Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683461 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #600 Dátum: 2010. Május 25. - 17:39:03 »

Vannak benne golyok.Jo nagyok  Vadász
Ez a foto mitol rasszista? Fejvakarás A lovesek elol menekulo fedett ugynokot a tarsa biztosítja.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #601 Dátum: 2010. Május 25. - 17:50:28 »

Vannak benne golyok.Jo nagyok  Vadász
Ez a foto mitol rasszista? Fejvakarás A lovesek elol menekulo fedett ugynokot a tarsa biztosítja.

 Nyihi Nyihi Nyihi  Duma az van!  Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #602 Dátum: 2010. Május 25. - 18:40:04 »

No egy biztos.
A műanyag tusás puskára azt nemigen lehet mondani, hogy szép, vagy vadászias.
De mitől is legyen vadászias, amikor kék farmer nadrágos, narancssárga színű baseball sapkás embereknek készül alapvetően.
A Marlin sem kifejezetten szép, de az biztos, hogy jóval szebb, mint pl. egy világos szürrke Remington, vagy egy Steyr Pro-Hunter, vagy Scout.

Ezek egyszerű használati puskák, azoknak akik:
- vagy lusták puskát pucolni,
- vagy olyan rendszerességgel jár, hogy a tisztításra nincs mindig lehetősége,
- vagy egyszerűen nem tud vigyázni egy szép fatusú puskára.

Sörétesben viszont kifejezetten ronda a műanyag tus...szerintem.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #603 Dátum: 2010. Május 25. - 18:49:38 »

Akkor a Benellim ronda? Fejvakarás
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sziju
Vendég
« Új üzenet #604 Dátum: 2010. Május 25. - 19:30:01 »

Az is szempont, hogy a műanyag tust nem eszi a (fa) szú.  Nyihi
Naplózva
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #605 Dátum: 2010. Május 25. - 22:10:33 »

Üdv!

Annyi adalékkal tudok szolgálni, hogy jó öregapám vadászott az említett lámpagyári fegyverrel (16/65) egy darabig a hatvanas években. A fegyver csöve nagyon jó volt az első példányok frommer csővel készültek amíg volt. A fegyver gyenge pontja a zár vagy kulcs volt a nagyapámé is kotyogós lett ezért meg kellett válni tőle. Sajnos csak egy megsárgult papír kép maradt ha sikerül megpróbálom bedigizni. Emelem
Egy évfolyamtársamnak van/volt ilyenje (évek óta nem beszéltünk). Szép puska volt...
Naplózva
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #606 Dátum: 2010. Május 25. - 22:13:56 »

Majd feljelentelek az szdsz-nél, ilyen rasszista fotót betenni ide!  Nyihi  (ez a puska nem golyós véletlenül?)
Szerintem az. Mármint golyós. :-)
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #607 Dátum: 2010. Május 25. - 22:29:26 »

Akkor a Benellim ronda? Fejvakarás

Az egy amerikai pulykapuska!  Bion Más kategória! Ha el nem adtad! Szomorú
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #608 Dátum: 2010. Május 25. - 22:30:41 »

Az is szempont, hogy a műanyag tust nem eszi a (fa) szú.  Nyihi

Kemény (fa) szú, vagy puha (fa) szú? Mert nem mindegy!  Nyihi
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #609 Dátum: 2010. Május 25. - 22:32:25 »

Szerintem az. Mármint golyós. :-)


Én már meg se merek szólalni!  Nyihi
Naplózva
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #610 Dátum: 2010. Május 25. - 22:40:40 »

Én már meg se merek szólalni!  Nyihi
?
(Nekem a 7600-as Remingtonra hajaz.. de persze lehet hogy tévedek...)
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #611 Dátum: 2010. Május 25. - 22:47:37 »

No egy biztos.
A műanyag tusás puskára azt nemigen lehet mondani, hogy szép, vagy vadászias.
De mitől is legyen vadászias, amikor kék farmer nadrágos, narancssárga színű baseball sapkás embereknek készül alapvetően.
A Marlin sem kifejezetten szép, de az biztos, hogy jóval szebb, mint pl. egy világos szürrke Remington, vagy egy Steyr Pro-Hunter, vagy Scout.

Ezek egyszerű használati puskák, azoknak akik:
- vagy lusták puskát pucolni,
- vagy olyan rendszerességgel jár, hogy a tisztításra nincs mindig lehetősége,
- vagy egyszerűen nem tud vigyázni egy szép fatusú puskára.

Sörétesben viszont kifejezetten ronda a műanyag tus...szerintem.


Ki mint el ugy itel kedves Wetzlar (ebbe az esetbe: ki mint vadaszik)
Akkor az osztrakok, vagy a svedek is kek fermernadragos, narancssarga szinu baseball sapkasok?.  Bion...tehat a Steyr nekik kesziti a Pro-Hunter-t? ..vagy a Tikkakat vagy Sakokat??!! A Steyr meghozza "Pro-Hunter" nevet adta ennek a csufsagnak ??!!. ...veletlen!?
Van komoly market az ilyen fegyverekre  a praktikai oldalat nezve,  Mo-n vadaszva valahogy nehezebb ezt megerteni a vadaszati korulmenyek teljesen masak, de en inkabb boritom veletlenul a toba, vagy a saros mocsarba $300 Mossberg-et reggel sotetbe a kenubol vizivad vadaszatkor (fordult elo) mint egy 2-3 ezer dollaros villogo diofa tusaju Beretta-t peldaul.
Vizivad vadaszatkor errefele miutan ketszaz db. csali libat kiraktunk hajnalba sotetbe gyakran mar "eleg" sarosak vagyunk es meg nem is vadasztunk ami sokszor ki asott saros godrokbol tortenik (gyakran esik az eso) a fegyvert nehez letenni annelkul, hogy ossze ne saroznad. 
Vadasztam nem egyszer vadaszokkal kiknek gyonyoru tusu fegyvereik voltak ilyen kornyezetbe, de egesz nap csak a fogukat szivtak, ...nap mint nap!! ....(foleg ha esni kezdett meg az eso is) megeskudtek, hogy tobbet sosem hozzak ilyen fajta vadaszatra.
Magashegyi vadaszatokra nagyon praktikusok ahol sok fegyvertusa osszekarcolodhat (meg ott a suly is sokat szamit) ...sok "guide" mas fajta fegyvert nem is igen hasznal. Amikor egy csoport amerikai felhajt ide vadaszni sokszor jo messzirol, azok ket hetig egyebet sem csinalnak mint reggeltol estig vadasznak mig itt vannak ...nem a fegyvereiket bibelgetik, ezek kozuul soknak Perazzi gyujtemenyuk van otthon de egy SuperNova-val jonnek vadaszni.
Ezek a fegyverek akkor is nagyon praktikusak mikor ket hetre elvagy vadaszni a vadonba (javorvadaszat pl.) primitiv lakohelyi kondiciok alatt (sator) es ahol osszel mindenfele idojarasi forma elo adodhat egy nap leforgasa alatt; ezek a vadaszatok mindig vizes, saros, mocsaras helyeken tortennek....miutan ezt nehanyszor vegigcsinalnad ezt az evek folyaman lehet velemenyed megvaltozna nagyon gyorsan es nem hiszem megbannad, hogy "plasztik tusas" fegyver volt nalad. ....megha nem is szepek! Mosolyog
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #612 Dátum: 2010. Május 26. - 11:40:10 »

Urak! Radiroztam kicsit.

Van az Indexen a Polidili, keressétek meg a megfelelő topikot és ott lehet!

Ezt hagyjuk meg a vadászatnak!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #613 Dátum: 2010. Május 26. - 12:06:25 »

Akkor lezarhatjuk a vitat azzal, hogy kinek a pap kinek a paplan, es a puska nem attol lesz vadaszias, vagy vadasziatlan, hogy muanyag vagy fa fekete vagy nikkelezett, hanem attol, hogy ki all a vastagabbik vegenel.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #614 Dátum: 2010. Május 26. - 13:28:23 »

Akkor lezarhatjuk a vitat azzal, hogy kinek a pap kinek a paplan, es a puska nem attol lesz vadaszias, vagy vadasziatlan, hogy muanyag vagy fa fekete vagy nikkelezett, hanem attol, hogy ki all a vastagabbik vegenel.
Naja.
Ha belegondolunk, hogy egy-egy újítás bevezetését/elterjedését milyen idegenkedés fogadta. (Itt emlegette valamelyik olvtárs a narancssárga baseball sapkás vadászokat pejoratív értelemben.) Tessen elolvasni Széchenyi Zs. Alaszkában vadásztam c. művét, ahol hosszasan polemizál a rikító színű amerikai vadászkalapokról. Mi meg olvastuk, hogy milyen hülyék, hogy ez kell ahhoz hogy ne lőjék agyon egymást. Aztán tessék, pl. a fácánhajtásokon most már teljesen természetes, hogy narancssárga cuccban kavargunk... És be kell látni, hogy jó, hasznos.
A műanyag tus: Nekem sokáig nem tetszett. De praktikus, ez tagadhatatlan. Most már megszoktam. Sőt. Kicsit tetszik is. :-) Meg valahogy a nagyvíz túloldalán a vadászfegyver (és általában a fegyver, vagy bármiféle eszköz) szerintem kevésbé kultikus tárgy, sokkal inkább használati eszköz.


Naplózva
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: