Oldalak: 1 ... 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 [262] 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683284 alkalommal)
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #3915 Dátum: 2020. Augusztus 01. - 15:44:53 »

Szervusztok! Emelem

Megtudná valamelyikőtök mondani, hogy a 20-as kalibernél a csővégnél mért 15,52 mm milyen szűkítést takar?

A segítséget előre is köszönöm!

Szia Attila!

15,45 a negyedes, a tiéd is akörül van.
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3916 Dátum: 2020. Augusztus 01. - 17:02:13 »

Szia Attila!

15,45 a negyedes, a tiéd is akörül van.

Köszönöm!  Emelem Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #3917 Dátum: 2020. Szeptember 02. - 11:23:20 »

Hello!

Segítsetek, nem tudok igazán dönteni.
Sörétes puska vásárlás előtt állok.
250-ből szeretném megoldani, ennek fényében két új (és pár használt) jelentkező van.

Forest Favorit 12/76 vs IZS27 12/76

3 csere choke, sorrendváltó, egybillentyűs darab mind a kettő, csőhosszra is. Kézbe fogva sem tudom eldönteni, mindegyik megfelelő...

Van bármelyiknek bármi olyan baja, ami miatt a másik ajánlható inkább, vagy tök mindegy pont ugyanarra jó mind a kettő. (az IZS ejektor problémáról tudok)

Amire használnám:
Nyúl, fácán, szalonka (dúvadak) vadászatok elsősorban, ritkábban réce, lúd vadászatok
acélsörét használata feltétel, amerre megy a világ.
nekem szükséges agylövésem, hogy a gyöngygolyó féleségeket is jól lőjje 40-50m ig.

Néztem használtakat is, de:
1. a soretloves.com -on volt  pár jó márka ezeken kívül is, de infot nem tudtak adni pl az acélsörét használatáról felvilágosítást adni a kérdezett típusról
2. jó lenne, ha nem lenne karc, kopás a farészeken, vagy legalább ne legyen első látásra feltűnő (ilyent még nem találtam ebben a kategóriában)
3. Bp-i vagyok, ezért az ország két széle kiesik
4. az ejektro hiba adott volt eleve

Előre is köszönöm az építő jellegű segítséget, javaslatot!

Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #3918 Dátum: 2020. Szeptember 02. - 14:37:30 »

Hello!

Segítsetek, nem tudok igazán dönteni.
Sörétes puska vásárlás előtt állok.
250-ből szeretném megoldani, ennek fényében két új (és pár használt) jelentkező van.

Forest Favorit 12/76 vs IZS27 12/76

3 csere choke, sorrendváltó, egybillentyűs darab mind a kettő, csőhosszra is. Kézbe fogva sem tudom eldönteni, mindegyik megfelelő...

Van bármelyiknek bármi olyan baja, ami miatt a másik ajánlható inkább, vagy tök mindegy pont ugyanarra jó mind a kettő. (az IZS ejektor problémáról tudok)

Amire használnám:
Nyúl, fácán, szalonka (dúvadak) vadászatok elsősorban, ritkábban réce, lúd vadászatok
acélsörét használata feltétel, amerre megy a világ.
nekem szükséges agylövésem, hogy a gyöngygolyó féleségeket is jól lőjje 40-50m ig.

Néztem használtakat is, de:
1. a soretloves.com -on volt  pár jó márka ezeken kívül is, de infot nem tudtak adni pl az acélsörét használatáról felvilágosítást adni a kérdezett típusról
2. jó lenne, ha nem lenne karc, kopás a farészeken, vagy legalább ne legyen első látásra feltűnő (ilyent még nem találtam ebben a kategóriában)
3. Bp-i vagyok, ezért az ország két széle kiesik
4. az ejektro hiba adott volt eleve

Előre is köszönöm az építő jellegű segítséget, javaslatot!



 Emelem

Lavinát indítottál el.....  Röhög
Szerintem abból induljunk ki, hogy az IZS fegyverek alkalmasak e az acélsörétre? Mert ha te ezt szeretnéd erőltetni, akkor ehhez kell puskát venni.
Hallottam ugyan affelől, hogy az acélsöréttel töltött patrony végogkosaras, meg "nem kell azzal foglalkozni", meg ilyenek..... De nálam biztosan vannak okosabbak, akik használtak is más acélsörétet, meg puskájuk is van hozzá.
Én úgy tudom, hogy kifejezetten azokhoz a puskákhoz lehet használni acélsörétet, amelyre a "steel" felirat felkerült.
Aztán az is kérdés, hogy jelen helyzetedben hány karton patronyt kívánsz lőtéren és vadászaton elpüfölni évente?
Mert ha sok kartonnyit, akkor érdemesebb drágábbon gondolkodni, ha csak egy kartonnal, akkor megint más a leányzó fekvése.
Mondjuk én a Forest márkához sokat nem fűzök, mert nem ismerem. Az IZS megy izs, meg nem izs, mert olyan, mint az asszony az ágyban. Van, aki dícséri.   Stoel
Ha kezdő vagy, és nem püfölsz el éves szinten 500-600 db-nál többet, akkor IZS is megfelel. Az ejektort meg ne bánd, ha nem jó, mert ki kell kötni, aztán nem kell az üres hüvelyek után keresgélni a gazban.

Szerintem.....

 Emelem Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #3919 Dátum: 2020. Szeptember 02. - 15:32:25 »

Emelem

Lavinát indítottál el.....  Röhög
Szerintem abból induljunk ki, hogy az IZS fegyverek alkalmasak e az acélsörétre? Mert ha te ezt szeretnéd erőltetni, akkor ehhez kell puskát venni.
Hallottam ugyan affelől, hogy az acélsöréttel töltött patrony végogkosaras, meg "nem kell azzal foglalkozni", meg ilyenek..... De nálam biztosan vannak okosabbak, akik használtak is más acélsörétet, meg puskájuk is van hozzá.
Én úgy tudom, hogy kifejezetten azokhoz a puskákhoz lehet használni acélsörétet, amelyre a "steel" felirat felkerült.
Aztán az is kérdés, hogy jelen helyzetedben hány karton patronyt kívánsz lőtéren és vadászaton elpüfölni évente?
Mert ha sok kartonnyit, akkor érdemesebb drágábbon gondolkodni, ha csak egy kartonnal, akkor megint más a leányzó fekvése.
Mondjuk én a Forest márkához sokat nem fűzök, mert nem ismerem. Az IZS megy izs, meg nem izs, mert olyan, mint az asszony az ágyban. Van, aki dícséri.   Stoel
Ha kezdő vagy, és nem püfölsz el éves szinten 500-600 db-nál többet, akkor IZS is megfelel. Az ejektort meg ne bánd, ha nem jó, mert ki kell kötni, aztán nem kell az üres hüvelyek után keresgélni a gazban.

Szerintem.....

 Emelem Emelem


Havi szintén 4-6 doboz idényen kivül (lőtér, én is szeretek lőni + a gyerek is szeret lőni:))
Idényben még pár doboz, ami pluszban ehhez jön.

Az Izs nem tud acélsörétet?? hivatalosan?
Az ejektort megszerettem, tudok nélküle élni, de nem szeretnék ha nem muszáj
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #3920 Dátum: 2020. Szeptember 02. - 18:47:00 »

Hello!

Segítsetek, nem tudok igazán dönteni.
Sörétes puska vásárlás előtt állok.
250-ből szeretném megoldani, ennek fényében két új (és pár használt) jelentkező van.

Forest Favorit 12/76 vs IZS27 12/76

3 csere choke, sorrendváltó, egybillentyűs darab mind a kettő, csőhosszra is. Kézbe fogva sem tudom eldönteni, mindegyik megfelelő...

Van bármelyiknek bármi olyan baja, ami miatt a másik ajánlható inkább, vagy tök mindegy pont ugyanarra jó mind a kettő. (az IZS ejektor problémáról tudok)

Amire használnám:
Nyúl, fácán, szalonka (dúvadak) vadászatok elsősorban, ritkábban réce, lúd vadászatok
acélsörét használata feltétel, amerre megy a világ.
nekem szükséges agylövésem, hogy a gyöngygolyó féleségeket is jól lőjje 40-50m ig.

Néztem használtakat is, de:
1. a soretloves.com -on volt  pár jó márka ezeken kívül is, de infot nem tudtak adni pl az acélsörét használatáról felvilágosítást adni a kérdezett típusról
2. jó lenne, ha nem lenne karc, kopás a farészeken, vagy legalább ne legyen első látásra feltűnő (ilyent még nem találtam ebben a kategóriában)
3. Bp-i vagyok, ezért az ország két széle kiesik
4. az ejektro hiba adott volt eleve

Előre is köszönöm az építő jellegű segítséget, javaslatot!



Nekem volt Forest Favoritom, második sörétesem volt, a 16-os Izs után. Szinte újonnan vettem, 180.000,- ft volt, 1 év alatt kb 1200,- lőszer ment ki belőle. Hibátlanul üzemelt, a cserélhető szűkítés rendszeres ki-be tekerését nem szabad elhanyagolni, nincs baj vele, ha fekszik. Eladtam ugyan annyiért, mint vettem. Most vettem egy barátomak egy Baikal 43E-1C-t, használtan - értsd: lőttek már vele, beíratták , gyakorlatilag új - , dupla, cserélhető szűkítés 3 db , egy billentyű, 12/76, a felirat alapján acél söréthez alkalmas, nagyon alakalmi vétel volt( 100 alatt ....) . Angol feliratos nyugati piacra készült darab. Boltban új áron nem vettem volna meg ,  de neki ez volt a vágya. Nagyon szereti. ( Nála is 5. sörétes Mosolyog   )
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #3921 Dátum: 2020. Szeptember 02. - 21:56:57 »


Havi szintén 4-6 doboz idényen kivül (lőtér, én is szeretek lőni + a gyerek is szeret lőni:))
Idényben még pár doboz, ami pluszban ehhez jön.

Az Izs nem tud acélsörétet?? hivatalosan?
Az ejektort megszerettem, tudok nélküle élni, de nem szeretnék ha nem muszáj

Szia!

Az acélsörétnél nem árt odafigyelni a puska szűkítésére, fullos choke-ból nem javasolják az acélsörét használatát, tehát ha olyan puska kerül a kezedbe, amely fix szűkítéses és fullos, akkor felejtős az acélsörét. Én feles choke-ig használnám az acélsörétet, a szakirodalom szerint (3,5 mm átmérőig) a feles choke-nál (modified) az acélsörét olyan szórást produkál, mintha az ólomsörétet fullos choke-ból lőtted volna ki. Acélsöréttel akkor tudsz olyan szórásképet lőni, amit felessel lőnél ólomsöréttel, ha cylindert csavarsz be.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #3922 Dátum: 2020. Szeptember 03. - 07:28:37 »

Szia!

Az acélsörétnél nem árt odafigyelni a puska szűkítésére, fullos choke-ból nem javasolják az acélsörét használatát, tehát ha olyan puska kerül a kezedbe, amely fix szűkítéses és fullos, akkor felejtős az acélsörét. Én feles choke-ig használnám az acélsörétet, a szakirodalom szerint (3,5 mm átmérőig) a feles choke-nál (modified) az acélsörét olyan szórást produkál, mintha az ólomsörétet fullos choke-ból lőtted volna ki. Acélsöréttel akkor tudsz olyan szórásképet lőni, amit felessel lőnél ólomsöréttel, ha cylindert csavarsz be.

 Emelem Emelem

Most nekem is adtál új infókat. Őszintén szólva a NIKE Balatonfűzfőn utolsó vonaglásában gyártott acélsörétes patronyt. Aztán mostanság árusította ki elébb 26,- HUF/db, majd 13,5 HUF/db áron. Egyik cimborám beszerzett belőle jó kedvvel, bőséggel. Engem is igencsak citált, hogy vegyek, de v.hogy "occsósága" ellenére nem fűlt hozzá a fogam. 12/70-es, 28 grammos acélsörét, végig kosaras, ugyan jónak tűnik, meg olcsónak, de szerintem sem az IZS27-esem, se a '92-ben gyártott Browning A500-asom nem szeretné hosszútávon. Igaz, hogy mindegyik csere choke-os, tehát az IZS-be mondjuk egy feles-negyedes kombóval ezek szerint "elmenne", a Browningba meg egy negyedessel, de .......

Aztán itt fel is merült bennem a gondolat, ha mindenhol csak acélsörét lesz, akkor mi lesz a régebbi fegyverekkel? Mindenki vesz újat, ami alkalmas az acélsöréthez?

 Emelem Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #3923 Dátum: 2020. Szeptember 03. - 09:45:09 »

Szia!

Az acélsörétnél nem árt odafigyelni a puska szűkítésére, fullos choke-ból nem javasolják az acélsörét használatát, tehát ha olyan puska kerül a kezedbe, amely fix szűkítéses és fullos, akkor felejtős az acélsörét. Én feles choke-ig használnám az acélsörétet, a szakirodalom szerint (3,5 mm átmérőig) a feles choke-nál (modified) az acélsörét olyan szórást produkál, mintha az ólomsörétet fullos choke-ból lőtted volna ki. Acélsöréttel akkor tudsz olyan szórásképet lőni, amit felessel lőnél ólomsöréttel, ha cylindert csavarsz be.

köszi a választ!
tehát acélsörétet mondjuk 1/4 és 1/2 chokos szűkítéssel használhatok, de 3/4 és 1/1-el már nem tanácsos, jól értem?

erről tudsz elérhető szakirodalmat, keresgéltem a googlen de nem találtam.
Naplózva
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #3924 Dátum: 2020. Szeptember 03. - 09:46:58 »

Nekem volt Forest Favoritom, második sörétesem volt, a 16-os Izs után. Szinte újonnan vettem, 180.000,- ft volt, 1 év alatt kb 1200,- lőszer ment ki belőle. Hibátlanul üzemelt, a cserélhető szűkítés rendszeres ki-be tekerését nem szabad elhanyagolni, nincs baj vele, ha fekszik. Eladtam ugyan annyiért, mint vettem. Most vettem egy barátomak egy Baikal 43E-1C-t, használtan - értsd: lőttek már vele, beíratták , gyakorlatilag új - , dupla, cserélhető szűkítés 3 db , egy billentyű, 12/76, a felirat alapján acél söréthez alkalmas, nagyon alakalmi vétel volt( 100 alatt ....) . Angol feliratos nyugati piacra készült darab. Boltban új áron nem vettem volna meg ,  de neki ez volt a vágya. Nagyon szereti. ( Nála is 5. sörétes Mosolyog   )


Tehát tök mindegy, ugyanolyan jó mindkettő...ez a Baikal egyébként nekem is tetszik, de akkor ott a kérdés, hogy dupla vagy bock:-DDDDD bár ez érzelmi alapú inkább, mint a néger nő vagy thaiföldi:-DDDD
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #3925 Dátum: 2020. Szeptember 03. - 13:29:58 »


Tehát tök mindegy, ugyanolyan jó mindkettő...ez a Baikal egyébként nekem is tetszik, de akkor ott a kérdés, hogy dupla vagy bock:-DDDDD bár ez érzelmi alapú inkább, mint a néger nő vagy thaiföldi:-DDDD

 Emelem

Lányt akartam, de fiú lett....

Többet nem k.vázok Thaiföldön!  Stoel

 Nyihi
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #3926 Dátum: 2020. Szeptember 03. - 15:33:49 »

A browning szűkítésekre (invector DS) Rá van írva a az ólom illetve az acélsöréthez tartozó érték.


Lead: Cyl
Steel : Cyl

Lead : 1/4
Steel:  1/2

Lead:  1/2
Steel:  3/4
..................
Lead: 3/4
Steel: full
...................
Lead: full
......................
Lead: Xfull
.....................
Tehát  3/4 től felfelé nem lehet acélsörétet használni. Az acélsörét egyel értékkel "hegyesebb" mint az ólóm.
Naplózva

Jó szelet!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3927 Dátum: 2020. Szeptember 03. - 15:40:18 »

A browning szűkítésekre (invector DS) Rá van írva a az ólom illetve az acélsöréthez tartozó érték.

..................
Lead: 3/4
Steel: full

.....................
Tehát  3/4 től felfelé nem lehet acélsörétet használni. Az acélsörét egyel értékkel "hegyesebb" mint az ólóm.



 Vállat von

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #3928 Dátum: 2020. Szeptember 03. - 16:26:43 »

köszi a választ!
tehát acélsörétet mondjuk 1/4 és 1/2 chokos szűkítéssel használhatok, de 3/4 és 1/1-el már nem tanácsos, jól értem?

erről tudsz elérhető szakirodalmat, keresgéltem a googlen de nem találtam.

http://www.harmonia91.hu/shop_ordered/65949/pic/Beretta_kezelesi_utasitas.pdf

12. oldal "acél sörét használata"    Emelem
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #3929 Dátum: 2020. Szeptember 03. - 19:58:39 »

Sziasztok!

Szeretnék egy bockot de nagyon nem tudok dönteni. Volt már beretta silver pigeon 76os csővel de az nem jött be.
Az alábbi kiszemeltek közül melyiket ajánlanátok?

Rizzini br 110 light
Browning b525
Fair slx 600
Beretta silver pigeon 71cm cső

Köszönöm!  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 [262] 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: