szó, de egyszer magam is majdnem elcsábultam egy "Team Sauer 200" iránt, csak aztán rámlicitáltak. Plasztik ide vagy oda, nyálcsordító fegyver volt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #618 Dátum: 2010. Május 31. - 22:04:11 »

Ugyan itt off mert golyós fegyverről van szó, de egyszer magam is majdnem elcsábultam egy "Team Sauer 200" iránt, csak aztán rámlicitáltak. Plasztik ide vagy oda, nyálcsordító fegyver volt.
Naugye. :-)
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #619 Dátum: 2010. Május 31. - 22:50:09 »

Naugye. :-)

Hát igen, közismerten hatalmas önuralmam van, gyakorlatilag bárminek ellen tudok állni...csak a kísértésnek nem. Ördög Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #620 Dátum: 2010. Május 31. - 23:15:37 »

Ugyan itt off mert golyós fegyverről van szó, de egyszer magam is majdnem elcsábultam egy "Team Sauer 200" iránt, csak aztán rámlicitáltak. Plasztik ide vagy oda, nyálcsordító fegyver volt.

Tek dan elegansz.
 Nem Team Sauer  202 volt az. Fejvakarás

A 200 inkább sportlövő fegyver ( mint ilyen egyáltalán nem szép) a SSG 3000 civilesitett változata.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #621 Dátum: 2010. Június 01. - 01:40:28 »

Tek dan elegansz.
 Nem Team Sauer  202 volt az. Fejvakarás

A 200 inkább sportlövő fegyver ( mint ilyen egyáltalán nem szép) a SSG 3000 civilesitett változata.


Boar olvtars ebbe szeretett bele nem a Sauer 200 STR-ba:

http://sauer.de/cms/upload/downloads/Bedienungsanleitungen/S_200/S200_4_9_91AL_DeEnFrEs.pdf

Jomagam is szerencses tulajdonosa vagyok egy ilyen puskanak.
Ha jol tudom a forumon  Nemeth Lajos a tulajdonosa egy masiknak.

Az STR gyartasa kb 5 evvel a "vadasz" 200-as utan kezdodott. Alapveto kulonbseg a 200 es 202 kozott a biztositas kialakitasa.

Ha kell holnap tudok kepet csinalni a puskarol. Az fenti (eredeti), negy nyelven irott kezelesi utasitasom is megvan.
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #622 Dátum: 2010. Június 01. - 01:44:20 »

Az internet a Sauer 200-as modellt teljesen lenyelte.
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #623 Dátum: 2010. Június 01. - 01:53:32 »

Arra nem emlekszem, hogy milyen valtozatai voltak a 200-asnak. Azt tudom, hogy a 202-nek volt Team Sauer modellje.

De ez mar tenyleg off .... lehet meszelni/radirozni. Wave
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #624 Dátum: 2010. Június 01. - 09:30:19 »

Szíp!!! És ennek volt plasztik tusás változata is. Fejvakarás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #625 Dátum: 2010. Június 01. - 14:59:03 »

Szíp!!! És ennek volt plasztik tusás változata is. Fejvakarás

Oszinten megmondom: gozom sincs.
Legeloszor 85-86ban talalkoztam a puskaval es valahogy nem tetszett...
Aztan egy olasz kereskedonel Mannlichert akartam venni, O meg egy Sauer 90-est akart rambeszelni. A puska tetszett a kalibere nem (8x68).
Mar hasznaltam a kalibert elotte, de itt nagyon korulmenyes a loszer beszerzese igy a Sauer 200-ast vettem meg (30-06).
Abban az idoben meg olcsobb volt... $1300 korul volt a puska (amire megvolt a felretett penzem) de a szerelek ara (EAW) kicsit  Fejvakarás hanyatt vagott $400 keszpenz/szamla nelkul.
21 evvel ezelott!!!!
Azt hiszem a Voere-vel egyutt majd orokles targya lesz....
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #626 Dátum: 2010. Június 01. - 16:41:24 »

Nem tudtam hova is írjam a kérdésem, de sörétes fegyverhez kérek segítséget, gondoltam itt jó lesz.

Szerintetek, hol tudnak a monogramm lemezre vésni? Már voltam ötvösnél, gravírozó műhelybe ahol úgy kezdték, hogy befogjuk a satuba...valamiért nem hagytam. A lemez nem egyenes ezért géppel szerintem nem is lehet vésni. Szerintetek hol lehetne???

Köszi előre is.

Imre
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #627 Dátum: 2010. Június 01. - 17:17:18 »

Nem tudtam hova is írjam a kérdésem, de sörétes fegyverhez kérek segítséget, gondoltam itt jó lesz.

Szerintetek, hol tudnak a monogramm lemezre vésni? Már voltam ötvösnél, gravírozó műhelybe ahol úgy kezdték, hogy befogjuk a satuba...valamiért nem hagytam. A lemez nem egyenes ezért géppel szerintem nem is lehet vésni. Szerintetek hol lehetne???

Köszi előre is.

Imre

Szerintem Kismányokon, Tolna megyében.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #628 Dátum: 2010. Június 01. - 17:20:04 »

Szerintem Kismányokon, Tolna megyében.

Kismányok teljes lakossága 364 fő. Nem lesz nehéz megtalálni a vésnököt. Ördög
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #629 Dátum: 2010. Június 01. - 17:45:14 »

Az én hibám bocs, de Debrecen és Bjúdapeszt környékén kellene.

Köszi

Imre
Naplózva
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: