Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683394 alkalommal)
KomoroKid
Vendég
« Új üzenet #480 Dátum: 2009. November 20. - 21:54:16 »

Van iylen! Mehet az aranyköpés rovatba ha van.... És különben meg Navy Colt forever Kacsint Robert E. Lee és Sam Colt mester személyes kedvence, ill az enyimé is az lett...
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #481 Dátum: 2009. November 20. - 22:01:44 »

Van iylen! Mehet az aranyköpés rovatba ha van.... És különben meg Navy Colt forever Kacsint Robert E. Lee és Sam Colt mester személyes kedvence, ill az enyimé is az lett...
Az a .36-os kalibre még kevesebb lesz szarvasra. Ördög Ördög Ördög Bion Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #482 Dátum: 2009. November 27. - 16:59:34 »


A puska egy Browning Citori Lightning model 12-es cserelheto choke-os megmentve a "california syndrome-tol" egy kis matt zold szinu (nem kerites) festekkel ami sajnos mar megkopott.
Also cso cylinder felso skeet choke, az acelsoret bevezetese ota a mezei nyulat kiveve ezt hasznalom mindenre. Igy jol lovi az acel soretet is.

Ha a festek meg jobban lekopott akkor raszanom magam egy matt barnitasra, olajozott tussal.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #483 Dátum: 2009. November 27. - 18:13:13 »

Üdv Fredi! Pont a szine miatt  kérdeztem ,mert már valahol láttam ehhez hasonlót . Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #484 Dátum: 2009. November 27. - 18:15:37 »

Üdv Fredi! Pont a szine miatt  kérdeztem ,mert már valahol láttam ehhez hasonlót . Igen
Itt lathattad a forumon. A mult evi vadaszatkor tettem fel a kepet, amit azota levettem a serverrol.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #485 Dátum: 2009. November 27. - 18:22:37 »

Az lehetséges.  Igen Én most kaptam fekete pácot.A tus egy része fekete lessz . A faragás nem tetszik viszont csontberekáson már gondolkodtam. Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #486 Dátum: 2009. November 30. - 21:34:34 »


A puska egy Browning Citori Lightning model 12-es cserelheto choke-os megmentve a "california syndrome-tol" egy kis matt zold szinu (nem kerites) festekkel ami sajnos mar megkopott.
Also cso cylinder felso skeet choke, az acelsoret bevezetese ota a mezei nyulat kiveve ezt hasznalom mindenre. Igy jol lovi az acel soretet is.

Ha a festek meg jobban lekopott akkor raszanom magam egy matt barnitasra, olajozott tussal.

Gratulálok a terítékhez, a puska kiváló, most néztem éppen egyet de megvették előlem, nekem most Mirokum van, a Browning is a Miroku gyárban készítteti a fegyverei egy részét. Csak ezt a choke összeállítást nem értem de biztos jó. A cilinder és a skeet között alig van különbség ólomban, acélban olyan negyed- fél lehet, de csak gondolom.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #487 Dátum: 2009. November 30. - 22:52:47 »

Gratulálok a terítékhez, a puska kiváló, most néztem éppen egyet de megvették előlem, nekem most Mirokum van, a Browning is a Miroku gyárban készítteti a fegyverei egy részét. Csak ezt a choke összeállítást nem értem de biztos jó. A cilinder és a skeet között alig van különbség ólomban, acélban olyan negyed- fél lehet, de csak gondolom.
Az teny, hogy a cilinder es a skeet kozott alig van kulonbseg.
Kiserletezes utan maradtam ennel a ket szukitesnel. Oka: a legegyenletesebb szoraskep ugy acel mint olom sorettel. A kisebb merteku szukitesben kevesebb az az olom soret amelyik deformalodik , az acelsoret pedik kisebb ellenallas mellett hagyja el a csovet (nem kell nekik "tolongani a kijaratnal" - igy kevesebb az un. "flyer").
A gyari utasitas ellenere sem lonek soha acel soretet nagyobb merteku szukitesbol (szerintem elobb utobb csodudor kialakulasahoz vezet, foleg nagy meretu acel soretek eseteben) annak ellenere, hogy allitolag a szukitesnel kialakult "kisebb meretu csodudor" nem valtoztatja meg a puska hasznalhatosagat.
Egyedul mezei nyul vadaszatanal hasznalok "modified/full" kombinaciot.
Naplózva
Szasza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


WWW
« Új üzenet #488 Dátum: 2009. December 27. - 22:37:31 »

Üdv!
Látókörömbe került egy Brno ZP 16 dupla.A "szakértők" válaszát várnám e puskák "milyenségével" kapcsolatban.
Olvastam a duplagolyósoknál véleményeket(pl. hogy csak 95%-ban van magcsinálva a puska,ezt nem értettem.),de azok inkább átépítéssel kapcsolatosak voltak.Én sörétesként kívánnám használni.Jelenleg egy 12 "parasztmerkelem" van,ehhez képes milyen a ZP.
Mia jó,és mi a nem jó a ZP-ken?
Köszi
Szasza
Naplózva

www.szasza.net
Facebookon:Szasza Knives
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #489 Dátum: 2009. December 30. - 09:38:19 »

Nekem volt egy ZP-149-esem, 12-es, oldallakatos, angol agyas, ejektoros.
0.6-0.8-as csövei voltak, a 10-es söréttel - SB Korona, Mirage - mondhatni tökéletesen lőtt.
Sajnos az ejektorral küszködtem néha, a Nike tölténnyel gyakorlatilag nem volt használható, sejtésem szerint a hüvely hornya kisebb volt amint a többi típusé.

Egyik vadásztársamnak van egy régebbi 16-os ZP-49-ese, oldal lakattal, angol aggyal, ejektor nélkül, és semmi gondja nincs vele.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #490 Dátum: 2009. December 30. - 11:34:01 »

üdv.
Most nézegetek magamnak puskát,egy merkel dupla és egy sauer dupla között variálok, Fejvakarás mind kettő 16/70.-es kaliberű.
Csak azt nem tudom hogy melyiket válasszam? Első ránézésre a sauer az ugyan úgy néz ki mint a merkel, még a vésetek is.
Valakinek esetleg van tapasztalata a fent említett puskákkal?
Válaszokat előre köszönöm.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #491 Dátum: 2009. December 30. - 14:04:20 »

üdv.
Most nézegetek magamnak puskát,egy merkel dupla és egy sauer dupla között variálok, Fejvakarás mind kettő 16/70.-es kaliberű.
Csak azt nem tudom hogy melyiket válasszam? Első ránézésre a sauer az ugyan úgy néz ki mint a merkel, még a vésetek is.
Valakinek esetleg van tapasztalata a fent említett puskákkal?
Válaszokat előre köszönöm.

Az egyik 19, a másik egy híján 20. Kacsint
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #492 Dátum: 2009. December 30. - 16:54:27 »

Az egyik 19, a másik egy híján 20. Kacsint
Szóval nincs sok különbség a kettő között,akkor a sauer az esélyes,de majd még meglátom, elmegyek megnézni, és eldöntöm hogy jó nem jó.
Ha megfelel annak amit a tulaj állít róla, akkor 80ezerért ajándék. Mosolyog
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #493 Dátum: 2009. December 30. - 17:00:19 »

Szóval nincs sok különbség a kettő között,akkor a sauer az esélyes,de majd még meglátom, elmegyek megnézni, és eldöntöm hogy jó nem jó.
Ha megfelel annak amit a tulaj állít róla, akkor 80ezerért ajándék. Mosolyog

Nekem is 6-os Sauerem van.
8 éve 70-ért vettem. Kicsit fel lett újítva.
Nagyon szeretem, mert könnyű, kezes puska.

De ahogy a többiek írták, sok különbség nincs a kettő között.
Mindkettőt sokat kell olajozni!  Ördög
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #494 Dátum: 2009. December 30. - 17:28:41 »

Nekem is 6-os Sauerem van.
8 éve 70-ért vettem. Kicsit fel lett újítva.
Nagyon szeretem, mert könnyű, kezes puska.

De ahogy a többiek írták, sok különbség nincs a kettő között.
Mindkettőt sokat kell olajozni!  Ördög

Az legyen a legkisebb gond, nem tudom piszkosan(olajozatlanul) a puskát a szekrénybe tenni. Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: