Oldalak: 1 ... 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 [260] 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683291 alkalommal)
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #3885 Dátum: 2020. Február 09. - 14:45:03 »

Hát osztom Stefi átláthatósági gondolatát. Mosolyog
mint azt megtudtam sajnos nem tipikus hogy duplagolyszishoz 12es csőpárt adnak napjaijkban. Inkább a 20 dîvik.
Mondjuk egy dupla (30R, vagy 9.3) meg egy vegyes cső valami pockossal már tudna boldogitani.
Cz nek is néztem a dupláit de sajnos nagyon nem áll a kezemre.
 Nade van még egy évem a döntésig Mosolyog


Szerintem a CZ már nem gyárt sem duplagolyóst, sem vegyescsövűt. Eltűntek a honlapról is pedig még olyasmikat is olvasni lehetett, hogy Bergstutzen is lesz a két meglévő mellé. Gondolom ők is az USA piacra koncentrálnak és nem volt kellő kereslet.

Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3886 Dátum: 2020. Február 09. - 19:54:53 »


Ízlések és pofonok  de Lorka ironikusan írja hogy nincs szüksége rá csak nagyon tetszik a duplagolyós . Szép is egy duplagolyós de nem ezek . Nekem spec nem tetszik hogy külön vannak a csövek és átlátni közöttük . Mondjuk egy dupla (lapát)  Igen  vagy ha bock és a  ventiláción lehet átlátni .  Kacsint

Hát csúnyának csakugyan csúnya, de van benne ráció. Könnyebb állítani, belőni, könnyebben hűlnek és így kevésbé húzzák el egymást a csövek. Talán így pontosabbak. Lámpát is lehet rá tenni, ha pedig az alsó csőre teszed a lámpát, akkor a felső  csövet biztosan nem zavarja. Esetleg még a távcsövet sem. Bár igazából mindenkinek a hajtás jut eszébe a duplagolyósról, kiváló szórópuska is lehet.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #3887 Dátum: 2020. Február 09. - 20:36:23 »

Szerintem a CZ már nem gyárt sem duplagolyóst, sem vegyescsövűt. Eltűntek a honlapról is pedig még olyasmikat is olvasni lehetett, hogy Bergstutzen is lesz a két meglévő mellé. Gondolom ők is az USA piacra koncentrálnak és nem volt kellő kereslet.



'18-'19-ben ks kint voltak velük az IWA-n.
De nem latni sok helyen.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #3888 Dátum: 2020. Február 09. - 20:48:06 »

'18-'19-ben ks kint voltak velük az IWA-n.
De nem latni sok helyen.


Itt Szlovákián nagyon is sok használt van belőlük eladó, gondolom nem azért mert ojan jó ,hogy a tulaj egy másik ient akar venni helyettük.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #3889 Dátum: 2020. Február 09. - 20:53:02 »

en a Brno express-t probalgattam de valami nagyon picur emberekre tervezték a farészeit.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3890 Dátum: 2020. Február 09. - 21:06:33 »

Hát csúnyának csakugyan csúnya, de van benne ráció. Könnyebb állítani, belőni, könnyebben hűlnek és így kevésbé húzzák el egymást a csövek. Talán így pontosabbak.

 Emelem
Mindez tökéletesen igaz.
Számukra fontosabb volt a praktikum az esztétikumnál.
Annak idején a FÉG-ben is hasonló dupla golyós csöveket gyártottak, meg - ha jól emlékszem- az első szériás 12 FÉG bockok is csőbilincsesek voltak,
nem volt összeforrasztva a csőpár.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3891 Dátum: 2020. Február 09. - 21:10:58 »

Szerintem a CZ már nem gyárt sem duplagolyóst, sem vegyescsövűt.


 Emelem

Úgy tapasztaltam, hogy a 800-as széria nem lett olyan sikeres, mint az elődei.
A Brno Super egy kiváló gyártmány volt, de a mai napig is elég sok van használatban az 500-as és 502-es szériából.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #3892 Dátum: 2020. Február 10. - 08:24:42 »

Kama tette fel ezt a kérdést ami engem is "érint" de azt gondolom hogy a vásárolnék topikot hagyjuk meg a vásárolni és eladni kívánóknak illetve hirdetéseiknek  mert a sok bába közt ........

"Elindult a hülyebogár, hogy kéne egy 12-es bock.

Évi 4-5-6-7 alkalom korongozás, 2-3-4 alkalom gerlézés, néha fácán, esetleg liba.
Nagyon-nagyon maximum 1000 lövés.

Nem baj ha szép is nem csak jó.

Mit ajánlatok?
A Nimródban láttam a Harmónia hirdetésében a Beretta Silver Pigeont.
Az ára valamivel túl van az elképzelt értékhatáron, de arra majd a bogár rábeszél.  Vigyorog

Mi az amit még esetleg ajánlatok?
Bettinsoli? FAIR? "


Én mint írtam két alkalommal használtam és eladtam a 20/76 os Bettinsoli Diamond sörétest . Ilyen szép puskám még nem volt csak hiába figyelmeztettek hogyha 12 eshez vagyok szokva "furcsa" lesz a húszas .  Pedig igaz lett fele , olyan jól lőttem vele . :Mosolyog Eladtam de nem mondtam le róla hogy 12 -esben vegyek egy hasonlót . Volt is egy valahol az ukrán határ  melletti faluból hirdették  jellemzően Bettinsoli Démon volt a felirat  Röhög .  Hát én oda a világ végére el nem megyek autóval meg két nap alatt el is kapkodták . Van még néhány Bettinsoli de ez a Diamond tényleg nagyon tetszik de más is szóba jöhet . Ha valakinek vannak tapasztalatai Kama által felsoroltakkal kapcsolatba kérem hogy ne tartsa magában . Jöhet hozzá a Rizzini is.  Elég sok Beretta  Silver Piegon is van a hirdetésekben de gyanús az ár , van amelyiket úgy árulják hogy a tűzsorrend váltó hibás (!)  Ez típushiba lenne ?   Kösz a válaszokat ! Ha lesz ! ?     Emelem



Én tavaly futottam végig ezt a "milyen bock-ot vegyek" storyt egy pár hét leforgása alatt. Igaz bevallom első fegyver volt így nagy összehasonlítási alapom nem volt előzetesen (most sincs túl nagy  Mosolyog ). Hasonló darabokat nézegettem én is, főleg a Browning, Beretta, Rizzini, Bettinsoli kört nézegettem előzetesen. A Rizzini (BR110) nem fogott meg és nem is állt annyira kézre, valahogy nem passzoltunk összességében. A Bettinsoli tusa pedig nekem érezhetően magas volt (többet is próbáltam mindegyikkel ez volt, de talán a crypto volt amit többször is próbáltam). Próbáltam még a Browning 525-öt is, az még tetszett volna és egész jól kézre is állt talán viszont az akkor túl volt a budgeten. Ezek és egy pár másik próba után a vége egy silver pigeon (sporting) lett. Ez rendesen kézre áll, a tus is jó illetve maga a puska is. Mivel tudtam, hogy egy jó pár korogozás benne lesz nekem is így a sport kivitelt választottam és nem is bántam meg. Nyáron nagy melegben a lőtéren érezhetően jobban hült a cső mint a baráton Bettinsoli-ja. Sikerült egy pár karton lőszert ellőni már vele lőtéren/galambozáson/fácán/nyúlvadászaton de egy rossz szavam nem lehet rá sose volt semmi baja és a sorrendváltóval sem volt semmi gondom (ez utóbbiről én nem is nagyon hallottam bár ez nem jelent semmit Mosolyog ). Én nem bántam meg egy percig sem csak ajánlani tudom. Annyi, hogy a gyári kis fehér célgömböt cseréltem egy picit jobban látható pirosra, ezen kívül a puska full gyári. Apróvadas szezon előtt lőttem vele egy szórásképet több lőszerrel is, azóta azt használom vadászaton amelyiket a legszebben terítette. Tényleg csak ajánlani tudom, én nagyon elégedett vagyok vele.
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #3893 Dátum: 2020. Február 12. - 15:00:13 »

Üdv az Uraknak!
A Browning Cynergy-ről szeretnék véleményt kérni, esetleg valami tipus hiba, vagy bármi. Félárba árul valaki egyet a román vadászaprón, és beindult a hülye bogár, ha megnézem mire figyeljek. Már volt a kezembe ilyen fegyver, lőttem is vele, akkor nekem bejött. Ha esetleg van köztünk akinek ilyen fegyvere van megkérném, hogy mondjon egy pár dolgot rólla. Előre is köszönöm.
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3894 Dátum: 2020. Február 12. - 16:32:41 »

Túl rövid ez az élet

Meg kell venni azt a Bettinsolit, oszt kész. Igen Piál

Ennyi bátorítás kellett !   Ördög   Nekem lett - Godena  fórumtárs meg megszabadult tőle .   Mint a mesében itt leírom hogy kerestem egy Diamondot és vadászaprón az olvtárs  meg feltesz egyet .  Piál

 
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #3895 Dátum: 2020. Február 12. - 16:37:25 »

Ennyi bátorítás kellett !   Ördög   Nekem lett - Godena  fórumtárs meg megszabadult tőle .   Mint a mesében itt leírom hogy kerestem egy Diamondot és vadászaprón az olvtárs  meg feltesz egyet .  Piál

 Igen Sok szép vadászatot és jó egészséget kívánok hozzá!
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
PETYA11
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #3896 Dátum: 2020. Február 20. - 05:41:43 »

Üdv!Valaki talán tud segíteni hogy milyen szűkítésnek felel a 18.5 és a 18.4 A fegyver suhl 12/70
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #3897 Dátum: 2020. Február 20. - 12:55:15 »

Üdv!Valaki talán tud segíteni hogy milyen szűkítésnek felel a 18.5 és a 18.4 A fegyver suhl 12/70

Szia!

Jó lenne tudni a csőfurat átmérőjét, ahhoz viszonyítva kapod meg a szűkítés mértékét. Ha jól tudom 18,5 mm a 12-es furatátmérője, de ez változhat típustól függően. Korábban volt szó (ugyan 16-os kalibernél) a szűkítés méretéről, itt találod a hozzászólásokat. Vagy segít, vagy összezavar.  Vigyorog
http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=165.15
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
PETYA11
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #3898 Dátum: 2020. Február 20. - 13:13:29 »

Köszönöm.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3899 Dátum: 2020. Február 21. - 15:45:06 »

Üdv Urak!

Cserecsokkoknál hogy van a jelölés?
Egytől öt vonásig megy - melyik mit jelent?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 [260] 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: